Bukanýři ve vesmíru! Jupíííííí!

Až z dálného Ruska od společnosti Buka entertainment k nám snad v dohledné době zamíří velice slibně vypadající hra, pokoušející se nám zprostředkovat zážitek z leteckých bitev dálné budoucnosti. Jinými slovy - příznivci Wing Commandera a jemu podobných, máte se na co těšit, byť do podobného soudku patří i připravovaný Bang! Gunship Elite.
Bukanýři ve vesmíru! Jupíííííí!
Klasicky bude zastávat roli pilota vzdušných sil Galaktické Federace, který se z ničeho nic (ostatně jako zbytek známého vesmíru) octne v nelehké stavu válečném. Vše mají na svědomí Valiané, kteří byli před pár lety přijati do Galaktické Federace, a kteří se tak krom jiného dostali i k mnohým vědeckým vymoženostem. Patří mezi ně i takzvané Zero-T stanice, které umožňují cestovat mezi planetami s tímto vybavením prakticky v nulovém čase. Velice šikovné zařízení, které znamenalo vyřešení problémů s přepravou a ohromný rozvoj celé federace, se ale stalo Achillovou patou. Proradní Valiané se zmocnili všech stanic a přimontovali k nim své zřízení, které způsobovalo, že lodě blížící se ke stanici v určité vzdálenosti od ní přišli o veškerou svou energii, motory jim přestaly fungovat a rovněž jakékoliv elektronické zařízení vzalo za své. Valiané pak už jen vyhlásili svou nadvládu nad federací a na vás a vašich spolubojovnících je tedy uvést vše zpět na pravou míru.

EchelonEchelon

Celé válečné tažení bude rozděleno do tří kampaní, každá po 20 až 25 misích. Náplň jednotlivých akcí by se měla značně lišit, takže krom klasického „znič, co se pohne“ se dočkáme i úkolů, kde bude kupříkladu vaší prioritou co nejdéle zůstat nezpozorován, dále se budou podnikat různé zastírací manévry, provádět různé eskorty či v některých případech bude prakticky celý úspěch záviset na správném načasování a sladění akcí s vašimi kolegy. U velkou část zábavy se také postarají pozemní jednotky, kterých je více než sto druhů, a velká část z nich je zaměřená na protileteckou obranu, takže obzvláště ty nepřátelské se vám určitě postarají o perné chvilky. Zajímavým prvkem by mohla být značná volnost a selekce cílů jež se rozhodnete plnit, což se bude následně projevovat ve vašem hodnocení nadřízenými.

EchelonEchelon

Postupem času a s vývojem konfliktu se dočkáte nových letounů, celkem dvanáct druhů pro federaci a

stejný počet pro nepřítele, nových zbraní, přes dvacet typů, a hlavně s vaší narůstající zkušeností budete šplhat po velitelském žebříčků od obyčejného pilota přes velitele letky až po hlavouny řídící celé bitvy. Hodnost ale nebude jen pár frček zkrášlující vaší uniformu, leč skutečně se od ní bude odvíjet počet letounů a ostatní vojenské techniky, které budete moct velet a dávat jim své rozkazy, čímž se hra obohacuje o zajímavý taktický prvek.

EchelonEchelon

Pár slov musím také věnovat grafickému ztvárnění celé hry, protože podle screenshotů soudě se bude jednat o nevšední zážitek. Jak autoři slibují, planety budou patřičně členité, plné měst, pozemních jednotek a dalších drobností, které celkovému dojmu přidají reálnějšího nádechu. Vyjádřeno v číslech, pozemní objekty budou mít až dvacet tisíc polygonů a letouny se budou skládat z jednoho až dvou tisíců. Samozřejmostí pro funkčnost hry bude grafický akcelerátor a určitě i celková konfigurace počítače rozhodně nebude nejslabší, ale podle všeho to vypadá, že za nějakou drobnější investici bude stát.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

včera | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Tennis World Tour: zpátky na kurt (recenze)

Tennis World Tour: zpátky na kurt (rec…

Po opravdu dlouhé době se nám dostává návratu na virtuální kurt od původních tvůrců Top Spinu. Stojí to za to?

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nový Assassin

Nový Assassin's Creed možná nabídne vě…

Líbil se vám větší příklon k RPG žánru v Origins? Vývojáři v tom podle všeho hodlají pokračovat.

4.  6.  2018 | | 1 N/A