Bukanýři ve vesmíru! Jupíííííí!

Až z dálného Ruska od společnosti Buka entertainment k nám snad v dohledné době zamíří velice slibně vypadající hra, pokoušející se nám zprostředkovat zážitek z leteckých bitev dálné budoucnosti. Jinými slovy - příznivci Wing Commandera a jemu podobných, máte se na co těšit, byť do podobného soudku patří i připravovaný Bang! Gunship Elite.
Bukanýři ve vesmíru! Jupíííííí!
Klasicky bude zastávat roli pilota vzdušných sil Galaktické Federace, který se z ničeho nic (ostatně jako zbytek známého vesmíru) octne v nelehké stavu válečném. Vše mají na svědomí Valiané, kteří byli před pár lety přijati do Galaktické Federace, a kteří se tak krom jiného dostali i k mnohým vědeckým vymoženostem. Patří mezi ně i takzvané Zero-T stanice, které umožňují cestovat mezi planetami s tímto vybavením prakticky v nulovém čase. Velice šikovné zařízení, které znamenalo vyřešení problémů s přepravou a ohromný rozvoj celé federace, se ale stalo Achillovou patou. Proradní Valiané se zmocnili všech stanic a přimontovali k nim své zřízení, které způsobovalo, že lodě blížící se ke stanici v určité vzdálenosti od ní přišli o veškerou svou energii, motory jim přestaly fungovat a rovněž jakékoliv elektronické zařízení vzalo za své. Valiané pak už jen vyhlásili svou nadvládu nad federací a na vás a vašich spolubojovnících je tedy uvést vše zpět na pravou míru.

EchelonEchelon

Celé válečné tažení bude rozděleno do tří kampaní, každá po 20 až 25 misích. Náplň jednotlivých akcí by se měla značně lišit, takže krom klasického „znič, co se pohne“ se dočkáme i úkolů, kde bude kupříkladu vaší prioritou co nejdéle zůstat nezpozorován, dále se budou podnikat různé zastírací manévry, provádět různé eskorty či v některých případech bude prakticky celý úspěch záviset na správném načasování a sladění akcí s vašimi kolegy. U velkou část zábavy se také postarají pozemní jednotky, kterých je více než sto druhů, a velká část z nich je zaměřená na protileteckou obranu, takže obzvláště ty nepřátelské se vám určitě postarají o perné chvilky. Zajímavým prvkem by mohla být značná volnost a selekce cílů jež se rozhodnete plnit, což se bude následně projevovat ve vašem hodnocení nadřízenými.

EchelonEchelon

Postupem času a s vývojem konfliktu se dočkáte nových letounů, celkem dvanáct druhů pro federaci a

stejný počet pro nepřítele, nových zbraní, přes dvacet typů, a hlavně s vaší narůstající zkušeností budete šplhat po velitelském žebříčků od obyčejného pilota přes velitele letky až po hlavouny řídící celé bitvy. Hodnost ale nebude jen pár frček zkrášlující vaší uniformu, leč skutečně se od ní bude odvíjet počet letounů a ostatní vojenské techniky, které budete moct velet a dávat jim své rozkazy, čímž se hra obohacuje o zajímavý taktický prvek.

EchelonEchelon

Pár slov musím také věnovat grafickému ztvárnění celé hry, protože podle screenshotů soudě se bude jednat o nevšední zážitek. Jak autoři slibují, planety budou patřičně členité, plné měst, pozemních jednotek a dalších drobností, které celkovému dojmu přidají reálnějšího nádechu. Vyjádřeno v číslech, pozemní objekty budou mít až dvacet tisíc polygonů a letouny se budou skládat z jednoho až dvou tisíců. Samozřejmostí pro funkčnost hry bude grafický akcelerátor a určitě i celková konfigurace počítače rozhodně nebude nejslabší, ale podle všeho to vypadá, že za nějakou drobnější investici bude stát.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A