Bumerang na odstřelovače

Pokud rádi hrajete strategické hry, jistě vám neušla série Command And Conquer. Přemýšlivější z vás se možná zamýšleli nad silou odstřelovačů ve hře a reálnou hrozbou.

Podobnými pochody mohli procházet i v laboratořích BBN, kde vymysleli výstražný systém pro posádky vozidel. Nejhorší údajně na odstřelovačích je zjistit jejich pozici i po výstřelu. Systém Boomerang, jehož padesát vzorků již pracuje v Iráku, se zaměřuje na zvuk a tlakový otřes při výstřelu náboje. Údajně je schopen do dvou vteřin varovat posádku i s určením pozice střelce.

  

Systém byl testován hlavně na kalibru 7.62, který je používán ve většině zbraní vyrobených v bývalém Sovětském svazu (typickým příkladem je i slavný AK-47). Je však schopen zachytit i náboje jiné ráže. Údajně chybně detekuje výstřel jednou za tisíc hodin testování při rychlosti vozidla do padesáti mílí (cca 80km) za hodinu.

 

Doupě komentuje: Možná by se tvůrci her simulujících současnost měli spíše dívat na tyto systémy, než vymýšlet různá letadélka hellfire. Rozhodně se jedná o zajímavý vynález, otázkou však zůstává, zda střela nezasáhne cíl dříve, než je ten varován

Zdroj: Gizmag


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |