Bývalý ředitel Paradox Interactive chválí Epic a jejich obchod

Funkcionář autorů Bloodlines označil třicetiprocentní podíl Steamu za skandální.

Bývalý ředitel a současný funkcionář v Paradox Interactive Fredrik Wester se vyjádřil k podílu, který dostává Steam z prodeje her na svojí platformě a postavil se tak za hráčsky nenáviděný Epic Games Store. Třicetiprocentní podíl pro obry jako je Valve je prý naprosto skandální. "Myslím, že platformy dostávají až příliš velkou část peněz," povzdechl si Wester.

Model distribuce peněz, který přihrává obchodům třicet procent zisků má základ v sedmdesátých letech, kdy ho uplatňovali Warner Bros. na distribuci filmů a VHS kazet. Stejně jako Steam si téměř třetinu peněz bere i Sony, Microsoft, Apple a další velké společnosti. "Tehdy šlo o fyzickou distribuci, která stála hromadu peněz. V tomto případě jsou náklady téměř nulové. Epic Games v tomto ohledu odvedli skvělou práci a já jim tímto děkuji," poznamenal k vysokým podílům velkých herních obchodů.

Epic se tak dočkal chvály po dlouhé době tvrdé kritiky za politiku striktních exkluzivit. Ačkoliv hráči nejspíše i nadále budou s jednáním obchodu nespokojení, vývojáři jsou zjevně spokojení s o 80% vyšším podílem na svých výdělcích.

Diskuze (1) Další článek: Fortnite přidává k postavě Johna Wicka také parťačku Halle Berry

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,