Byznys hrátky: Co je vlastně next gen

Nintendo Wii nemá být next-gen * Microsoft kritizuje Blu-Ray u PS3 * Akcie Electronic Arts na vzestupu * Tři miliony dolarů na tvorbu her * Už i PSP bude mít svůj modchip * Která konzole je největší ze všech? * A další tržní novinky
Byznys hrátky: Co je vlastně next gen

Nintendo Wii nemá být next-gen

Satoru Iwata, prezident společnosti Nintendo, prohlásil v rozhovoru pro japonský technický magazín, že Nintendo nepracuje na next-gen konzoli v tom smyslu, jak je toto spojení často používáno. Takové práce by, dle jeho názoru, dokonce mohly ohrozit prodejnost nového přístroje.

Podle prezidenta společnosti Nintendo znamená výraz „next-gen“ rozšiřování předchozích částí. Říká však, že by rozšiřování stávajících výrobních možností nemuselo nutně vést ke zvýšení prodejnost, ale právě naopak. Hlavním problémem her pro next-gen konzole je prý jejich přehnaná náročnost a komplexnost, což by mohl být problém zejména pro začínající hráče. Nintendo se zatím snaží najít nějakou cestu, kterou by se podařilo zaujmout každého. Jako důkaz přitom uvádí ovládání Nintendo DS, kterému původně nikdo nevěřil, ale trh ukázal, jak povedené je.

Rozhovořil se také o online službě pro Nintendo Wii, která by měla být zároveň úzce spojená i s Nintendo DS. WiiConnect24 by měla údajně pracovat na přesně opačném principu, než konkurenční Xbox Live! – Nintendo by automaticky doručovalo svým zákazníkům nové demoverze jak pro konzoli, tak i pro jejich handheld. Přes noc by tak mohla konzole obdržet demoverze, aby ráno blikáním kontrolky naznačila svému páníčku, že jsou připraveny ke hraní, nebo přenosu do Nintendo DS. Tato aktivace by fungovala jednou denně podle výběru vlastníka konzole. Uvidíme, jak to bude s reálnou využitelností.

Zdroj: Gamespot

Microsoft kritizuje Blu-Ray u PS3

Evropští zástupci společnosti Microsoft se vyjádřili o Sony, že nutí své zákazníky kupovat Blu-Ray, který je součástí next-gen konzole PS3. Údajně si tak budou muset zákazníci pořizovat neodzkoušenou technologii na vlastní nebezpečí.

Neil Thompson, šéf xboxové sekce společnosti Microsoft pro Velkou Británii, a Chris Lewis, hlava společnosti pro Evropu, v rozhovoru napadli úmysl konkurenční společnosti Sony prodávat konzoli PS3 s vestavěným Blu-Ray přehrávačem. Podle nich nutí Sony hráče draze platit za technologii, u níž se ani neví, zda bude úspěšná. Přirovnávají celý problém k souboji mezi Betamaxem, právě od Sony, a kazetovým formátem VHS.

Podle představitelů společnosti Microsoft by bylo lepší, kdyby Sony svoji technologii Blu-Ray prodávala pouze jako přídavné zařízení, jak se chystá Microsoft činit v případě podpory HD-DVD. Nenutí tak hráče pořizovat si novou technologii, na druhou stranu však Microsfot prohlásil, že nehodlá na HD-DVD vydávat hry pro Xbox 360. Zajímavý pro hráče by pak mohl být ještě komentář Microsoftu, že strategie Sony nebude nijak nutit Microsoft ke zlevňování svojí konzole Xbox 360, alespoň tedy ne do konce letošního roku.

Zdroj: Gamesindustry

Akcie Electronic Arts na vzestupu

Marketingová společnost Wedbush Morgan pozměnila své kurzy u akcií Electronic Arts z nákupu na silný nákup, čímž chce do jednoho roku vyhnat cenu akcií ze současných dvaačtyřiceti dolarů na šedesát. Následují tak příkladu společnosti Piper Jaffay.

Již minulý týden se společnost Piper Jaffay rozhodla svým zákazníkům předkládat stav akcií „extrémně výkonný“ pro akcie společnosti Electronic Arts, na který zvýšila svá doporučení ze stavu „tržně výkonný“. Vzestup se očekává i přes hluboký propad, který zažily akcie Electronic Arts na burze v průběhu května, kdy společnost oznámila svoji kvartální ztrátu. Navíc podle analytiků získá Electronic Arts nejvíce z příchodu konzolí PS3 a Nintendo Wii, pro které také plánuje své hry. A ani současný propad před příchodem těchto konzolí prý není tak hrozný, když v dubnu zaznamenala společnost nárůst prodeje her v USA o polovinu.

Zdroj: Gamasutra

Tři miliony dolarů na tvorbu her

Indická vývojářská společnost FXLabs oznámila, že se jí podařilo získat tři miliony dolarů, které hodlá použít na tvorbu her. Chystá se tak prý stát největší herní společností v Indii. Na plánu jsou zatím dva tituly pro PC.

Tři miliony, které společnost FXLabs získala, pocházejí z prodeje pětatřiceti procent podílu filmovým studiím Suresh Productions. Je možné, že v budoucnu tak budou tvořeny hry na motivy indických filmů, ale nyní jsou na pořadu dvě hry pro PC – Inferno a Archie’s Riverdale Run. Podle tvůrců má být Inferno akčním hororem, jenž staví hráče proti příšerám ze záhrobí. Zato Archie’s Riverdale Run by měla být hra na motivy comicsu, která vyjde až začátkem příštího roku. Uvidíme, co bude studio dělat dál a jak budou úspěšné plány na herní ovládnutí Indie.

Zdroj: Gamasutra

Už i PSP bude mít svůj modchip

Handheld PSP se zřejmě v nejbližší době dočká vlastního modchipu. Jmenuje se Undiluted Platinum a má poskytnout možnost spouštění homebrew aplikací nezávisle na firmware přístroje. Čip obsahuje 32 MB NAND paměti, která se dá programovat pomocí počítače přes USB. PSP se má spouštět primárně přes čip, ale ten lze i vypnout. Cena modchipu Undiluted Platinum má být kolem 90 dolarů (asi 2200 Kč).

Zdroj: Eurogamer, Maxconsole

Která konzole je největší ze všech?

Herní web Aeropause přinesl zajímavé srovnání konzolí. Na níže uvedeném obrázku můžete najít grafické porovnání PS3, PS2, PSTwo, Wii, Gamecube, Xboxu a Xboxu 360. Šlo o velikost - cílem bylo porovnat objem konzolí a sestavit jejich žebříček. Pro větší názornost jsou na obrázku všechny konzole z boku i zepředu. Z výsledků vyplývá, že je PS3 největší konzolí a Wii bezkonkurenčně nejmenší.

Pro všechny případy přidáváme i srovnání pomocí klasické tabulky...

 konzole      objem (v cm3)
 PlayStation 3     8726,9
 Xbox     7727,4
 Xbox 360     6616,9
 PlayStation 2     4179,1
 Gamecube     2656,5
 Wii     955,5 
 PStwo     978,9

Zdroj: Haru, Aeropause

Jak probíhá tvorba kanadských herních cen

Organizátoři Canadian Awards for the Electronic and Animated Arts (CAEAA) oznámili jméno autora, který vytvoří pro toto ocenění předlohu pro sošky. Po dlouhém výběru padla volba na Deana Lauzé, který souhlasí s tvorbou.

Zatím je jméno sošky zahaleno tajemstvím, které bude odstraněno až s jejím slavnostním odhalením v letošním červenci. Poté budou vytvořeny kopie jako ceny pro vítěze ve třech kategoriích – výchova nadějných talentů (pro školy), animace a videohry. Právě pro třetí cenu lze mezi sponzory celé iniciativy nalézt společnosti jako Electronic Arts, Ubisoft, nebo třeba A2M. První ročník kanadských cen bude vyhlášen 14. září tohoto roku v River Rock Theatre v Richmondu na předměstí Vancouveru. Bližší informace najdete na oficiální stránce.

Zdroj: TZ

Střípky ze světa jerního byznysu:

Mehrunes Razor se má jmenovat další bonus do mega RPG Oblivion. Podle tvůrců nás čeká největší dungeon v celém Cyrodiilu, na jehož konci nalezneme ultimátní zbraň - Mehrunes Razor. Jedná se o natolik silnou zbraň, že na většinu protivníků zabije jediným úderem. Bonus též přinese 17 nových magických předmětů, 12 knih, vzkazů, deníků a další záplavu textu. Mehrunes Razor se podle stránek Obliviondownloads dočkáme brzy. A to za cenu 2,99 dolarů (asi 80 Kč) pro PC, či 250 bodů na Xbox Live Marketplace.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A