Byznys hrátky: Crysis se dočká ukrajinského bratříčka

Crytek otevírá nové studio v Kyjevě * Kanibalismus požírá herní reklamu, varuje odborník * THQ slaví úspěšný rok * SEGA ohlásila partnerství s Gas Powered Games, výsledkem bude nové RPG pro PC * Halo 3 podle nepotvrzených informací láme prodejní rekordy
Byznys hrátky: Crysis se dočká ukrajinského bratříčka

Crytek otevírá nové studio v Kyjevě

Německé vývojářské studio Crytek oznámilo vznik své pobočky v Kyjevě, která již započala přípravy nového projektu, postaveného na CryENGINE 2. Jak firma oznámila, vývoj enginu dospěl do stádia, kdy může být použit k vývoji her různých žánrů pro všechny dostupné platformy současnosti, a založení nového studia je logickým krokem v růstu firmy. „Máme za to, že právě nyní je pravý čas zahájit práce na novém projektu, který bude založen na našem duchovním vlastnictví, a tedy i povýšit status Kievské pobočky na studio,“ dodává Faruk Yerli.

Zdroj: GI.biz

Kanibalismus požírá herní reklamu, varuje odborník

Zajímavý názor zazněl z úst Eda Barletta (společnost IGA) na Northern Exposure konferenci minulý týden. Barlett zde varoval před aktuálním trendem akvizic společností, jež se specializují na in-game herní reklamu. „Právě jsem se dostali do stádia, kdy začínáme vysávat náš vlastní sektor. Jsme v situaci, kdy přidáváme reklamu do PC her i do mobilů, ale nemůžeme tak učinit v případě konzole Xbox 360. Microsoft jednoduše vlastní Massive Inc a snaží se zcela kontrolovat aktivity na tomto poli.“ Barlett právě toto označuje za zdroj problému, když poukazuje na fakt, že Massive Inc nebude dodávat reklamu pro konkurenční PlayStation 3 - Microsoft toto logicky nepovolí. Jak se to projeví v praxi? Zájemce o ni bude muset komunikovat se dvěma odlišnými subjekty, vývojáři pak budou nuceni do své hry integrovat dva odlišné reklamní systémy, což celý proces komplikuje - a standardizace je díky mládí oboru v nedohlednu.

Zájemci o reklamu se naopak nemají bát rozporuplných studií o jejím vlivu na hráče. „Mnohé studie ukazují, že 70 % hráčů má rádo in-game reklamy z důvodu, že dodávají hře na realismu." Stejně tak dosavadní zájem dokazuje, že její zadavatelé neupřednostňují jednotlivé značky - budou-li chtít inzerovat ve fotbalových hrách, učiní tak u všech bez ohledu na to, zda hry vyjdou čtyři nebo jich bude rovnou šest.

Zdroj: GI.biz

THQ slaví úspěšný rok

V pořadí již 12. rok růstu zaznamenala ve fiskálním roce 2007 společnost THQ, když ohlásila překročení hranice jedné miliardu dolarů v prodejích. Na dobrých výsledcích se vedle jiných titulů pozitivně podepsalo silné čtvrté čtvrtletí finančního roku, kdy se v prodeji objevila dvojice Supreme Commander a S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. THQ je také spokojeno s výsledky, které dosáhly nové herní značky, k nimž se vedle zmíněných dvou titulů dále řadí hry Company of Heroes a Saints Row. Firma zároveň ohlásila zrušení PS3 verze akční hry Saints Row, když se v případě této platformy soustředí na plánovaný druhý díl (ten se samozřejmě objeví také na Xbox 360). V průběhu nadcházejícího roku se pak můžou hráči těšit na novinkové Frontlines: Fuel of War, které mimo jiné doplní i pokračování sérií Juiced a Stuntman.

Zdroj: GameSpot

SEGA ohlásila partnerství s Gas Powered Games

Příjemné odhalení svých plánů na příští rok naplánovala na minulé dny společnost SEGA, když kromě několika nových titulů ohlásila také atraktivní partnerství s vývojářským studiem Gas Powered Games (Supreme Commander, Dungeon Siege atd.), které pro firmu připravuje doposud neohlášené RPG pro PC. Potvrzeno bylo také pokračování úspěšného hororu Condemned s podtitulem Bloodshot, ohlášení se dočkala Xbox 360 verze inovativní strategie Universe At War: Earth Assault. Znalce pak jistě potěší hra na motivy televizního seriálu Happy Tree Friends (PC, XBLA), který i přes svůj mírumilovný název nabízí zábavu plnou krve a násilí (kdo nezná, neuvěří). Pohled na zbylé hry line-up je pro firmu stejně tak pozitivní: dočkáme se také očekávané akční hry The Club a závodní SEGA Rally. SEGA je zároveň vlastníkem studií Creative Assembly (série Total War) a Sports Interactive (Football Manager), nedávno mimo jiné navázala úzkou spolupráci s Obsidian Entertainment (pracují na Alien hře) - lze očekávat, že i zde se brzy dočkáme zajímavých odhalení.

Zdroj: GI.biz

Krátké zprávy:

  • THQ kromě zveřejní svých finančních výsledků (viz zpráva výše) oznámilo odkoupení finského vývojáře mobilních her, společnosti Universomo. Firma touto akvizicí sleduje zisk vývojáře, který bude schopný vytvářet hry napříč spektrem technologií pro mobilní telefony. Universomo již má na svém kontě hry jako 300 nebo LEGO Star Wars I & II.
  • Podle nepotvrzených informací láme očekávaná střílečka Halo 3 prodejní rekordy ještě před svým uvedením na trh, když podle dostupných informací dosáhla hranice 4 miliónů předobjednávek u zřejmě nejvýznamnějšího světového prodejce, řetězce GameStop.
  • Šéf herní divize společnosti Microsoft, Peter Moore, oznámil, že firma zvažuje aktivity podobné programu Folding@home pro PS3. Ten umožňuje hráčům PS3, připojeným k síti, využít výkon konzole při výpočtech, které pomáhají lékařskému výzkumu na univerzitě ve Stanfordu.
  • Spokojenost vládne také v japonském Namco Bandai, které ohlásilo růst profitu za fiskální rok 2007 o celých 71 procent na zhruba 149 milionů Euro.
  • Také Sony se rozhodlo aktivnější angažovat na trhu mobilních her, když pro nadcházející rok odhalilo atraktivní nabídku titulů v čele se Spider-Man 3, Snoop Dogg Boxing a sérií her God of War.

Jaké jsou nejprodávanější hry na handheldech?
Velká Británie, týden 29. dubna - 5. května

Nintendo DS
1. Pokemon Ranger
2. Final Fantasy III
3. Harvest Moon DS
4. Dr Kawashima`s Brain Training: How Old Is Your Brain?
5. New Super Mario Bros.
6. Diddy Kong Racing
7. Cooking Mama
8. All-Time Classics
9. Hotel Dusk: Room 215
10. Nintendogs 82

Nintendo Game Boy Advance
1. Dogz
2. SpongeBob Squarepants: Lights, Camera, Pants!
3. Catz
4. Pokemon Mystery Dungeon: Red Rescue Team
5. MotoGP: Ultimate Racing Technology
6. Disney Presents a PIXAR Film: Cars
7. Rayman Raving Rabbids
8. Monsters, Inc.
9. SpongeBob SquarePants: SuperSponge
10. Over the Hedge

Sony PlayStation Portable
1. Virtua Tennis 3
2. Call of Duty: Roads to Victory
3. UEFA Champions League 2006-2007
4. Grand Theft Auto: Vice City Stories
5. 300: March To Glory
6. Burnout Dominator
7. Teenage Mutant Ninja Turtles
8. Sonic Rivals
9. LEGO Star Wars II: The Original Trilogy
10. FIFA 07

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A