Byznys hrátky: další perličky ze světa businessu

Hodlá Nintendo koupit firmy Sega a Capcom? * Druhý největší světový publisher Activision velí k útoku – chce předčit věčného rivala Electronic Arts * Sega potvrdila návrat na evropskou herní scénu * SCi se vrací do černých čísel * A jako vždy také žebříček nejprodávanějších konzolí v Japonsku a her ve Velké Británii!
Byznys hrátky: další perličky ze světa businessu

Nintendo hodlá koupit Segu a Capcom!

Jednou z nejoblíbenějších zpráv posledních týdnů, která je hojně prodiskutovávána především na všemožných webových fórech, je možný nákup firem Sega a Capcom dalším japonským gigantem, společností Nintendo. Ty by se měly po dokončení celé transakce stát exkluzivními tvůrci her pro konzoli GameCube, jednu z nejúspěšnějších platforem dneška.

Co bylo podnětem pro vznik podobných spekulací? Zejména dřívější prohlášení jednoho z představitelů firmy, hovořící o tom, jak těžké je v současné době upoutat pozornost zákazníků. Spolu s očekávaným "mega" prohlášením firmy Nintendo, kterého bychom se měli dočkat ještě letos a které by mělo značně ovlivnit prodejnost konzole GameCube, se tak našla vhodná záminka stojící za onou nepodloženou spekulací o nákupu firem Sega a Capcom.

A jaká je realita? Řečeno prostě a jednoduše, zmíněná akvizice je velmi nepravděpodobná. Byť je v posledních měsících patrné jasné sblížení firem Nintendo a Capcom, společnost Sega se netají přáním v blízké budoucnosti produkovat hry také pro Xbox a PS2, odvěké to rivaly konzole GameCube.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Activision velí k útoku!

Odvěkou snahou každého z nás a mnoha světových společností je být tím nejlepším ve svém oboru. Společnost Activision je již po léta známá jako druhý největší světový publisher a i přes zjevnou snahu se jí nedaří vystoupit ze stínu snad nejznámější herní firmy dneška i minulosti, společnosti Electronic Arts. Ta stále drží svou příznivou pozici i přes zjevné problémy díky skvělé základně kvalitních her, kterým mimo jiné vévodí stále veleúspěšné sportovní série, finanční to trháky každého roku.

Zástupci firmy Activision jsou si dobře vědomi faktu, že právě kvalitní nabídka titulů může situaci konečně změnit. A jak už po věky platí - když nemůžeš porazit protivníka čestně, zkus to oklikou. A přesně k něčemu podobnému se hodlají u Activision uchýlit. V nejbližší době by tak měly být na světových trzích vydány nové akcie firmy, které by měly společnosti získat kolem jednoho a čtvrt miliardy britských liber, což je v přepočtu zhruba 64 miliard korun!

Jak můžete jistě sami vytušit, tato částka není rozhodně bezvýznamná a  je slušným základem pro budoucí obchodní transakce firmy. Jak se již Internetem proslýchá, všechny vyzískané finance by měly být použity při nákupu jednoho z menších konkurentů firmy - živě se hovoří například o nepříliš úspěšné britské firmě Eidos THQ či Takw 2, pod jejíž křídla spadají všechny díly série Grand Theft Auto, včetně prozatím veleúspěšného Vice City. Lze však předpokládat, že třetí jmenovaná společnost bude pro Activision až přespříliš drahá.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Návrat Segy na starý kontinent potvrzen!

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o možnosti návratu japonské vývojářské a distribuční společnosti Sega na evropský trh. Spekulace nakonec přerostly v holou skutečnost a minulý týden tak Internetem proběhla zpráva oznamující další plány této firmy. Chcete znát podrobnosti?

Sega si je vědoma ztráty kontroly nad prodejem svých produktů na starém kontinentě a právě to byl jeden z hlavních důvodů, které vedly ke konečnému rozhodnutí o návratu firmy do některých evropských zemí. Týká se to zejména Velké Británie, Francie a Německa, které by se měly stát hlavními základnami budoucího působení firmy v Evropě. 

Samozřejmě si od tohoto kroku společnost slibuje také posílení situace svých vlastních produktů a v neposlední řadě také zvýšení prodeje. Mnozí odborníci však upozorňují na patovou situaci, která však může jejím návratem vzniknout. O distribuci jejich titulů na evropském trhu se totiž starají hned dvě společnosti, Infogrames a SCEE, které jistě nebudou rozhodnutím potěšeni. Zvláště v případě, bude-li chtít nově vzniklá pobočka a kontrolní centrum převzít distribuci titulů do vlastních rukou. 

Zdroj: GamesIndustry.biz

SCi - další firma s lepšícími se výsledky

Mimo jiných zajímavostmi vás dnes seznámím také s finančními výsledky SCi, nepříliš významné a zejména u nás snad prakticky neznámé firmy. Jak konec konců ukazují poslední týdny, na rozdíl od mnoha stagnujících průmyslových odvětví jsou právě hry tím artiklem, který zažívá beze vší pochybnosti příznivý rok.

Zatímco loni se tak firma SCi, která se letos mimo jiné prezentovala tituly Conflict: Desert Storm či The Italian Job, potýkala s finanční ztrátou 10,5 miliónů liber, letošní rok byl podle prvních odhadů mnohem přívětivější - společnost tak generovala zisk zhruba 2,2 miliónů! Co více, tento prudký růst byl podpořen zejména rekordním 766 procentním skokem obratu, který se vyhoupl na takřka 17,7 miliónů z loňských dvou.

I do budoucnosti očekává firma podobně pozitivní výsledky - ty mají být podpořeny zejména připravovanými tituly Conflict: Desert Sabre a The Great Escape.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Nejprodávanější konzole v Japonsku - GBA drží tempo!

GameBoy Advance stále drží neuvěřitelný výsledek takřka 150 000 prodaných kusů za období sedmi dnů. Kdo by čekal, že vánoční svátky budou prodejní hody pro firmy Sony a Microsoft a jejich zástupce PlayStation 2 a Xbox, bude zřejmě nemile překvapen. Právě konzole GBA vypálila všem rybník a je až neuvěřitelné, jak velké popularitě se v Japonsku těší. K dobru výše jmenovaným konkurentům alespoň přičtěme fakt, že si opět oproti předchozímu týdnu polepšili.

 • Game Boy Advance: 145 900 (Celoroční: 2 459 300)
 • PlayStation 2: 66 300 (Celoroční: 3 167 900)
 • GameCube: 35 100 (Celoroční: 958 500)
 • Xbox: 3 100 (Celoroční: 276 786)
 • PlayStation: 2 100 (Celoroční: 208 100)
 • Wonder Swan Crystal: 1 100 (Celoroční: 103 600)
 • Game Boy Color: 800 (Celoroční: 80 400)
 • Wonder Swan Color: 550 (Celoroční: 115 500)
 • Nintendo 64: 54 (Celoroční: 6 000)
 • Game Boy: 47 (Celoroční: 5 100)
 • Wonder Swan: 43 (Celoroční: 8 100)
 • Dreamcast: 38 (Celoroční: 17 500)
 • PocketStation: 37 (Celoroční: 1 300)

Zdroj: Planet Nintendo

Žebříček nejprodávanějších her ve Velké Británii (týden 24. - 30. listopadu 2002)

Další týden, další žebříček - nic víc, nic míň.

PC - žebříček
Žádné zajímavé novinky ze světa PC her. Přesto, že se na britský trh dostaly v období mezi 24. - 30- listopadem letošního roku další nové hry, mezi desítku nejlepších se nepodařilo prorazit žádné. Na prvním místě se tak stále drží hra  The Sims: Unleashed, druhá příčka počinu patří Harry Potter - Chamber of Secret.

AP   MP Název hry PT
1. - 1. The Sims: Unleashed 9
2. - 2. Harry Potter - Chamber of Secret 3
3. ë 4. The Sims: Deluxe Edition 9
4. í 3. Age of Mythology 4
5. - 5. FIFA 2003 5
6. ë 7. Lord of The Rings-Fellowship of The Ring 4
7. ë 9 Rollercoaster Tycoon 2 7
8. í 6. Combat Flight Simulator 3 3
9. ë 10. The Sims: On Holiday 35
10. í 8. Norton Antivirus 2003 13

PlayStation 2 - žebříček
Dvě novinky v první desítce příjemně oživily jinak poklidné dění v žebříčku deseti nejprodávanějších titulů pro konzoli PlayStation 2 od Sony. Nic to však nemění na tom, že si první místo stále suverénně udržuje hra Grand Thef Auto: Vice City, prodejní hit to posledních měsíců, následován tituly FIFA 2003, Lord of The Rings - The Two Towers a Harry Potter - Chamber of Secrets.

AP   MP Název hry PT
1. - 1. Grand Theft Auto: Vice City 4
2. - 2. FIFA 2003 6
3. - 3. Lord of The Rings - The Two Towers 4
4. - 4.. Harry Potter - Chamber of Secrets 3
5. N James Bond 007: Nightfire 1
6. í 5. Wwe Smackdown! Shut Your Mouth 3
7. í 6. Tony Hawk`s Pro Skater 4 2
8. N   Wrc 2 Extreme 1
9. í 8. Pro Evolution Soccer 2 6
10. í 7. Colin McRae Rally 3 6

Xbox - žebříček
V první šestici čtyři novinky - lépe snad nelze charakterizovat dění v žebříčku her pro Xbox. Hned v první týden prodeje se do královského lože usadil výborný počin Tom Clancy`s Splinter Cell, který se prozatím dočkal především pozitivního hodnocení ze strany všech odborníků a kritiků.

AP MP Název hry PT
1. N Tom Clancy`s Splinter Cell 1
2. í 1. Halo: Combat Evolved 38
3. í 2. FIFA 2003 5
4. N Unreal Championship 1
5. N James Bond 007: Nightfire 1
6. N 4. Harry Potter - Chamber of Secrets 3
7. ë 11. Tiger Woods PGA Tour 2003 21
8. ë 9. Blinx - The Time Sweeper 4
9. í 8. Colin McRae Rally 3 6
10. í 5. Tony Hawk`s Pro Skater 4 3

GameCube - žebříček
Kromě obvyklého prohození několika pozicí se nám v první desítce usadily také dvě novinky - hry Mario Party 4 a také zatím spíše neúspěšná hra James Bond 007: Nightfire.

AP MP Název hry PT
1. - 1. Star Fox Adventures 2
2. - 2. Super Mario Sunshine 9
3. N Mario Party 4 1
4. N James Bond 007: Nightfire 1
5. í 3. Harry Potter - Chamber of Secrets 3
6. - 6. FIFA 2003 5
7. ë 8. Star Wars: Jedi Knight 2 - Jedi Outcast 2
8. í 5. Tony Hawk`s Pro Skater 4 3
9. í 4. Die Hard: Vendetta 3
10. - 10. Super Smash Bros: Melee 28

Vysvětlivky: AP - aktuální pořadí platné pro daný týden, MP - minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT - počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Žebříček nejprodávanějších her v USA (týden 17. - 23. listopadu 2002)

Vývoj prodejnosti her v USA rozhodně není nezajímavý a i to je jeden z důvodů, proč vám opět přinášíme žebříček nejprodávanějších her pro PC v této zámořské velmoci.

AP Název hry
1. Harry Potter and The Chamber of Secrets
2. The Sims: Unleashed (
3. The Sims Deluxe
4. RollerCoaster Tycoon 2
5. Backyard Hockey
6. Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead
7. Zoo Tycoon
8. Age of Mythology
9. Zoo Tycoon: Marine Mania
10. The Sims: Vacation

Zdroj: NPD

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |