Byznys hrátky: Google zasahuje

Google schraňuje víc, než čekáte * AT&T žalováni kvůli odposlechům * Filmy se spojí s MMORPG * Starforce rozdává žaloby * Zákon proti hrám letos nebude * Filmové scény v herním engine * A mnohé další, včetně tabulek prodejnosti
Byznys hrátky: Google zasahuje

Google schraňuje víc, než čekáte

Internetový vyhledávač Google může být pěkně ošidnou záležitostí. Udržuje si totiž informace o všech vámi hledaných výrazech a ty jsou potom k dispozici za určitých podmínek.

Třeba američtí státní právníci a žalobci mají v podstatě volný přístup ke všem hledaným výrazům. Podobně, ale s několika drobnými překážkami navíc, jsou na tom i právníci soukromí, kteří si také za určitých podmínek mohou vyhledat vámi zadané požadavky. Částečně bylo dokonce této možnosti využito v případě jedné vraždy, kdy manžel před zabitím své družky vyhledával pomocí Google slova jako zlomení krku. Tehdy však ještě byly výrazy nalezeny v jeho počítači.

Nyní se však v rámci šetření ukázalo, že podobná data je schopna poskytnout i společnost Google a některé další vyhledávače. Na rozdíl od mailových serverů totiž vyhledávače nespadají pod Electronic Communications Privacy Act vydaný v roce 1986, který zakazuje serverům shromažďovat zadaná data. V té době si totiž nikdo nedokázal budoucnost představit dostatečně, takže vyhledávače si mohou dělat v podstatě co chtějí. Uvidíme, jak se tato situace vyvine v budoucnu.

Zdroj: News

AT&T žalováni kvůli odposlechům

Hrajete Splinter Cell? Nebo libovolnou jinou hru na motivy díla Toma Clancyho? Jistě jste se podivili, jak se NSA dostává ke svým informacím. Nyní je telekomunikační společnost AT&T žalována za poskytování svých informací právě agentuře NSA.

Nadace Electronic Frontier Foundation, starající se o bezpečnost a svobodu digitálního projevu, uvádí AT&T ve své hromadné žalobě, že napomáhá NSA při odposlouchávání lidí. Tím AT&T porušuje několik ústavních zákonů ohledně svobody projevu a práva na soukromí, protože odposlech je možný pouze při povolení státem. Nejmenovaný zdroj totiž uvedl, že NSA má přímý přístup k databázi hovorů, včetně jejich trvání a účastníků. Společnost AT&T má třicet dní na odpověď, zatím se její tiskový mluvčí nijak nevyjádřil.

Je však docela možné, že celá žaloba nenápadně zmizí na základě americké doktríny "státního tajemství". Od roku 1953 je totiž možné zrušit celý případ, pokud by jeho projednání mohlo odhalit nějaké vojenské tajemství. A je docela možné, že národní bezpečnostní agentura (NSA) skrývá takovýchto tajemství dostatek. Sam Fisher tak nebude o svůj zdroj informací okraden nejspíš ani v realitě a pro nás hráče budou hry stále stejně blízko pravému světu.

Zdroj: CNET News

Filmy se spojí s MMORPG

Režisér James Cameron, známý zejména díky snímku Titanic, se chystá natočit film s názvem Project 880. Ještě před uvedením filmu však chce vydat MMORPG ze stejného světa, v jakém se bude film odehrávat.

James Cameron je proslulý svými velkými nápady. Vždyť klasicky jako Terminator, Vetřelec, nebo Titanic patřily ve své době k největším filmům. Nyní se chystá spojit hru s filmem, protože pracuje na scénáři a v nejbližší době se přitom má rozjet tvorba MMORPG ze stejného prostředí. Podle Camerona na hráče velmi zapůsobí, když dostanou nejprve k dispozici herní svět a až poté vyprávění do něj zasazená. Na vývoji se podílí společnost Multiverse, která se specializuje na vývoj částí MMO her. Můžeme tak očekávat, že se bude jednat o kvalitní projekt, i když má vyjít až v roce 2008.

Zdroj: Gamasutra

Starforce rozdává žaloby

Stránka Boing Boing se dostala do zajímavých problémů, protože jako reakce na jejich článek o škodlivosti ochrany Starforce pro běh počítače se jim dostalo informace o žalobě.

Tiskový mluvčí společnosti Starforce se zmiňuje, že se jedná pouze o pomluvy a stránka Boing Boing údajně překročila jedenáct mezinárodních zákonů. Navíc prý oznámili jejich počínání FBI k prošetření. Přitom článek, o který se jedná, pouze oznamuje přítomnost Starforce v hře Trackmania Nations, která je od víkendu volně ke stažení. Časem uvidíme, zda Starforce pouze vyhrožuje, nebo opravdu žalobu podá.

Zdroj: Boing Boing

Zákon proti hrám letos nebude

Návrh zákona o násilných hrách v Indianě nebude ani projednán. Pokutování obchodníků, kteří prodají mladistvým hru s násilným či sexuálním obsahem, označení takových her výraznou nálepkou a podobně. To vše zůstane v Indianě jen teorií. Senátoři, kteří návrh zákona vytvořili, nebyli schopni do stanovené lhůty získat ani dostatečný počet svých kolegů pro počáteční hlasování.

Zdroj: Gamespot

Filmové scény v herním engine

Německé společnosti Zeitfilm a IMC se daly dohromady. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by se nejednalo o filmového giganta a herní vývojáře, kteří stvořili dohromady Glanz.Leistung.

Jejich prvním společným počinem by měl být historický film Hannibal, ve kterém budou mimo živých herců a reálných klus použity i záběry z chystané strategie Ancien Wars: Sparta. Celkově takto vznikne pentalogie televizních dokumentů, popisujících život již jmenovaného Hanibala, Johanky z Arku, Koperníka, Sida a Roberta MacGregora. Podle prohlášení společnosti je výrazně jednodušší a účelnější používat pro filmování hry, než scény nějak složitě renderovat. Uvidíme, zda se tento způsob uchytí, nebo se jedná pouze o slepou vývojovou větev.

Zdroj: TZ

Kdy budou Advent Children v Evropě?

CG film Advent Children, který byl vytvořen jako pokračování hry Final Fantasy VII, se dostane do Evropy na UMD a DVD tento rok. Pro server Eurogamer to prý prohlásil zdroj blízký projektu. Film mimo Japonsko bude distribuovat Sony a když prý půjde všechno dobře, dočkáme se do konce roku 2006. Přesnější datum není známo.

To samé hlásí i jedny americké internetové stránky, kde by se Advent Children měl dostat na trh též letos. Ovšem naděje trochu hasí fakt, že Square Enix slibovali už loni v květnu, že Advent Children bude mimo Japonsko do konce roku.

Zdroj: Eurogamer

Policejním honičkám odzvonilo

Policie v Los Angeles se rozhodla zanechat nebezpečných honiček automobilů a namísto toho používat navigační šipky, které se zachytí v prchajícím voze.

Je možné, že Need for Speed: Most Wanted je jedním z posledních dílů, kde policie pronásleduje prchající vozidla. V budoucnosti prý bude něco podobného zbytečné, protože policisté budou mít možnost "hodit šipku". Toto zařízení, vystřelitelné jak z automobilu, tak i při chůzi, obsahuje senzor, díky němuž bude možné stopovat kradené, nebo jinak podezřelé, auto. Celý systém se nazývá Starchase (hvězdné pronásledování) a policie v Los Angeles jej hodlá zkoušet v nejbližší budoucnosti. Uvidíme, zda se ujme a my si budeme honičky připomínat jen při hraní her.

Zdroj: M&C

Tiger Woods s EA na věčné časy

Tiger Woods se upsal EA na dalších šest let. Herní gigant bude moci dalších šest let využívat postavy Tigera Woodse ve své herní golfové sérii. Přestože společnost nemá žádnou exkluzivní smlouvu s PGA Tour, její tituly z řady Tiger Woods PGA Tour bývají nejoblíbenější v daném žánru. Zbývá jen dodat, že finanční detaily smlouvy nebyly zveřejněny.

Zdroj: Worthplaying

Střípky ze světa herního byznysu:

  • Hideo Kojima otevírá audioblog. Slavný autor série Metal Gear ve spolupráci s mezinárodním managerem Kojima Productions Ryanem Paytonem nabízí fanouškům nový kanál informací z nitra společnosti. Nové informace budou k dispozici každý týden, a to v angličtině. Více informací naleznete zde.
  • EA snižuje stavy. EA, podobně jako další společnosti, prožívá pokles prodejů způsobený příchodem nových konzolí. Hráči odkládají nákup her a čekají právě na příchod nových herních přístrojů. Z důvodu zefektivnění výdajů tak bude propuštěno přibližně 5% z celkových 6,5 tisíce zaměstnanců. Několik set lidí ztráta zaměstnání postihne hned nebo v několika blízkých týdnech.
  • Na stránkách blogu Hidea Kojimy se objevil další komentář posledních událostí v Kojima productions. Dozvědět se můžete něco o Metal Gear Acid 2, ale hlavně poznáte pravdu o tom, zda na režiséreské křeslo usedne známý tvůrce příšerných filmů dle her; Uwe Boll. Ten sám někdy v srpnu loňského roku prolásil, že by chtěl režírovat Metal Gear film. Ovšem jeho přání se mu nesplní."Absolutně ne! Ani nevím, proč Uwe Boll o této věci mluví," prohlásil Hideo Kojima a dodává: "V životě jsem s ním nemluvil. Je nemožné, že by jsme spolu kdy dělali nějaký film."
  • S.T.A.L.K.E.R. byl odložen na rok 2007. Před časem z různých zdrojů vzešly neoficiální informace popisující problémy s dlouho očekávaným revolučním titulem. Některé z nich dokonce naznačovaly, že S.T.A.L.K.E.R. nikdy neopustil fázi raného vývoje a obecných konceptů, podle jiných zase prý vydavatel THQ řekl, že hra musí vyjít v tomto roce bez ohledu na konečnou podobu. Společnost však nyní oznámila odklad vydání S.T.A.L.K.E.R.a na příští rok.
  • Několik tisíc pirátských disků měl v zásobě zmrzlinář William Agnew ve svém karavanu ve chvíli, kdy jej zatkla policie. Karavan se zmrzlinou na první pohled nevypadá nijak podezřele. To však platí jen do té doby, než zmrzlinář začne vytahovat ze svých zásob CD a DVD s pirátskými kopiemi her. A že jich William Agnew z Velké Británie měl dostatek, při jeho zatýkání u něj policisté našli přes čtyři tisíce disků, jejichž hodnotu odhadli mezi jedním a dvěma sty tisíci liber. Teď si již zmrzlinář posedí pěkně v chládku vězení.

Žebříček nejprodávenějších her ve Velké Británii

Celkový žebříček

1   New Entry     Dead Or Alive 4
2   Down  1   Need For Speed: Most Wanted 10 
3   Down  2   King Kong: Official Game of The Movie 11 
4   Down  3   The Sims 2 63 
5   Down  4   Pro Evolution Soccer 5 15 
6   Down  5   FIFA 06 18 
7   Up  9   Call of Duty 2 13 
8   Down  6   Grand Theft Auto: Liberty City Stories 13 
9   Up  16   Project Gotham Racing 3
10   Down  7   Star Wars: Battlefront 2 14 
11   Down  8   WWE Smackdown! Vs Raw 2006 12 
12   Up  13   Narnia: The Lion, The Witch and Wardrobe 10 
13   Down  11   Football Manager 2006 15 
14   Up  27   Perfect Dark Zero
15   Up  19   The Simpsons: Hit and Run 116 
16   Down  12   Shadow The Hedgehog 11 
17   Down  10   Gun 12 
18   Re-Entry     Condemned: Criminal Origins
19   Up  23   Lego Star Wars 35 
20   Down  18   Tiger Woods PGA Tour 06 17 

PC žebříček

1   Non Mover  1   Football Manager 2006 15 
2   Non Mover  2   Age of Empires 3 13 
3   Non Mover  3   The Sims 2 71 
4   Non Mover  4   Call of Duty 2 13 
5   Up  7   The Sims 2: Nightlife 20 
6   Down  5   Civilization Iv 13 
7   Up  10   Battlefield 2 32 
8   Down  6   The Movies 12 
9   Down  8   World of Warcraft 51 
10   Down  9   Quake 4 15 

PS2 žebříček

1   Non Mover  1   Need For Speed: Most Wanted 10 
2   Non Mover  2   King Kong: Official Game of The Movie 11 
3   Up  7   Narnia: The Lion, The Witch and Wardrobe 10 
4   Down  3   Buzz! The Music Quiz 15 
5   Non Mover  5   Pro Evolution Soccer 5 15 
6   Up  11   WWE Smackdown! Vs Raw 2006 12 
7   Up  8   FIFA 06 18 
8   Down  6   Star Wars: Battlefront 2 14 
9   Non Mover  9   True Crime: New York City 10 
10   Down  4   Gun 12 

Xbox žebříček

1   Non Mover  1   Need For Speed: Most Wanted 10 
2   Up  3   Pro Evolution Soccer 5 15 
3   Up  5   King Kong: Official Game of The Movie 11 
4   Down  2   Prince of Persia: The Two Thrones
5   Up  6   True Crime: New York City 10 
6   Up  7   FIFA 06 18 
7   Down  4   Gun 12 
8   Up  10   Half-Life 2 11 
9   Down  8   Star Wars: Battlefront 2 14 
10   Down  9   Call of Duty 2: Big Red One 11 

Gamecube žebříček

1   Non Mover  1   Mario Smash Football 11 
2   Up  3   Pokemon Xd: Gale of Darkness 11 
3   Up  4   King Kong: Official Game of The Movie 11 
4   Up  5   Need For Speed: Most Wanted 10 
5   Up  7   Battalion Wars
6   Down  2   FIFA 06 14 
7   Up  8   Gun 10 
8   Down  6   Fire Emblem: Path of Radiance 13 
9   Up  15   From Russia With Love 10 
10   Non Mover  10   Mario Superstar Baseball

PSP žebříček

1   Non Mover  1   Grand Theft Auto: Liberty City Stories 13 
2   Up  3   Pro Evolution Soccer 5 10 
3   Down  2   The Sims 2
4   Non Mover  4   Need For Speed: Most Wanted 10 
5   Non Mover  5   WWE Smackdown! Vs Raw 2006
6   Up  8   FIFA 06 16 
7   Up  13   World Snooker Challenge 2005 22 
8   Up  10   Star Wars: Battlefront 2 13 
9   Down  6   Championship Manager
10   Down  7   King Kong: Official Game of The Movie

Nintendo DS žebříček

1   Up  3   Nintendogs: Lab and Friends 17 
2   Down  1   Mario Kart Ds 10 
3   Down  2   Sonic Rush 11 
4   Non Mover  4   Nintendogs: Dachshund and Friends 17 
5   Re-Entry     The Sims 2 10 
6   Down  5   Nintendogs: Chihuahua and Friends 16 
7   Up  11   Super Mario 64 Ds 47 
8   Re-Entry     Narnia: The Lion, The Witch and Wardrobe
9   Down  8   King Kong: Official Game of The Movie
10   Non Mover  10   Spyro: Shadow Legacy 14 

Xbox 360 žebříček

1   New Entry     Dead Or Alive 4
2   Down  1   Project Gotham Racing 3
3   Down  2   Call of Duty 2
4   Up  6   King Kong: Official Game of The Movie
5   Down  4   Perfect Dark Zero
6   Up  7   Condemned: Criminal Origins
7   Down  5   FIFA 06
8   Non Mover  8   Need For Speed: Most Wanted
9   Down  3   Ridge Racer 6
10   Down  9   Kameo: Elements of Power

Vysvětlivky: AP - aktuální pořadí platné pro daný týden, MP - minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT - počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Nejprodávanější PC hry v USA

AP Název hry
1.

World of Warcraft

2.

The Sims 2

3.

Age of Empires 3

4.

Civilization 4

5.

Zoo Tycoon 2

6.

Call of Duty 2

7. Battlefield 2
8.

The Sims 2: Nightlife

9.

Battlefield 2: Special Forces

10.

Guild Wars

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |