Byznys hrátky: GTA IV stálo Microsoft 50 milionů dolarů

Potvrzeno: epizodický obsah GTA IV se objeví exkluzivně na Xbox 360 * Wii 2 může dorazit v průběhu několika let, říká analytik * Jak je to s upravenou verzí Xbox 360, která má mít dodatečné chlazení? * Wii válí také v Americe, Xbox 360 zde poráží PS3
Byznys hrátky: GTA IV stálo Microsoft 50 milionů dolarů

Potvrzeno: epizodický obsah GTA IV se objeví exkluzivně na Xbox 360

Nejdříve finanční zpráva, poté i oficiální tiskový mluvčí Take-Two potvrdil, že firma přinese epizodický obsah hry GTA IV exkluzivně na Xbox 360. Přestože další zprávy prozatím nebyly oficiálně potvrzeny, podle některých informací se dohoda mezi Take-Two a Microsoftem týká dvojice rozšiřujících balíčků, které by se měly na trhu shodně objevit v průběhu příštího roku. Zajímavé jsou také informace o finanční částce, kterou si Microsoft pojistil exkluzivitu pro konzoli Xbox 360 - podle dostupných údajů by mohla dosahovat astronomických 50 milionů dolarů.

Zdroj: GI.biz, Vlastní

Wii 2 může dorazit v průběhu několika let, říká analytik

Analytik Michael Pachter věří, že technicky vyspělejší, HD verze konzole Wii může dorazit do obchodů v průběhu několika málo let. Pachter tímto komentářem reaguje na ohlasy z japonské Sony, podle níž mohou mít zákazníci vážné obavy o životnost konzole v dalších letech. "Myslím, že mnoho lidí vnímá Wii jako současnou módu. Zároveň ovšem mnozí vydavatelé neví, co si s ní počít, zejména ve vztahu k nové demografické skupině hráčů." Neplatí to ale pro všechny. "Sega má hry jako Sonic, které jsou atraktivní i pro toto publikum, nicméně mám za to, že poměrně netradiční skupina majitelů Wii mate většinu vydavatelů," dodává.

"Nedokáži si samozřejmě představit, co dalšího je pro Wii v přípravě, ale můžu říct, že většina mnou oslovených vývojářů se aktivně zajímá o potencionál konzole. Myslím, že co se týče možností Wii, zatím se nikdo nedostal pořádně pod povrch." Pachter si zároveň nemyslí, že by se Nintendo vydalo cestou dílčích vylepšení své konzole. "Je jednoduché v průběhu několika let vypustit Wii 2, které bude schopné HD, a bude mít Wii-mote i klasický analogový ovladač. Takové zařízení pak může být plně srovnatelné např. s Xbox 360.

Pachter se také vyjádřil k otázce pozice PS3. Podle něj musí Sony sáhnout po snížení ceny konzole, jinak se jí nepodaří ztrátu na své konkurenty dohnat. "Když se podíváme na čísla, většina původní Xboxů i PS2 se v Americe prodala za cenu 199 dolarů. Pokud Sony zvolí dobrou taktiku, může Xbox 360 předehnat v roce 2009 a Wii někdy v roce 2011."

Zdroj: GI.biz

Microsoft nevyvrátil upravování reklamovaných konzolí

Zástupci společnosti Microsoft se vyjádřili k možností, podle níž byly poslední kousky konzolí Xbox 360 upraveny o dodatečné chlazení. Informace o úpravě konzole se objevily v posledních týdnech, když někteří z evropských vlastníků konzole informovali o dodatečném chladícím systémů, který byl v průběhu reklamace do jejich konzolí přidán. Tito lidé věří, že se Microsoft snaží zmíněným způsobech vyřešit četné problémy přehříváním konzole.

Tiskový mluvčí společnosti tuto možnost nevyvrátil. "Změna nebo úprava komponent konzolí je zcela běžnou záležitostí, ať už jde o snížení výrobních cen, vylepšení vlastností konzole nebo jen její výroby." Zároveň ale odmítli poskytnout odpověď na otázku, zda k úpravě konzole skutečně dochází. "O těchto záležitostech neposkytujeme detaily." Zda je přidání dodatečného chlazení trvalou novinkou, tak ukážou teprve následující týdny.

Zdroj: GI.biz, Next-gen.biz

Krátké zprávy:

  • Vydavatelská společnost Majesco, která se po vleklé finanční krizi přeorientovala na vývoj her pro handheldy, ohlásila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí svého fiskálního roku. A může být spokojeno. Díky dvojicí titulů pro Wii a třech hrách na handheld DS zaznamenala nárůst čistých příjmů o více než 30 %.
  • Ubisoft oznámil plán rozšířit své studio v Casablance o dalších 150 zaměstnanců. Zdejší vývojářský tým byl založen v roce 1998 a podílel se na hrách jako King Kong nebo Prince of Persia: The Two Thrones.
  • Vydavatelská společnost Atari pozdržela finanční zprávu o hospodaření. Její ztráty však mohou dosáhnout až 70 milionů dolarů.
  • Wii válí. Poslední prodejní výsledky agentury NPD platné pro americký trh ukazují, že Wii v prodejích shodně překonává dvojici Xbox 360 a PS3. Zatímco "Wííčka" se v měsíci květnu prodala téměř 340 tisíc, u konkurentů jde pouze o 155, respektive 82 tisíc kusů.

Nejprodávanější hry ve Velké Británii, týden od 3. do 9. května

Všechny platformy
1. Forza Motorsport 2
2. Tomb Raider: Anniversary
3. Disney`s Pirates of the Caribbean: At World`s End
4. Spider-Man 3
5. Wii Play
6. Mario Strikers Charged Football
7. Pro Evolution Soccer 6
8. Dr Kawashima`s Brain Training: How Old Is Your Brain?
9. Cooking Mama
10. Shadowrun

Microsoft Xbox 360
1. Forza Motorsport 2
2. Shadowrun
3. Disney`s Pirates of the Caribbean: At World`s End
4. Command & Conquer 3: Tiberium Wars
5. Gears of War
6. Crackdown
7. Spider-Man 3
8. Guitar Hero II
9. Tom Clancy`s Ghost Recon: Advanced Warfighter 2
10. The Elder Scrolls IV: Oblivion

Nintendo Wii
1. Wii Play
2. Mario Strikers Charged Football
3. Disney`s Pirates of the Caribbean: At World`s End
4. Sonic and the Secret Rings
5. The Legend of Zelda: Twilight Princess
6. Tiger Woods PGA Tour 07
7. WarioWare: Smooth Moves
8. Red Steel
9. Spider-Man 3
10. Cooking Mama

Sony PlayStation 3
1. Disney`s Pirates of the Caribbean: At World`s End
2. Spider-Man 3
3. Motor Storm
4. Resistance: Fall of Man
5. The Elder Scrolls IV: Oblivion
6. Call of Duty 3
7. Virtua Tennis 3
8. F1 06
9. Fight Night Round 3
10. NBA 2K7

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A