Byznys hrátky: Half-Life 2 opravdu vyjde?

Filmový Doom už má režiséra i představitele hlavní role * Cenega spolupracuje s nVIDIí * Half-Life 2 bude, Tvrdí Valve - a prý tentokrát nelžou * Xbox Live se snaží dobýt Japonsko mangou * Hurikán Ivan zasáhl i World of Warcraft * Kdo se ujme Juiced? * První informace o Quake 4 * Nové MMORPG od Square * Připravuje se další Final Fantasy VII
Byznys hrátky: Half-Life 2 opravdu vyjde?

Filmový Doom už má režiséra i představitele hlavní role

Podle nejnovějších zpráv se ve filmu Doom ujme hlavní role Karl Urban, který má za sebou role ve filmech jako Riddick: Kronika Temna, Pán Prstenů: Dvě Věže i Návrat Krále a v mnoha dalších. Urban bude hrát roli Johna Grima, velitele speciální jednotky, která bude bojovat proti démonům, kteří... Ale prosím vás, ten příběh přece všichni známe.

Režie se ujme Andrzej Bartkowiak (Cradle 2 The Grave - česky Od kolébky do hrobu) a natáčet by se mělo začít již příští měsíc. Na tom, že se bude natáčet na Barrandově, se zatím, jak se zdá, nic nemění...

Zdroj: IMDb

Cenega spolupracuje s nVIDIí

Tuzemská vydavatelská společnost Cenega Publishing podepsala kontrakt s nejznámnějším výrobcem grafických akcelerátorů, společností nVidia. Dohodnutá spolupráce se již odrazila na vývoji české horové akční adventury Shade: Wrath of Angels (v ČR Shade: Hněv andělů) a polského RPG The Roots. Kontrakt se samozřejmě týká zejména technologických aspektů, nVidia pomůže oběma studiím se zvládnutím nejnovějších funkcí grafických karet a zároveň se bude spolu s vydavatelem podílet na promo akcích obou her. Spolupráce by měla pokračovat i na dalších hrách Cenegy Publishing.

Zdroj: PR

Half-Life 2 bude, Tvrdí Valve - a prý tentokrát nelžou

Je to malý zázrak, ale Half-Life 2 možná opravdu vyjde ještě letos. Stalo se totiž skoro nemožné. Dvě po sobě následující vyjádření výrobce hry, společnosti Valve, spolu navzájem korespondují a potvrzují, že hra se může "stát GOLD" prakticky v následujících hodinách. Jak šéf studia Gabe Newell, tak marketingový ředitel Doug Lombardi totiž potvrdili, že konečná verze hry označovaná jako "release candidate" odešla k vydavateli přesně jak bylo avizováno - 15. září. Pokud nebude mít oddělení kontroly Vivendi Universal námitky, prohlasí se hra za GOLD a výroba CD a krabic může okamžitě začít.

Zdroj: GameSpot

Xbox Live se snaží dobýt Japonsko mangou

Xbox v Japonsku není příliš oblíbený a nenajdete snad jinde na světě zemi, kde by Sony porážela Microsoft na trhu konzolí tak výrazně. Snad právě proto se Microsoft rozhodl pro změnu marketingové strategie a přišel s novým plánem, jak si získat srdce japonských hráčů: použije známou manga postavu pro svojí propagaci.

Tou postavou bude hlavní hrdina populární mangy Game Center Arashi, která vycházela v Japonsku v letech 1978 - 1983. Jejím hlavním hrdinou byl chlapec, který navštěvoval japonské herny a "porážel" jejich automaty tím, že ve hrách vyvolával různé chyby. Co asi Microsoft inspirovalo pro to, aby si jako svého maskota zvolil právě takovouto postavu?

Zdroj: Gamespot

Hurikán Ivan zasáhl i World of Warcraft

Americký betatest připravovaného MMORPG společnosti Blizzard World of Warcraft byl od pátečního večera přerušen. Důvod byl prostý - ve Virginii řádil hurikán Ivan.

Podle tiskové zprávy Blizzardu byly ve Virginii až včera obnoveny dodávky elektrické energie na takovou míru, aby bylo možné zjistit rozsah škod, které tornádo v jejich tamní pobočce napáchalo; nicméně hardware stále ještě nevyschnul, takže jej není možné spustit. Většinu serverů s epodařilo spustit během nedělní noci, ovšem betatestový server WoW byl jakožto méně důležitý odložen "na později".

Fotografie ukazují škody, které Ivan napáchal na budově, ve které se servery Blizzardu nacházely.

 

Zdroj: Homepage

Kdo se ujme Juiced?

Definitivní krach Acclaimu nadělal vrásky na čele mnohým spolupracujícím vývojářským týmům. Jedním z nich je i studio Juiced Games, které mělo pro dnes už likvidujícího se vydavatele připravit závodní hru Juiced. Naštěstí práva na hru neměl Acclaim, ale investorská skupina Fund 4 Games, takže vývoj není ohrožen. Investoři ovšem musí sehnat nového vydavatele. Podle zpráv australského serveru GameBiz se vydání ujme Take 2 Interactive. Oficiální potvrzení dohody ze strany vydavatele či druhé strany však chybí. Není ani jisté, jestli hra vyjde v původním termínu (podzim 2004), případně jestli bude moci vyjít pod stejným jménem. Podle všeho totiž práva na značku "Juiced" vlastní Acclaim.

Juiced je arkádově vypadající závodní hrou, která jakoby z oka vypadla Need for Speed: Underground. Právě s druhým dílem bude Juiced soupeřit, pokud se jej ještě letos podaří vydat. Že bychom se dočkali dalšího ataku Take2 na pozice EA?

Případný přechod pod křídla Take2 by znamenal i nepříjemnost pro místní vydavatele, CD Projekt již totiž rozjel lokalizaci hry, která by tímto mohla přijít vniveč (s Take2 v ČR spoluprace Cenega).

Stáhnout demoverzi (133,7 MB): Doupě

Zdroj: GameBiz, starší informace

Střípky ze světa herního byznysu:

  • Díky čtenářům anglického PC Zone a amerického PC Gameru už internetem kolují nové informace o  dalším pokračování akční legendy - o Quake 4. Do vydání hry je ještě dlouhá doba (nejméně 12 měsíců), takže jen stručně, co na sebe autoři prozradili. V prvé řadě fakt, že Quake 4 bude přímým pokračováním dvojky, což je vzhledem k čistě multiplayerové trojce pochopitelné. Události čtvrtého dílu se budou odehrávat jen pár hodin po skončení dvojky, takže vašimi nepřáteli opět zůstanou Stroggové. Tentokrát jim však nebudete čelit sami, ale občas také s rotou mariňáku v zádech. Současně se můžete těšit i na sólové mise. Narozdíl od DOOMa 3 (na jehož enginu hra poběží), nebudete bojovat jen v interiérech, ale dostanete se i "na vzduch". S tím souvisí si občas procházky zpříjemnit použitím nějakého dopravního prostředku. Atmosféra by podle všeho neměla být tak horová jako v Doomovi, Quake by měl být spíše "klasickou střílečkou". Světlo světa by měl spatřit někdy v roce 2005.
  • V balení datadisku k MMORPG Final Fantasy XI, který se jmenuje Chains of Promathia a který vychází právě v těchto dnech, se kromě jiných propagačních materiálů nachází leták na hru nazvanou Fantasy Earth: The Ring of Dominion. Kromě názvu ale leták obsahuje pouze pár obrázků a upozornění, že tato hra již má své oficiální stránky na adrese http://www.playonline.com/fe/.
  • Společnost Square Enix připravuje další hru založenou na světě Final Fantasy VII. Hlavním hrdinou má protentokrát být Vincent a název hry bude Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII. Jediné, co je o příběhu tohoto připravovaného titulu známo, je, že děj se bude točit okolo tajemné skupiny DG, která přepadá mírumilovná města. Hra by měla vyjít rok po Final Fantasy VII: Advent Children, CG filmu, který má v těchto dnech premiéru na filmovém festivalu v Benátkách a který vyjde na DVD a na discích pro handheld PSP. Dirge of Cerberus vyjde exkluzivně pro PS2 a Square dosud označuje jeho žánr za "neurčitý"; což by nasvědčovalo tomu, že hra se dosud nachází ve velmi ranném stádiu vývoje.

Žebříček nejprodávanějších her ve Velké Británii (týden 5. - 11. září 2004)

No prostě spousta krásných, poučných a nudných tabulek... Konec popisku.

Celkový žebříček
Doom 3 se s koncem prázdnin dal na trvalý sestup v žebříčku. Ale co se dá dělat, všechna sláva polní tráva a tak všelijak podobně - on si beztak nikdo nestěžuje, prodalo se ho dost... A kromě toho - v prodejnosti na PC pořád vede, tak co?

AP MP Název hry PT
1. N - Burnout 3: Takedown 1
2. í 1. Conflict: Vietnam 2
3. í 2. Shellshock: Nam `67 2
4. ë 8. Second Sight 2
5. í 3. Spider-Man 2 10
6. í 4. The Simpsons: Hit and Run 46
7. í 6. DRIV3R 13
8. í 7. Need For Speed: Underground 43
9. - 9. FIFA 2004 47
10. ë 11. Shrek 2 13
11. í 10. Doom 3 5
12. - 12. Medal of Honor: Rising Sun 40
13. ë 39. Headhunter: Redemption 3
14. í 13. Tom Clancy`s Rainbow Six 3: Black Arrow 4
15. í 5. Athens 2004 11
16. ë 17. The Sims: Bustin` Out 39
17. í 15. Lord of The Rings - Return of The King 43
18. ë 20. Wario Ware, Inc: Mega Party Games 2
19. í 18. Grand Theft Auto: Vice City 85
20. í 16. America`s 10 Most Wanted 6

PC - žebříček
Jak jsem již předeslal; i přes propad v žebříčku celkové prodejnosti na PC Doom 3 stále vede. A kromě novinky Codename: Panzers - Phase One si ještě povšimněte Battlefieldu 1942, který se minulý týden díky pozdní premiéře do žebříčku nedostal, což teď usilovně napravuje...

AP MP Název hry PT
1. - 1. Doom 3 5
2. ë 7. Conflict: Vietnam 2
3. ë 4. Shellshock: Nam `67 2
4. í 2. Championship Manager: Season 03/04 43
5. í 3. The Sims Triple Deluxe 13
6. ë 11. The Sims 102
7. N - Codename: Panzers - Phase One 1
8. í 5. Csi: Dark Motives 18
9. í 6. Far Cry 25
10. ë 27. Battlefield 1942: Wwii Anthology 2

PlayStation 2 - žebříček
Za nový Burnout se naskládaly všechny novinky z minulého týdne. Nová, poprázdninová síla má, jak se zdá, navrch...

AP MP Název hry PT
1. N - Burnout 3: Takedown 1
2. í 1. Conflict: Vietnam 2
3. ë 4. Shellshock: Nam `67 2
4. ë 8. Second Sight 2
5. í 3. Spider-Man 2 10
6. í 5. DRIV3R 13
7. í 2. Athens 2004 11
8. í 7. America`s 10 Most Wanted 6
9. ë 10. Shrek 2 13
10. ë 21. Headhunter: Redemption 3

Xbox - žebříček
Pořadí prvních čtyř her na Xboxu je přesně stejné jako na PS2. Naspřed novinka tothoto týdne, pak tři novinky týdne minulého... Inu, hráči, jak se zdá, maji stejný vkus bez ohledu na platformu.

AP MP Název hry PT
1. N - Burnout 3: Takedown 1
2. í 1. Conflict: Vietnam 2
3. í 2. Shellshock: Nam `67 2
4. - 4. Second Sight 2
5. í 3. The Chronicles of Riddick: Butcher Bay 5
6. - 6. Spider-Man 2 10
7. ë 10. Headhunter: Redemption 3
8. í 5. Sudeki 3
9. í 7. DRIV3R 13
10. í 8. Full Spectrum Warrior 12

GameCube - žebříček
Tak a je to tady! Pokémoni chytli druhý dech (žeby sleva?) a vracejí se na první (respektive druhá) místa v prodejnosti. Ovšem co se týče celkového vyznění je GC žebříček stejně konzervativní co se týče změn pořadí jako vždy.

AP MP Název hry PT
1. - 1. Second Sight 2
2. ë 3. Pokemon Colosseum 18
3. ë 4. Mario Golf: Toadstool Tour 13
4. í 2. Spider-Man 2 10
5. - 5. Harvest Moon: A Wonderful Life 22
6. - 6. Mario Kart: Double Dash!! 44
7. - 7. Sonic Heroes 32
8. - 8. Shrek 2 13
9. ë 10. Tom Clancy`s Splinter Cell: Pandora 7
10. í 9. The Sims: Bustin` Out 34

Vysvětlivky: AP - aktuální pořadí platné pro daný týden, MP - minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT - počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Nejprodávanější hry v USA

Zdá se, že Sims mánie v USA začíná konečně po několika měsících opadat. V TOP 10 žebříčku již najdeme "pouze" tři tituly této série. Ale raději nechci vědět, jak to bude vypadat, až se v něm objeví The Sims 2

AP Název hry
1. Doom 3
2. The Sims Deluxe
3. Call of Duty
4. The Sims: Makin` Magic
5. World Poker Championship
6. Age of Mythology
7. Rise of Nations
8. The Sims Mega Deluxe
9. Zoo Tycoon: Complete Edition
10. The Sims: Unleashed

Zdroj: Gamespot

Tabulky neodrážejí reálnou prodejnost her; vycházejí ze statistik počtu kopií jednotlivých her dodaných do obchodů.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Forza Motorsport 7: vstup giganta na scénu (recenze)

Forza Motorsport 7: vstup giganta na s…

Na okruh se vydal další z velkých favoritů letošního závodu o titul závodní hry roku 2017. Forza Motorsport 7 je konečně tady, pojďme si jí tedy rozebrat kousek po kousku.

3.  10.  2017 | | 4 N/A
Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

Herní agenda: zářijový výběr jako před…

První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

4.  10.  2017 |
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A