Byznys hrátky: Halo 3 jako ždímačka na peníze

Musíme změnit způsob prodeje her, říká tvůrce Broken Sword * Halo 3 může dostat Microsoft do černých čísel, věří analytici * Letošní E3 má konkrétnější rysy * Steam aktivně využívá 13 milionů hráčů * Sin City se dočká herní adaptace, The Sims filmové
Byznys hrátky: Halo 3 jako ždímačka na peníze

Musíme změnit způsob prodeje her, říká tvůrce Broken Sword

Charles Cecil, tvůrce známé série Broken Sword a jedna z nejvýraznějších vývojářských ikon žánru adventur, věří, že současný model prodeje her není ideální. "Gears of War byl téměř blockbuster, lidé byli ochotni za něj zaplatit 40 liber a zároveň při hraní získali pocitt, že ty peníze za to stály. Potom tu ale máme malé hry typu Katamari Damacy, které si vedou dobře v recenzích. Výborně se prodávají seznámeným hráčům, nikoliv však širokému pobliku. Podle mého názoru by se za 40 liber mělo prodávat pouze to, co je skutečně epické," dodává.

Podle Cecila by se vydavatelé měli soustředit na odlišný model prodeje v oblasti velkých a naopak indie titulů. Sám Cecil v současné době pečlivě sleduje dění na poli stažitelného obsahu pro konzole a epizodického hraní, jeho firma Revolution zároveň připravuje několik neoznámených projektů, které budou stavět na vlastních značkách firmy (mimo Broken Sword také Beneath A Steel Sky). Bližší oznámení o hrách by mělo následovat již brzy.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Halo 3 může dostat Microsoft do černých čísel, věří analytici

Zatímco před několika týdny se objevily nepotvrzené informace, podle nichž obchodní řetězec GameStop zaznamenal 4 miliony předobjednávek očekávaného hitu Halo 3 pro Xbox 360, dnes byla tato zpráva doplněna o předpověď analytiků, podle nichž může hra dopomoci herní divizi Microsoftu k dobrým hospodářským výsledkům - a dosažení vůbec prvního čtvrtletí v černých číslech. Datum vydání hry je v současné době plánováno na konec září, kdy Microsoftu zároven končí první čtvrtletí fiskálního roku 2008. Analytici očekávají, že se v tuto dobu dostane do obchodů 4,2 milionů kopií hry a budou zaznamenány výnosy ve výši zhruba 170 milionů dolarů. Tento odhad zároveň vychází z očekávaných prodejů konzole Xbox 360, které by mělo být na konci září prodáno celkem 13,2 milionů kusů.

Pro porovnání dodáváme, že v době dokončení Halo 2 (listopad 2004) bylo mezi herní veřejnosti rozšířeno 20 milionů kusů původního Xboxu. Microsoftu se podařilo prodat 7,5 milionů kopií hry před koncem čtvrletí (pořídilo si ji tedy 38 % majitelů konzole) s tím, že v první den bylo prodány téměř 2,5 milionu kopií.

Zdroj: GameSpot

Letošní E3 má konkrétnější rysy

Před půl rokem si lámaly herní firmy hlavu, zdali má smysl prezentovat sebe a své hry na letošní, v mnohém odlišné E3. Dnes si hlavu lámou novináři z Evropy, zda se za oceán vydají, přestože o akci nebylo nic konkrétního známo. To se však dneškem mění. Agentura ESA, která výstavu pořádá, zveřejnila seznam a rozložení konferencí. Dle očekávání bude akce zahájena trojlístkem konferencí společností Microsoft, Nintendo a Sony. První z nich, jíž pořádá Microsoft, se uskuteční již večer 10. července, další den dopoledne budou následovat Nintendo a Sony.

Tiskové konference po nich uskuteční i další firmy v čele s Electronic Arts, Activision, Midway nebo Konami, zároveň však budou otevřeny také místnosti určené k rozhovorům a především tzv. Barker Hangar, v jehož prostorách budou firmy prezentovat konkrétní herní tituly. Celkem přislíbilo účast na 30 firem, jejichž seznam čítá kromě výše jmenovaných například také Square-Enix, SEGA THQ, Namco Bandai, Capcom, Take-Two, Ubisoft nebo Disney Interactive. Na akci budeme přítomni, a tak se těšte na reportáž a zajímavé aktuality přímo z místa činu.

Zdroj: ESA

Krátké zprávy:

  • Kalifornské studio Red Mile Entertainment odkoupilo práva na tvorbu herní adaptace her postavených na známém komiksu Sin City spisovatele Franka Millera. Finanční detaily transakce nebyly upřesněny, stejně tak prozatím nebyly odhaleny platformy, pro něž firma plánuje vývoj her postavených na komiksu.
  • Valve oznámilo, že jeho službu Steam aktivně využívá 13 milionů hráčů. Celkem se v rámci Steamu, jemuž nebyla v době spuštění prorokovány světlé zítřky, objevilo na 150 her a přes 2 500 updatů.
  • GameStop, jeden z největších světových obchodů s hrami, oznámil významné zvýšení prodejů a také zisků, které narostly o 111 % na 18,3 milionů Euro. Zvýšení profitu je dáno zejména nárůstem zájmu o konzole, kdy vlivem novogenerančních platforem vzrostl prodej hardware o 75 %.
  • Společnost Target Technology se sídlem v Kalifornii zažalovala tři z firem
  • Sony z důvodu neoprávněného využití jejího patentu na Blu-Ray discích. 20th Century Fox získali práva na tvorbu filmové adaptace známé série The Sims. Přestože konkrétní informace o snímku nejsou prozatím známy (a otázku vyvolává už sama jeho náplň), scénáře se ujme neznámý Brian Lynch, pro nějž bude The Sims dosavadní největší filmový projekt.

Nejprodávanější hry pro PC a starou generaci konzolí
Velká Británie, týden 13 - 19. května 2007

PC
1. Command and Conquer 3: Tiberium Wars
2. Football Manager 2007
3. Lotr Online: Shadows of Angmar
4. The Sims 2: Seasons
5. World of Warcraft: The Burning Crusade
6. S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl
7. The Sims 2
8. Medieval 2: Total War
9. The Sims 2: Pets
10. The Sims: Life Stories

Sony PlayStation 2
1. Spider-Man 3
2. God of War 2
3. Buzz! The Mega Quiz
4. Medal of Honor: Vanguard
5. SBK-07: Superbike World Championship
6. Teenage Mutant Ninja Turtles
7. Final Fantasy XII
8. UEFA Champions League 2006-2007
9. Free Running
10. Test Drive: Unlimited

Nintendo GameCube
1. The Legend of Zelda: Twilight Princess
2. LEGO Star Wars II: The Original Trilogy
3. Pokemon XD: Gale of Darkness
4. Mario Kart Double Dash!!
5. The Legend of Spyro: A New Beginning

Microsoft Xbox
1. Scarface: The World is Yours
2. LEGO Star Wars II: The Original Trilogy
3. The Legend of Spyro: A New Beginning
4. NBA Live 07
5. Xiaolin Showdown

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

7.  9.  2020 | | 14 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího na PS4 a Division zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

5.  9.  2020 |