Byznys hrátky: Handheldy na vzestupu

Fantastic Four - hra podle filmu * Zajímáte se o tvorbu her? Game Developers Session 2005 se blíží! * Sony PSP - milión kusů pro USA * Barevné Nintendo DS míří do obchodů * Obsidian Entertainment, tvůrci hry KotOR2, uzavřeli svá internetová fóra * EverQuest 2 na vzestupu * A protože tohle jsou Byznys hrátky, nesmí chybět ani pravidlené tabulky
Byznys hrátky: Handheldy na vzestupu

Fantastic Four - hra podle filmu

Zástupci společnosti Activision oficiálně oznámili přípravy hry Fantastic Four na motivy filmu, který chystá 20th Century Fox. Setkáme se s klasickými Marvelovskými superhrdiny, do rukou se nám dostane Mr. Fantastic (mění tvar a má pronikavou inteligenci), Invisible Girl (neviditelnost a superrychlost), Human Torch (fanoušci komixu se možná podiví, ale opravdu je tento mistr ohně zde) a Thing (extrémní síla). Ty budete moct ovládat buď sami, nebo spolupracovat ve dvou hráčích. Hru můžeme čekat s filmem v létě tohoto roku a doufáme, že hráči na PC, Xbox, PS2 a GameCube nedostanou pod nos zase jednu hru, která se snaží pouze rýžovat na filmu.

Zdroj: Gameguru

Zajímáte se o tvorbu her? Game Developers Session 2005 se blíží!

Třetí ročník srazu česko-slovenských vývojářů Game Developers Session se nezadržitelně blíží. Tato již tradiční akce se opět bude konat v Brně, místem konání je letos v kulturní dům Rubín - v brněnské městské části Žabovřesky. O tuto akci je rok od roku větší zájem, zájemci o účast by tak neměli otálet, aby na ně ještě vůbec zbylo místo.

Pořadatelem není nikdo jiný, než server ČeskéHry, jehož prostřednictvím se můžete dozvědět něco málo o tvorbě her, ale i vývojářích samotných. A na co že se to letos vlastně můžeme těšit? Přenechejme slovo osobě nejpovolanější, PR Managerovi ČeskýchHer, Michalu „agile“ Aclerovi:

„Letošní program se v mnohém nebude odlišovat od těch předchozích s tím rozdílem, že se bude zaměřovat na obecnější témata a více prostoru se rovněž dostane diskusím. Dále dojde na představení zajímavých projektů, ať už z řad komerční (UFO: Aftershock, El Matador) či nezávislé (1977, Starship Trooper, Plane Arcade) scény. V průběhu tří dnů zazní řada přednášek na poutavá témata týkajících se her (např. Vztah mezi filmovou a herní tvorbou; Teorie a praxe v level designu; Děj, animace, střih a kompozice...), dojde na několik workshopů a vynechána nebude ani loni oblíbená panelová diskuse.“

V případě zájmu navštivte oficiální stránku akce, kde se dozvíte nejen další podstatné detaily, ale můžete se i zaregistrovat, protože jak jsem naznačil už v úvodu - Rubín není nafukovací… 18. - 20. března v Brně rozhodně nuda nebude!

Zdroj: TZ

Sony PSP - milión kusů pro USA

Nový přírůstek do rodiny japonských konzolí, Sony PSP, se těší nebývalé popularitě nejen v japonských luzích a hájích, ale i za "velkou louží". Právě v Americe se společnost Sony rozhodla navýšit základní počet konzolí tak, aby se v první fázi prodeje objevil na pultech rovný milion nových handheldů. Důvodem je velký zájem hráčů a nečekaně obrovský počet předobjednávek, za nímž stojí hlavně lidová cena - 250 dolarů. Američané se dočkají již 24. března, kdy se oficiálně prodej spustí.

   

Nám nezbývá než doufat, že Sony posílí i evropský trh - aby se na nás ještě vůbec dostalo :o)

Zdroj: TZ

Barevné Nintendo DS míří do obchodů

Evropané ještě oficiálně nemají možnost nový handheld Nintendo DS zakoupit, ovšem japonští hráči již nějaký ten pátek ano a nyní se dokonce dočkají i jiného barevného provedení, než standartní stříbrné. 24. března by se na pulty obchodů měla dostat konzole v bílém a černém provedení, přibližně o měsíc později pak v modré a růžové. Otázkou ale nadále zůstává, zda se těchto barevných variací dočkají i hráči na "starém kontinentě". Nintendo se k tomu sice prozatím oficiálně nevyjádřilo, dá ale ale očekávat, že se dočkáme; opět to ale bude s pořádným zpožděním...

  

 

Zdroj: Nintendo.com

Střípky ze světa herního byznysu:

  • Společnost Obsidian Entertainment se proslavila v nedávné době svým titulem Star Wars: Knights of the Old Republic 2 - The Sith Lords. Nyní to s ní však vypadá poměrně bledě, protože byla zatím nucena uzavřít svá internetová fóra. Společnost nemá člověka ve funkci správce fanouškovské komunity, takže raději než by na fórech žila neřízená diskuse, rozhodla se k tomuto kroku. Zatím není jisté, zda je pouze dočasný, nebo trvalý, stejně jako zda za tím vším nestojí větší problémy. Každopádně nám nezbývá než doufat, že od Obsidianu uvidíme spoustu nadějných titulů. V přípravě je Neverwinter Nights 2, takže se je rozhodně na co těšit.
  • Pokud hrajete MMORPG Everquest 2, jistě jste si všimli dvou prohlášení Sony Online Entertainment. První z nich je spíše popíchnutí směrem ke společnost Blizzard, když oznamují, že EQ2 má 350.000 hráčů, kteří hrají na stabilních serverech a nemusí čekat na přihlášení (dle mého zbytečná provokace). V tom samém oznámení také zmiňuji desítky úprav, které zkvalitňují hru od jejího vydání a ukazují, že se administrátoři o hru opravdu starají. O jedné takové očekávané úpravě mluví i další téma, SOE se totiž rozhodli zapracovat na věci, která je hře nejvíce vytýkána. Pokud nemůžete třeba týden hrát, tak vám vaši známí utečou a horko těžko je doháníte. To vše by měl změnit takzvaný Mentoring. Postava na vyšší úrovni se může rozhodnout dělat učitele jiné postavě a obě z toho budou získávat slušnou dávku zkušeností. Pro účely hry se bude počítat, jako že jsou obě postavy na úrovni žáka, takže postup bude mnohem rychlejší. Zase o důvod více uvažovat o této skvělé hře.

Žebříček nejprodávanějších her ve Velké Británii (týden 20. - 26. února 2004)

Celkový žebříček
Tak The Sims 2 to zdá se mají za sebou - minimálně v tomto žebříčku. Ale držely se dlouho, mršky! Aby také ne, tahle hra se EA opravdu povedla.

AP

MP Název hry PT
1. - 1. Mercenaries 2
2. ë 4. Sonic Mega Colleection Plus 4
3. - 3. The Spongebob Squarepants Movie 4
4. í 2. Star Wars: Knights of the Old Republic 2 3
5. ë 7. Grand Theft Auto: San Andreas 18
6. í 5. Need For Speed: Underground 2 15
7. ë 8. The Simpsons: Hit and Run 70
8. ë 12. Ace Combat: Squadron Leader 2
9. - 9. UEFA Champions League 2004-2005 4
10. í 6. World of Warcraft 3
11. í 10. FIFA 2005 21
12. ë 13. Pro Evolution Soccer 4 20
13. í 11. The Incredibles 16
14. - 14. Sonic Heroes 55
15. N - Mario Power Tenis 1
16. ë 18. Simpsons: Road Rage 46
17. ë 20. Football Manager 2005 17
18. í 15. Call od Duty: Finest Hour 13
19. ë 31. Prince of Persia: Warior Within 13
20. í 16. Shadow of Rome 4

PC - žebříček
Tak World of Warcraft se stále drží ve vedení... Aby také ne, když tahle hra láme mezi onlinovkami rekordy a kromě ní na PC v současnosti prkaticky nic není...

AP MP Název hry PT
1. - 1. World of Warcraft 3
2. ë 4. Football Manager 2005 17
3. í 2. Star Wars: Knights of the Old Republic 2 3
4. í 3. The Sims 2 24
5. ë 6. Half-Life 2 15
6. ë 8. Rome: Total War 22
7. - 7. Settlers: Heritage of Kings 2
8. í 5. Lord of The Rings - the Battle for Middle Earth 12
9. N - Pro Rugby Manager 2 1
10. ë 14. MS Flight Sim 2004: A Centura of Flight 83

PlayStation 2 - žebříček
Tak Mercenaries, to je jasná jednička. Ovšem Sonic Mega Collection je docela překvapení, že se stále ještě drží před GTA5...

AP MP Název hry PT
1. - 1. Mercenaries 2
2. - 2. Sonic Mega Colleection Plus 4
3. - 3. Grand Theft Auto: San Andreas 18
4. ë 7. Ace Combat: Squadron Leader 2
5. 4. The Spongebob Squarepants Movie 4
6. - 6. UEFA Champions League 2004-2005 4
7. í 5. Need For Speed: Underground 2 15
8. í 9. FIFA 2005 21
9. í 10. Pro Evolution Soccer 4 20
10. 8. Shadow of Rome 4

Xbox - žebříček
Mercenaries jsou tenhle týden prostě jednička všude... Dokonce i KotOR2 mu musel ustoupit.

AP MP Název hry PT
1. ë 2. Mercenaries 2
2. í 1. Star Wars: Knights of the Old Republic 2 3
3. ë 4. Sonic Mega Colleection Plus 4
4. í 3. Dead or Alive Ultimate 2
5. - 5. Halo 2 16
6. - 6. Pro Evolution Soccer 4 14
7. ë 8. Need For Speed: Underground 2 15
8. í 7. Mech Assault 2: Lone Wolf 4
9. í 9. The Spongebob Squarepants Movie 3
10. ë 11. UEFA Champions League 2004-2005 4

GameCube - žebříček
GC se tento týden vytáhlo - má nejvíc novinek ze všech herních platforem. Normálně bych o tom nemluvil, ale... Ale zrovna v případě GC je to opravdu upozorněníhodný výkon.

AP MP Název hry PT
1. N 1. Mario Power Tenis 1
2. í 2. Donkey Kong: Jungle Beat 4
3. í 3. The Legend of Zelda: Four Swords 8
4. í 5. The Spongebob Squarepants Movie 7
5. í 10. Donkey Konga 20
6. í 4. Paper Mario 2: The Thousand-Year Door 16
7. - 6. The Incredibles 17
8. í 8. Metroid Prime 2: Echoes 14
9. í 9. Need For Speed: Underground 2 15
10. - 7. NBA Street V3 2

Vysvětlivky: AP - aktuální pořadí platné pro daný týden, MP - minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT - počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Nejprodávanější PC hry v USA

USA žebříček vypadá naprosto typicky: vládnou mu onlinovky a Simsové. Jak jsem řekl - typycký USA žebříček...

AP Název hry
1.

Star Wars: Knights of the Old Republic 2

2.

World of Warcraft

3.

Half-Life 2

4. The Sims 2
5. The Sims Deluxe
6. Halo: Combat Evolved
7.

EverQuest 2: Dragons of Norrath

8.

RollerCoaster Tycoon 3

9. Zoo Tycoon 2
10. Galaxy of Games 350

Zdroj: Gamespot

Tabulky neodrážejí reálnou prodejnost her; vycházejí ze statistik počtu kopií jednotlivých her dodaných do obchodů.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce