Byznys hrátky: Heidi Klumová propaguje Guitar Hero

Madden nejlépe prodávanou hrou na světě * Activision dělá čistky ve Vivendi * Hry se v Anglii prodávají lépe než film
Byznys hrátky: Heidi Klumová propaguje Guitar Hero
Seznam kapitol
 1. Herní zpravodajství
 2. Krátké zprávy a žebříčky

Hry od Sierry skončily kvůli malému potenciálu

Spojení Activisionu a Vivendi v jeden celek přineslo vcelku očekávanou řadu škrtů. Zatímco Activision si vede v posledních letech stále lépe a nebezpečně dotírá konkurenčnímu Electronic Arts na paty, výsledky herní divize Vivendi byly z velké části postaveny na úspěchu her do Blizzardu, což se v posledních letech rovná jediné hře – World of Warcraft. Bobby Kottick, současný šéf nově vzniklé značky Activision Blizzard, se v minulých dnech vrátil k rozhodnutí poslat k ledu hry jako Brutal Legend, Ghostbusters nebo 50 Cent: Blood on the Stand, které měly vyjít pod značkou Sierra a prozatím se jich ujaly konkurenční vydavatele (Atari v případě Krotitelů duchů a THQ u nového 50 Centa).

Podle Kotticka byly hry od Sierry jedněmi z těch, které "nevykázaly potenciál, jež nově vzniklé uskupení od vydávaných her očekává". Přeloženo – zisk z her by nebyl natolik vysoký, aby se Activisionu vyplatilo věnovat hře čas a prostor v návalu veleúspěšných značek formátu Call of Duty. To také dokazuje další Kottickovo vysvětlení, podle něhož dá Activision Blizzard primárně prostor značkám, pro něž mohou vycházet jednotlivé pokračování každý rok a bude se o nich mluvit "také za deset let ode dneška".

Důraz na pokračování úspěšných sérií bude u Activision Blizzard patrný také v příštím roce; dočkáme se nových dílů Call of Duty a Guitar Hero, chystají se také další ztvárnění Transformers, Wolverine, Monsters Versus Alienc nebo Ice Age. Mezi dalšími jmenovanými hrami zazněly názvy jako Marvel Ultimate Alliance 2, James Bond nebo Tony Hawk. Potěší pak zejména konstatování, že mezi smetánku pokračování se protlačí také zbrusu nové herní značky v počtu tří nebo čtyř her.

Zdroj: GI.biz

Madden nejlépe prodávanou hrou na světě

Ptáte se, která hra trhala rekordy prodejnosti ve třetím čtvrtletí letošního roku? Odpověď v kontextu českých chutí poněkud překvapí – Madden NFL 09. Podle očekávání za to můžou výborné prodeje v USA, kde se hry prodaly téměř 3 miliony kopií. Další místa jsou plná stálic a jednoho příjemného překvapení, kterým je Star Wars: The Force Unleashed. Přestože se hře v recenzích příliš nevedlo, hráče zaujala a prodalo se jí více než jeden a půl milionu. V LucasArts musí být spokojení.

Nejprodávanější hry Q3 2008

1. Madden NFL 09: 2,994,000

 • USA: 2,958,000
 • Velká Británie: 35,000
 • Japonsko: 1,000

2. Wii Fit: 2,089,000

 • USA: 1,283,000
 • Velká Británie: 460,000
 • Japonsko: 346,000

3. Star Wars: The Force Unleashed: 1,738,000

 • USA: 1,417,000
 • Velká Británie: 321,000
 • Japonsko: N/A

4. Pokemon Platinum: 1,482,000

 • USA: N/A
 • Velká Británie: N/A
 • Japonsko: 1,482,000

5. Mario Kart Wii: 1,468,000

 • USA: 856,000
 • Velká Británie: 394,000
 • Japonsko: 218,000
Zdroj: GI.biz

Heidi Klumová propaguje Guitar Hero World Tour

Nejen atraktivní německá modelka, ale zejména přehmaty českých novinářů pobavily redakci Doupěte minulý týden. Zatímco prestižní česká média informovala o tom, že manželka zpěváka Seala propaguje rock and roll a tzv. "world tour", zasvěcení ví, že jde o připravovanou novinku ze série her Guitar Hero. V reklamním spotu, který je parodií na známé vystoupení Toma Cruise, se dle očekávání sází na minimum oblečení a atraktivní vnady slavné modelky. Co myslíte, zapůsobí také na vás? Máte možnost se vyzkoušet.

VIDEO: 591 'Guitar Hero: World Tour - reklama s Heidi Klum'

Zdroj: YouTube, iDnes.cz

Hry se v Anglii prodávají lépe než film

Videoherní průmysl letos v Anglii porazí film i hudbu - dohromady. Alespoň v tom smyslu hovoří zpráva Verdict Research, podle níž lidé ve Velké Británii utratí do konce roku za herní zábavu 4,64 miliardy liber, což je 42% nárůst oproti loňsku. Filmy a hudba by se pak podle jejich odhadů měly zastavit někde na 4,46 miliardě liber. Za výrazný nárůst v případě her je podle průzkumu zodpovědná zejména silná podzimní sezóna s návratem oblíbených značek jako Grand Theft Auto IV, Fallout 3 a FIFA 08. Stabilně úspěšné jsou v Anglii také další série s fotbalovou tématikou jako Pro Evolution Soccer nebo zejména Football Manager.

"Není žádných pochyb o tom, že si videoherní průmysl užívá jednoho z nejlepších roků," uvedl Steve Redmond z Entertainment Retailers Association a dodal. "Ale zmíněná čísla zahrnují rovněž prodej hardwaru. Předpokládáme sice, že se hrám letos podaří utržit více než filmu, ale určitě ne víc než filmu a hudbě dohromady."

Zdroj: CVG, GI.biz

THQ oznamují ztráty a propouštění

Špatné zprávy dorazily od vydavatele THQ, který vykázal ztrátu 115 milionů dolarů za druhý kvartál letošního fiskálního roku. Přestože prodeje her společnosti oproti stejnému období loňského fiskálního roku vzrostly, její celkový příjem klesl zhruba o třetinu. Následovaly - podle očekávání - razantní škrty, které se dotkly nejen herních značek, ale zejména studií a zaměstnanců. Zrušeno bylo pět vývojářských týmů a propuštěno celkem 250 zaměstnanců společnosti. THQ přitom počítá s tím, že tento krok se negativně projeví také na rozpracovaných titulech, z nichž mnohé budou odloženy.

THQ se snaží situaci řešit různými prostředky, mimo již zmíněných omezování chtějí také expandovat na asijský trh založením nových vývojářských studií. V plánu je vydání MMORPG Dragonia, které bude k dispozici zcela zdarma, stejně jako další masivně multiplayerové záležitost WWE Online. Naopak odsunuty byly projekty Red Faction: Guerilla a Darksiders: Wrath of War, kterých se dočkáme nejdříve ve fiskálním roce 2010. Společnost navíc doufá v silné prodeje pro vánoční sezónu, kdy má dosáhnout téměř trojnásobných příjmů oproti uplynulému kvartálu. Budeme sledovat, jak se celá situace vyvine.

Zdroj: GI.biz
Související články
 1. Byznys hrátky: Microsoft vyhrává online válku
 2. Byznys hrátky: Xbox 720 nabídne pokročilou kompatibilitu
 3. Byznys hrátky: Wii HD je na cestě. Definitivně
 4. Byznys hrátky: Evropa ještě nedospěla
 5. Byznys hrátky: Nástupce DS bude multimediální

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet ještěrem s gigantickým přirozením

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet…

Kreativita některých lidí při editaci vlastních postav nezná mezí. U Soulcaliburu se to ale trošku zvrhlo.

20.  10.  2018 | | 2 N/A
Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A