Byznys hrátky: Herní krásky do magazínů pro pány

JoWood vybírá reklamní děvčata * Z herní firmy do vězení * Bude brzy PSP2? * Game Developers Session 2006 * Microsoft koupil Lionhead * Čeští vývojáři Hra01 pro Sunflowers * A další včetně střípků herního byznysu
Byznys hrátky: Herní krásky do magazínů pro pány

JoWood vybírá reklamní děvčata

Distribuční společnost JoWood se rozhodla vybrat trojici dívek pro reklamu své tankové simulace Panzer Elite Action: Fields of Glory. Trojice modelek se přitom ukáže i v pánském magazínu FHM.

  
Diana * Myriell * Sabrina

Magazín FHM je v Německu proslulý časopis s lechtivým nádechem a proto se JoWood rozhodli použít jeho redakci jako porotu pro vyhodnocení nejlepších tří modelek pro reklamu na svoji hru. Rakušanky Sabrina a Němky Myriell s Dianou se tak stanou také hvězdami květnového čísla německého magazínu pro pány. Rozhodně se jedná o zajímavý způsob reklamy.

Zdroj: TZ

Z herní firmy do vězení

Bývalý představitel společnosti Gizmondo, Stefan Eriksson, byl zatčen ve svém domě pro podezření z několika trestných činů. Předpokládá se, že bude obviněn i z nelegálního dovozu trojice sportovních vozů a podvodu při jejich získání.

Společnost Gizmondo, známá především hrou Ghost, je již nějakou dobu ve finanční tísni. Evropská pobočka dokonce ohlásila bankrot, zatímco americká část společnosti ještě nějak funguje. Eriksson odstoupil loni z vedení společnosti poté, co byly odhaleny přinejmenším zvláštní finanční výsledky společnosti. Poté se vyboural se svým Ferrari Enzo v ceně kolem milionu dolarů, jedním ze tří vozidel, které byly do Ameriky nelegálně dovezeny.


Ferrari Enzo po nárazu

Trojici závodních vozů – červené a černé Ferrari Enzo a Mercedes McLaren, si totiž pořídila evropská pobočka na leasing u tří britských bank. Zajímavá je historie McLarenu, který byl odhalen ve chvíli, kdy s ním jela Erikssonova žena, bez řidičáku a registrace vozidla. Automobil byl údajně v Británii společnosti Gizmondo ukraden, jak je ale vidět, pouze působil na jiném místě. Je asi jasné, proč Eriksson z představenstva společnosti odcházel.

Zdroj: Gamasutra

Bude brzy PSP2?

Poměrně úspěšná přenosná konzole PSP by se do tří let měla dočkat nového nástupce. S touto informací dnes přišel server Shacknews, který dále spekuloval o tom, co by handheld PSP2 (pokud se tak opravdu bude jmenovat) měl nabídnout.

Podstatné je, že by nemělo jít pouze o vylepšenou verzi starého PSP. Půjde o úplně nový kus hardwaru, a to i po designové stránce. Počítá se prý s pevným diskem v základní výbavě a také s novým formátem pro přenosné disky – který by konečně nahradil neoblíbený UMD. Bohužel zatím nic nebylo oficiálně potvrzeno, a tak je jisté pouze jedno. O grafický systém se postará Nvidia, která se Sony nedávno uzavřela smlouvu.

Zdroj: Shacknews

Game Developers Session 2006

V pořadí již čtvrtý ročník akce Game Developers Session se pomalu blíží. Organizace ČeskéHry.cz, která má tuto akci, určenou nezávislým i profesionálním herním vývojářům a lidem zajímajícím se o vývoj her obecně, na svědomí, dnes zveřejnila podrobné informace o místu a datu konání nového ročníku.

GDS 2006 se uskuteční ve dnech 28. - 30. dubna 2006 v Brně v kulturním domě Rubín. Pokud se chcete do Brna na GDS podívat, navštivte oficiální stránky ČeskýchHer. Najdete na nich kromě potřebných informací také registrační formulář pro návštěvníky.

Zdroj: TZ

Microsoft koupil Lionhead

Společnost Microsoft oznámila, že koupila vývojářské studio Lionhead. Finanční stránka věci nebyla zveřejněna, stejně tak Microsoft neprohlásil, na jakých projektech bude Lionhead pracovat. Ale dá se předpokládat, že na E3 se nějakých prohlášení dočkáme. Lionhead mají na svědomí hry jako The Movies či Black & White a s Microsoftem spolupracovali na hře Fable. "Nemůžeme být více vzrušeni z faktu, že jsme části MGS," prohlásil dnes šéf Lionheadu Peter Molyneux. "Dlouho nás podporovali v naší kreativní vizi a tato spolupráce se zhodnotila ve vysoce úspěšné značce Fable," dodal. 

"Tato akvizice dává Lionheadu stabilitu a možnost se soustředit na tvorbu dalších skvělých titulů příští generace," říká Molyneux a pokračuje: "Připojujeme se k jednomu z nejneuvěřitelnějších studií v průmyslu, složeného z talentů, jenž doopravdy posunou hry příští generace na vyšší úroveň." Samozřejmě došlo i na vzájemné poplácávání po ramennou ze strany Microsoftu, kdy vyzdvihli Petera Molyneuxe jako jednoho z pravých vizionářů herního průmyslu.

Zdroj: Eurogamer

Čeští vývojáři pro Sunflowers

Vývojářské studio Hra01 nás informovalo, že zahájilo spolupráci s německým distributorem Sunflowers.

Hlavní návrhář a spoluzakladatel Hra01, Zdeněk Mezihorák, komentuje spolupráci se Sunflowers: “Pro vývojáře je vždy skvělé, když pracuje s někým, kdo je silně zaměřen na kvalitu a nebojí se neotřelých nápadů, tak jako je tomu v případě Sunflowers. Jsme rádi, že Hra01 je další z českých týmů, jejichž hra může dobýt světové žebříčky svým originálním nápadem.” Sunflowers Interactive Entertainment Software GmbH se profiluje jako producent inovativních titulů, nabízející intenzivní herní zábavu pro německý a světový trh, známá je zejména díky titulu ANNO a chystané RTS Paraworld

Zdroj: Homepage

Bob Ross ožije s Revolution

Nevím, kolik z vás zná jméno Bob Ross, ale věřte, že se jedná o velmi známého malíře. Na světe se proslavil díky svému televiznímu pořadu The Joy od Art (běžel na více než 3000 televizních stanicích), ve kterém učil diváky, jak snadno a rychle lze vytvořit nádherný obraz. Bob Ross zemřel roku 1995 ve věku 52 let, ale jeho umění má žít dál.

Nezavislí vývojáři ze společnosti AGFRAG Entertainment Group se totiž rozhodli, že vytvoří hry podle díla Boba Rosse. Hry mají být speciálně určeny pro Nintendo Revolution a handheld DS, ale prý se máme dočkat i PC verze. Více informací prozradí tvůrci na letošním E3.

Zdroj: IGN

Střípky ze světa herního byznysu:

  • Společnost CD Projekt dnes spustila oficiální české stránky věnované hře Heroes of Might and Magic V. V první fázi je v provozu pouze novinková sekce, ve které naleznete nejnovější informace ze světa HoMM V, včetně drbů a zajímavostí z průběhu lokalizace a dalších vydavatelských bonbónků. Například si můžete na stránce prohlédnout vizuály neschválených verzí krabičky sběratelské edice nebo magického lektvaru vytrvalosti! Ve většině případů tedy půjde o exkluzivní informace, které nikde jinde nenaleznete! Pro fanoušky série je tedy každodenní návštěva této stránky doslova povinností, už z toho důvodu, že za ní stojí v komunitě známý Firebird. Oficiální české stránky najdete na adrese http://homm5.cdprojekt.cz/.
  • Herní portál OnlineGames.cz, oficiální sportovní herní server EA, se dočkal nového vzhledu. Web tak vstupuje do čtvrté éry svojí existence. Tým serveru OnlineGames.cz nás, jako partnerský web, informoval o novém vzhledu, se kterým se ukázali začátkem měsíce.  Společně s tím se údajně mohou čtenáři dočkat velkého počtu novinek, které na ně redaktoři chystali a stále chystají. Každopádně se stránky mohou ukázat přehlednější a tmavější barevné ladění více vystihuje herní povahu serveru. Přejeme OnlineGames.cz mnohé další úspěchy s novým vzhledem.
  • Úspěch gildovních válek. NCSoft si chválí úspěch volného víkendu před vydáním MMORPG Guild Wars: Factions, protože jej navštívilo na půl milionu hráčů, kteří dohromady odehráli kolem tří milionů hodin.
  • Zákon v Michiganu neprošel. Soud ve státe Michigan zrušil definitivně zákon, který chtěl zakázat prodej násilných her nezletilým, protože jej shledal protiústavním.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |