Byznys hrátky: Herní násilí není jako filmové

Schwarzenegger proti hernímu násilí * Čipování konzolí je v Austrálii legální * Za vraždění podle GTA trest smrti * Adidas a Microsoft se budou podporovat * Analytici vidí zimu bledě * A další zparvodajství doplněné tabulkami prodeje.
Byznys hrátky: Herní násilí není jako filmové

Schwarzenegger proti hernímu násilí

Terminátor se usadil na farmě a věnuje se rodinnému životu. I tak by se dal vyložit podpis Arnolda Schwarzeneggera pod návrhem zákona AB1179, o němž jsme již psali. Guvernér Kalifornie tak ve své zemi zakázal prodej násilných her dětem a mladým lidem do osmnácti let. Republikánský guvernér tím nachystal malé překvapení jak pro demokrata Lelanda Yee, který zákon vymyslel, tak i pro silné lobistické skupiny převážně z řad obchodníků, jež byly proti.

"Sám jsem rodič a myslím si, že je velmi důležité, abychom věděli, co naše děti sledují v televizi, či jaké hry hrají," říká Schwarzenegger. "Spousta těchto her se vyrábí v Kalifornii a jsou výborné, ale musíme se prostě ujistit, že se nedostanou do nesprávných rukou, protože hry naše děti ovlivňují," dodává. Podobný zákon funguje například v Illinois nebo Michiganu, zatímco ve státu Washington, Indianopolis a St. Luis Country v Missouri byly obdobné návrhy zamítnuty.

Zdroj: Worthplaying

Čipování konzolí je v Austrálii legální

Společnost Sony prohrála spor u australského vrchního soudu o ilegálnosti konzolových čipů. Po čtyřech letech soudních pří se případ konzolových čipů dostal až k vrchnímu soudu. Ten rozhodl, že použití čipu není porušením autorských práv, takže v Austrálii je možné čip volně prodávat. Ten slouží ponejvíce k obejití regionálního kódování, jenž zamezuje spuštění her zakoupených v jiné části světa. Takto mohou uživatelé konzole klidně hrát hry, které si jinde zakoupí a dovezou, což je často vyjde levněji.

Ve většině světových zemí je používání čipu nelegální, například Evropská Unie má v tomto směru i směrnici. Ta říká, že jakékoliv obcházení ochrany proti kopírování je nelegální a dle většiny zákonů čipy do dané kategorie spadají. Vypadá to, že Austrálie je světovou výjimkou.

Zdroj: BBC

Za vraždění podle GTA trest smrti 

V roce 2003 nyní dvacetiletý mladík Devin Moore po zadržení při krádeži automobilu zastřelil tři policisty. Stalo se tak v USA ve státě Alabama. Tento rok byl vrah souzen a nyní odsouzen. A to k trestu smrti injekcí. Na tom by nebylo nic zajímavého, podobné se případy se dějí každou chvíli, ovšem pro nás je zajímavé, na čem byla postavená obhajoba.

Kromě klasického dětství plného fyzického a duševního násilí to bylo časté hraní násilných her. Jedna konkrétní byla zmiňována, GTA 3, protože se v ní kradou auta a střílejí policisté. Sám obžalovaný Moore prohlásil, že byl inspirován PS2 verzí. Aby toho nebylo málo, rodiny obětí zažalovaly společnosti Take-Two Interactive, Sony, Wal-Mart a GameStop za jejich účast ve výrobě a prodeji hry.

Zdroj: Gamespot

Adidas a Microsoft se budou podporovat 

Společnosti Adidas a Microsoft se na konferenci X05 v Amsterdamu dohodli, že se budou vzájemně propagovat. Dle jejich slov spolupráce obou společností umožní, aby svět sportu a zábavy splynul v jeden celek. Podpora bude spočívat v několika bodech, jako je třeba přítomnost stánků Xbox 360 v obchodech Adidas, podpora seriálu MTV Goal - Germany 2006 o mladých fotbalistech mířících na fotbalové mistrovství světa a jiné aktivity. Obě společnosti si dohodu pochvalují a doufají, že tak hráčům (jak virtuálním, tak reálným) poskytnou lepší zážitky.

Zdroj: TZ

Analytici vidí zimu bledě

UBS Investment Research provedli analýzu trhu s hrami a na její základě očekávají zpomalení růstu herního průmyslu teď v zimě. I když v průběhu tohoto roku vzrostl objem prodeje herních titulů o devět procent, analytici předpokládají pokles v zimním období. Podle nich za to může nedostatek titulů,které by hráči prostě museli mít. Oproti loňskému GTA: San Andreas a Halo 2 prý letos není konkurence. A když se to vše spojí s vyšší cenou benzínu, obecně menšími výdaji domácností a přechodem na nové konzole, očekávají celkový propad o jedno procento oproti loňsku.

Problémy pak mají přetrvat po celý příští rok, neboť staré konzole budou muset rychle vyklidit místo novým, které však nebudou stíhat stejně rychle zaplnit herní trh. O letošních Vánocích také očekávají špatnou úrodu pro Sony, pokud tedy výrazně nezlevní PS2 až na hranici sta dolarů. Příčinou je samozřejmě příchod Xboxu 360, který má spolu s PSP a Nintendo DS zvyšovat prodeje do konce roku.

Zdroj: Gamespot

Podváděla pro peníze na synovu PS2  

V regionu Shropshire ve střední Anglii se našla žena, která kvůli synovi zašla až za hranice zákona. Bridget Marie Taylorová předstírala, že je učitelkou a vymyslela si srdceryvnou historku o malé holčičce, kterou srazilo auto a už nikdy nebude chodit. Z důvodu prevence tedy požádala veřejnost o peníze na novou kameru monitorující rychlost projíždějících vozidel. Sama pak ještě tvrdila, že je vdaná za policistu a její dítě umřelo na rakovinu.

Ovšem jak se ukázalo, Taylorová je nezaměstnaná žena na podpoře, která mámila peníze z lidí, jen aby mohla koupit PS2 pro svého syna. Na všechno se však přišlo a žena byla odsouzená k šesti měsícům veřejně prospěšných prací a k zaplacení pokuty ve výši 43 liber. Ukázalo se, že tento podvod nebyl jediný, který žena spáchala. Více si můžete přečíst na novinovém serveru ShropshireStar.

Zdroj: Gamespot

Wi-Fi připojení pro Nintendo DS

Na tiskové konferenci v Tokiu představili zástupci Nintenda nový Wi-Fi adaptér pro Nintendo DS a hry, které bude podporovat. Nintendo se ohledně bezdrátové herní sítě hodlá řídit trojicí slov: "jednoduše, bezpečně, zdarma," a tak uživatelé za používání sítě budou platit případně jen třetím stranám, které budou provozovat přístupové body. Za třicet liber (přibližně třináct set korun) bude možno pořídit přípojku a pak už jen vesele hrát.

Prvními dvěma hrami budou Animal Crossing: Wild World a Mario Kart DS, které obě umožní hru jak s předem registrovanými přáteli, tak i lidmi po celém světě. Další hry by se měly objevovat později, ale stejně si musíme počkat alespoň do 23. listopadu, kdy se v Japonsku dostane Animal Crossing na pulty obchodů.

Zdroj: Gamasutra

Film Halo z dílen Petera Jacksona

Chystaný film na motivy střílečky Halo bude produkovat Peter Jackson a Fran Walsh. Universal Pictures a Twentieth Century Fox oznámili, že se dohodli jak s Microsoftem, tak s dvojicí producentů na produkci filmu na motivy hry Halo. Do celého vývoje filmu budou navíc zapojeny Jacksonovy společnosti. Můžeme tak očekávat velmi kvalitní efekty z dílen Weta Digital Ltd. a Weta Workshop Ltd., které poskytovaly své schopnosti i při točení trilogie Pán prstenů a nověji i při natáčení King Konga.

Peter Jackson je už proslulý svojí posedlostí točit na Novém Zélandě a nejinak tomu bude i v případě tohoto snímku. Bude tak mít k dispozici veškeré potřebné a jemu známé zázemí. Jak sám říká, tak je velkým příznivcem herní série Halo a je mu ctí dělat na takovémto filmu.Rozhodnutí si pochvaluje i Bill Gates, který si cení hlavně Jacksonových inovativních přístupů. Možná vás zaráží dvojice filmových společností u jednoho projektu, ale vše vysvětluje sdělení, že Universal Pictures se postarají o distribuci filmu v USA, zatímco Twentieth Century Fox obstarají zbytek světa. Snímek bychom měli očekávat v létě 2007.

Zdroj: Worthplaying

PSP s harddiskem a bateriemi

Společnost Datel chystá pro PSP bundle harddisku a lepší baterie. Harddisk má kapacitu 4 GB, což je dvojnásobek současného maxima Memory Stick Duo, a k handheldu se připojuje pomocí kabelu přes slot na Memory karty. Kapacita 4 GB je dostatečná už natolik, aby se vám na ni vešlo několik stovek MP3 skladeb, pár filmů, či tuna uložených pozic z her nebo fotek.

Baterie X2 má kapacitu 3600 mAh, což je dvojnásobek standardní baterie u PSP. To by vám mohlo stačit až na osm hodin hraní těch nejhladovějších her. Na druhou stranu se musíte smířit s tím, že vaše PSP přibere ze spodu přístroje něco na objemu. Jako poslední část comba získáte USB kabel k propojení PC a PSP. Na trh by se tato výhodná kombinace měla dostat 20. listopadu za cenu 149,99 liber (asi 6450 korun), která je téměř stejně vysoká, jako cena nového PSP.

Zdroj: Engadget, Darkplanets

Střípky ze světa herního byznysu

  • Milovníci Azerothu, známého světa série Warcraft, si v budoucnu přijdou na své u příběhů podaných tradiční japonskou kresbou. Z hlubin manga obrázků se k vám tak dostane příběh modrého draka, který se vtělil do lidské podoby a putuje po světe, a tajemné Anveeny, dívky s mnohými schopnostmi. Jak postupně se budou prodírat světem, nezůstane před nimi úkol menší než záchrana království před nemrtvou hrozbou. To vše z pera mistra Kim Jae-Hwa a s příběhem Eicharda A. Knaaka (Warcraft: War of the Ancients) vás čeká v trilogii Warcraft: The Sunwell Trilogy.
  • Na oslavu uvedení hry SSX On Tour nabízí O`Neill v soutěži spoustu atraktivních cen včetně VIP cesty na snowboardovou akci O`Neill Pro Freestyle v Avoriaz ve Francii, balíčků oblečení v hodnotě 750 eur a kopie hry SSX On Tour. Soutěž SSX On Tour bude hostována na zvláštním mikrowebu, který bude přístupný přes oneilleurope.com.
  • Čeština pro Dungeon Siege 2 je nyní již k dispozici v obchodech, kde verze hry jasně značena samolepkou na obalu hry. Pokud jste však dříve pořídili anglickou verzi hry, stále nemusíte zoufat. Jakmile je hra distribuována společností Playman, stačí jen poslat mail na jejich adresu, vyplnit jméno, vaši adresu a klíč hry. Playman vám zašle CD s češtinou, na kterou přímo na svých stránkách poskytuje i první patch, aby byla kompatibilní s anglickou verzí 2.20.

Žebříček nejprodávanějších her ve Velké Británii

Celkový žebříček 

AP MP Název hry PT
1   New Entry     FIFA 06
2   Down  1   Burnout Revenge
3   New Entry     Far Cry: Instincts
4   New Entry     Rome: Total War - Barbarian Invasion
5   New Entry     Conflict: Global Storm
6   Down  2   The Sims 2: Nightlife
7   Down  5   Burnout Legends
8   Down  4   Warhammer 40,000: Dow Winter Assault
9   Down  3   Brian Lara International Cricket 2005 11 
10   New Entry     Mortal Kombat: Shaolin Monks
11   Down  6   Fahrenheit
12   New Entry     Advance Wars: Dual Strike
13   Down  7   Total Overdose
14   Down  8   Juiced 16 
15   New Entry     Sonic Gems Collection
16   Down  13   Heroes of The Pacific
17   Down  15   Tom Clancy`s Rainbow Six: Lockdown
18   Down  12   Lego Star Wars 24 
19   Up  27   Midnight Club 3: Dub Edition 16 
20   Down  9   Delta Force: Black Hawk Down

PC - žebříček

1   New Entry     Rome: Total War - Barbarian Invasion  
2   Down  1   The Sims 2: Nightlife
3   Down  2   Warhammer 40,000: Dow Winter Assault
4   New Entry     FIFA 06  
5   Down  4   Fable: The Lost Chapters
6   Down  3   Warhammer 40,000: Dawn of War Gold
7   Up  8   Football Manager 2005 48 
8   Up  17   Rome: Total War 53 
9   Down  7   Battlefield 2 15 
10   Down  6   The Sims 2 55 

PS2 - žebříček

1   New Entry     FIFA 06  
2   Down  1   Burnout Revenge
3   New Entry     Conflict: Global Storm  
4   Down  2   Brian Lara International Cricket 2005 11 
5   New Entry     Mortal Kombat: Shaolin Monks  
6   Down  5   Juiced 16 
7   Down  3   Total Overdose
8   Down  4   Fahrenheit
9   Up  14   Heroes of The Pacific
10   Down  6   Incredible Hulk: Ultimate Destruction

Xbox - žebříček

1   New Entry     FIFA 06  
2   New Entry     Far Cry: Instincts  
3   Down  1   Burnout Revenge
4   New Entry     Conflict: Global Storm  
5   New Entry     Mortal Kombat: Shaolin Monks  
6   Down  5   Tom Clancy`s Rainbow Six: Lockdown
7   Down  3   Brian Lara International Cricket 2005 11 
8   Down  2   Fahrenheit
9   Down  7   Heroes of The Pacific
10   Down  4   Delta Force: Black Hawk Down

Gamecube - žebříček

1   New Entry     FIFA 06  
2   Down  1   WWE: Day of Reckoning 2
3   Down  2   Resident Evil 4 29 
4   Down  3   Mario Party 6 29 
5   Up  11   Mario Power Tennis 32 
6   Down  4   Incredible Hulk: Ultimate Destruction
7   Down  5   Star Fox Assault 23 
8   Up  13   Madagascar 14 
9   Up  10   Scooby Doo: Unmasked
10   New Entry     Tiger Woods PGA Tour 2005  

Vysvětlivky: AP - aktuální pořadí platné pro daný týden, MP - minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT - počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Nejprodávanější PC hry v USA

AP Název hry
1.

The Sims 2: Nightlife

2.

EverQuest: Depths of Darkhollow

3.

World of Warcraft

4.

Battlefield 2

5.

EverQuest 2: Destert of Flames

6.

Gulid Wars

7.

Dungeon Siege 2

8.

The Sims 2

9.

The Sims Deluxe

10.

Half-Life 2

Zdroj: Gamespot

Tabulky neodrážejí reálnou prodejnost her; vycházejí ze statistik počtu kopií jednotlivých her dodaných do obchodů.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |