Byznys hrátky: Kdo natočí Dooma?

Je tu zase úterý a sním i pravidelné Byznys hrátky. Co se dozvíte tentokrát? * Warner Bros přišli o práva na zfilmování Dooma * Komu zvoní hrana? aneb Interplay má problém... * Jak vypadá nový handheld Nintendo DS? * Kterou hru zfilmuje John Woo? * Xbox konečně v České republice! * A samozřejmě tu pro vás máme nějaké ty tabulky...

Warner Bros přišli o práva na zfilmování Dooma

Po roce prodlev a odkladů ztratila filmová studia Warner Bros Company práva na zfilmování herní legendy Dooma. Podle zpráv filmových magazínů The Hollywood Reporter a Variety dostane práva na zfilmování Dooma jiná společnost, protože majitelé práv "byli po 18 měsících odkladů již poněkud rozmrzelí". Pokud by se na filmu po dalších 15 měsíců neudělal žádný pokrok, vrátila by se práva zpět ID softu.

Podle nejnovějších zpráv to vypadá, že Dooma dostanou Universal Studios a přímo jeho zfilmování se ujme Enda McCallion. Projekt budou produkovat Lorenzo di Bonaventura a John Wells - pod dohledem samotného místopředsedy Universal Studios Scotta Stubera.

A něco málo k filmu jako takovému. Děj by měl být založen na připravovaném Doomu 3. Jinými slovy, ostřílený vesmírný mariňák se ocitne na vesmírné stanici vypleněné hordou odporných démonických zrůd. Ty vystřílí a bude žít šťastně až do smrti... Ovšem kdy, kde a jestli vůbec ho uvidíme, je zatím jen ve hvězdách...

Zdroj: Gamespot

Komu zvoní hrana? aneb Interplay má problém...

Ač ještě minulý týden měl CEO kdysi slavné společnosti Interplay, Herve Caen, silácké řeči a tvrdil: Jsme pořád tady," jeho slova vzápětí popřelo rozhodnutí státních orgánů státu Kalifornie. Ty totiž uzavřely sídlo společnosti a vyměřily společnosti hned několik pokut; za neplacení mezd zaměstnancům a za neplacení zdravotního pojištění. Firma dále dluží státu na daních a mezi její další věřitele patří například i BioWare, které dosud na svém účtě postrádá okolo 4,5 miliónů za licenci Baldur´s Gate.

Podle bývalých zaměstnanců společnosti se krach společnosti dal očekávat, pouze nečekali, že přijde tak brzo. Firma se utápí v dluzích delší dobu. Koncem minulého roku musela zavřít svůj klenot, herní studio Black Isle (Fallout, Baldur´s Gate). Své problémy se také snažila vyřešit přesunem na konzolový trh a vydáváním her se známýmy názvy na PS2.

Přes neutěšitelnou situaci někteří zaměstnanci stále doufají v zázrak a věří, že Interplay neřekl poslední slovo. Firma totiž stále vlastní práva na nezanedbatelné tituly. Spasit by ji mohl třeba prodej značky Fallout. O případném třetím díle Caen nahlas uvažoval na nedávné tiskové konferenci, na níž potvrdil, že se na Falloutu nepracuje, ale že o jeho výrobě uvažují. Pravděpodobně pomocí najatého externího studia...

Zdroj: GameSpot

Jak vypadá nový handheld Nintendo DS?

Nintedo DS, handheld nové generace, který se má dočkat uvedení na trh již za pár měsíců, by měl podle jeho tvůrců představovat revoluci v herním průmyslu. Bude tomu skutečně tak? Jak si povede v konkurenci PSP od Sony? To ukáží naž následující statistiky z prodeje. Abyste ale nemuseli čekat tak dlouho, můžete si zkusit udělat obrázek sami z technických údajů tohoto stroječku...

 

Dvojitá obrazovka: Dva LCD displeje umožňují přelomový způsob hry: hra může být sledována ze dvou perspektiv. Představme si průběh automobilového závodu.Řidiči mohou  sledovat perspektivu svého vlastního vozu na jedné obrazovce a na té druhé současně celkový průběh soutěže. V dějových hrách s postavami probíhá akce  na první obrazovce, zatímco na té druhé se zobrazují různé  informace, např. o prostředcích, které má hráč k dispozici. Při hře mohou být využity obě obrazovky.
V budoucnu by měly být hry vytvářeny tak, aby hra probíhala na jedné obrazovce a zprávy pro ostatní hráče se objevovaly na druhé. Každá obrazovka je 3 palcová, může reprodukovat třídimenzionální obraz, a má zadní osvětlení.
Doteková obrazovka: Hráči se již nemusí spoléhat na tlačítka, když chtějí pohybovat postavami nebo si posunout perspektivu. Nyní mohou vybírat položky v menu, nebo prostředky, dotekem na obrazovku konečkem prstu nebo přiloženým ovládacím perem. Softwarem generovaná obrazovková klávesnice umožňuje používání obrazovky jako vstupního centra pro hraní a psaní zpráv. Možnosti  závisí na kreativitě vývojových pracovníků. Obrazovka bude mít ještě pevnější povrchový film pro delší trvanlivost a bude dodávána s ovládacím perem.
Mikrofon: Zvukový port hráči v budoucnu umožní komunikovat se hrou pouze hlasem.
DS software rozezná všechny zvuky, od hlasu až po tleskání rukama. Hráči tak budou moci ovládat své postavy pouze tak, že jim řeknou, co mají dělat. Hlasový příjem také umožní hráčům chatovat mezi sebou po internetu během vlastní hry.
Wireless:  Uživatelé DS se budou moci připojit k lokální bezdrátové síti, která pojme až 16 hráčů. Vzdálenost, garantovaná Nintendem je 13 stop, ale může být i větší, podle okolností. Hra bude probíhat v reálném čase a bude při ní využito jak rozmezí IEEE 802.11, tak vlastní komunikační protokol Nintenda, čímž bude zajištěna nízká spotřeba baterie. Hráči budou schopni hrát hry a chatovat bez propojovacích šňůr, tedy neomezeně. Technologie DS zajišťuje také připojení wireless LAN, které teoreticky umožní připojení neomezeného  množství hráčů k hot spotu  a zapojení hráčů do hry přes Internet, na jakoukoli vzdálenost.
Wireless Game Sharing: Pokud to dovolí softwarová výbava, může se několik hráčů bezdrátově připojit ke hře, a to i v případě, že pouze jeden hráč vložil do svého přístroje  herní kazetu.
3-D: Díky novému grafickému zařízení, může DS reprodukovat 3-D zobrazení , které předčí zobrazení na displeji Nintenda 64. Hry budou mít 60 snímků za sekundu, což  umožní zobrazit detaily, jako je mlha nebo zatažená obloha.
Baterie &  Napájení: Baterie je dobíjecí a je zajištěna nízká spotřeba energie. DS má také k dispozici funkce jako Sleep mode a Standby mode. Ve Sleep módu mohou hráči ukončit hru kdykoli. Pokud uživatel obdrží zprávu od přítele nebo sousedního hráče, DS se znovu aktivuje.
Processing: Jednotka má dva procesory, ARM9 a ARM7.
Cartrige: Jednotka používá nově vyvinuté semikondukční paměťové médium,vyrobené s nižšími náklady, v kratším čase, a s paměťovou kapacitou více než 1 gigabit.
Dvojité sloty: Nintendo DS umožňuje i  hraní her, které byly vyvinuty pro GBA . Tvůrci  našli cestu pro spojení  her pro GBA a pro DS. GBA port by mohl být využit pro nový budoucí hardware.

A co o Nintendu DS prohlašují herní vývojáři?

"Když nám Nintendo představilo platformu DS, byli jsme šokováni. Bylo to něco úžasného…. Pracovníci z technického a technologického oddělení se nemohli nabažit
a těšili se na to, až se budou moci ponořit do programu a začít programovat pro systém. Jsem přesvědčen, že Nintendo DS představuje revoluční změnu v rámci her do ruky"
Will Kassoy, vice president, management, Activision. 
 
"Věřím, že Square Enix má šanci, pokud Nintendo DS umožní hráčům vyzkoušet si nový způsob hraní se vstupním i výstupním systémem." 
Yiochi Wada, president a represintative director, Square Enix.

"Nintendo DS je záležitost, pro kterou budeme vyvíjet opravdu s nadšením. Je to velmi vynalézavé, což je pro Nintendo klasické."
Nick Earl, vice president a general manager, Electronics Arts.

"Skutečnost, že dotekové displeje mohou být spojovány s pojmy, na které jsme tu nebyli zvyklí, např. dotknout se, zatlačit, posunout, klepnout, je prostě úžasná…. Pracuji v tomto oboru již 20 let, během nichž jsem vytvořil velké množství her. Myslím ale, že teď je to poprvé, kdy můžeme mluvit o novém vstupním zařízení."
Yuji Naka, senior corporate officer, vývojová divize, Sega

"Nintendo se posunulo opět o stupínek výše, přináší totiž zcela nové herní zkušenosti a nové herní návyky. To je pro Nintendo velmi charakteristické."
Jay Cohen, vice president, publishing, Ubisoft.

"Nintendo DS je nový herní nástroj, který bude stavebním kamenem budoucího herního průmyslu"
Tsunekazu Ishihara, chairman a CEO, Pokémon.

" Potenciál je obrovský….. Je velmi dobře, že můžeme vytvářet hry, které používají DS obrazovku, to dříve nebylo možné."
Yoichi Haraguchi, vice president a executive officer, Namco

Zdroj: TZ

Střípky ze světa herního byznysu

  • Jak jsme psali již v aktualitách, John Woo již dostal nabídky na zfilmování dvou her - Spy Huntera od Midwaye a Nintedovského Meteroidu. Kromě toho ale dostal nyní nabídku, aby zfilmoval hru Tom Clancy`s Splinter Cell. Hlavní role agentů CIA Johna Clarka a jeho kolegu Domingu "Ding" Chaveze ztvární Liev Schreiber (Vřískot 2) a Raymond Cruz (Skála, Vetřelec: Vzkříšení). Film bude založen spíše na Clancyho románech, ale bude úzce propojen i s hrami, které podle nich vznikly.
  • Konečně jsme se dočkali! 2 roky poté, co Microsoft uvedl na trh svoji herní konzoli, kterou se (minimálně v USA vcelku úspěšně) snaží konkurovat PS2 od Sony, se Xbox oficiálně dostává dostává i na český trh (doposud bylo nicméně možné jej zakoupit u neoficiálních dovozců). Takovýto odstup sice zní neuvěřitelně, ale bohužel je to krutá středoevropksá realita. A jak se sem ten Xbox vlastně dostal? Společnost AT Computers totiž v minulém týdnu zahájila velkoobchodní distribuci této konzole současně s řadou harwarových doplňků a zhruba 30 herními tituly. Cena Xboxu byla stanovena na celkem příjemných 6.990,- Kč.

Žebříček nejprodávanějších her ve Velké Británii (týden 29. - 5. června 2004)

Tak jo. Zase jsou tu vaše tabulky. Tak dost řečí a jdeme na to, ať to máme z krku...

Celkový žebříček
Co za hry obsadilo první místa vidíte sami, takže to nebudu komentovat. Jen bych vás rád opět upozornil na britský fenomén zvaný firewall. Norton se sice propadl, to je pravda, ale můžete si všimnout, že to bylo vyváženo raketovým vzestupem prodejnosti Mcafee internet security. Teda proč ty firewall Britové kupují jak posedlí pořád a pořád, to vážně netuším... Leda že by si kupovaly nové místo aby stahovali updaty z netu? Ale proč by to dělali..? Ledaže... Ledaže by to připojení sami NEMĚLI! Skvělá dedukce, Holmesi!

AP MP Název hry PT
1. N 1. Harry Potter - Prisoner of Azkaban 2
2. N 2. UEFA Euro 2004 Portugal 5
3. ë 7. Need For Speed: Underground 29
4. í 3. Hitman: Contracts 6
5. í 4. GT4 Prologue 2
6. í 5. Norton Internet Security 2004 35
7. í 6. Pokemon Colosseum 4
8. ë 9. Pro Evolution Soccer 3 27
9. ë 34 Mcafee Internet Security V6.0 6
10. ë 17 The Sims 76
11. í 8. The Suffering 4
12. í 11. Fight Night 2004 6
13. - 13. Sonic Heroes 18
14. í 10. Hyper Street Fighter 2 Anniversary Edtn 2
15. í 12. Singstar 3
16. í 15. Ninja Gaiden 4
17. í 16. Transformers 5
18. ë 19. Grand Theft Auto: Vice City 71
19. í 14. Van Helsing 4
20. í 18 James Bond 007: Everything Or Nothing 15

PlayStation 2 - žebříček
Tak TAKHLE nudný žebříček jsme tu snad ještě neměli. Prvních sedm titulů se ani nenamáhalo nějak změnit pořadí od posledně?!? Skandál! O čem pak mají tyhle popisky být?

AP MP Název hry PT
1. - 1. Harry Potter - Prisoner of Azkaban 2
2. - 2. UEFA Euro 2004 Portugal 5
3. - 3. GT4 Prologue 2
4. - 4. Hitman: Contracts 6
5. - 5. Singstar 3
6. - 6. Transformers 5
7. - 7. Fight Night 2004 6
8. ë 10. Sonic Heroes 18
9. ë 25. Smash Court Tennis Pro Tournament 2 2
10. í 9. The Suffering 4

Xbox - žebříček
Tento žebříček je pravým protějškem toho t PS2. Povšimněte si, jak je oproti stabilnímu trhu s hrami PS2 ten Xboxový pěkně dynamický a tituly lozí hned nahoru, hned zase dolů...

AP MP Název hry PT
1. - 1. Ninja Gaiden 4
2. ë 4. Harry Potter - Prisoner of Azkaban 2
3. - 3. UEFA Euro 2004 Portugal 5
4. í 2. Rallisport Challenge 2 3
5. ë 7. Tom Clancy`s Splinter Cell: Pandora 11
6. í 5. The Suffering 4
7. ë 8. ToCA Race Driver 2 7
8. í 6. Hitman: Contracts 6
9. ë 12. Grand Theft Auto: Double Pack 24
10. í 9. Fight Night 2004 6

GameCube - žebříček
Na GC jsou hráčské preference těch TOP jasně rozložené: Vedou (samozřejmě) Pokémoni, druhý je (samozřejmě) Harry Potter a třetí (jako už dlouho) Harvest Moon. A za nimi samé staré, časem prověřené tituly (povšimněte si například Sonica, starého už víc než rok!).

AP MP Název hry PT
1. - 1. Pokemon Colosseum 4
2. - 2. Harry Potter - Prisoner of Azkaban 2
3. - 3. Harvest Moon: A Wonderful Life 8
4. ë 5. Metal Gear Solid - The Twin Snakes 11
5. ë 6. Sonic Heroes 18
6. ë 8. Final Fantasy: Crystal Chronicles 13
7. ë 10. Mario Party 5 27
8. ë 9. Mario Kart: Double Dash!! 30
9. ë 11 The Simpsons: Hit and Run 31
10. ë 12. Sonic Mega Collection 60

Vysvětlivky: AP - aktuální pořadí platné pro daný týden, MP - minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT - počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Nejprodávanější hry v USA

V USA žebříčky prodejnosti stále vede MMORPG Coty of Heroes a druhý je stabilně Far Cry. Zato Rise of Nations si polepšilo - obsadilo jak třetí, tak i čtvrté místo! To se někdo má, mít takhle v závětří rezervovaný dvě pěkný místečka...

AP Název hry
1. City of Heroes
2. Far Cry
3. Rise of Nations: Thrones & Patriots
4. Rise of Nations
5. Battlefield Vietnam
6. The Sims Deluxe
7. Age of Mythology
8. Drop!
9. Unreal Tournament 2004
10. Counter-Strike: Condition Zero

Zdroj: Gamespot

Váš názor Další článek: Stáhněte si úžasný trailer na MMORPG EverQuest 2

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,