Byznys hrátky: kdo získal zbytky firmy 3DO?

Zbytky 3DO definitivně rozprodány – nabízíme detailní přehled nových majitelů * Finální specifikace a pohled na konzoli Phantom * Uzavře CDV svou britskou pobočku? * Nokia odkoupila aktivity Sega.com a dále připravuje půdu pro Nokia N-Gage * Kdy vyjdou hry Call of Duty či Star Wars: KOTOR? Prozradí vám to release list firmy Activision.
Byznys hrátky: kdo získal zbytky firmy 3DO?

Zbytky 3DO rozprodány

Sedm statečných bojovalo v minulých dnech o zbytky jedné z legend herního průmyslu, firmy 3DO. Americké úřady vyhodnotily nejzajímavější nabídky a definitivně odprodaly takřka veškeré aktivity společnosti. Majetek 3DO byl tak při součtu v aukci získaných financí ohodnocen na částku zhruba 4,6 milionů amerických dolarů. Kdo však nyní vlastní herní série této firmy a co s nimi plánuje učinit?

Microsoft – jako první si výhru z „loterie“ jménem 3DO odnesl softwarový gigant. Do jeho spáru se tak dostala baseballová herní série High Heat, která by měla v brzké době nahradit současnou simulaci Inside Pitch. Cena: Nebyla zveřejněna

Ubi Soft – stále zářivější hvězdička na herním nebi získala podle mnohých nejcennější majetek 3DO – proslulé herní série Might and Magic a Heroes of Might and Magic. Přestože firma oficiálně neoznámila své plány s těmito herními řadami, jejich zánik je nepravděpodobný – pokračovat by tak podle všeho měl také vývoj HOMAM 5. Cena: 1,3 milionů dolarů

Namco – japonský výrobce investoval do nákupu licence závodní hry Street Racing Syndicate pro konzole PS2, Gamecube a Xbox. Jeho plány s hrou nejsou známy, přesto je pravděpodobné, že její vývoj bude i nadále pokračovat. Cena: 1,5 milionů dolarů

JoWooD – rakouský vydavatel (v současnosti zápolící s finančními potížemi) získal v aukci motocyklové bojové závody Jacked, které měly být podle posledních plánů vydány již v říjnu letošního roku. O současném stavu vývoje však nejsou známy žádné podrobnosti. Cena: 90 000 dolarů

Crave Entertainment – méně známá firma (alespoň ve společnosti čtyř výše jmenovaných) se stala novým majitele vcelku úspěšné série Army Men, která by se tak měla dočkat dalšího pokračování. Cena: 750 000 dolarů

Zbytky firmy (mimo jiné její internetové aktivity) pak odkoupil ex-CEO, Trip Hawkins – do kasičky v aukci získaných peněz přispěl částkou zhruba 400 000 amerických dolarů. Podle některých informací se měly dokonce objevit také nabídky na odkoupení 3DO coby celku, které však byly později staženy.

Zdroj: GamesIndustry.biz, Shacknews

Finální specifikace konzole Phantom

Přestože pozornost veřejnosti i nadále patří trojici Microsoft, Sony a Nintendo a jejich připravované "nové" generaci herních konzolí, do bojů o pomyslný trůn se hodlá zapojit také zajímavá platforma Phantom. Po dlouhém oddalování a utajování byla konečně odhalena finální konfigurace této konzole, která se má v mnohém blížit osobním počítačům. Právě zmiňované specifikace to jen a jen potvrzují - Phantom tak bude postaven na procesoru Intel 3 GHz, 256 MB SDRAM, 100+ GB HDD, 10/100 Base-T Ethernet card a bude se pyšnit 2 USB sloty, 4 porty, digitálním zvukem standardu 7.1 či S-Video/RCA.

Podle dojmů odborníků (a potvrzuje to i toto, čerstvě zveřejněné video) bude konzole dosahovat větších rozměrů než Xbox od Microsoftu, ke kterému bývá nový fantom tak často přirovnáván. Srovnání je však na místě – Phantom se totiž bude pyšnit systémem Windows XP a z jeho prodeje tak bude paradoxně těžit také gigantický Microsoft. Přestože čas do zahájení prodeje se nekompromisně tenčí, nebyly zveřejněny některé základní (a nutno podotknout, že velmi významné) údaje a informace. O jaké jde?

Tím prvním je nabídka her – majitelé konzole Phantom si budou schopni stahovat vybrané hry díky broadbandovému připojení. Doposud však nebyl veřejnosti odhalen žádný budoucí partner či herní firma, která hodlá s Infinium Labs spolupracovat a dodávat tak pro její nový výtvor hratelné tituly. Slova tvůrců o tisícovkách titulů, které mají být k dispozici již při zahájení prodeje, se tak jeví spíše snem a vtipem – pravdou přesto zůstává, že díky kompatibilitě přístroje s klasickým PC by měly být na nové konzoli funkční všechny herní výtvory, prapůvodně určené pro osobní počítače. Díky odlišnému systému stahování her je však podpora a spolupráce ze stran herních vývojářů a vydavatelů nezbytná. Poslední nepotvrzené informace hovoří o snaze přivést na novou platformu také některé veleočekávané projekty – konkrétně se v této souvislosti mluví o titulech Half-Life 2 a Doom 3.

Nepochybně zajímavé bude sledovat, na kolik se hardwarové specifikace promítnou do konečné ceny konzole - kombinace součástek totiž dává tušit, že právě v otázce financí nutných na nákup Phantoma nebude nejnovější platforma schopná účelně konkurovat. Jisté také není, pro který trh bude konzole určena – zatím se zdá být nejpravděpodobnějším kontinentem právě Evropa. Na závěr všechny z vás, které připravovaná platforma Phantom zaujala, odkazuji na naši nedávnou detailní novinku.

Zdroj: Gamer`s Hell, GamesIndustry.biz

Uzavře CDV svou britskou pobočku?

Německá společnost CDV čelí v posledních týdnech reálné hrozbě bankrotu a po 3DO a Cryu se tak do krize dostává další významný hráč na poli herních firem. Po zrušení několika projektů (mimo jiné titulu Galaxy Andromeda) a dalších úsporných opatřeních jsme se dočkali další hrozivé zprávy - firma podle posledních informací hodlá uzavřít svou britskou pobočku.

Podle zdrojů přímo z CDV mají zástupci firmy čtyři až šest týdnů na to, aby předložili definitivní plán záchrany, skládající se z nutných finančních opatření a dalších nezbytných kroků (mimo jiné souvisejících s propouštěním v hlavním německém sídle společnosti). Na řadu mají přijít také zahraniční pobočky a jak bylo oficiálně potvrzeno, na konci léta by mohlo dojít k uzavření té na britských ostrovech - obavy z propuštění již potvrzují všichni zaměstnanci, kteří jsou však zároveň překvapeni krokem CDV. Právě britská pobočka je totiž nejúspěšnější ze všech zahraničních divizí firmy.

Případným zrušením svého sídla v Anglii se však pro současnou nabídku her nic nemění - očekávaný titul Breed vyjde na podzim, o jeho vydání a následnou distribuci se krom CDV Germany postará také společnost Gauntlet. V plánu nadále zůstává dokončení a zveřejnění prvních titulů pro konzoli Xbox na začátku příštího roku.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Nokia odkoupila aktivity Sega.com

Finská společnost Nokia je nejvýznačnějším pojmem ve světě mobilních technologií - je to však právě tato firma, kdo se v následujících týdnech chystá zaútočit na trh herních zařízení. K úspěchu má výrobci dopomoci nový výtvor Nokia N-Gage, o němž jsme v našem pravidelném článku hovořili nesčetněkrát. Dnes pro vás máme další informace, tentokráte související s možností online hraní. Co si pro nás Nokia přichystala?

Důležitou zprávou je bezpochyby odkoupení některých významných aktivit Sega.com, divize společnosti Sega starající se o online operace. Zisk Sega Network Application Package (SNAP) má Nokii pomoci vybudovat pro Nokii N-Gage stabilní základnu kvalitních multiplayerových her, díky nimž se zařízení stává plně konkurenčním výrobkem (i v případě porovnání s čistě herními handheldy GBA a GBA SP společnosti Nintendo). Finanční podmínky dohody mezi Nokií a japonskou firmou Sega nebyly zveřejněny, v kuolárech se však často spekuluje o částce 8,5 miliónů amerických dolarů. Půjde-li vše podle plánu, integraci systému SNAP se podaří dokončit do 7. října, očekávaného data zahájení prodeje Nokia N-Gage.

Popis Nokia N-Gage:
Na závěr si neodpustím několik dalších detailů o samotném zařízení. To se bude pyšnit rozměry 133,7 x 69.7 x 20,2 mm, jako operační systém byl vybrán u Nokií již několikráte použitý Symbian, chybět nebude ani podpora J2ME (Javy). Barevný displej má disponovat rozlišením 176 x 208 pixelů a podporou 4 096 barev. Aby byl totiž zážitek z hraní na N-Gage opravdu působivý, rozhodli se tvůrci zakomponovat do přístroje také podporu Bluetooth pro multiplayer, samozřejmostí jsou vibrace. Potěšitelný je pak také fakt, že finská firma spolupracuje na vývoji her hned s několika světovými tvůrci – britskou společností Eidos, druhou největší herní světovou firmou Activision či japonským gigantem Sega! Chcete-li se o posledním výtvoru finského výrobce Nokia dozvědět více, doporučuji vám detailní recenzi našich kolegů ze serveru MobilMania. Již v brzké době se můžete těšit také na test "herních schopností" tohoto zařízení, které pro vás právě s naším sesterským webem připravujeme.

Zdroj: Vlastní zpráva, GameMarketWatch

Kdy vyjdou hry Call of Duty či Star Wars: KOTOR?

Německá pobočka známého herního vydavatele, firmy Activision, zveřejnila v průběhu prestižní evropské výstavy Game Convetion v Lipsku aktualizovaný release list pro tento podzim. Seznam obsahuje osmičku bezpochyby zajímavých a nadějných her, za pozornost stojí zejména termín vydání titulů Call of Duty, Tony Hawk`s Underground, Secret Weapons over Normandy a Star Wars: Knights of the Old Republic.

  • Star Wars Jedi Knight: edi Academy - 18. září
  • Empires: Dawn of the Modern World - 23. října
  • Gladius - říjen
  • Call of Duty - 6. listopadu
  • True Crime - 6. listopadu
  • Tony Hawk`s Underground - 13. listopadu
  • Secret Weapons over Normandy - 20. listopadu
  • Knights of the Old Republic - listopad

Zdroj: GamesWeb

Střípky ze světa herního průmyslu:

  • Nabídka společnosti CD Projekt se v druhé polovině letošního roku rozroste o další titul - tentokráte jím bude realtime strategie Chicago 1930 z nabídky známého německého studia Spellbound, které se proslavilo tituly Desperados či Robin Hood: Legenda Sherwoodu. Jak již název projektu Chicago 1930 napovídá, zavede nás příběh hry do Spojených států amerických v době třicátých let minulého století (konkrétně roku 1931), doby, kdy byla místní společnost zužována prohibicí a mafií. Hra tak nabídne dvě na sebe navazující, ale přitom samostatné kampaně s nelineárním průběhem. U nás by se titul Chicago 1930 měl objevit v posledním čtvrtletí letošního roku, samozřejmě v profesionální české verzi.

Žebříček nejprodávanějších her ve Velké Británii (týden 10. – 16. srpna 2003)

Další týden, další žebříček – nic víc, nic míň.

Celkový žebříček
Nečekané se stalo skutečností - fenomenální dvojice Pokemon Ruby a Pokemon Sapphire musela přepustit pozici nejprodávanější hry bez rozdílu platformy titulu Eye Toy: Play pro konzoli Playstation 2! Na dalších místech se uskutečnily spíše kosmetické změny – čtvrtá nadále zůstává fotbalová simulace FIFA 2003, o jedno místo si naopak polepšila zatracovaná Lara Croft.

AP MP Název hry PT
1. ë 3. Eye Toy: Play 7
2. í 1. Pokemon Ruby 4
3. í 2 Pokemon Sapphire 4
4. - 4. FIFA 2003 43
5. ë 6. Tomb Raider: The Angel of Darkness 7
6. í 7. Lord of The Rings - The Two Towers 38
7. í 5. Medal of Honor: Frontline 46
8. ë 39. Norton Antivirus 2003 16
9. í 8. James Bond 007: Nightfire 34
10. N Norton Internet Security 2003 1
11. í 9. Grand Theft Auto: Vice City 41
12. í 11. The Sims 45
13. ë 14. Harry Potter - Chamber of Secrets 40
14. í 12. Aliens Vs Predator: Extinction 2
15. í 10. Enter The Matrix 14
16. í 15. The Sims: Superstar 13
17. í 16. SOCOM: US Navy SEALs 10
18. í 19. Driving Test Success 2003/2004 12
19. í 17. Tom Clancy`s Splinter Cell 37
20. í 18. Hulk 10

PC – žebříček
Snad příděl nových virů stojí za takřka neuvěřitelným děním v žebříčku nejprodávanějšího software pro PC. Jak již jistě víte, agentura ELSPA zveřejňuje v případě PC jednotný žebříček, shrnující nejprodávanější hry i ostatní software. Do dnešní desítky se zřejmě poprvé v historii našeho článku dostala hned pětice programů, povětšinou antivirové tématiky. Z her si nejlépe vede datadisk Superstar, následovaný svým otcem, simulací The Sims.

AP MP Název hry PT
1. ë 5. Norton Antivirus 2003 50
2. ë 9. Norton Internet Security 2003 47
3. í 1. The Sims: Superstar 13
4. í 3. The Sims 46
5. í 4. Championship Manager 4 21
6. í 2. Ms Flight Sim 2004: A Century of Flight 3
7. ë 33. Norton Antivirus/Firewall 2003 46
8. í 6. The Sims: Unleashed 46
9. N Virus Scan 7.0 Fw 1
10. ë 48. Virus Scan 7.0 Home Edition 46

PlayStation 2 – žebříček
Žebříčku her pro konzoli Playstation 2 nadále suverénně vládne dvojice Eye Toy: Play a Tomb Raider: The Angel of Darkness, zpět na třetí příčku se navrátil donedávna o první místo bojující výtvor SOCOM: US Navy SEALs. Polepšila si také novinka z minulého týdne, titul Aliens Vs Predator: Extinction, do první desítky se po delší době navrátila špionážní akce Tom Clancy`s Splinter Cell.

AP MP Název hry PT
1. - 1. Eye Toy: Play 7
2. - 2. Tomb Raider: The Angel of Darkness 7
3. ë 4. SOCOM: US Navy SEALs 10
4. ë 6. Grand Theft Auto: Vice City 41
5. - 5. Enter The Matrix 14
6. ë 8. Aliens Vs Predator: Extinction 2
7. í 3. Formula One 2003 6
8. í 7. Hulk 10
9. ë 11. Tom Clancy`s Splinter Cell 21
10. í 9. Futurama 3

Xbox – žebříček
Sledovali jsme nenadálý vzestup, propad a opět návrat na první příčku – právě takové představení nám v průběhu minulých tří týdnů nabídla postarší fotbalová simulace FIFA 2003. Minulý týden debutující výtvor Aliens Vs Predator: Extinction se tak v období mezi 10. – 16. srpnem letošního roku propadl až na třetí místo, z druhé pozice jej vytlačila úspěšná a kvalitní akce Medal of Honor: Frontline.

AP MP Název hry PT
1. ë 3. FIFA 2003 38
2. í 2. Medal of Honor: Frontline 26
3. í 1. Aliens Vs Predator: Extinction 2
4. ë 7. James Bond 007: Nightfire 20
5. - 5. Halo - Combat Evolved 75
6. í 4. Project Gotham Racing 71
7. í 6. Brute Force 9
8. - 8. Rally Fusion: Race of Champions 2
9. ë 11. Midnight Club 2 9
10. í 9. Soldier of Fortune 2: Double Helix 9

GameCube – žebříček
Kámen na kameni nezůstal v pořadí desítky nejprodávanějších titulů konzole Gamecube. Minulý týden vedoucí akce Medal of Honor: Frontline se tak musí nově uspokojit až s pátou příčkou, příjemný vzestup naopak zaznamenala dnes první hra Star Wars: Rogue Leader. Neméně překvapující je také úspěch druhého titulu WWE Wrestlemania X8.

AP MP Název hry PT
1. ë 4. Star Wars: Rogue Leader 61
2. ë 6. WWE Wrestlemania X8 43
3. í 2. Sonic Adventure DX: Director`s Cut 8
4. ë 5. The Legend of Zelda: The Wind Waker 16
5. í 1. Medal of Honor: Frontline 19
6. í 3. Lord of The Rings - The Two Towers 11
7. ë 9. Wreckless: The Yakuza Missions 9
8. í 7. James Bond 007: Nightfire 28
9. ë 11. Kelly Slater`s Pro Surfer 4
10. í 8. FIFA 2003 26

Vysvětlivky: AP – aktuální pořadí platné pro daný týden, MP – minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT – počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Nejprodávanější hry v USA

Jak se stalo zažitým pravidlem, zveřejnila agentura NPD svůj týdenní žebříček nejprodávanějších PC her na území USA. V období od 3. - 9. srpna letošního roku se tak stala nejúspěšnějším titulem letecká simulace Microsoft Flight Simulator 2004: A Century of Flight, dobrými výsledky se i nadále pyšní datadisk Warcraft III: The Frozen Throne. Z první desítky nám po delší době vypadlo prastaré akční RPG Diablo II, které však nahradilo další překvapení, titul Zoo Tycoon od Microsoftu.

AP Název hry
1. Microsoft Flight Simulator 2004: A Century of Flight
2. Warcraft III: The Frozen Throne
3. The Sims: Superstar
4. Star Wars Galaxies: An Empire Divided
5. Age of Mythology
6. The Sims Deluxe
7. Zoo Tycoon
8. Warcraft III: Reign of Chaos
9. The Sims: Unleashed
10. RollerCoaster Tycoon 2

Zdroj: GameSpot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Fallout a Stubbs the Zombie zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Fallout a Stub…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

15.  10.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

19.  10.  2021 | |85 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Recenze hry Age of Empires IV. Legenda se vrací a je pořád stejná

Recenze hry Age of Empires IV. Legenda se vrací a …

Age of Empires patří do té sekce legendárních strategií, které pomohly žánr rozvinout a přinesly mnoho novinek. Přesto se série za mnoho let dočkala jen tří dílů. V dílnách studia Relic Entertainment konečně vzniklo pokračování a ačkoli je dobré, moc se teda nezměnilo.

25.  10.  2021 | |7 N/A
Michal Maliarov
Age of Empires 4Recenze
Vylepšená trilogie GTA se představuje v prvních záběrech. Vyjde už v listopadu

Vylepšená trilogie GTA se představuje v prvních zá…

Rockstar s oficiálním odhalením vylepšené trilogie Grand Theft Auto nelhal. Opravdu na ni nebudeme muset čekat dlouho.

22.  10.  2021 | |15 N/A
Martin Nahodil
Datum vydáníGTA Vice CityGTA 3GTA San Andreas
Recenze hry NHL 22. Nejlepší hokej, který si lze zahrát

Recenze hry NHL 22. Nejlepší hokej, který si lze z…

NHL 22 konečně přechází na nový engine, což s sebou nese nemalá očekávání.

24.  10.  2021 | |8 N/A
Ladislav Novák
NHLRecenzeSportovní
Recenze hry FIFA 22. Fotbal nové generace

Recenze hry FIFA 22. Fotbal nové generace

Návrat na zelený pažit pro novou sezónu dorazil se spoustou novinek a udělal ze série FIFA zážitek blížící se fotbalu, jako nikdy dříve.

14.  10.  2021 | |10 N/A
Martin Havel
RecenzeSportovní
Vybrali jsme nejlepší metroidvanie posledních let. Dobrodružství s příchutí plošinovek

Vybrali jsme nejlepší metroidvanie posledních let.…

I když tento žánr vznikl na konci minulého století, tak je mezi hráči velmi oblíbený i v dnešní době. Sice už nemá takovou popularitu u velkých studií, ale menší vývojářské týmy dokazují, že metroidvanie mají stále co nabídnout.

16.  10.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
MetroidvaniaTéma
Hry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a Among the Sleep zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a A…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  10.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce