Byznys hrátky: Max Payne v kině?

Tvůrce GTA bude dělat hry pro Xbox * Max Payne půjde do kin * Kdo vyrobí nástupce DVDček? * Sony a předprodej PSP * Jak rychlá bude PS3? * GTA v japonsku aneb další smrt a hry * A pak tu samozřejmě jsou nějaké ty tabulky

Tvůrce GTA bude dělat hry pro Xbox

Společnost Real Time Worlds nejspíše neznáte. Ač již zaměstnává pětasedmdesát lidí, nevydala ještě žádnou hru. Zatím jen pracuje na MMORPG All Points Bulletin, kterou bude vydávat korejský Webzen. Proč tedy tato společnost tak zaujala Microsoft, že chce její hry pro chystanou konzoli Xbox 360? Většina jejích zaměstnanců pochází z DMA a Rockstar North, včetně Dave Jonese, jenž položil základy takovým hrám, jako Lemmings a GTA. To však ještě není vše. Mezi další slavné osobnosti patři i Tony Harman, který má zase v životopise napsáno založení série Donkey Kong Country. Už se není čemu divit, že Microsoft rád uchvátí tuto společnost pod křídla Xbox 360. Zatím jen není jasné, co budou vyvíjet, můžeme však čekat něco nového.

Zdroj: Gamasutra

Max Payne půjde do kin

Kdo by neznal osudy sympatického policajta Maxe Payna ze stejnojmenné hry, který se zapletl s drogovou mafii, jež mu zabila dceru i ženu. Ovšem co čert nechtěl, ze zabití byl nakonec obviněn on, a tak musel utéct policii a pod rouškou ilegality dokázat svou nevinu. Hra samotná nevynikala jen co do propracovaného příběhu, ale prakticky po všech stránkách - vynikající kamerou počínaje a parádní grafikou konče. Není tedy divu, že přišlo pokračování, které slavilo snad ještě větší úspěchy... A s podivem není ani to, že se v brzké době dočkáme i filmu, který by se rovněž měl zabývat spletitými osudy (bývalého) newyorského policisty.

Nemusíte se ovšem bát toho, že práva na zfilmování Maxe Payna získal producentský ďábel Uwe Boll, který už dokázal pokazit pověst hned několika filmovým adaptacím známých her. Práva totiž vlastní zahraniční studio 20th Century Fox, jež je zárukou jisté kvality. O filmu samotném se ale bohužel prakticky nic neví, snad jen to, že producenty jsou Scott Fay a Julie Yorn.

Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Ještě je velmi brzy na to, vynášet nějaké unáhlené záběry; vždyť ještě nebyla napsána ani řádka scénáře.

Zdroj: Worthplaying

Kdo vyrobí nástupce DVDček?

Není tomu tak dávno, co se japonské společnosti Sony a Toshiba začaly dohadovat o budoucnosti nástupců DVD formátu, respektive o jejich sjednocení pro next-gen platformy. Ze všech stran se sice ozývaly hlasy, že "se to snad konečně podaří", dnes už však víme, že dohoda se minimálně v nejbližší době neuskuteční.

S oznámením o neúspěšných vyjednáváních přišlo Sony. Jako důvod firma uvedla pouze prostou větu o tom, že jednání nepřinesla žádný výsledek, a tak se v nich nebude pokračovat. Sony si tak nadále bude prosazovat svůj Blu-Ray formát, zatímco Toshiba HD-DVD. Obě společnosti vévodí trhu s DVD, ve vzduchu tedy visí otázka, který z uvedených formátů se uchytí lépe a stane se nástupcem DVD.

Tato situace velmi pDřipomíná osmdesátá léta, v nichž Sony chtělo prosadit svůj Betamax - konkurenta dnes překonaných VHS kazet. Betamax se ale nakonec neuplatnil díky vysoké ceně a také kvůli odmítavému postavení Sony vůči pornogarfickým materiálům. Sony ovšem nepřipouští, že by se něco podobného mělo opakovat - už jen z toho důvodu, že Blu-Ray formát bude využívat připravovaná konzole PS3.

Zdroj: GamesIndustry

Sony a předprodej PSP

Handheld Sony PSP byl zatím dodán na trhy pouze v Japonsku a USA, takže pokud jej chtějí hráči používat, musejí si jej z těchto zemí dovézt. Oficiálně v Evropě přijde do obchodů až 1. září, takže spousta podnikavců se snaží na nedostatku vydělat. Dovážejí do Evropy PSP a prodávají na šedém trhu, jak danou oblast označuje Sony.

Nedávno se rozpoutala zuřívá diskuze, zda si výrobce nenechává od internetových obchodů získávat osobní údaje potenciálních prodavačů v tomto odvětví. Sony se k tomu postavila rázně a uveřejnila prohlášení, v němž tvrdí, že proti jednotlivcům žádné kroky nepodniká, zatím pouze podala žalobu na firmy, které prodávají PSP ve velkém.

Zákazníci zatím v obchodech platí přemrštěné ceny za rezervace PSP na chvíli, kdy vyjde. Vždyť handheld vyjde v přepočtu na 7 500 Kč, ale s přednostním příplatkem se cena vyšplhá až na deset tisíc. Prostě pokud chcete PSP včas, musíte buď doufat, nebo slušně platit.

Zdroj: Gamespot

Střípky ze světa herního byznysu:

  • Pokud jste sledovali některé z ukázek her pro PS3, jistě vás zajímalo, zda doopravdy poběží vše tak rychle, jak to vypadá. Stejná vlna spekulací se zvedla po předvedení PS3 na E3, ale web ITmedia ukázal, že výkon na E3 je reálný. O to zajímavější je pak zpráva, že oproti dané verzi, která byla vybavena 2,4 GHz procesorem, bude prodejní verze vybavena procesorem o taktu 3,2 GHz. Můžeme tedy očekávat nárůst výkonu až o 25 %, což jistě nenechá nikoho chladným. Dále se vedou úvahy, že na E3 nebyl v konzoli RSX grafický čip, jenž tam má být, ale nějaký jiný, nejspíše pak čerstvě ohlášený GeForce 7800 FX od nVidie. Jak je vidno, musíme si ještě počkat na nějaké přesnější ukázky práce PS3, vypadá to, že zůstane stejný jen vzhled.
  • Capcomu, který distribuuje sérii GTA v Japonsku, přicházejí mnohé potíže. Nejprve byl prodej série věkově omezen v provincii Kanagawa (viz naše zpráva), nyní je velmi pravděpodobné, že budou následovat omezení další. V Tokiu totiž patnáctiletý mladík brutálně zavraždil své rodiče a celý byt pak vyhodil do povětří podomácku vyrobenými výbušninami. Jeho spolužáci dosvědčili, že se jedná o náruživého hráče, hlavně pak akční hry GTA 3. Když jej policie vyslýchala, nakonec přiznal, že otce zavraždil protože z něj dělal hlupáka a matku vzal "při cestě". Stejně si prý stěžovala, že ji práce jednou zabije, tvrdil. Dodává však, že její vraždy lituje. Po takovýchto ukázkách, jak působí hry na psychicky slabší jedince, není těžké vyvodit různé závěry, uvidíme, co podnikne Japonsko. Každopádně je jisté, že doporučení hraní pouze dospělým je oprávněné.

Žebříček nejprodávanějších her ve Velké Británii (týden 22. - 28. května 2005)

Celkový žebříček

AP

MP Název hry PT
1 - 1 SW 3: Revenge of the Sith 4
2 ë 4 Lego Star Wars 6
3 N - WWE Wrestelmania 21 1
4 í 2 Championship Manager 5 11
5 - 5 Midnight Club 3: Dub Edition 7
6 - 6 FIFA Street 12
7 í 3 Forza Motosport 3
8 N - Area 51 1
9 ë 11 Pro Evolution Soccer 4 33
10 í 8 Gran Turismo 4 12
11 í 7 Singstar Popworld 3
12 í Tom Clancy`s Splinter Cell: Chaos Theory 9
13 í 10 Guild Wars 5
14 í 12 Brothers In Arms: Road To Hill 30 11
15 í 14 The Simpsons: Hit and Run 83
16 N - Moto GP 1
17 ë ?? The Incredibles 24
18 í 13 Imperial Glory 2
19 í 15 Super Mario 64 Ds 12
20 í 16 The Sims 2: University 12

PC - žebříček

1 - 1 Guld Wars 5
2 ë 4 Imperial Glory 2
3 í - Championship Manager 5 11
4 - 3 The Sims 2: University 12
5 - 5 World of Warcraft 16
6 ë 2 Football Manager 2005 30
7 í 6 Half-Life 2 28
8 - 7 The Sims 2 27
9 ë 8 Boiling Point: Road To Hell 2
10 N 9 Star Wars Galaxies: Rage of Wookies 1

PS2 - žebříček

1 - 1 SW 3: Revenge of the Sith 4
2 ë Lego Star Wars 6
3 ë 4 FIFA Street 12
4 ë Midnight Club 3: Dub Edition 7
5 í Championship Manager 5 3
6 - Gran Turismo 4 12
7 N Area 51 1
8 N Moto GP4 1
9 í Tom Clancy`s Splinter Cell: Chaos Theory 99
10 í 9 Brothers In Arms: Road To Hill 30 11

Xbox - žebříček

1 N - WWE Wrestelmania 21 1
2 - 2 SW 3: Revenge of the Sith 4
3 í 1 Forza Motosport 3
4 N - Area 51 1
5 í 4 Midnight Club 3: Dub Edition 7
6 í 3 Championship Manager 5 3
7 í 5 Lego Star Wars 6
8 í 7 Doom 3 8
9 - 9 Jade Empire 6
10 í 8 Tom Clancy`s Splinter Cell: Chaos Theory 9

Game Cube - žebříček

1 - 1 Resident Evil 4 11
2 - 2 Star Fox Assault 5
3 - 3 Mario Party 6 11
4 - 4 Metroid Prime 2: Echoes 27
5 ë 6 Mario Power Tennis 14
6 í 5 FIFA Street 12
7 - 7 Baten Kaitos 9
8 ë 12 Donkey Konga 33
9 í 8 Tom Clancy`s Splinter Cell: Chaos Theory 9
10 í 9 The Incredibles 30

Vysvětlivky: AP - aktuální pořadí platné pro daný týden, MP - minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT - počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Nejprodávanější PC hry v USA

AP Název hry
1.

Gulid Wars

2. The Sims 2: University
3.

World of Warcraft

4.

The Sims 2

5.

Empire Earth 2

6.

Lego Star Wars

7.

Stronghold 2

8.

The Sims Deluxe

9.

Half-Life 2

10.

Doom 3

Zdroj: Gamespot

Tabulky neodrážejí reálnou prodejnost her; vycházejí ze statistik počtu kopií jednotlivých her dodaných do obchodů.

Váš názor Další článek: Hlídá Sony PSP?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,