Byznys hrátky: na hry PC nebo PS3?

PS3 bude mít nejblíže k počítači * Akcie Electronic Arts budou stoupat * Blizzard již není žalován tvůrcem příručky k WoW * Nintendo Wii a DS si popovídají * Take-Two ve ztrátě, věří v Duke Nukem Forever * A mnohé další novinky ze světa herního byznysu
Byznys hrátky: na hry PC nebo PS3?

PS3 bude mít nejblíže k počítači

Podle zástupců společnosti Sony nebude PS3 pouze obyčejná konzole, ale díky svým schopnostem bude mít mnohem blíže k počítači. Sony navíc prý chystá různá rozšíření, která ještě zvětší rozsah možností konzole.

  

Sám ředitel společnosti Sony, Ken Kutaragi, tvrdí, že vysoká cena PS3 je zejména kvůli tomu, že se nejedná o klasickou herní konzoli, ale zároveň i multimediální centrum domácnosti. Nejdražší prý na celé konzoli bude právě pevný disk, protože cenu všech ostatních součástek může Sony postupně tlačit k zemi. Chystají se dokonce nabídnout jakou příslušenství i vypalovačku Blu-Ray disků, tedy jakmile to bude tržně únosné. Uvidíme, zda Sony veškeré své sliby splní a PS3 se stane plnohodnotnou náhradou PC, zejména pak pro hráče her. Má k tomu ty nejlepší předpoklady.

Zdroj: Gamespot

Akcie Electronic Arts budou stoupat

Marketingová společnost Wedbush Morgan pozměnila své kurzy u akcií Electronic Arts z nákupu na silný nákup, čímž chce do jednoho roku vyhnat cenu akcií ze současných dvaačtyřiceti dolarů na šedesát. Následují tak příkladu společnosti Piper Jaffay.

Již minulý týden se společnost Piper Jaffay rozhodla svým zákazníkům předkládat stav akcií „extrémně výkonný“ pro akcie společnosti Electronic Arts, na který zvýšila svá doporučení ze stavu „tržně výkonný“. Vzestup se očekává i přes hluboký propad, který zažily akcie Electronic Arts na burze v průběhu května, kdy společnost oznámila svoji kvartální ztrátu. Navíc podle analytiků získá Electronic Arts nejvíce z příchodu konzolí PS3 a Nintendo Wii, pro které také plánuje své hry. A ani současný propad před příchodem těchto konzolí prý není tak hrozný, když v dubnu zaznamenala společnost nárůst prodeje her v USA o polovinu.

Zdroj: Gamasutra

Blizzard již není žalován tvůrcem příručky k WoW

Jak jsme vás již informovali, podal tvůrce neoficiální příručky pro World of Warcraft, Brian Kopp, žalobu na společnost Blizzard, která mu zamezovala jeho dílo prodávat. Nyní se dohodli a od žaloby bylo upuštěno.

Brian Kopp žaloval Blizzard v březnu tohoto roku, protože společnost Blizzard zažádala aukční síň eBay o zabránění obchodům s jeho neoficiálním průvodcem po světě World of Warcraft. Podle Blizzardu se dopustil porušení autorských práv a na základě programu pro ochranu duševního vlastnictví mu eBay zrušila jeho aukční účet. Nakonec se obě strany dohodly, když Blizzard nebude pokračovat v krocích proti Knoppovi, který po nich zato nebude vyžadovat žádné odškodné a nechá na první stránce příručky varování, že se nejedná o oficiální produkt World of Warcraft.

Zdroj: Gamasutra

Nintendo Wii a DS si popovídají

President Nintenda, Satoru Iwata, prohlásil, že DS bude komunikovat s Wii bezdrátově a nabídne celou řadu zajímavých funkcí. Například má být možno využívat DS a jeho dotykového displeje na ovládání her. Též budete moci hrát DS hry na obrazovce televize. Navíc získáte přístup ke službě DS Station, ta nabízí demoverze her ke stažení a zatím byla dostupná jen v některých obchodech se speciálním připojením.

Iwata navíc ohlásil hru Pokémon Battle Revolution pro Wii. Ta má být první hrou, jež speciálně využije možností propojení s DS. Stačí mít v DS hru Pokémon Pearl/Diamond, ve Wii Battle Revolution a už můžete hrát na televizní obrazovce a bojovat proti počítači nebo ještě lépe, proti kamarádům online pomocí služby WiiConnect. Pokémon Pearl a Diamond se v Japonsku dočkají letos na podzim, Battle Revolution do konce roku. Evropské vydání je určeno na rok 2007.

Zdroj: Eurogamer

Take-Two ve ztrátě, věří v Duke Nukem Forever

I když má distribuční gigant Take-Two problémy na burze, podařilo se mu nejspíše přinutit 3D Realms k dalšímu termínu vydání střílečky Duke Nukem Forever. Podle posledních informací bychom se hry měli dočkat ještě letos.

Take-Two má v současné době problémy po vyšetřování kvůli skandálům s jejich hrami, zvláště pak okolo Hot Coffee v GTA: San Andreas. Cena akcií po ohlášení padesátimilionové ztráty v druhém kvartálu znamenala prolomení historického minima u jejich akcií, i když většina investičních analytiků tvrdí, že se situace rychle zlepší. Co je však zajímavé pro hráče na vyšetřovací zprávě, je nenápadný dodatek o Duke Nukem Forever. Podle něj v březnu obnovili Take-Two kontrakt s 3D Realms z roku 1997. Navíc pokud se 3D Realms podaří vydat hru do konce roku, tak získají docela příjemný bonus ve výši půl milionu dolarů. Uvidíme, zda tohle donutí 3D Realms završit nekonečné dílo.

Zdroj: Gamespot

HoMaM 5 překonává prodejní předpoklady

Společnost CD Projekt nás informovala o průběhu předprodeje strategie Heroes of Might and Magic 5 v prodejně JRC minulý pátek. Přidala k tomu také varování před nákupem hry v síti Electroworld, kam hry nedodává.

  

Jak můžete samo vidět na fotografiích dodaných společností CD Projekt, předprodej tahové strategie Heroes of Might and Magic 5 se setkal s velkým úspěchem, když na něj čekaly davy. V okamžiku otevření se první šťastlivci chopili her a hnali se k pokladně, aby získali nějaký ten bonus navíc.

Prodej takto očekávané hry má však i svá úskalí, jak se přesvědčila síť obchodů Electroworld. Ta se totiž rozhodla nabízet hru za poloviční cenu, na což společnost CD Projekt reagovala okamžitým zrušením dodávek hry do těchto obchodů. Pokud vás tedy nabídka nalákala, vězte, že narazíte pouze na prázdné regály, protože žádné hry Heroes of Might and Magic 5 do Electroworldu dodány nebyly, a nejspíš ani nebudou.

Zdroj: TZ

Uwe Boll žaluje producenty svých filmů

Nechvalně proslulý scénárista Uwe Boll žaluje společnost Romar Entertainment, která dle něj nezajistila jeho propadáku Bloodrayne dostatečnou publicitu. Zástupci producenta tvrdí, že zvažují žalobu na Bolla pro porušení několika částí smlouvy.

Uwe Boll, známý pro své filmové předělávky počítačových her Alone in the Dark a Bloodrayne, se rozhodl podat žalobu na producenta filmu Bloodrayne – společnost Romar Entertainment. Ti podle něj nedodrželi svoji část smlouvy, když neuvedli snímek na dvě tisícovky filmových pláten a nevyužili deset milionů dolarů od jeho společnosti na reklamu pro film. Na druhou stranu zase útočí James Schramm, ředitel společnosti Romer Enteratinment, který tvrdí, že dodrželi všechny podmínky, které se daly dodržet, navíc Bolla informovali včas, že vzhledem k nešťastnému datu uvedení do kin nebude možné dosáhnout všech cílů. Boll pak dokonce ani nezařadil Romer do titulků v DVD verzi filmu, stejně jako jim nedovolil dát film k dispozici kritikům. Schramm jen doufá, že tento případ bude dostatečně odstrašující pro ostatní holywoodské producenty, aby se s Bollem nezabývali.

Zdroj: Gamespot

Pět tisíc odměna za nákup HoMaM 5

Společnost CD Projekt nám oznámila, že přichystala další bonusy pro majitele prvních desíti číslovaných certifikátů ze sběratelské edice Heroes fo Might and Magic 5. Šťastlivec s číslem jedna dostane ceny ve výši pěti tisíc korun.

Možná z našeho zpravodajství již tušíte, že spolu s dalšími bonusy narazíte v dřevěné truhličce s hrou i na číslovaný certifikát. Společnost CD Projekt se nyní rozhodla dát vlastníkům certifikátů s čísly v první desítce zajímavé dárky s tím, že majitel s číslem jedna získá dokonce ceny ve výši pěti tisíc korun. Protože byly veškeré krabice s hrami pečlivě zamíchány, ani lidé z CD Projektu sami netuší, kde se nyní potuluje desítka vítězných bedniček s pokladem. Pokud patříte mezi šťastné majitele sběratelské edice, raději se podívejte na číslo svého certifikátu a případně se ozvěte na adresu marketing@cdprojekt.cz

Zdroj: TZ

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A