Byznys hrátky: Nicole Kidman v reklamě japonského Nintenda

Lidé letos poprvé utratí více za hry než hudbu * Nicole Kidman v reklamě japonského Nintenda * Nintendo vstoupilo mezi smetánku 10. nejcennějších firem v Japonsku * Manhunt 2 zakázán, je vydavatel Take-Two obětí vlastní minulosti? * Sony PSP ještě výkonnější než kdy dřív!

Lidé letos poprvé utratí více za hry než hudbu

To, o čem se dlouho spekulovalo, má přijít ještě letos. Podle průzkumu agentury Pricewaterhouse Coopers Lidé letos poprvé utratí více peněz za hry než hudbu, přičemž celý průmysl má i nadále růst rychleji než zbytek oblastí, jež zařídíme mezi zábavu. Jako bylo odhaleno, Pricewaterhouse Coopers očekávají, že v roce 2011 bude mít celý trh a prostředky na něm utracené hodnotu přibližně 49 miliard dolarů, když očekávané tempo růstu dosáhne zhruba 6 % (zbytek průmyslu zhruba 6,4 %). Bohužel, průzkum firmy se zaměřil pouze na prodejnost v oblasti software, a nezahrnuje tedy prostředky investované do nákupu hardware a příslušenství. Největší boom přitom čeká region Asia Pacific s růstem přes 10 %, velmi podobně na tom bude také Evropa. Nejpomalější tempo růstu lze očekávat na US trzích (zhruba 6,7 %).

Zdroj: GI.biz

Nintendo vstoupilo mezi smetánku 10. nejcennějších firem v Japonsku

Po boku firem jako Toyota, Canon či Honda se nově zařadilo také japonské Nintendo - vše v reakci na současný vývoj na burze, kde cena jedné akcie firmy dosáhla rekordní hodnoty zhruba 279 Euro (cca 8000 Kč). Celková hodnota společnosti je proto odhadována na téměř 40 miliard Euro, čímž Nintendo podle údajů serveru Bloomberg překonalo také konkurenční Sony s hodnotou o necelou miliardu nižší. Zveřejněna byla také přesná čísla prodejnosti konzolí ze stáje Nintenda v rodném Japonsku - doposud zde bylo prodáno 17 655 799 kusů handheldů DS a 2 734 994 konzolí Wii. Nintendo dále zveřejnilo dosažení příjmů ve výši 5,8 miliard Euro za minulý finanční rok - očekávání pro letošek jsou ještě o miliardu vyšší.

Zdroj: GI.biz, Bloomberg

Manhunt 2 zakázán, je vydavatel Take-Two obětí své minulosti?

Jistě vám neunikla zpráva, podle níž kontroverzní titul Manhunt 2 čelí kritice (a také prvním rozhodnutím o zákazu prodeje), vše vzhledem k přehnané brutálnosti hry a obsahu násilí. Zajímavý pohled na sled těchto událostí, které po určení nejvyššího ratingu AO v Severní Americe vyústily v odmítnutí vydání hry ze strany Sony či Nintenda na US trzích, přinesl analytik Todd Greenwald. Podle něj vydavatelská firma Take-Two platí za svou minulost a nálepku vydavatele, jenž si potrpí na kontroverzních titulech s velkou porcí násilí. "Vypadá to, jako by Take-Two byli tak trochu neprávem označkování... to vše kvůli seznamu jimi vydaných provokativních her," dodává Greenwald. "Teď se proti nim obrací vlastní minulosti." Take-Two mimo jiné proslulo skandály s módem Hot Coffee nebo bylo obviněno z rasismu a mnoha dalších trestných činů. Problémy s Manhunt 2 mohou navíc reálně ohrozit hospodaření již tak nepříliš zdravé firmy. Stále je však otázkou, zda zákaz prodeje titulu Manhunt 2 není zcela oprávněný - vždyť i sami novináři prezentují hru jako ještě brutálnější než problémová jednička.

Zdroj: GI.biz

Nicole Kidman v reklamě japonského Nintenda

A zajímavá zpráva na konec. Jak zveřejnilo japonské Nintendo, společně s vydáním novinky More Brain Training from Dr Kawashima: How Old Is Your Brain? na Nintendo DS (je plánováno na 29. června), se v tištěných i televizních médiích objeví reklama s Nicole Kidman propagující novou hru. "Věříme, že hlavní role Nicole Kidman v naší reklamní kampaní a její vztah ke hře překvapí i zaujme hráče po celé Evropě," dodává Dawn Paine, marketingový ředitek Nintendo UK. Dohoda s Nicole Kidman přitom potvrzuje snahu Nintenda o oslovení ještě širší hráčské obce. "Miluji koncept, kterým se Nintendo prostřednictvím produktů jako Brain Training snaží vyjít vstříc novému publiku. Co je ještě důležitější, brzy jsem zjistila, že vlastní trénink mozku mi pomáhá cítit se stále mladá a svěží," dodává sama Nicole Kidman.

Zdroj: Next-gen.biz

Krátké zprávy:

  • V debatě American Medical Association specialisté odmítli, že by závislost na hrách měla být posuzována stejně jako závislosti na drogách či alkoholu. "O spojitosti s fungováním běžné závislosti na alkoholu a závislosti na drogách nejsou důkazy," dodávají odborníci.
  • Společnost Kuju změnila název svého studia v anglickém Sheffieldu na Chemistry. Místní tým se bude nově věnovat vývoji her, postavených na Unreal Engine 3, jako je například plánovaný To End All Wars pro vydavatele Ghostlight.
  • Sony potvrdila, že poslední update firmware handheldu PSP odemknul plný výkon CPU jednotky. Zatímco dříve běžela na zhruba 80 % a frekvenci 266 MHz, nově mohou vývojáři využít výkonu až 333 MHz.
  • Sony přislíbilo, že do konce fiskálního roku nabídne nejméně 145 nových titulů pro konzolí PS3, z nichž 105 bude plnohodnotných, komerčních. Těšit se máme i na 15 tzv. first-party her v čele s Heavenly Sword, Ratchet & Clank: Tools of Destruction, Lair, Little Big Planet, Eye of Judgment nebo Uncharted: Drake`s Fortune.
Diskuze (1) Další článek: Hail to the Chimp se drží v kolonce next-gen

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,