Byznys hrátky: nové informace o PlayStation 3!

Nové informace o technologickém zázraku PlayStation 3 * Jak pokračuje příprava filmového Dooma? * Z londýnských autobusů bude odkapávat krev na znamení nové počítačové hry * Rockstar Games a titul Grand Theft Auto: Vice City obvinění z rasismu – obětí má být haitská komunita žijící v USA * Kompletní release list francouzského Ubi Softu.
Byznys hrátky: nové informace o PlayStation 3!

Budeme PlayStation 3 ovládat očima?

O výjimečnosti připravované konzole PlayStation 3 si dnes dovoluje zapochybovat jen málokdo - Sony svými odvážnými plány naznačila další vývoj konzolových systému a jak se zdá, hodlá využít všech nabízejících se technologií. Jednou z těch, která zaměstnance japonské společnosti v těchto dnech zaujala, je také výtvor Eye Toy. A jak se podle prohlášení zástupců Sony zdá, není nereálné, že by podobné zařízení mohla nová konzole skutečně obsahovat.

Alespoň to naznačil v rozhovoru pro Australian Financial Review viceprezident evropské divize, pan Phil Harrison. Podle něj v současnosti probíhají intenzivní výzkumy využitelnosti této technologie. Mimo to také připustil možnost, že by konzole blízké budoucnosti mohly být standardně vybaveny kamerou a snímačem pohybu. Obě zařízení by měla posloužit k ovládání her, využitelnost podobné inovace je třeba hledat například v oblasti online výtvorů – zde by hráči díky přenosu záběru mohli pozorovat své kolegy ve zbrani.

Podle Phila Harrisona je také reálné, že by k ovládání nových konzolí kompletně postačily snímače pohybu rukou a uživatel by tak pomocí gest procházel menu i prováděl další úkoly. Přestože nebyla nijak blíže komentována možnost, že by PlayStation 3 mohl nabídnout technologii podobnou aktuálnímu hitu Eye Toy, její zakomponování do přístroje by bylo dalším logickým krokem v postupujícím rozvoji a vývoji herní konzole. Jak známo, Sony hodlá svým zákazníkům nabídnout dostatek inovací a novinek, které budou u konkurenčních výrobků postrádat – není tedy pochyb, že by podobná technologie mohla být jednou z nich.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Jak pokračují přípravy natáčení filmového Dooma?

O zahájení příprav filmového zpracování jedné z herních legend, série Doom, se již po dlouhé měsíce ví – teprve nyní se však na světlo světa dostaly nové a podrobnější informace o pokračujícím vývoji tohoto snímku i náležitostech s ním souvisejících. A jak se zdá, id Software se o své dítko ve filmovém světě starají opravdu úzkostlivě – vždyť posuďte sami…

Jak totiž tento týden prozradil Todd Hollenshead, tvůrci hry již dostali do rukou zrevidovaný návrh scénáře - podle jejich ohlasů vypadá „velmi dobře“. Zároveň byly odhaleny podrobnosti týkající se smlouvy mezi id Software a Warner Brothers, společností, do jejichž rukou byla nakonec (po měsících dlouhých jednání) svěřena práva na vytvoření filmového snímku na motivy populární akční série. Podle nich si tvůrci vymohli zajímavé podmínky a WB tak musí dodržet přesný kalendář i rozvrh celého procesu tvorby filmového snímku.

Převedeno do srozumitelnějšího jazyka - id Software se pro získání podobné dohody vzdalo jakýchkoliv zisků z přenechání práv a hodlá těžit teprve z dokončeného a natočeného výtvoru. Pro Warner Brothers však smlouva znamená nutnost dodržet veškeré stanovené termíny – nedodání scénáře i dalších materiálů, odsunutí termínu zahájení natáčení, to vše je chápáno coby porušení dohody a může vést k odebrání práv na tvorbu filmového Dooma. Věřme, že podobně vychytralý krok ze strany id Software pomůže výsledné kvalitě tolik očekávaného snímku.

Zdroj: Computer Gaming World

Krvavá reklama na londýnských autobusech

Reklama si našla cestu do našich životů spoustou způsobů - spoty v televizi, tučnými titulky na stránkách papírových časopisů i mnohdy otravnými bannery na stránkách internetových serverů. To vše se však zdálo být málo vydavatelské společnosti Acclaim, která v souvislosti se svými tituly proslula nejedním skandálem. A jak se zdá, koleduje si o další - jinak si totiž nelze než vyložit její poslední rozhodnutí prezentovat nedávno dokončenou hru Gladiators: Sword of Vengeance na londýnských autobusech a to vše v poněkud nevkusné formě.

Kontroverzní inovaci nazvali sami tvůrci coby tzv. "Bloodvertising". Acclaim tak v londýnské metropoli investuje do najmutí vlastních autobusů, ze kterých bude pomaličku odkapávat červená barva na znamení toho, že Gladiators mají být nejkrvavější hrou všech dob. Kampaň potrvá pouhý týden a jak bylo přislíbeno, po jejím skončení se Acclaim postará o vyčištění silnic. Na téma vhodnosti reklamy se již vedou sálodlouhé debaty, nicméně zajímavější bude sledovat reakce samotným obyvatel hlavního města Velké Británie.

Již nyní je však jisté, že Acclaim novou formou reklamy upoutá pozornost - a o to šlo především. Jeho myšlenka je tak dalším živoucím důkazem představivosti lidí i obrovských možností její realizace. Nechť si každý z vás utvoří v otázce "Bloodvertising" vlastní názor - je podobná reklama skutečně vhodná či nikoliv?

Zdroj: Ananova, Vlastní zpráva

Rockstar Games - vrahové a rasisti?

V současnosti čelí vývojářské studio Rockstar Games hned několika žalobám v souvislosti s titulem Grand Theft Auto: Vice City. Vše započalo vyšetřováním možného podílu hry (a následně tedy i tvůrců) na zabíjení, kterého se dopustili američtí mladíci, a v současnosti vrcholí posledním obviněním z rasismu. Dlouhé měsíce po vydání této hry se tak ozvala také skupina obyvatel USA, kteří jsou podle vlastních slov ve hře napadáni a nespravedlivě odsunuti do role jednoho z gangů - řeč je o Haiťanech.

Milióny haitských příslušníku žijících v USA se cítí poškozeni svým vyobrazením ve hře - zde je můžete potkat coby jeden z gangů, její členové kradou, obchodují s drogami či vraždí. GTA: Vice City je podle ředitele jedné haitské organizace, Henryho Franka," útokem proti miliónům Haiťanům žijícím ve Spojených státech". K nařčení se překvapivě čelem postavili také sami tvůrci, podle nichž jsou však některé citované výroky zcela vytrženy z kontextu.

Nejasné zůstává, proč haitská komunita s podáním obžaloby tak dlouho otálela. Nemůžeme se tak divit zřejmým obavám, že poslední obvinění jen reaguje na předchozí soudní spory a dále se snaží využít amerického soudního systému. Poslední soudní kauzu v herním světě samozřejmě bedlivě sledujeme a budeme vás informovat o jakémkoliv dění v celém procesu "Haiťané vs. Rockstar Game a GTA: Vice City".

Zdroj: GamesIndustry.biz, Vlastní zpráva

Kompletní release list francouzského Ubi Softu!

Původem francouzská tvůrčí a vydavatelská společnost Ubi Soft zveřejnila v těchto dnech aktualizovaný release list všech svých připravovaných her. Ještě do konce letošního roku se tak majitelé PC dočkají hned několika zajímavých titulů, příští rok pak přinese další očekávané hry v čele s projekty EverQuest II, The Matrix Online či Tom Clancy’s Splinter Cell Pandora Tomorrow.

PC

 • Lock On - 4. prosinec 2003
 • Lords of EverQuest - 4. prosinec 2003
 • Prince of Persia: The Sands of Time - 4. prosinec 2003
 • Beyond Good & Evil - 4. prosinec 2003
 • Biathlon 2004 - 4. prosinec 2003
 • Tom Clancy’s Rainbow Six 3: Athena Sword (Add-on) - 22. leden 2004
 • Far Cry - 1. čtvrtletí 2004
 • Lords of EverQuest - Únor 2004
 • Riftrunner - Březen 2004
 • EverQuest II - 2004
 • The Matrix Online - 2004
 • Tom Clancy’s Splinter Cell Pandora Tomorrow - 2004

Xbox

 • Tiger & Dragon - 15. leden 2004
 • Dragon’s Lair 3D - 29. leden 2004
 • Tom Clancy’s Splinter Cell Pandora Tomorrow - 2004
 • Prince of Persia The Sands of Time - TBC
 • Beyond Good & Evil - TBC

PlayStation 2

 • Flipnic - 29. leden 2004
 • Tom Clancy’s Ghost Recon: Jungle Storm - 5. únor 2004
 • Champions of Norrath: Realms of Everquest - 18. březen 2004
 • Tom Clancy’s Splinter Cell Pandora Tomorrow - 2004

GameCube

 • Batman: Rise of Sin Tzu - 4. prosinec 2004
 • Harvest Moon: A Wonderful Life - 1. čtvrtletí 2004
 • Tom Clancy’s Splinter Cell Pandora Tomorrow - 2004
 • Prince of Persia The Sands of Time - TBC
 • Beyond Good & Evil - TBC

Zdroj: GamesWeb

Žebříček nejprodávanějších her ve Velké Británii (týden 15. – 21. listopadu 2003)

Další týden, další žebříček – nic víc, nic míň.

Celkový žebříček
Fotbalová simulace FIFA 2004 nehodlá své první místo opustit a tak se i v dalším týdnu stala nejúspěšnějším titulem ve Velké Británii. Druhou pozici se podařilo dobýt debutujícímu titulu Need For Speed: Underground, poslednímu dílu oblíbené série závodních simulací. Dobře si vedly shodně tituly Tony Hawk`s Underground a Championship Manager: Season 03/04, které v první týden prodeje obsadily páté, respektive šesté místo.

AP MP Název hry PT
1. - 1. FIFA 2004 5
2. N Need For Speed: Underground 1
3. ë 4. Lord of The Rings: Return of The King 2
4. í 2. True Crime: Streets of La 3
5. N Tony Hawk`s Underground 1
6. N Championship Manager: Season 03/04 1
7. í 6. The Simpsons: Hit and Run 4
8. í 5. WWE Smackdown! Here Comes The Pain 3
9. í 7. Finding Nemo 8
10. í 3. Mario Kart: Double Dash!! 2
11. í 8. Harry Potter: Quidditch World Cup 3
12. - 12. Dance: UK 6
13. í 10. Pro Evolution Soccer 3 6
14. í 9. SSX 3 4
15. N Manhunt 1
16. ë 20. Norton Internet Security 2004 7
17. í 16. Pop Idol 2
18. í 15. Eye Toy: Play 21
19. í 11. The Sims: Makin` Magic 4
20. í 14. Tiger Woods PGA Tour 2004 9

PC – žebříček
Britové milují fotbal a fotbalové manažery obzvláště – potvrzuje to také vstup titulu Championship Manager: Season 03/04 na trh, kdy se tato hra dokázala vyšvihnout až na první místo a překonat tak doposud vévodící datadisk The Sims: Makin` Magic. Velmi dobře si vede také akce Call of Duty, velký posun zaznamenal výtvor Lord of The Rings: Return of The King.

AP MP Název hry PT
1. N Championship Manager: Season 03/04 1
2. ë 3. Norton Internet Security 2004 10
3. í 1. The Sims: Makin` Magic 4
4. í 2. Call of Duty 3
5. - 5. The Sims Double Deluxe Pack 7
6. - 6. Max Payne 2: The Fall of Max Payne 5
7. í 4. FIFA 2004 3
8. ë 17. Lord of The Rings: Return of The King 2
9. í 8. The Sims: Superstar 27
10. - 10. Finding Nemo 8

PlayStation 2 – žebříček
FIFA 2004 si anglické fanoušky získala a patrné je to také na žebříčku nejprodávanějších her pro konzoli PlayStation 2. Zde tak poslední fotbalový výtvor studia EA Sports vede před debutujícími závody v podání Need For Speed: Underground, dobrý úvod zaznamenaly také tituly Tony Hawk`s Underground a Manhunt. Největší konkurence FIFY 2004, titul Pro Evolution Soccer 3, se propadl na desátou pozici.

AP MP Název hry PT
1. - 1. FIFA 2004 5
2. N Need For Speed: Underground 1
3. ë 4. Lord of The Rings: Return of The King 2
4. í 2. True Crime: Streets of La 3
5. N Tony Hawk`s Underground 1
6. í 3. WWE Smackdown! Here Comes The Pain 3
7. í 5. The Simpsons: Hit and Run 4
8. í 6. Harry Potter: Quidditch World Cup 3
9. N Manhunt 1
10. í 7. Pro Evolution Soccer 3 6

Xbox – žebříček
Majitelům konzole Xbox chyběly podle všeho ke štěstí pořádné závody, což se změnilo s dnes vedoucím titulem Need For Speed: Underground. Minulý týden vedoucí akční hra True Crime: Streets of La je tak tentokráte až třetí, do první desítky proniknuly také dvě novinky – výtvory Tony Hawk`s Underground a Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy.

AP MP Název hry PT
1. N Need For Speed: Underground 1
2. - 2. Tom Clancy`s Rainbow Six 3 3
3. í 1. True Crime: Streets of La 3
4. í 3. FIFA 2004 5
5. í 4. Lord of The Rings: Return of The King 2
6. N Tony Hawk`s Underground 1
7. í 5. The Simpsons: Hit and Run 4
8. N Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy 1
9. í 6. Top Spin 3
10. í 9. Tiger Woods PGA Tour 2004 9

GameCube – žebříček
Vítězem v nelehkém zápase o nejprodávanější hru konzole GameCube se v týdnu mezi 15. – 21. listopadem stal titul Mario Kart: Double Dash!!. Na paty se však tomuto sympatickému výtvoru lepí krom akce Lord of The Rings: Return of The King také v ostatních žebříčcích veleúspěšný titul True Crime: Streets of La, pozadu nehodlá zůstat ani hra Star Wars: Rebel Strike - Rs 3.

AP MP Název hry PT
1. - 1. Mario Kart: Double Dash!! 2
2. ë 3. Lord of The Rings: Return of The King 2
3. N True Crime: Streets of La 1
4. í 2. Star Wars: Rebel Strike - Rs 3 3
5. N Need For Speed: Underground 1
6. N Tony Hawk`s Underground 1
7. í 5. FIFA 2004 5
8. í 6. F-Zero Gx 4
9. í 4. The Simpsons: Hit and Run 4
10. í 8. Billy Hatcher And The Giant Egg 4

Vysvětlivky: AP – aktuální pořadí platné pro daný týden, MP – minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT – počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Nejprodávanější hry v USA

Jak se stalo zažitým pravidlem, zveřejnila agentura NPD svůj týdenní žebříček nejprodávanějších PC her na území USA, tentokráte za období od 9. – 15. listopadu letošního roku. Blížící se vánoční svátky zdá se ovlivnily pořadí v žebříčku nejprodávanějších PC her v USA - přestože na čele zůstává nejnovější datadisk Makin´ Magic pro simulaci The Sims, úspěch zažívají speciální edice The Sims Double Deluxe a Zoo Tycoon: Complete Collection, které žebříčkem stoupají stále výše a výše. Přestože akce Call of Duty nebude rodiči považována za vhodný dárek, drží se v současnosti na druhém místě, úspěšná je i nadále akční dvojice Lord of the Rings: Return Of The King a Halo: Combat Evolved. Final Fantasy XI se propadlo až na desátou příčku.

AP Název hry
1. The Sims: Makin` Magic
2. Call of Duty
3. The Sims Double Deluxe
4. Lord of the Rings: Return Of The King
5. Age of Mythology
6. Halo: Combat Evolved
7. Zoo Tycoon: Complete Collection
8. Finding Nemo
9. Civilization III: Conquests
10. Final Fantasy XI

Zdroj: GameSpot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole