Byznys hrátky: Nové NDS bude tenčí a s většími displeji

Kdy se dočkáme nového Nintendo DS? * USA: Prodeje her vylétly meziročně o 73 % * Snížení ceny zvýšilo prodeje PS3 o téměř 300 % * Chystá Microsoft ovladač inspirovaný Wii? * Zájemci o PS3 čekají na kvalitní hry, říká EA * Interplay shromažďuje finance pro Fallout Online, MDK nebo Descent * Nizozemská policie vyšetřuje krádež virtuálního nábytku
Byznys hrátky: Nové NDS bude tenčí a s většími displeji

Kdy se dočkáme nového Nintendo DS?

Byl to analytik Evan Wilson z Pacific Crest Securities, kdo v rozhovoru pro americký GameSpot zmínil pravděpodobný vznik nové verze úspěšného handheldu Nintendo DS. Podle jeho informací Nintendo již dokončilo návrh nového modelu, který bude co do rozměrů tenčí, obsáhne zabudovaný ukládací prostor, stejně jako se dočká rozměrnějších displejů - to vše na úkor portu pro GBA, který již nebude přítomen. Wilson dále předpokládá, že nový model nebude uveden do prodeje do té doby, dokud "prodeje nezačnou významněji klesat ve všech třech regionech". Nintendo v reakci na zveřejnění těchto informací upozornilo, že se jedná o pouhou spekulaci, kterou nebude dále komentovat.

Zdroj: GI.biz, GameSpot

Snížení ceny zvýšilo prodeje PS3 o téměř 300 %

Sony je spokojeno. Podle údajů, jež firma zveřejnila v minulých dnech, pomohlo snížení ceny konzole PS3 k rapidnímu nárustu prodejů o 250 až 300 %. V týdnu končícím 11. listopadem Sony prodala přes 100 tisíc kusů konzole, což je výrazný nárůst oproti období ze začátku října, kdy se prodeje pohybovaly mezi 30 až 40 tisíci. Analytici nicméně upozorňují, že to není jen cena, kdo prodejům pomáhá - v Japonsku PS3 porazila Wii, když se jí prodalo o 21 tisíc kusů více, to vše díky brzkému příchodu dalšího dílu akční série Dynasty Warriors.

"Je to průlom, který jsme očekávali," potvrdil výsledky prezident a předseda představenstva Sony, Howard Stringer. Podle něj snížení ceny a uvedení 40GB modelu zvýšilo konkurenceschopnosti PS3 v porovnání s Wii i Xbox 360. Prodejům PS3 pak může dále napomoci nedostatek konzolí Wii, když Nintendo již v předchozích týdnech upozornilo případné zájemce o jeho konzoli, že podle svých odhadů nebude schopno o letošních Vánocích uspokojit veškerou poptávku.

Zdroj: GI.biz

Microsoft chystá ovladač inspirovaný Wii?

Šéf herní divize Microsoftu v Evropě, Chris Lewis, v rozhovoru pro MCV prohlásil, že interaktivní vědomostní show Scene It je pouze prvním z celé řady kroků, jež hodlá firma učinit k podpoře rodinného hraní na konzoli Xbox 360. Lewis potvrdil, že s příchodem již druhých vánočních svátků pro Xbox 360 se firma snaží vytipovat příležitosti, jak rozšířit množství potencionálních zákazníků. Zároveň i naznačil směr, kterým se Microsoft v této oblasti hodlá dále vydat. "Myslím, že přijde něco ve stylu karaoke. V pravý čas," láká hráče. Přestože Lewis nebyl schopen potvrdit existenci projektu vlastního pohybového ovladače ve stylu Wii, o němž se již dříve spekulovalo, přiznává, že firma pečlivě vyhodnocuje i tuto oblast. "Díváme se a zkoumáme skutečně vše, a proto můžete zcela správně předpokládat, že jsme se velmi konkrétně zabývali také otázkou periferie postavené na ovládání pohybem - a, pokud vůbec, jakým směrem se v této oblasti vydáme," dodává.

Zdroj: MCV

USA: Prodeje her vylétly meziročně o 73 %

Masivní meziroční nárůst prodejů her zaznamenal v říjnu americký trh - konkrétně o vynikajících 73 % na celkem 1,1 miliardy dolarů. Podle údajů agentury NPD patří hlavní díl zásluh pokračování kytarové pecky Guitar Hero, jejíhož třetího dílu se prodalo přes 1,4 milionů kusů napříč všemi platformami a který si tak zabezpečil hned čtyři pozice v desítce nejprodávanějších her. "Guitar Hero si zcela jistě upevnilo pozici mezi elitou videoher," říká analytička NPD, Anita Frazier. "Jen málo titulů prodá jeden milion kusů v průběhu prvního měsíce, ale Guitar Hero III to zvládlo za pouhých šest dní , když navíc nejde o jeden milion, ale o celkem 1,4 milionu prodaných kusů.

Nadále úspěšné bylo také Halo 3, jehož se prodalo téměř půl milionu a pozitivně se podílelo i na prodejích konzole Xbox 360, jež se zastavily na čísle 366 tisíc kusů (což je ale pokles ze zářijových hodnot o zhruba 150 tisíc kusů). Zpět na první pozici se vrátilo Wii (519 tisíc), následováno handheldem DS (458 tisíc kusů). PS3 se v říjnu prodalo 121 tisíc kusů. Podle údajů NPD to byl Microsoft, kdo díky Halo 3 ovládl trh a získal nejvyšší podíl na celkovém množství prostředků, investovaných v říjnu do herní zábavy.

Zdroj: Next-gen.biz, MCV

Zájemci o PS3 čekají na kvalitní hry, říká EA

Víceprezident EA, Keith Ramsdale, v rozhovoru pro GI.biz připustil, že také v očích Electronic Arts čeká PlayStation 3 skvělá budoucnost - ale že podle jeho názoru zákazníci stále čekají na kvalitní hry, které by podpořily jejich rozhodnutí investovat prostředky do nákupu konzole. "Pokud se podíváte na FIFA 08, zjistíte, že za první týden se celkem 75 % kopií hry prodalo na PS3, přestože Xbox 360 vlastní znatelně větší množství hráčů," vysvětluje. "Neukazuje to na nic negativního v případě Xboxu, ale naopak je to dle mého názoru jasný ukazatel hladu, kterým majitelé PS3 trpí. FIFA 08 může být první hrou, která jim ukazuje, že kvalita na jejich konzoli již dorazila."

Ramsdale také souhlasí s názorem, že snížení ceny konzole je důležitý moment pro celou branži. "Snížení ceny samozřejmě dramaticky zvýšilo prodejnost hardware. Co chci říct, je, že porovnání prodeje her a počtu majitelů PS3 hovoří ve prospěch FIFA 08. Snížení ceny dorazilo, prodejnost konzole poroste, a my jsme připraveni v pravý čas," věří zástupce EA.

Zdroj: GI.biz

Interplay shromažďuje finance pro Fallout Online, MDK nebo Descent

Interplay zveřejnil finanční výsledky, podle nichž čistý příjem firmy za 3. čtvrtletí letošního roku nepřesáhl půl milionu dolarů, což je značný pokles oproti stejnému období minulého roku, v němž firma vykázala příjmy 1,6 milionu. Zástupci firmy jsou přesto spokojeni, když potvrdili, že firmě se již podařilo překonat problematické období a plně se soustředí na získání financí pro vývoj nových produktů. Vedle již dříve avizované online hry Fallout se můžeme těšit na návrat dalších velkých legend z dílny Interplay v čele s Earthworm Jim, Dark Alliance, Descent a MDK.

Zdroj: GI.biz

Nizozemská policie vyšetřuje krádež virtuálního nábytku

Perlička na závěr? Pro odlehčení nabízíme i zajímavý trestný čin, k němuž došlo v Holandsku. Zdejší hráč onlinovky Habbo Hotel, u níž počet aktivních uživatelů již překročil šest miliónů lidí z 30 zemí světa, zcizil majetek svého kolegy ze hry, za nějž původní majitel zaplatil okolo 4 000 Euro. "Jde o krádež, protože za vybavení bylo placeno skutečnými penězi. Nicméně jediný způsob, jak být zlodějem v Habbu, je získat cizí uživatelské heslo i jméno, přihlásit se do hry a vzít si jeho věci," vysvětluje mluvčí místní policie. Předvedený chlapec ve věku 17 let, který se měl krádeže dopustit, získal podle vyjádření policie přístupové údaje pomocí falešných stránek hry.

Zdroj: GI.biz

Krátké zprávy:

  • Podle údajů agentury Media Create překročily prodeje handheldu Nintendo DS v Japonsku hranici 20 milionů kusů. DS v současné chvíli drží 50,26 % trhu s handheldy, u softwaru je to výrazných 40 % z celého trhu (celkem bylo prodáno téměř 84 milionů kusů her).
  • Atari oznámilo rezignaci svého prezidenta, Davida Pierce, stejně jako další přehodnocení směřování společnosti do budoucna. Atari, které je dlouhodobě ve finančních problémech, se s okamžitou platností vzdává své produkční a tvůrčí činnosti a bude se dále soustředit na vydávání a distribucí nových titulů. S tím souvisí nejen snížení počtu zaměstnanců, ale i licencování značky Test Drive do rukou Infogrames Entertainment.
  • World of Warcraft dále táhne hospodářské výsledky Vivendi Games - a znovu vzhůru, když firma zveřejnila navýšení příjmů o 9,3 % za třetí čtvrtletí svého fiskálního roku. Díky úspěšnému launchi v Číně překročil počet platících hráčů World of Wacraft hranici 9,3 milionů.
  • Nintendo uvedlo na pravou míru zvěsti o službě WiiWare, obdobě XBLA či PSN, jež se minulý týden objevily na zahraničním portálu IGN. Podle informací, které zazněly v redakčním podcastu, bude velikost vydávaných her omezena na 40 MB, vývojáři budou určovat cenu své hry, stejně jako budou omezeni pravidlem o vydání jediné hry měsíčně. Poslední předpoklad mluvčí Nintenda potvrdil, co se velikosti her i cenové politiky týče, vše se jako vždy dozvíme ve správný moment.
  • Sony potvrdila, že všechny hry pro PS2 s podporou vibrací již tuto funkci využívají také na PS3 s novým DualShock 3. Eurogamer minulý týden zveřejnil informaci, podle níž DualShock 3 nespolupracuje se zpětně kompatibilními hrami, Sony však promptně zareagovalo uvedením nového firmware pro PS3, který problém vyřešil.

Nejprodávanější hry:
* údaje platné pro týden od 5.-11. listopadu

Německo
1. Call of Duty 4: Modern Warfare (PC)
2. Call of Duty 4: Modern Warfare (360)
3. Call of Duty 4: Modern Warfare (PS3)
4. Hellgate: London (PC)
5. WWE Smackdown! vs. Raw 2008 (PS2)
6. Fussball Manager 2008 (PC)
7. Singstar: Apres Ski (PS2)
8. Dr. Kawashima`s Gehirn-Jogging (DS)
9. The Legend of Zelda: Phantom Hourglass (DS)
10. Singstar: Rock Ballads (PS2)

Španělsko
1. Pro Evolution Soccer 2008 (PS2)
2. WWE Smackdown! vs. RAW 2008 (PS2)
3. Call of Duty 4: Modern Warfare (PS3)
4. Call of Duty 4: Modern Warfare (360)
5. Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (PS2)
6. Pro Evolution Soccer 2008 (PS3)
7. WWE Smackdown! vs. RAW 2008 (PS3)
8. Call of Duty 4: Modern Warfare (PC)
9. WWE Smackdown! vs. RAW 2008 (PSP)
10. The Legend of Zelda: Phantom Hourglass (DS)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce