Byznys hrátky: online podpora pro GameCube

Online podpora pro Nintendo GameCube bude v březnu! * Další informace o budoucnosti herní divize Vivendi * Americký MacDonald a jeho propojení s herním průmyslem * Nový způsob distribuce her pro GBA v Japonsku. * Speciální nabídka – nejlepší tituly pro GameCube za výhodné ceny! * A jako vždy nechybí ani nejnovější žebříčky prodejnosti!

Online podpora pro Nintendo GameCube bude v březnu!

Společnost Nintendo v minulých dnech oznámila bližší podrobnosti týkající se spuštění online podpory pro její konzoli GameCube. Tento krok přichází v době, kdy již všichni největší konkurenti této platformy (samozřejmě mám na mysli konzole Xbox společnosti Microsoft a PlayStation 2 od Sony) podobné služby v praxi nabízejí. S čím konkrétně vyrukovala japonská firma?

Jak vidno, pro Nintendo není do budoucna podpora online hraní příliš důležitá - jak se nechali slyšet zástupci firmy, není pro ně v současné době prioritou tvořit multiplayerové hry, přesto hodlají tuto možnost nabídnout ostatním tvůrcům zajímavých titulů pro konzoli GameCube. Celý instalační set, který je nezbytný pro zprovoznění online služby, by se měl podle oficiálních informací prodávat v ceně okolo 45 - 50 euro, v současnosti je v nabídce internetového obchodu Amazon za 35 liber - to je v přepočtu zhruba 1600,- Kč.

Byť tedy přichází japonský gigant se svou formou onlinové podpory až nyní, s největší pravděpodobností to bude právě Nintendo, kdo novou službu představí v Evropě jako první. Přestože Microsoft v současnosti investuje nemalé částky do přípravy spuštění svého Xbox Live na starém kontinentu, nestane se tak dříve než 14. března letošního roku. Jako první zavede Nintendo v praxi také tzv. pay-to-play model. Jeho podstata tkví v placení měsíčních poplatků za možnost dále si vychutnávat slasti jedné z existujících online her. První vlaštovkou v evropských vodách tak bude hra Phantasy Star Online, u níž budou po dvouměsíčním neplaceném přístupu činit poplatky 5,99 liber (270 korun).

Zdroj: GamesIndustry.biz

Nový způsob distribuce her pro GBA v Japonsku

Již podruhé vám dnes nabízíme příspěvek zabývající se společností Nintendo. Tentokráte zabrousíme do dění v mateřské zemi této gigantické společnosti, Japonska. V zemi vycházejícího slunce totiž Nintendo rozjelo zajímavou a neobvyklou akci, která do dnešního dne přilákala nespočet hráčů. O co konkrétně jde?

Nově si všichni japonští majitelé mohou ve více než 800 obchodních centrech po celém Japonsku nahrát ve specializovaných kioscích na svou konzoli GameBoy Advance zajímavé hry, mezi které patří například titul
Dr. Mario. Na tom by popravdě nebylo nic příliš zajímavého. Přesto má celá akce jednu zvláštnost - hra funguje v GBA pouze do doby, než hráč svou konzoli vypne. Jedná se tedy o jakési "hry na jedno použití", které však mohou hráči získat zcela zdarma!

Celá akce má prozatím velký úspěch a není se konec konců čemu divit - přestože stažená hra funguje jen do doby vypnutí přístroje, kolik z vás by nevyužilo možnosti skočit si při čekání na vlak do svého oblíbeného herního obchodu, zde si zdarma nahrát vybraný titul a bavit se minimálně po celou dobu samotné cesty. Zní to rozhodně působivě a bude zajímavé sledovat, jak do budoucna plánuje společnost Nintendo využít tento zajímavý způsob distribuce her.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Další informace o budoucnosti herní divize Vivendi

Spekulace týkající se budoucnosti herní divize Vivendi se týden co týden, ba i hodinu co hodinu mění a tak jen sami zástupci firmy opravdu tuší, jak že je to s plánovanou akvizicí tohoto gigantu. Minulý týden byly zveřejněny předpokládané finanční výsledky divize a jak vidno, pro Vivendi jsou hry stále velmi výdělečnou oblastí podnikání.

Za uplynulý rok končící 31. prosincem vydělala společnost Vivendi Games 794 miliónů liber, což je jen o několik miliónů více, než na kolik ocenila hodnotu celé herní divize společnost Microsoft, jeden z možných zájemců. Celkové výsledky jsou pro firmu jistě potěšitelné, byť pro samotné Vivendi je tato finanční injekce velmi malá a zřejmě není dostačující ani na platbu úroků z jinak obrovského dluhu tohoto nadnárodního gigantu.

Co se týče budoucnosti herní divize Vivendi, jen stěží lze v nejbližších týdnech očekávat konkrétnější informace týkající se jakékoliv dohody mezi firmou a potencionálními zájemci. Pravděpodobně na začátku března by se měly objevit skutečně potvrzené informace týkající se finanční situace herní divize a tento okamžik bude pravděpodobně i klíčovým momentem v době vyjednávání o jejím prodeji. Podle dostupných informací zůstávají ve hře pouze dvě firmy, které mají o Vivendi Games zájem a jsou současně schopny zaplatit za její nákup dostatečnou částku - jedná se o společnosti Microsoft a Electronic Arts.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Speciální nabídka - nejlepší tituly pro GameCube za výhodné ceny!

Společnost Conquest Entertainment, výhradní distributor produktů japonské společnosti Nintendo v České republice, se rozhodla potěšit všechny své zákazníky speciální nabídkou, díky níž si budou moci až do konce května zakoupit některé tituly za velmi výhodné ceny!

Celá akce, která již probíhá více než týden, je v českých luzích a hájích opravdu neobvyklá a i ceny napovídají, že se mají majitelé konzole GameCube z čeho radovat. Za 499,- Kč totiž mohou mimo jiné získat tituly 007: Agent Under Fire, Tony Hawk`s Pro Skater 3 či Pro Tennis WTA Tour. Za taktéž výbornou cenu 999,- Kč pak jsou v českých obchodech k dispozici další kvalitní hry, mezi nimiž nechybí tituly Star Wars: Clone Wars, Resident Evil, Medal of Honor: Frontline, Harry Potter and the Chamber of Secrets, NHL 2003, Need for Speed: Hot Pursuit 2 a Spider-Man: The Movie!

Zdroj: PR

Americký MacDonald a jeho propojení s herním průmyslem

Na závěr také něco z jiného soudku. Je zajímavé, jak dochází v posledních měsících stále častěji k propojení významných firem své branže s počítačovými a konzolovými hrami. Vždyť vzpomeňme na společnost MacDonalds, jejíž fast-food restaurace se objevily ve hře The Sims. A je to právě MacDonald, kdo ve spojení se společností Sega nabízí ve svých amerických prodejních centrech novou zábavu pro své návštěvníky.

Nově je tak pro všechnu americkou mládež určena zajímavá akce, při níž mohou získat při nákupu oblíbeného balení "Happy Meal" postavičky Sonic a Monkey Ball firmy Sega. Tento zajímavý krok japonské společnosti je jen první z řady marketingových akcí, které by měly vyvrcholit letos v létě. Jejich úkolem je pochopitelně podpořit prodej her a pozici této firmy na tamějším americkém trhu. Krom toho probíhá ve 14 restauracích firmy MacDonald také zajímavá akce, při níž si mohou všichni nakupující zkrátit čas hraním na konzoli GameCube, která je zde volně k dispozici.

Je nepochybně zajímavé, jak si hry a firmy herní branže každým rokem probourávají cestičku do dalších oblastí lidského dění a průmyslu. Kdo ví, třeba vám za pár let budou v restauracích nabízet pro pobavení a zkrácení čekání na objednané jídlo ruční konzoly typu GBA SP. Kdo ví... budoucnost je totiž nevyzpytatelná.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Nejprodávanější konzole v Japonsku - premiéra GBA SP

Jak jsem již zmiňoval v minulém vydání našeho článku, teprve v dnešním přehledu nejprodávanějších konzolí v zemi vycházejícího slunce se nám objevuje očekávaná konzole Game Boy Advance SP - a jak konec konců vyplynulo již z dříve uveřejněných údajů japonských prodejců, povedla se nové platformě společnosti Nintendo opravdu skvělá premiéra. Na čele žebříčku se tak nachází právě GBA SP s 114 000 prodanými kusy, následovaná PlayStation 2 a původní Game Boy Advance.

  • Game Boy Advance SP: 114 000 (Roční: 114 000)
  • PlayStation 2: 59 400 (Roční: 602 000)
  • Game Boy Advance: 33 900 (Roční: 636 700)
  • GameCube: 9 200 (Roční: 162 900)
  • Xbox: 3 000 (Roční: 38 300)
  • PSOne: 2 000 (Roční: 22 400)
  • Wonder Swan Crystal: 1 000 (Roční: 11 800)
  • Game Boy Color: 370 (Roční: 7 100)
  • Wonder Swan Color: 350 (Roční: 7800)

Zdroj: Planet Nintendo

Žebříček nejprodávanějších her ve Velké Británii (týden 9. - 15. února 2003)

Další týden, další žebříček - nic víc, nic míň.

PC - žebříček
Svou premiéru v britských prodejnách si v týdnu mezi 9. - 15. únorem letošního roku odbyl titul Command and Conquer: Generals a hned v první týden svého prodeje se tato nepochybně kvalitní strategie propracovala na první místo. Na druhém místě ji následuje titul Unreal 2: The Awakening, třetí je v současnosti budovatelská strategie Sim City.

AP MP Název hry PT
1. N Command And Conquer: Generals 1
2. í 1. Unreal 2 - The Awakening 2
3. í 2. Sim City 4 5
4. í 3. The Sims 20
5. í 4. The Sims: Unleashed 20
6. í 5. Battlefield 1942: The Road To Rome 2
7. N American Conquest 1
8. í 6. Norton Antivirus 2003 24
9. í 7. Medal of Honor: Allied Assault Spearhead 11
10. í 8. The Sims: On Holiday 46

PlayStation 2 - žebříček
Prodej svého titulu Mortal Kombat: Deadly Alliance zahájila v Anglii společnosti Midway a jak ukazují výsledky v tabulce nejprodávanějších her pro konzoli PlayStation 2, nevedlo se jejímu titulu vůbec špatně. Zařadil se totiž na druhé místo hned za suverénní The Sims, GTA: Vice City se nachází až na čtvrté pozici.

AP MP Název hry PT
1. - 1. The Sims 3
2. N Mortal Kombat: Deadly Alliance 1
3. - 3. The Getaway 11
4. í 2. Grand Theft Auto: Vice City 15
5. í 4. FIFA 2003 17
6. í 5. Lord of The Rings - The Two Towers 15
7. í 6. James Bond 007: Nightfire 12
8. í 7. WWE Smackdown! Shut Your Mouth 14
9. í 8. Pro Evolution Soccer 2 17
10. ë 11. Tiger Woods PGA Tour 2003 12

Xbox - žebříček
Zatímco PS2 verze Mortal Kombat: Deadly Alliance nedosáhla ve své kategorii prvenství, jejímu kolegovi určenému pro konzoli Xbox se vedle o poznání lépe. Z trůnu nejprodávanější hry pro Xbox tak byl sesazen titul Splinter Cell, který však již v těchto dnech bojuje o přízeň svou nedávno vypuštěnou PC verzí.

AP MP Název hry PT
1. N Mortal Kombat: Deadly Alliance 1
2. í 1. Tom Clancy`s Splinter Cell 12
3. í 2. Halo: Combat Evolved 49
4. - 4 FIFA 2003 16
5. N Minority Report 1
6. í 3. Medal of Honor: Frontline 11
7. í 6. Championship Manager: Season 02/03 11
8. - 8. James Bond 007: Nightfire 12
9. í 7. Tiger Woods PGA Tour 2003 12
10. í 9. Colin McRae Rally 3 17

GameCube - žebříček
Co platilo o žebříčku her pro Xbox, to se dá aplikovat také na desítku nejúspěšnějších her konzole GameCube. První je tak titul Mortal Kombat: Deadly Alliance, následován hrami Super Mario Sunshine a Star Wars: Bounty Hunter.

AP MP Název hry PT
1. N Mortal Kombat: Deadly Alliance 1
2. - 2. Super Mario Sunshine 20
3. í 1. Star Wars: Bounty Hunter 2
4. í 3. Star Fox Adventures 13
5. í 4. Mario Party 4 12
6. í 5. Eternal Darkness: Sanity`s Requiem 16
7. ë 13. Luigi`s Mansion 35
8. í 6. James Bond 007: Nightfire 12
9. N Madden NFL 2003 1
10. ë 12. Super Smash Bros: Melee 38

Vysvětlivky: AP - aktuální pořadí platné pro daný týden, MP - minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT - počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Žebříček nejprodávanějších her v USA (týden 2. - 8. února 2003)

Vývoj prodejnosti her v USA rozhodně není nezajímavý a i to je jeden z důvodů, proč vám opět přinášíme žebříček nejprodávanějších her pro PC v této zámořské velmoci.

AP Název hry
1. Battlefield 1942: Road To Rome
2. Sim City 4
3. Unreal II: The Awakening
4. The Sims Deluxe
5. The Sims: Unleashed
6. Zoo Tycoon
7. Battlefield 1942
8. Medal Of Honor: Allied Assault Spearhead
9. Roller Coaster Tycoon 2
10. Age Of Mythology

Zdroj: NPD

Váš názor Další článek: V přípravě nová strategie Empires: Dawn of the Modern World

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,