Byznys hrátky: PC hry budoucnosti budou zdarma

Diskuze čtenářů k článku

Anonymomus  |  15. 07. 2008 08:04

Ten člověk asi nikdy takovou hru nehrál co? Nejspíš má na mysli většinu asijským MMO, kde funguje tzv. "item mall", kde si za peníze může člověk koupit různé itemy, ať už normální, nebo extra silné, které bývají časově omezené.
Mě osobně se tenhle systém nelíbí, protože způsobuje velké množství problémů a prohlubuje rozdíly mezi hráči. Taky se v těchto hrách rozšířila výměna herních peněz za reálné, což je ve většině případů proti pravidlům hry, ale hráči to vesměs ignorují.
Podle mě je mnohem lepší "odstupňovaný systém", kde člověk platí předem danou výší měsíčních poplatků a podle dané výše má přístup k obsahu hry. Například : neplatí nic - má omezený přístup, platí 200Kč - má přístup do některých dungedonů, battlegroundů, atd.., platí 400Kč - má přístup všude.
Reklama je taky zajímavý způsob na zlevnění hry. Nevím ale, jak by něco podobného šlo využít i jinde než v MMO.

 |   |  Odpovědět
Hotdog  |  15. 07. 2008 10:34

Myslím si to samé jako ty. Ale spíše se mi líbí způsob platby současný, zaplatím si celou hru a nechci si jí kupovat složitě po kusech.
Nicméně reklama není špatná, a nebyl by problém jí do her dát třeba formou billboardů a podobně.

 |   |  Odpovědět
Alterovo Ego  |  15. 07. 2008 10:41

Osobně si myslím, že cena hry by se měla dotovat reklamou. Hra by byla pro hráče levnější a nynější hry už teď jsou plné reklam, takže problém by to nebyl. Nehledě na to, že u her hraných přes internet by se mohly reklamy i měnit během hry.

 |   |  Odpovědět
Viktor Šorma  |  17. 07. 2008 17:25

Ano, souhlasím s propagátorem této věci, tedy s hrami zadarmo, ale myslím si, že je to vcelku i hloupé. Hry na počítač potom ztratí ten pocit z toho, že si našetříte svých 2000Kč, dete do obchodu a koupíte se tam vámi vybranou hru a máte z totho nádherný pocit, těšíte se až ji zkusíte, pořád se díváte na zadní stranu s obrásky, při cestě domů autobusem si zadní titulek přečtete. (toto je verze když zaplatíte nad 1000Kč).

Našetříte si svých 500Kč (z kapesného za dva měsíce) a dete do obchodu, popřípadě Vás tam odvezou cestou rodiče, domů úpojedete zase s nimi když pojedou z práce. Zajdete si do obchodu a koupíte si hru za 500Kč, vyjdete ven, mrknete na obrázky, ty se vám budou líbit. Čekáte na rodiče, ale oni nepřijedou kvůli sněhové kalamitě. Jedete autobusem. Dojedete domů, nainstalujete hru, hrajete ji cca. 2 měsíce a potom ji stručíte buď do šuplíku nebo do vytrýny, třeba za dva roky ji nainstalujete. (verze 500Kč).

Nic šetřit nemusít, ani si hru vybírat nebudete, ani se moc na to, že si vezmete hru ''zdarmo'' netěšíte, prostě si ji vezmete a ukážete to prodavači. Dojedete do obchodu třeba i na kole, je to prostě fuk, není co dělat. Vezmete si danou hru a jedete domů, třeba si jich vezmete i víc, nainstalujete je a všimnete si, že to sou stejně blbosti, hodíte do šuplíku a můžete jet znovu. (Hry zadarmo)

Můj názor je podle mě výstižný. Sem rád když si našetřím třeba 1500Kč na hru a potom si ji koupím, hraji ji klidně i rok viz. Fifa 2008. Nebo mi ji koupí rodiče. prostě když budou hry zadarmo, ztratí svojí efektivitu a PC naprosto zahltí krádeže a jiné. Nikoho později počítač nebude vůbec bavit a všichni si koupí Playstation, Xbox, Wii a jiné.

S pozdravem Viktor Šorma.

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor