Byznys hrátky: Pirátství je výhodou PC hráčů

Výrobci PC hardware vnímají pirátství jako benefit * PS4 a Xbox 720 až v roce 2012 * Dočkáme se nového PSP, ale také žádné slevy PS3
Byznys hrátky: Pirátství je výhodou PC hráčů
Seznam kapitol
  1. Herní zpravodajství
  2. Krátké zprávy a žebříčky

Dočkáme se nového PSP, ale také žádné slevy PS3

Zatímco Microsoft na veletrhu GC nepředstavil prakticky žádné novinky, Sony se projevila v přesně opačném světle. Jak jsme vás již informovali v našem článku , po loňském uvedení štíhlejší verze PSP přichází japonský výrobce s její další revizí, kterou nazval PSP 3000. Sony se vydala cestou lehkých úprav spíše než překotných změn, a tak nový handheld nabídne při velikosti loňského modelu zaoblenější hrany (především v horní a spodní části), zabudovaný mikrofon a kvalitnější displej. Ten vychází z původní PSP Slim, ovšem posílen byl jeho kontrast a čitelnost v nepříznivých světelných podmínkách. Ve spojitosti s mikrofonem je poukazováno na masivní využití komunikačního programu – pokud se majitel připojí k vhodnému Wi-Fi hotspotu, změní se konzole v regulérní telefon. PSP 3000 se na trh dostane 15. října 2008 za cenu 199 euro, přičemž bude dostupná v osmi baleních s bundlovanými hrami jako Harry Potter, Fifa, Buzz Master Quiz apod.

Hardwarové novinky se týkaly rovněž Playstation 3. 31. října zatíží police obchodů nová 160GB verze s cenovkou 399 euro. V balení se kromě většího harddisku bude nacházet klasické příslušenství a kupón v hodnotě 70 euro pro dodatečně stažitelný obsah.

Bude to však na delší dobu poslední překotná změna, která se dotkne také evropských trhů. Zástupci Sony minulý týden razantně odmítli možnost, že by ještě letos sáhli k snížení ceny konzole na starém kontinentě. To pouze potvrzuje předchozí prohlášení, podle nichž se hodlá japonský výrobce soustředit na profitabilitu své herní divize – dost možná právě na úkor vysokých prodejů své konzole.

Zdroj: Doupě, EDGE, GI.biz

Výrobci PC hardware vnímají pirátství jako benefit, kritizuje Hollenshead

CEO id Software, Todd Hollenshead, kritizoval výrobce PC hardware. Podle Hollensheada je tiché akceptování pirátství a sdílení obsahu, za kterým uživatelé neplatí, "špinavým tajemstvím" celého průmyslu okolo osobních počítačů. Celá situace prý sahá tak daleko, že jsou výrobci hardware se situací spokojeni, protože jim pomáhá prodávat jejich výrobky. "Věřím, že je to takové malé tajemství všech výrobců... Je to skoro jako drobný benefit. Když si koupíte PC, máte právo stahovat muziku, pirátské filmy nebo hry zadarmo," dodává. Podle Hollensheada je zřejmé, že výrobci budou veřejně mluvit proti pirátství, ale velikost trhu s pirátským softwarem dokládá, že je problém těmito firmami ignorován. "Všechno je postaveno na činech... co říkají, je jedna věc, co dělají, věc druhá," dodává.

Zdroj: GI.biz

Prodeje her rostou napříč Evropou

Každý měsíc vás můžeme seznámit s výsledky prodeje her a konzolí za oceánem. Co Evropa, ptáte se? U té se dá o přesných číslech pouze dohadovat. Alespoň malé nahlédnutí na vývoj na starém kontinentu nabízí data společnosti Media Control GfK International, podle níž prodeje her v zemích západní Evropy utěšeně rostou. Dokazují to přitom statistiky čtveřice nejvýznamnějších trhů. Německo a Itálie v prvním pololetí tohoto roku shodně vykázaly meziroční nárůst prodeje o 39 %. V případě Španělska šlo o 25 % a u Nizozemska o vynikajících 46 % oproti stejnému období loňského roku. Celkově evropské trhy rostly tempem 25,6 %. Podle oficiálního vyjádření Media Control GfK International se na současném vývoji nejvíce podepsal úspěch Nintenda DS ve všech sledovaných státech, stejně jako pokračující růst v prodejích her pro domácí konzole.

Zdroj: GI.biz

PS4 a Xbox 720 až v roce 2012, očekává tvůrce Crysis

Konference při příležitosti veletrhu v Lipsku přinesla i řadu názorů na situaci na trhu herních konzolí. CEO německého Cryteku, Cevat Yerli, věří, že nové generace konzolí se nedočkáme dříve než za tři nebo čtyři roky. "PS3 a Xbox 720 dorazí v roce 2011 nebo 2012. Přesto jde jen o náš odhad – s jistotou toto nevíme, a i kdyby nám Sony nebo Microsoft řekli, co plánují, nebudeme schopni vám odpovědět," vysvětluje. "Přesto očekáváme právě rok 2011 nebo 2012, třebaže existuje dobrý důvod, proč s konzolí přijít ještě dříve... uvidíme." Yerli také oznámil, že nová verze jejich enginu CryEngine přijde na trh právě v roce 2012 a do té doby neočekává, že by se hranice současného grafického zpracování pohnuly za metu rozlišení 1920x1080 a 60 snímků za vteřinu.

Zdroj: GI.biz

Vznikla nová aliance pro monitorování prodejů her

Specialisté v oblasti monitoringu her, společnosti Enterbrain, NPD a Gfk Chart-Track, oznámily minulý týden partnerství, jehož výsledkem budou společné celosvětové statistiky o vývoji herní scény. Společnosti, které se individuálně specializují na japonský, americký a anglický trh, tím podle vlastních slov reagují na vývoj trhu: "Herní byznys se stal globálním, většina vydavatelů prodává své hry na různých trzích po celém světě," vysvětluje Anita Frazier z NPD Group. Nové statistiky nám umožní podrobně sledovat prodeje jednotlivých her, když nabídnou údaje jako počet prodaných kusů, podíl na trhu, prodeje přepočtené na příjem v dolarech a mnohé další – vše také jednotlivě pro zmíněné tři trhy.

První report nově vzniklé značky Top Global Markets přitom vnesl jasno do přehledu nejprodávanějších her letošního roku. Tomu vládne GTA IV s 6 239 000 prodanými kusy, následováno Super Smash Bros. Brawl (5 433 000 kopií), Mario Kart Wii (4 697 000) a Wii Fit (3 604 000).

Zdroj: GI.biz, EDGE
Související články
  1. Byznys hrátky: GTA horší než porno
  2. Byznys hrátky: id Software zůstávají věrni PC
  3. Byznys hrátky: PS3 pomáhá X360
  4. Byznys hrátky: E3 pod palbou kritiků

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce