Byznys hrátky: Pirátství je výhodou PC hráčů

Výrobci PC hardware vnímají pirátství jako benefit * PS4 a Xbox 720 až v roce 2012 * Dočkáme se nového PSP, ale také žádné slevy PS3
Byznys hrátky: Pirátství je výhodou PC hráčů
Seznam kapitol
  1. Herní zpravodajství
  2. Krátké zprávy a žebříčky

Dočkáme se nového PSP, ale také žádné slevy PS3

Zatímco Microsoft na veletrhu GC nepředstavil prakticky žádné novinky, Sony se projevila v přesně opačném světle. Jak jsme vás již informovali v našem článku , po loňském uvedení štíhlejší verze PSP přichází japonský výrobce s její další revizí, kterou nazval PSP 3000. Sony se vydala cestou lehkých úprav spíše než překotných změn, a tak nový handheld nabídne při velikosti loňského modelu zaoblenější hrany (především v horní a spodní části), zabudovaný mikrofon a kvalitnější displej. Ten vychází z původní PSP Slim, ovšem posílen byl jeho kontrast a čitelnost v nepříznivých světelných podmínkách. Ve spojitosti s mikrofonem je poukazováno na masivní využití komunikačního programu – pokud se majitel připojí k vhodnému Wi-Fi hotspotu, změní se konzole v regulérní telefon. PSP 3000 se na trh dostane 15. října 2008 za cenu 199 euro, přičemž bude dostupná v osmi baleních s bundlovanými hrami jako Harry Potter, Fifa, Buzz Master Quiz apod.

Hardwarové novinky se týkaly rovněž Playstation 3. 31. října zatíží police obchodů nová 160GB verze s cenovkou 399 euro. V balení se kromě většího harddisku bude nacházet klasické příslušenství a kupón v hodnotě 70 euro pro dodatečně stažitelný obsah.

Bude to však na delší dobu poslední překotná změna, která se dotkne také evropských trhů. Zástupci Sony minulý týden razantně odmítli možnost, že by ještě letos sáhli k snížení ceny konzole na starém kontinentě. To pouze potvrzuje předchozí prohlášení, podle nichž se hodlá japonský výrobce soustředit na profitabilitu své herní divize – dost možná právě na úkor vysokých prodejů své konzole.

Zdroj: Doupě, EDGE, GI.biz

Výrobci PC hardware vnímají pirátství jako benefit, kritizuje Hollenshead

CEO id Software, Todd Hollenshead, kritizoval výrobce PC hardware. Podle Hollensheada je tiché akceptování pirátství a sdílení obsahu, za kterým uživatelé neplatí, "špinavým tajemstvím" celého průmyslu okolo osobních počítačů. Celá situace prý sahá tak daleko, že jsou výrobci hardware se situací spokojeni, protože jim pomáhá prodávat jejich výrobky. "Věřím, že je to takové malé tajemství všech výrobců... Je to skoro jako drobný benefit. Když si koupíte PC, máte právo stahovat muziku, pirátské filmy nebo hry zadarmo," dodává. Podle Hollensheada je zřejmé, že výrobci budou veřejně mluvit proti pirátství, ale velikost trhu s pirátským softwarem dokládá, že je problém těmito firmami ignorován. "Všechno je postaveno na činech... co říkají, je jedna věc, co dělají, věc druhá," dodává.

Zdroj: GI.biz

Prodeje her rostou napříč Evropou

Každý měsíc vás můžeme seznámit s výsledky prodeje her a konzolí za oceánem. Co Evropa, ptáte se? U té se dá o přesných číslech pouze dohadovat. Alespoň malé nahlédnutí na vývoj na starém kontinentu nabízí data společnosti Media Control GfK International, podle níž prodeje her v zemích západní Evropy utěšeně rostou. Dokazují to přitom statistiky čtveřice nejvýznamnějších trhů. Německo a Itálie v prvním pololetí tohoto roku shodně vykázaly meziroční nárůst prodeje o 39 %. V případě Španělska šlo o 25 % a u Nizozemska o vynikajících 46 % oproti stejnému období loňského roku. Celkově evropské trhy rostly tempem 25,6 %. Podle oficiálního vyjádření Media Control GfK International se na současném vývoji nejvíce podepsal úspěch Nintenda DS ve všech sledovaných státech, stejně jako pokračující růst v prodejích her pro domácí konzole.

Zdroj: GI.biz

PS4 a Xbox 720 až v roce 2012, očekává tvůrce Crysis

Konference při příležitosti veletrhu v Lipsku přinesla i řadu názorů na situaci na trhu herních konzolí. CEO německého Cryteku, Cevat Yerli, věří, že nové generace konzolí se nedočkáme dříve než za tři nebo čtyři roky. "PS3 a Xbox 720 dorazí v roce 2011 nebo 2012. Přesto jde jen o náš odhad – s jistotou toto nevíme, a i kdyby nám Sony nebo Microsoft řekli, co plánují, nebudeme schopni vám odpovědět," vysvětluje. "Přesto očekáváme právě rok 2011 nebo 2012, třebaže existuje dobrý důvod, proč s konzolí přijít ještě dříve... uvidíme." Yerli také oznámil, že nová verze jejich enginu CryEngine přijde na trh právě v roce 2012 a do té doby neočekává, že by se hranice současného grafického zpracování pohnuly za metu rozlišení 1920x1080 a 60 snímků za vteřinu.

Zdroj: GI.biz

Vznikla nová aliance pro monitorování prodejů her

Specialisté v oblasti monitoringu her, společnosti Enterbrain, NPD a Gfk Chart-Track, oznámily minulý týden partnerství, jehož výsledkem budou společné celosvětové statistiky o vývoji herní scény. Společnosti, které se individuálně specializují na japonský, americký a anglický trh, tím podle vlastních slov reagují na vývoj trhu: "Herní byznys se stal globálním, většina vydavatelů prodává své hry na různých trzích po celém světě," vysvětluje Anita Frazier z NPD Group. Nové statistiky nám umožní podrobně sledovat prodeje jednotlivých her, když nabídnou údaje jako počet prodaných kusů, podíl na trhu, prodeje přepočtené na příjem v dolarech a mnohé další – vše také jednotlivě pro zmíněné tři trhy.

První report nově vzniklé značky Top Global Markets přitom vnesl jasno do přehledu nejprodávanějších her letošního roku. Tomu vládne GTA IV s 6 239 000 prodanými kusy, následováno Super Smash Bros. Brawl (5 433 000 kopií), Mario Kart Wii (4 697 000) a Wii Fit (3 604 000).

Zdroj: GI.biz, EDGE
Související články
  1. Byznys hrátky: GTA horší než porno
  2. Byznys hrátky: id Software zůstávají věrni PC
  3. Byznys hrátky: PS3 pomáhá X360
  4. Byznys hrátky: E3 pod palbou kritiků

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |