Byznys hrátky: PlayStation 3, zákaz her v Řecku

O zajímavé zprávy nebyla ve světě her a byznysu v průběhu minulého týdne rozhodně nouze. Řecký parlament přijal zákon zakazující počítačové hry, vše pod pohrůžkou vysoké pokuty. Sony odhalila konkrétnější plány týkající se konzole PlayStation 3, která aspiruje na vyšší pozice než na další z řady herních platforem. A to vše jsou jen útržky toho, co vás čeká v dnešním článku!
Byznys hrátky: PlayStation 3, zákaz her v Řecku

PlayStation 3 - více než herní konzole

Druhá generace konzole PlayStation zatím suverénně obráží celý svět a nekompromisně drtí svou konkurenci. Již nyní se však pracuje na dalším sourozenci této herní platformy, který by se měl na trhu pravděpodobně objevit již v roce 2005. Co nabídne?

Zprvu je třeba zdůraznit, že ačkoli se první i druhý typ konzole PlayStation řadil mezi herní zařízení, od posledního bratříčka, který v současnosti prochází fází těhotenství a prvního vývoje, se očekává mnohem více. PlayStation 3 tak bude interaktivním zařízením budoucnosti, které nebude sloužit pouze pro pobavení hráčské komunity.

"PlayStation 3 nebude jen kouskem hardwaru. Ideálním řešením by bylo mít operační systém instalován v různých spotřebičích, které by mohly spouštět herní programy." To jsou jen jedny z mnoha slov samotných zástupců společnosti Sony. PlayStation 3 tak bude nejen výkonná konzole určená pro všechny fanoušky videoher, ale také jeden ze členů rozmanité palety vzájemně kompatibilních přístrojů či domácích spotřebičů společnosti Sony, které budou navzájem propojeny. PlayStation 3 se tak posune dále a překročí hranice herního světa.

Jádrem a stěžejní částí celého systému bude nový čip, který bude "mimo jiné" pohánět také samotnou konzoli PlayStation 3. Tuto novou řídící jednotku vytváří Sony společně s IBM a Toshibou, dalšími dvěma počítačovými giganty. Celý projekt nese označení Cell a podle dostupných informací všechny firmy usilovně pracují na novém supervýkonném čipu s internetovým připojením, který bude integrována i do dalších přístrojů.

Idea tak hovoří o jediném - již brzy bychom se měli dočkat propojení domácích a elektronických spotřebičů do společné sítě. Zda-li se tak stane již za tři roky, toť otázka. Na závěr nesmím opomenout zdůraznit, že i přes jasné začlenění PlayStation 3 do celého programu bude tato konzole určena především samotným hráčům.

Zdroj: Yahoo, Živě

Herní aféra v Řecku - nesrovnalost nebo celosvětová ostuda?

Potírání gamblerství - jistě chvályhodný čin, jenž není cizí takřka žádné zemi naší matičky planety (ale, budeme-li upřímní, pak v některých státech není tento problém nikterak řešen). Snaha řeckých zákonodárců však překročila rozumné meze a tak se nám v posledních dnech opět vyrojila aféra, která otřásla celým herním světem. Řecký parlament zakázal počítačové hry. Nejapný vtip? Nedejte se zmást, je to holá realita!

O možnosti, že by se řecká herní komunita mohla rozloučit se svou zábavou, v některých případech hraničící s láskou, se zdála z počátku nemyslitelná, až takřka neuskutečnitelná - i já k prvním informacím o zákazu počítačových her v Řecku přistupoval s opatrností danou mi od narození a i to byl jeden z důvodů, proč jste se již v některém z minulých vydání nesetkali s krátkým příspěvkem, jehož podstatou by bylo dění na území jedné z nejstarších demokracií.

Co se zdálo být pouhou spekulací přerostlo v holou skutečnost. Řecký parlament tak zakázal hraní počítačových her na všech veřejných i soukromých prostranstvích, bez výjimek. Budete-li tak spatřeni s jakoukoliv podobou videoher na ulici, v podchodu, na zastávce rozhrkaného autobusu - to vše vás může paradoxně stát až několik tisíc eur! Několik obyvatel Řecka by navíc mohlo o něčem podobném vyprávět - i oni se již stali obětí "naprosto zmatečného zákona".

Situace však nepostihla jen soukromé osoby, ale i provozovatele herních a internetových kaváren. Jejich majitelé jsou tak nuceni zamezit návštěvníkům v přístupu k jakékoliv formě elektronického hraní. V případě čistě herních center to pak nevyhnutelně znamená jediné - uzavření, konec, šlus.

Řecká hráčská komunita je samozřejmě zděšena, Internetem se rychlostí viru řítí odkaz na probíhající petici, kterou v době psaní tohoto příspěvku podpořilo již přes 25 000 lidí. Alespoň skrz ní tak můžete vyjádřit soucítění s herními kolegy z této evropské země a jasně tak dát najevo nesmyslnost vydaného zákona. Doufejme, že něco podobného nemůže postihnout také obyvatele a hráčskou komunitu naší malé republiky. Donedávna by mi podobná myšlenka nepřišla na mysl, kdo však ještě donedávna tušil, že právě v Řecku, v plně demokratické zemi, dojde k zákazu elektronického hraní.

Zdroj: TheRegister, GamesIndustry.biz

Jak proti hackerům? Najměte jednoho do svých řad!

Zábavou mnoha hackerů se v poslední době stala snaha prorazit ochranu konzole Xbox a dokázat tak všemohoucímu Microsoftu, že ani jeho "božská" technika není bez chybiček. Jak vždy již bylo v několika případech toto snažení úspěšné. Není se ostatně čemu divit - žádná technika není tak dokonalá, aby odolala řádícím skupinkám inteligentních hackerů, kteří jsou v mnoha případech o řád schopnější než samotní tvůrci daného zařízení.

Nebudeme tu však rozpitvávat um podobných individuí, které je na jedné straně fascinující, ale zároveň v mnoha případech také ilegální. I samotný Microsoft si je vědom hrozby hackerských skupin a tak sáhl k opravdu nezvyklému kroku. Oficiálně tak bylo vypsáno výběrové řízení na pozici "Software Design Engineer", jinými slovy tedy nového zaměstnance firmy, jehož úkolem bude monitorovat dění na poli hackerském. Vybraný pracovník by tak měl získávat a popřípadě zpracovat podrobnosti o nových zařízeních, která dokáži prolomit ochranu konzole, potažmo také navrhnout formu ochrany konzole před jejich "útokem".

Rozhodně zajímavá nabídka, která však jisto jistě narazí na neochotu hackerských špiček - většina skutečně schopných hackerů považuje svoji práci za zábavu a těžko si tak dovede představit možnost přesedlat do pozice herního "fízla". Inu, kdo by se jim konec konců divil?

Zdroj: GamesIndustry.biz

Eidos a finanční výsledky

Společnost Eidos je všeobecně ve světě počítačových her považována za jednu z nejvlivnějších a nejznámějších firem. Málokdo však ví, že se již několik měsíců potýká s krizí a špatnými finančními výsledky. Právě nyní k nám dorazilo hospodaření této společnosti za poslední časové období. Došlo k očekávanému oživení?

Odpověď na předchozí otázku není jednoznačná - byť se Eidos stále potýká se ztrátou, citelný je také posun vpřed. Čísla však hovoří jasněji. Za poslední období končící 30. června letošního roku generovala firma provozní ztrátu ve výši 22,3 miliónů liber, což je bezpochyby pokrok v porovnání s předchozí ztrátou 34,4 miliónů.

Je jasné, že nastartované změny již přinesly drobné ovoce. Více si však firma slibuje od nastávajících měsíců - na trhu by se měla objevit vskutku impozantní řada výborných titulů, o jejichž kvalitách hovoří i jejich samotné názvy - čekají na nás tak takové pecky jako Tomb Raider: Angel of Darkness, Praetorians, Hitman 2, TimeSplitters 2 a mnohé další!

Zdroj: GamesIndustry.biz

Hospodaření aneb jak se daří Take 2?

Na zoubek se podíváme také společnosti Take 2, která v minulých dnech odhalila světu své finační výsledky za období končící 31. červencem roku 2002. Čistý zisk firmy se vyhoupnul na 4,8 miliónů dolarů z předchozí ztráty 665 000 za stejné období minulého roku.

Zveřejněné údaje donutili společnost Take 2 přehodnotit očekávané celoroční výsledky - příjem firmy by tak měl dosáhnout 755 miliónů dolarů, zisk pak 1,73 dolarů na jednu akcii. Lépe by se mělo společnosti dařit v příštím roce. Zde očekávají zástupci a spekulanti příjem až 830 miliónů, čistý zisk by se měl vyhoupnout na takřka na dva dolary na akcii.

Je jasné, že na budoucích výsledcích se bude náležitě podílet několik připravovaných či dokončených titulů - ať již česká Mafie, která si prozatím vede v zahraničních recenzích opravdu velmi dobře, či vánoční hit v podobě hry Grand Theft Auto: Vice City.

Zdroj: GameDaily

Žebříček nejprodávanějších her v Evropě (týden 25. - 31. srpna 2002)

Opět pro vás máme žebříček neprodávanějších her pro platformy PC, PS2, GameCube a Xbox - více snad netřeba dodávat, takže se pusťte do čtení.

PC - žebříček
Jako uragán vlétl do PC žebříčku titul Medieval: Total War a hned v první týden prodeje se usadil na lichotivém prvním místě. Zajímavé je také vypadnutí skvělého RPG Neverwinter Nights z vybrané společnosti prvních deseti her.

AP   MP Název hry PT
1. N   Medieval: Total War 0
2. í 1. The Sims: On Holiday 22
3. í 2. Warcraft 3: Reign of Chaos 9
4. í 3. The Sims 134
5. - 5. The Sims: Hot Date 41
6. N   Sudden Strike 2 0
7. ë 4. Grand Theft Auto 3 15
8. í 6. Medal of Honor: Allied Assault 29
9. í 10. Soldier of Fortune 2: Double Helix 14
10. í 7. Norton Antivirus 2002 52

PS2 - žebříček
Vše při starém - tak by se dalo shrnout dění v oblasti her určených pro PlayStation 2. Na prvních třech místech nedošlo k žádným pohybům a tak první místo již druhý týden okupuje závodní titul ToCA Race Driver, druhé místo drží Medal of Honor: Frontline a pomyslnou třetí příčku okupuje Grand Theft Auto 3.

AP   MP Název hry PT
1. - 1. ToCA Race Driver 2
2. - 2. Medal of Honor: Frontline 13
3. - 3. Grand Theft Auto 3 45
4. ë 5. Spider-Man 13
5. í 4. Gran Turismo: Concept 7
6. í 7. Scooby-Doo: Night of 100 Frights 3
7. ë 18. Aggressive Inline 5
8. í 6. Prisoner of War 7
9. í 11. LMA Manager 2002 20
10. í 9. Tiger Woods PGA Tour 2002 9

Xbox - žebříček
Pozice titulu Halo: Combat Evolved je stále neotřesitelná, zajímavý je však vzestup populárního Maxe Payna na třetí místo! Tak se dá ve stručnosti shrnout dění v případě žebříčku her pro Xbox.

AP   MP Název hry PT
1. - 1. Halo: Combat Evolved 25
2. - 2. Project Gotham Racing 25
3. ë 7. Max Payne 25
4. í 3. Prisoner of War 7
5. ë 6. Dead Or Alive 3 25
6. ë 10. Championship Manager: Season 01/02 19
7. í 4. 007 - Agent Under Fire 12
8. í 5. Hunter: The Reckoning 9
9. í 8. Enclave 7
10. ë 16. Wreckless: The Yakuza Missions 23

GameCube - žebříček
Do vybrané desítky nám tento týden nakoukla jediná novinka, jinak jsme svědky několika drobných pohybů či stagnací.

AP   MP Název hry PT
1. - 1. Super Smash Bros: Melee 15
2. ë 3. Star Wars: Rogue Leader 18
3. í 2. Pikmin 12
4. - 4. Luigi`s Mansion 18
5. - 5. Super Monkey Ball 18
6. - 6. Sonic Adventure 2: Battle 19
7. ë 8. 007 - Agent Under Fire 12
8. í 7. Lost Kingdoms 4
9. N Capcom Vs Snk 2 Eo 0
10. í 9. Spider-Man 13

Vysvětlivky: AP - aktuální pořadí platné pro daný týden, MP - minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT - počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |