Byznys hrátky: Švédští vězni si již na PS nezahrají

Ve švédských věznicích zakázali konzole * GeForce 6600 - karty pro masy * DJ Paul Oakenfold bude dělat hudbu ke hrám EA * Wings of War: Nová hra od Illusion Softworks * Doom 3 přinese datadisk, demo i první patch * Kdy vyjde US verze Xenoságy? * A samozřejmě tu pro vás máme i nášup tabulek prodejnosti pro Británii i USA

Ve švédských věznicích zakázali konzole

Švédské správa věznic ve všech vězeních zakázala používání PlayStationů i všech ostatních herních systémů. Oficiální zpráva říká, že možnosti dnešních herních zařízení připojit se k internetu a následná hrozba nekontrolované internetové komunikace je příliš riskantní z bezpečnostního hlediska.

"V jistém ohledu jsou tyto hry neškodné, ale s určitými technickými znalostmi mohou být použity pro komunikaci" prohlásil ředitel správy švédských věznic Christer Isaksson  v rozhovoru s deníkem Sydsvenska Dagbladet.

Některé zprávy uvádějí, že někteří vězni ukryli do svých konzolí miniaturní mobilní telefony. Kromě toho se vězeňští dozorci domnívají, že vězni používají memory karet ke komunikaci s vnějším světem.

Tento krok byl výsledkem volání švédského obyvatelstva po zvýšení ostrahy v tamních vězeních, kde v posledních dvou týdnech došlo nezávisle na sobě ke dvěma útěkům z ostře střežených věznic; obě za pomoci poskytnuté od osob mimo vězení. V jednom případě dokonce útěku pomáhalo několik ozbrojených pomocníků.

Zdroj: Gamespot

GeForce 6600 - karty pro masy

Známý výrobce grafických karet, společnost nVidia, ohlásila novou řadu akcelerátorů GeForce s číselným označením 6600 a 6600 GT. Mělo by se jednat o karty na bázi technologického tahouna firmy, GeForce 6800, ovšem podobně jako v případě předchozích MX verzí, půjde o "odlehčenou" verzi s menším výkonem. Na druhou stranu předností nové řady karet bude samozřejmě cena - ta byla stanovena na 150 a 200 (vylepšená verze GT) dolarů. V přepočtu tedy zhruba čtyři a pět tisíc korun. Na trhu by měly být k dispozici v září. První jejich oficiální prezentace proběhla již včera na QuakeConu.

The GeForce 6600 and GeForce 6600 GT will both have eight-pixel pipelines, which is half the number found on the more expensive GeForce 6800 and GeForce 6800 GT cards. The memory interface for both the GeForce 6600 and the GeForce 6600 GT has also been halved, dropping from 256-bit to 128-bit. The GeForce 6600 will have a core clock speed of 300MHz, while the GeForce 6600 GT will have a 500MHz clock speed. The GT version will also offer support for Nvidia`s new SLI technology, allowing users to combine two GeForce 6600 GT cards in a single SLI-capable system. Initial cards will be PCI Express compatible, but Nvidia has stated that AGP versions will be available shortly afterwards.

Zdroj: Gamespot

DJ Paul Oakenfold  bude dělat hudbu ke hrám EA

Společnost Eletronic Arts podepsala smlouvu s veteránem taneční a elektronické hudby DJ Paulem Oakenfoldem. Podel tiskového prohlášení společnosti bude tento DJ pracovat na hudbě pro GoldenEye: Rogue Agent a FIFA Football 2005.

Pro hru GoldenEye: Rogue Agent hodlá Oakenfold vytvořit "hru přesahující hudbu s rychlými rytmickými bicími, složenou zvlášť pro každou misi". Kromě hudby pro tuto hru ale Oakenfold ještě složil a nahrál "znělku" pro všechny hry EA Sports; ta bude mít premiéru ve výše zmiňované FIFA 2005.

Paul Oakenfold je již protřelý veterán - má zkušenosti s tvorbou hudby k mnoha filmům jako Agent bez minulosti, Operace hacker, Goldmember nebo Matrix Reloaded - a v herním průmyslu stvořil například hudbu ke hře Richard Burns Rally.

Zdroj: Eurogamer

Wings of War: Nová hra od Illusion Softworks

Vydavatelská společnost Take 2 Interactive prostřednictvím své divize Gathering oznámila, že na podzim chystá arkádově pojatý letecký simulátor Wings of War, zasazený do prostředí první světové války. Hra vznikla v pražské pobočce českého studia Illusion Softworks, i když oficiálně je na krabici pouze logo Silver Wish Games (divize IS). Svoji roli v této kamufláži asi hraje budgetová orientace titulu - hra by měla podle informací GameSpotu stát pouhých 20 dolarů.

Wings of War nabídne hráčům vzrušení z bitev spojeneckých a německých letadel v Evropě z období letecké prehistorie. Na výběr bude až z 25 dvoj- až trojplošníků. Narozdíl od žánrových konkurentů se podíváte i na zem. V některých misích se ujmete protiletadlových děl na lodích či vlacích. Krom hlavní dějové linie budou k dispozici i různé vedlejší úkoly a speciální letecké souboje, po jejichž úspěšném projití bude možné svůj vlastní stroj náležitě vylepšit.

Wings of War již koncem července vyšly v Německu, zbytek světa se dočká až na podzim. K dispozici budou verze pro PC a Xbox, z nichž minimálně ta první poskytne podporu multiplayerovým bitvám přes internet.

  

Zdroj: GameSpot, Blue´s News, Take2

Střípky ze světa herního byznysu

  • Podle nejnovějších zpráv přímo z nitra id Software se fanoušci už v blízké době mohou těšit hned na několik novinek - patch, demo a datadisk. Nejdříve se na světlo světa dostane patch, který opraví některé chyby v multiplayerové části hry. Stejně tak se v nejblizších týdnech dočkáme i plnohodnotné demoverze hry. Otázkou zůstává, jestli něco jako demoverze DOOM 3 vůbec potřebuje. Podle informací z obchodů se jen za první týden v USA prodalo zhruba 300.000 kopií hry, což je možná nejlepší vstup na herní trhy všech dob. Activision (vydavatel) tuto informaci ještě pečlivě ověřuje, pokud se ale potvrdí, určitě si ji nenechá jen pro sebe. Nejvíce ze všeho ale fanoušky určitě potěší fakt, že se na scéně určitě objeví datadisk hry. Jak je ale poslední dobou mezi FPS zvykem, neujmou se ho přímo v id, ale šanci dostane nějaké jiné studio. Kdo prestižní práci získá, jak bude datadisk vypadat a kdy vyjde, bohužel v této chvíli ještě není jisté.
  • Fanoušci Xenoságy, radujte se! Na svět se totiž chystá americká verze druhého dílu Xenoságy s podtitulem Episode II: Jenseits von Gut und Bose. V USA se jí dočkají v únoru 2005. O evropské verzi se zatím bohužel nehovoří. (Pozn. Zpráva platí pouze pro ty nadšence, kteří se ještě nestihli kvůli hře plně doučit japonštinu. Japonská verze byla vydána už před několika měsíci).

Žebříček nejprodávanějších her ve Velké Británii (týden 4. - 10. července 2004)

Prázdniny s epomalu, ale jistě chýlí ke konci - a herní společnosti se začínají probouzet ze zimního spánku. Díky tomu tento týden naleznete v žebříčku několik novinek - a to především Dooma... Co víc si od života přát? 

Celkový žebříček
Konečně to přišlo... Doom 3 dorazil nejen na naše obrazovky, ale i do tabulek prodejnosti. A co by od něj člověk mohl čekat jiného, než okamžité obsazení prvního místa? Ovšem Doom není jedinou novinkou tohoto týdne. Naleznete zde i The Chronicles of Riddick a Catwoman. Na prázdniny slušný výkon, ne?

AP MP Název hry PT
1. N - Doom 3 1
2. í 1. Spider-Man 2 6
3. ë 5. Athens 2004 7
4. í 2. DRIV3R 9
5. N - The Chronicles of Riddick: Butcher Bay 1
6. í 4. Need For Speed: Underground 39
7. í 3. Shrek 2 9
8. ë 9. Formula 1 04 3
9. í 7. FIFA 2004 43
10. ë 11. The Sims: Bustin` Out 35
11. ë 22. America`s 10 Most Wanted 2
12. í 10. Harry Potter - Prisoner of Azkaban 12
13. í 8. Tom Clancy`s Splinter Cell: Pandora 21
14. ë 15. The Sims 86
15. í 6. Sonic Heroes 28
16. í 13. Lord of The Rings - Return of The King 39
17. N - Catwoman 1
18. í 14. Pro Evolution Soccer 3 37
19. í 18. The Simpsons: Hit and Run 42
20. í 16. Grand Theft Auto: Vice City 81

PC - žebříček
Doom 3 vyšel zatím jen v PC verzi - a chudáci konzolisté aby teď čekali. No nic, užijme si po dlouhé době první hry, která je PC only a současně s tím vede i tabulku celkové prodejnosti - protože TOHLE se jen tak NEVIDÍ.

AP MP Název hry PT
1. N - Doom 3 1
2. í 1. Championship Manager: Season 03/04 39
3. í 2. The Sims Triple Deluxe 9
4. ë 7. The Sims 98
5. ë 6. Csi: Dark Motives 14
6. í 3. Soldiers: Heroes of World War 2 7
7. í 5. Far Cry 21
8. í 4. Joint Operations: Typhoon Rising 8
9. ë 12. Chaos League 2
10. ë 11. Rollercoaster Tycoon 2 and Wacky Worlds 41

PlayStation 2 - žebříček
Spider-Man 2 stále vede PS2 žebříček; ale dost možná to bude tím, že mu proste ne a ne vyjít nějaká konkurence... Teoreticky by se to mohlo podařit novince catwoman, ale pravděpodobnost je velmi mizivá...

AP MP Název hry PT
1. - 1. Spider-Man 2 6
2. ë 3. Athens 2004 7
3. í 2. DRIV3R 9
4. ë 5. Formula 1 04 3
5. ë 9. America`s 10 Most Wanted 2
6. í 4. Shrek 2 9
7. ë 8. Singstar 13
8. í 7. Tom Clancy`s Splinter Cell: Pandora 10
9. í 6. Sonic Heroes 28
10. N - Catwoman 1

Xbox - žebříček
I Xbox má tento týden svoji novinku. The Chronicles of Riddick je považována za jednu z nejzajímavějších FPS současnosti. A nejde o FPS jen tak ledasjakou - mnozí o ní mluví jako o vizionářské hře, která určí nový směr, kterým se budou tyto hry ubírat...

AP MP Název hry PT
1. N - The Chronicles of Riddick: Butcher Bay 1
2. í 1. Spider-Man 2 6
3. - 3. Full Spectrum Warrior 8
4. í 2. DRIV3R 9
5. ë 9. Thief: Deadly Shadows 10
6. í 4. Tom Clancy`s Splinter Cell: Pandora 21
7. í 6. Shrek 2 9
8. í 5. Sonic Heroes 22
9. í 7. Grand Theft Auto: Double Pack 34
10. ë 13. Fight Night 2004 13

GameCube - žebříček
GC hry si prostě drží své pozice a když už k něčemu dojde, tak jen k malým, bezvýznamným prohozením míst mezi dvěma sousedními hrami. No prostě nuda...

AP MP Název hry PT
1. - 1. Spider-Man 2 2
2. ë 3. Mario Golf: Toadstool Tour 5
3. í 2. Shrek 2 5
4. - 4. Pokemon Colosseum 10
5. - 5. Sonic Heroes 24
6. - 6. The Simpsons: Hit And Run 37
7. - 7. Harry Potter - Prisoner of Azkaban 8
8. - 8. Harvest Moon: A Wonderful Life 14
9. - 9. Mario Kart: Double Dash!! 36
10. ë 11. Sonic Mega Collection 66

Vysvětlivky: AP - aktuální pořadí platné pro daný týden, MP - minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT - počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Nejprodávanější hry v USA

Sims si stále drží svoji vládu nad US trhem. Může se to zdát až neuvěřitelné, ale američané své Simáky evidentně milují, takže již poněkolikáté v řadě naleznete v žebříčku hned tři tituly této řady v seznamu nejprodávanějších her...

AP Název hry
1. The Sims Deluxe
2. Rise of Nations
3. Flying Simulator 2004: A Century of Flight
4. Zoo Tycoon: Complete Edition
5. Halo: Combat Evolved
6. The Sims Mega Deluxe
7. Age of Mythology
8. The Sims: Superstar
9. Call of Duty
10. Far Cry

Zdroj: Gamespot

Tabulky neodrážejí reálnou prodejnost her; vycházejí ze statistik počtu kopií jednotlivých her dodaných do obchodů.

Váš názor Další článek: Realistická 3D akce Brothers in Arms na nových obrázcích

Témata článku: , , , , ,
Aktuality

31. března | Diablo IV vyjde 6. června i v balení s konzolí Xbox Series X. Nejedná se ale o speciální edici konzole, o které se dříve spekulovalo. 
30. března | Live a Live, které původně vyšlo na SNES a následně v předělané podobě na Nintendo Switch, se 27. dubna chystá na PlayStation 4, PlayStation 5 a PC. Už nyní si můžete vyzkoušet demo. 
30. března | Xboxové ovladače z řady Elite Series 2 vyjdou v nových barvách. Modrou a červenou variantu modifikovatelného ovladače si můžete předobjednat s cenovkou 3379 Kč. 

Dubnový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak AI mění svět

Megatest 15 procesorů

Velké srovnání IPTV

Nejlepší základní desky pro PC