Byznys hrátky: Take-Two jde před soud kvůli nahotinkám!

Take-Two, Sony a Microsoft před soudem kvůli hře "pro pány" * Čím se baví vojáci v Iráku? Střílečkami! * Peter Molyneux získal Řád Britského Impéria * Thaiwanská policie zabavila na 60.000 ukradených vadných AMD procesorů * Luisiana láká herní společnosti na nízké daně * a samozřejmě nesmí chybět nezbytný nášup tabulek prodejnosti
Byznys hrátky: Take-Two jde před soud kvůli nahotinkám!

Take-Two, Sony a Microsoft před soudem kvůli hře "pro pány"

Hra The Guy Game způsobuje další problémy vydavateli Take-Two. Po problémech okolo série GTA, následovaných zákazy hry Manhunt, se Take-Two dostává před soud kvůli kvizu. Pokud popíšu The Guy Game jako hru podobnou titulu Chcete být milionářem, nebudu daleko od pravdy. Jediný háček je v tom, že v The Guy Game jsou vám odměnou obrázky různě oděných (nebo spíše neoděných) dívek.

Jedna z dívek, skrývající svoji identitu pod pseudonymem Jane Doe, si však stěžuje, že její obrázky jsou ve hře bez jejího svolení. Toto svolení ani nemohla vydat, neboť jí je teprve sedmnáct let. Tvrdí, že fotografie byly pořízeny na jedné párty, které se zúčastnila. Její zástupce nechce jen odškodnění, navíc žádá stáhnout veškeré kopie hry z obchodů. Soud v Austinu (Texas - USA) zatím vydal předběžné nařízení, zakazující prodej této hry.

Žaloba se netýká jen Take-Two, ale i firem Microsoft a Sony, neboť hra je distribuována na jejich Xbox, respektive PS2. S distribucí pro PC se začalo teprve nedávno. A nesmíme zapomenout ani na výrobce hry, Top Heavy Studios, který je obviněn také.

Zdroj: Gamespot

Čím se baví vojáci v Iráku? Střílečkami!

O rozšířenosti her na PC i konzolí se není třeba zmiňovat. Ani o jejich účelu - je totiž jediný; pořádně pobavit. Právě o to jde i americkým vojákům odveleným do Iráku, kteří si dokonce na dalekou cestu přibalili i své konzolové miláčky. Po těžkých bitvách sehrávají boje další, ovšem virtuální. Jak sami říkají v rozhovorech pro americkou televizní stanici Fox, oproti skutečnosti mají jednu nespornou výhodu. Po tom, co vás zabijí, stačí pouze zmáčknout tlačítko start a jede se nanovo.

Vojáci rozhodně nehrají mírumilovné tituly, pomyslnému žebříčku oblíbenosti vévodí xboxová střílečka Halo 2, za níž těsně následují Madden NFL 2005 a Neverwinter Nights. Nechybí ani konzole PS2, kde se největší oblibě těší realistická týmová akce SOCOM 2. Českého hráče jistě potěší i zpráva, že tuto hru těsně následuje Operace Flashpoint z dílen Bohemia Interactive. Celkem čítá mobilní herní sbírka více jak dvacet titulů.

Hry však nejsou jediným způsobem, jak zahnat v mírovém období nudu. Vojáci nepohrdnou ani nabídkou DVD titulů, nebo se případně oddávají hudbě. Na hudebním poli jasně vyhrává zaniklá Nirvana. Zajímavé ale je, že, na rozdíl od her, dávají vojáci v případě filmů přednost komediím.  

Zdroj: Foxnews

Peter Molyneux získal Řád Britského Impéria

Při letošním udílení Řádu Britského Impéria za uplynulý rok, které proběhlo 1. 1. 2005, byl překvapivě vyznamenán i Peter Molyneux.

Podle svých vlastních slov dostal Peter Molyneux Řád Britského Impéria zcela nečekaně. Šéf Lionhead Studios a zakladatel Bullfrog Games, který stál za hrami jako Black and White, Populous a Dungeon Keeper je zatím jediný takto oceněný člověk z herního průmyslu. Při stejné příležitosti byl tento řád předán také golfistovi Colinu Montgomerie, olympijskému jachtaři Benu Ainslie a Johnu Shepherd-Barron, vynálezci ATM.

Order of the British Empire, neboli Řád Britského Impéria, je jedna z nejvyšších britských poct. Je udělován za výjmečné činy nebo služby samotnou Královnou na návrh britského premiéra. Toto ocenění se poprvé objevilo v roce 1917 jako pocta pro civilisty, kteří nemohli dostat vojenské řády.

Zdroj: Gamasutra

Střípky ze světa herního byznysu:

  • Taiwanská policie udělala na jihu Taiwanu zátah ve společnosti zabývající se elektronikou. Objevila a zadržela zde na 60 000 procesorů AMD, mezi nimiž byly i modely K7 a K8. Jednalo se o vadné CPU, které by byly za normálních okolností již dávno zničeny. Původ těchto CPU není zcela jasný, ale nejspíše se bude jednat o CPU, jež byly ukradeny z jedné ze tří dodávek CPU pro Asii a Taiwan. Tyto dodávky byly určeny pro testování a re-marking. Taiwan měl celkem vyslat na milión re-marked CPU do Německa a Číny. Hodnota zadržených CPU je cca 9,5 miliónů dolarů (ale je logické, že vzhledem k tomu, že se jedná o vadné kusy, je reálná hodnota prakticky nulová). Oficiálně zatím Taiwan potvrdil 60 000 vadných CPU. K miliónu CPU dopravených do Německa a Číny, by se měl oficiálně vyjádřit dnes.
  • Stát Lousiana se rozhodl nalákat výrobce, vydavatele i distributory her. Jak ale na to? Pokusí se použít stejný trik jako u filmařů, kteří začali Lousiany využívat místo levnější Kanady. Jak jistě čekáte, jde o peníze, konkrétně o daňové úlevy. Pokud bude firma prodávat své hry na území Lousiany, získá 4% úlevy na daních. A to není vše. Pokud bude nějaký herní vývojář se sídlem na území Luisiany zaměstnávat obyvatele tohoto státu, tak jim bude stát dotovat 10% z platu (v praxi zaplatí nižší daň).

Žebříček nejprodávanějších her ve Velké Británii (týden 22. - 25. prosince 2004)

Tentokráte naše tabulky nezachycují ani celý týden, ale přímo dění v "inkriminované době" - tedy posledních pár dní vánočního šílenství. A jak vidno z následujících žebříčků, vánoční preference byly opravdu stabilní. Aneb ať žijí inteligentní komentáře...

Celkový žebříček

AP MP Název hry PT
1. - 1. Need For Speed: Underground 2 6
2. - 2. Grand Theft Auto: San Andreas 9
3. ë 4. The Incredibles 7
4. í 3. Call of Duty: Finest Hour 4
5. - 5. FIFA 2005 12
6. - 6. Prince of Persia: Warrior Within 4
7. - 7. Pro Evolution Soccer 4 11
8. - 8. Goldeneye: Rogue Agent 5
9. - 9. The Getaway: Black Monday 7
10. - 10. The Simpsons: Hit and Run 61
11. ë 12. The Urbz: Sims In The City 7
12. í 11. Halo 2 7
13. - 13. WWE Smackdown! Vs Raw 7
14. - 14. The Sims 2 15
15. ë 17. Lord of The Rings - Battle Middle Earth 8
16. ë 22. Tiger Woods PGA Tour 2005 14
17. í 16. Spider-Man 2 23
18. ë 21. Sonic Heroes 46
19. ë 23. Football Manager 2005 8
20. - 20. Tony Hawk`s Underground 2 12

PC - žebříček

AP MP Název hry PT
1. - 1. The Sims 2 15
2. ë 3. Football Manager 2005 8
3. í 2. Lord of The Rings - Battle Middle Earth 3
4. - 3. Half-Life 2 6
5. - 5. Medal of Honor: Pacific Assault 6
6. - 6. Rome: Total War 13
7. - 7. Rollercoaster Tycoon 3 8
8. - 8. Zoo Tycoon 2 5
9. - 9. Need For Speed: Underground 2 6
10. - 10. Sid Meier`s Pirates! 4

PlayStation 2 - žebříček

AP MP Název hry PT
1. - 1. Grand Theft Auto: San Andreas 9
2. - 2. Need For Speed: Underground 2 6
3. - 3. Call of Duty: Finest Hour 4
4. - 4. The Incredibles 8
5. - 5. FIFA 2005 12
6. - 6. The Getaway: Black Monday 7
7. - 7. Prince of Persia: Warrior Within 4
8. ë 9. Pro Evolution Soccer 4 11
9. í 8. Goldeneye: Rogue Agent 5
10. - 10. WWE Smackdown! Vs Raw 7

Xbox - žebříček

AP MP Název hry PT
1. - 1. Halo 2 7
2. ë 3. Need For Speed: Underground 2 6
3. í 2. Call of Duty: Finest Hour 4
4. - 4. Pro Evolution Soccer 4 5
5. - 5. Prince of Persia: Warrior Within 4
6. - 6. Goldeneye: Rogue Agent 5
7. - 7. FIFA 2005 12
8. - 8. The Incredibles 5
9. ë 10. Fable 12
10. í 9. Tom Clancy`s Ghost Recon 2 5

GameCube - žebříček

AP MP Název hry PT
1. ë 3. Need For Speed: Underground 2 6
2. í 1. Metroid Prime 2: Echoes 5
3. í 2. The Incredibles 8
4. - 4. Donkey Konga 11
5. ë 6. Goldeneye: Rogue Agent 5
6. í 5. Paper Mario 2: The Thousand-Year Door 7
7. - 7. Prince of Persia: Warrior Within 3
8. ë 9. FIFA 2005 12
9. í 8. Call of Duty: Finest Hour 4
10. ë 11. The Urbz: Sims in the City 7

Vysvětlivky: AP - aktuální pořadí platné pro daný týden, MP - minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT - počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Nejprodávanější PC hry v USA

AP Název hry
1. World of Warcraft
2. Half-Life 2
3. The Sims 2
4. Zoo Tycoon 2
5. RollerCoaster Tycoon 3
6. Rome: Total War
7. Sid Meyer`s Pirates!
8. Medal of Honour: Paccific Assult
9. The Sims Deluxe
10. Call of Duty

Zdroj: Gamespot

Tabulky neodrážejí reálnou prodejnost her; vycházejí ze statistik počtu kopií jednotlivých her dodaných do obchodů.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |17 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce