Byznys hrátky: Wii pokukuje po rekordu PS2

Prezident Nintenda věří, že Wii prodejně pokoří i PS2 * Snížení ceny Xbox 360 je na dohled - přesto není jasné, kdy k němu dojde * Žádné snížení ceny PS3 v Evropě, ozývá se ze Sony * Sony nepřímo kritizuje third-party vývojáře na PS3 * Disney Interactive koupilo studio Warrena Spectora
Byznys hrátky: Wii pokukuje po rekordu PS2

Prezident Nintenda věří, že Wii prodejně pokoří i PS2

Prezident Nintenda Satoru Iwata podle vlastních slov věří v možnost, že se jejich konzole Wii prodá více než PlayStation 2, doposud nejpopulárnější domácí konzole vůbec. "Prodeje PS2 ve výši 100 milionů kusů jsou výjimečným číslem, kterého žádná z našich domácích konzolí nedosáhla. Pokud ale dokážeme dále využívat úspěchu v podobě oslovování nových hráčů, můžeme toto číslo překonat," věří Iwata. Od svého launche v roce 2000 se prodalo více než 120 milionů PS2. Nintendo doposud prodalo 5,8 milionů kusů Wii v období mezi prosincem 2006 a březnem 2007 a věří, že do března příštího roku zmizí z pultů obchodů dalších 14 milionů.

Iwata zároveň potvrdil, že hardware divize Nintenda je již nyní zisková a zároveň označil za úspěšné rozhodnutí orientovat se na nové zákazníky a rozšíření herní populace.

Zdroj: GI.biz

Snížení ceny Xbox 360 je na dohled

Shane Kim z Microsoft Games v rozhovoru pro internetový server 1UP nepřímo potvrdil, že také Microsoft se připravuje na snížení ceny své konzole. "Snažíme se snížit cenu konzole," prohlásil Kim, který dále dodává: "Kdo ví? Možná bude částka 249 dolarů ideálním cenovým bodem - pokud se ale podíváme na historie, ideální cenou je stále 199 dolarů, což dokazuje PlayStation 3. 80 % veškerých prodejů se děje při částce 199 dolarů a méně." Kim dále prozradil, že firma v současnosti necítí potřebu ohlásit snížení ceny, když červenec označil za měsíc, který k tomuto není vhodný. Je nicméně pravděpodobné, že firma poníží prodejní cenu svých konzolí ještě před vánoční sezónou, pravděpodobněji již z kraje podzimu letošního roku.

Zdroje: Next-gen.biz, 1UP

Žádné snížení ceny PS3 v Evropě, zní ze Sony

Jako výraz spokojenosti s dosaženou prodejností konzole PlayStation 3 lze vnímat hlasy z japonské Sony, podle nichž firma neplánuje snížení ceny konzole v PAL teritoriu. Sony Computer Entertainment Europe se vydává odlišnou cestou a hodlá na evropských trzích nabízet bundle konzole s dvěma ovladači a dvojicí hitovek první vlny (Resistance: Fall of Man, Motorstorm, Genji: Days of the Blade, Formula One Championship Edition nebo Ridge Racer 7) za původní cenu 599 Euro. Tzv. Starter Pack bude v Evropě k dispozici od 1. srpna (pouze v Anglii se objeví již od zítřka). "Dosažené prodeje více než 1,2 milionů kusů v SCEE teritoriích dokazují, že je pro nás PlayStation 3 obrovským úspěchem," nepřímo odůvodňuje rozhodnutí evropské Sony její prezident, David Reeves.

Zdroj: GI.biz

Sony nepřímo kritizuje third-party vývojáře na PS3

Prezident herní divize americké Sony, Jack Tretton, se minulý týden na E3 vyjádřil k problematice porovnání grafických kvalit některých her na PS3 a Xboxu 360, když - podle mnohých názorů - vychází ze vzájemného souboje stále vítězně zástupce Microsoftu. "Pokud hra na dané platformě nevypadá dobře, hráči si ji jednoduše nekoupí. Jak jsem ale řekl, nemůžeme kontrolovat, co third-party vývojáři dělají. Můžeme vylepšovat naše technologie a asistovat jim při vývoji, stejně jako se je pokusit přesvědčit, že je v jejich zájmu využívat výhody našich technologií," doplňuje Tretton. Zároveň však přichází také s překvapivým útokem na mnohé vývojáře a vydavatele: "Co je smyslem vytváření portů, které nevypadají stejně dobře na konzoli, která je dražší než její konkurence? Proč vyhazovat peníze podobným vývojem?!"

Tretton nicméně přiznává, že first-party hry se na celkovém obratu podílejí ze zhruba 20 % - a podíl neinterních studií a partnerů je proto nezanedbatelný. "To, co chci říct, je, že my nemáme kontrolu nad tím, co naši partneři dělají. Můžeme je maximálně podporovat... chceme jim dát nástroje. Pokud ale hra neukazuje schopnosti naší technologie, nevím, jestli její vydání  pomůže kterékoliv ze stran," dodává.

Zdroj: GI.biz

Krátké zprávy:

  • V pořadí pátým interním studiem Disney Interactive se stalo studio Junction Point Studios, jehož zakladatelem je známá herní ikona Warren Spector. Jak bylo zveřejněno, Disney plánuje Warrenovi svěřit své klíčové herní série a jejich přenesení na platformy nové generace, stejně tak však bude jeho úkolem vytváření nových herních série.
  • Ukrajinské vývojářské studio GSC Game World se prozatím nerozhodlo na vydavateli jejich nově ohlášeného počinu S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky. "Jsme právě uprostřed jednání, proto není stále rozhodnuto, kdo hru vydá," dodává Valentine Yeltyshev, PR manažer firmy.
  • Nintendo přiznalo, že stále nedokáže zajistit snadnou dostupnost konzole Wii, když se některé obchody i nadále potýkají s malými zásobami platformy. "Pokud Wii uvidíte, kupte ji. Nemůžeme vám garantovat, že když se vrátíte, stále bude k dispozici," nabádá hráče George Harrison, senior VP v oddělení marketingu firmy.

Prodeje herních konzolí
Japonsko, týden 2. - 8. července 2007.

1. Nintendo DS Lite - 139 271 prodaných kusů
2. Nintendo Wii - 75 279
3. Sony PSP - 32 946
4. Sony PS2 - 14 120
5. Sony PS3 - 12 691
6. Microsoft Xbox 360 - 2 370
7. Nintendo Game Boy Micro - 340
8. Nintendo GBA SP - 261
9. Nintendo GameCube - 174
10. Nintendo DS - 15


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet ještěrem s gigantickým přirozením

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet…

Kreativita některých lidí při editaci vlastních postav nezná mezí. U Soulcaliburu se to ale trošku zvrhlo.

20.  10.  2018 | | 2 N/A
Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
10 tipů na skvělé deskovky, které můžete hrát o samotě

10 tipů na skvělé deskovky, které může…

Co dělat v případě, že máte chuť zahrát si nějakou deskovku, ale zrovna nemáte po ruce žádné kamarády? Směle se můžete pustit do některé z her, které obsahují solitérní mód. A že se nejedná jen takovou z nouze ctnost, ale plnohodnotnou zábavu!

včera | | 5 N/A