Byznys hrátky: Windows Vista budou pro hráče

Microsoft se omlouvá hráčům na PC * PS3 se ukáže v Taipei * UMD bude v dvojbaleních s jinými médii * Take-Two žalováno akcionáři * Xboxy 360 budou * Nintendo DS Lite má v Japonsku jasno * PSP s mailem a GPS * A mnohé další, včetně tabulek prodejnosti
Byznys hrátky: Windows Vista budou pro hráče

Microsoft se omlouvá hráčům na PC

V rámci vývojářského festivalu D.I.C.E. 2006 se Peter Moore z Microsoftu vyjádřil, že Microsoft se musí omluvit všem hráčům na PC za zanedbávání jejich platformy.

Mimo řečí kolem Xboxu 360 se hlavně věnoval  možnostem, které přinesou nové Windows Vista hráčům. Podle jeho slov by měly být pro hráče velkým krokem vpřed, protože stejně jako se v nabídce start můžeme nyní dočkat dokumentů a obrázků, budou zde zahrnuty právě hry. Navíc by měl vzniknout herní průzkumník, jež by shromažďoval informace o nainstalovaných hrách, jejich tvůrcích, věkovém hodnocení a webových stránkách.

Zároveň by měl být kladen větší důraz na dva důležité pilíře hraní - jednoduchou instalaci a bezproblémový provoz. Microsoft by chtěl dostat počítačové hry na úroveň konzolových titulů, alespoň co se jednoduchosti instalace týče. Navíc by prý měly být nové Windows výrazně stabilnější při hraní, přitom ale výrazně výkonnější díky novému DirectX 10.

Zajímavostí pro rodiče je, stejně jako u konzolí nové generace, možnost nastavit si na hry zámek. Ten však nebude fungovat jen podle ratingu hry, ale měl by být nastavitelná podle položek, které zapříčinily daný rating. Rodiče si tak budou moci zvolit, že dítě nemůže spouštět žádné hry se sexuálními motivy, násilím, nebo třeba hrubou mluvou. Navíc bude možné hraní omezit i časově do určitých intervalů. Dítko se tak bude muset ve zbylém čase věnovat jiným věcem.

Peter Moore tvrdí, že PC je stále platformou číslo jedna i pro hry, přestože k tomuto účelu jsou vyhrazeny konzole. Na přímou otázku, zda se chystají MMO hry pro Xbox 360 tak s klidem odpověděl, že právě za tímto účelem je výrazně lepší PC.

Zdroj: Gamespot

PS3 se ukáže v Taipei

Společnost Sony se rozhodla, že na taiwanské Taipei Game Show věnuje čtvrtinu svého stánku konzoli další generace PS3. Vyplývá to ze zjištění čínských Commercial Times.

Poté, co fanoušci očekávali hratelné ukázky titulů pro PS3 na TGS, kde se nakonec objevily pouze poutavé trailery, třeba na Metal Gear Solid 4, bude zajímavé sledovat, zda se Sony nerozhodne zahájit konkurenční boj v Taiwanu. Porovnání s Xboxem 360 má totiž v Japonsku poměrně jasné, ale za měsíc má přijít konzole společnosti Microsoft do Taiwanu a pokud se PS3 dobře představí na Taipei Game Show, může si Sony připsat další teritorium pro svoji konzoli. Otázkou však zůstává, zda je PS3 v takové formě hotova, aby byla schopna na Taipei Game Show dostatečně zapůsobit.

Zdroj: Gamespot

UMD bude v dvojbaleních s jinými médii

Společnost Sony Pictures se chystá prodávat speciální balení filmů na DVD s UMD. Od března budou k dispozici filmy The Grudge, Resident Evil, Underworld, Crouching Tiger Hidden Dragon a The Terminator. Od 25. dubna se bude jednat o Ghostbusters, Mad Max, The Fifth Element a Snatch, další se objeví v květnu. Cena za bundle má být 28,95 dolarů (asi 700 korun), což je zhruba o polovinu méně, než by stály separátně.

Oznámena byla i cena za filmy na disku Blu-Ray. Starší filmy si pořídíte za 17,95 dolarů (zhruba 430 korun), novější za 23,45 dolarů (asi 560 korun), jedná se o velkoobchodní ceny. Sony Pictures nestanovila doporučenou prodejní cenu, takže bude záležet na jednotlivých prodejcích, jaký rabat si nastaví. Anglická pobočka Sony Pictures nebyla schopna potvrdit, zda jsou podobné akce v plánu i pro Evropu. 

Zdroj: Eurogamer

Take-Two žalováno akcionáři

Akcionáři distribuční společnosti Take-Two jsou nespokojeni se situací kolem Hot Coffee modu a někteří z nich dokonce podávají žaloby na vedení společnosti.

Vedení se, podle žalujících, snaží vydělat jen pro sebe a poškozuje celou firmu. Jako hlavní problémy vidí mluvčí akcionářů, John Fenninger, poškození společnosti žalobami zvenčí kvůli Hot Coffee, ale ironicky také problémy s žalobami akcionářů, jako je právě ta jeho. Podle něj je vedení zodpovědné za předání chybných materiálů k ratingu hry Grand Theft Auto: San Andreas, které se nezmiňovaly o utajené části kódu, jež byla ze hry odstraněna, ale zůstala na herních discích. Zatím není jasné, kdy se bude žaloba projednávat, Fenninger si však vzal na pomoc proslulou právnickou firmu Schatz & Nobel z New Yorku.

Zdroj: Gamasutra

Xboxy 360 budou

Peter Moore z Microsoftu prohlásil na konferenci DICE v Las Vegas, že nedostatek Xboxů 360 brzy skončí. Doslova prohlásil: "Během příštích čtyř až šesti týdnů si bude kdokoliv moci normálně zajít do obchodu pro Xbox 360." Dále řekl, že problém byl zapříčiněn nedostatkem komponent, ale to se již podařilo vyřešit. I když problémy částečně zapříčinila snaha vydat přístroj v Evropě, Americe a Japonsku zároveň, byla prý tato strategie správná.

Moore pochválil i výsledky služby Xbox Live s tím, že proběhlo více než 4 miliony stáhnutí od launche Xboxu 360. Zatímco k Xbox Live se připojilo pouze 10% vlastníků původního Xboxu, u Xboxu 360 je to již 54%. A Microsoft se bude snažit toto "udržet po celou dobu životního cyklu Xboxu 360." Velkého úspěchu se dočkala prý i služba Xbox Live Arcade - bylo provedeno přes 2 miliony stáhnutí a více než 35% těch, co si stáhli demo na Geometry Wars, si koupili i plnou verzi, což je podle Moora impresivní výsledek.

Zdroj: Eurogamer

Nintendo DS Lite má v Japonsku jasno

Společnost Nintendo si může být prodejností nové verze svého handheldu Nintendo DS Lite v Japonsku skoro jistá, ukazují to tedy průzkumy veřejného mínění.

V nich se vyjádřilo přes šedesát procent dotázaných, že si odlehčenou verzi handheldu pořídí, přibližně polovina z tohoto počtu i přes to, že už vlastní normální verzi Nintenda DS. Dá se tak předpokládat, že druhého března, kdy má být nový produkt uveden na Japonský trh, strhne obchody tsunami zájemců a handheld překoná svého staršího bratříčka v prodejnosti. Kdy však dorazí lehčí z obou handheldů do Evropy, to zatím není jasné. Známé jsou však barvy se kterými se Nintendo DS Lite objeví v Japonsku - křišťálově bílá, Ledově modrá a glazůrová námořní modř.

Zdroj: Gamasutra

PSP s mailem a GPS

Podle amerického Playstation Magazinu se na PSP dočkáme do konce tohoto roku emailu a GPS. "Sony Mail" má být poštovní klient instalovaný do přístroje společně s novým firmwarem a má využívat unikátního výrobního čísla PSP jako identifikátoru a následně dovolit asociovat jméno s tímto účtem. S vnějším světem by měl klient komunikovat přes nějaký vedlejší poštovní server.

GPS bude k dispozici co by modul do USB, podobný, jaký byl k vidění na E3 2004. Na UMD najdete software a jednotlivé mapy, které se budou updateovat pomocí dalších UMD. Ovšem toto vše tvrdí pouze americký časopis, Sony se k tomuto nechtěla oficiálně vyjádřit. "V současnosti nemáme žádné informace týkající se nového příslušenství či služeb pro PSP. Uděláme oficiální prohlášení, až budeme mít více novinek." řekl pro server Eurogamer mluvčí anglické Sony.

Zdroj: Eurogamer

Pokemoni řádí v Americe

I když u nás již fenomén japonských kreslených kapesní příšer, známých spíše jako Pokemoni, do značné míry odezněl, v USA se společnost Pokemon USA rozhodla uspořádat velký turnaj.

Vrcholem celé akce sice bude v srpnu Pokemon National Video Game Championships, zajímavá je však i myšlenka kvalifikace. Do čtyřiadvaceti měst totiž zavítá bojový festival, při němž budou vybráni hráči dvou kategorií pro národní mistrovství. Protože je Pokemon hlavně dětským fenoménem, dělí se hráči na děti do dvanácti let včetně, nebo starší lovce Pokemonů. I když u nás to tak nevypadá, slaví série založená na hrách, sběratelských kartách a seriálu, ve světě úspěch. Vždyť se jejích pětadvaceti titulů prodalo dohromady přes sto čtyřicet milionů kusů. Je tedy pochopitelné, že v Americe je možno uspořádat národní mistrovství s velkou účastí.

Zdroj: Gamasutra

Jak bude vypadat DS Lite?

Na internetu se objevily první fotky toho, jak upravená verze Nintenda DS, s názvém DS Lite bude vypadat. Některé novinky jsou vidět na fotkách, jiné ne, ale vězte že: stylus je ukryt horizontálně na pravé straně přístroje, slot na GBA hry má krytku, power tlačítko se přesunulo na pravou stranu přístroje a funguje jako slider, který se musí dvě vteřiny podržet, než se přístroj zapne.

Další razantní změnou je použití konektoru u adaptéru jako u GB Mikro, s největší pravděpodobností tak bude možno nabíjet oba přístroje stejným adaptérem, jako tomu je u NDS a GBA SP.  Jak vidíte, přesunuly se i tlačítka Start a Select, mikrofon a kontrolní LED diody, zmenšily se rozměry, podrobnosti najdete v předchozí novince. DS Lite se začne v Japonsku prodávat 2.března, kdy přesně se dočkáme i my v Evropě stále není známo.

Zdroj: Eurogamer, Engadget

Střípky ze světa herního byznysu:

  • Společnost Valve oznámila drobnou změnu názvu datadisku k Half-Life 2, který se místo zažitého Aftermath bude jmenovat Half-Life 2: Episode One. Již název naznačuje, co Valve změnou zamýšlí. Doug Lombardi, hlava Valve pro marketing, uvedl, že změna názvu upraví i směr, kterým se bud herní série vydávat. Z Half-Life 2 se stane jakýsi seriál na pokračování, kdy nové díly budou hráči dostávat pravidelně prostřednictvím služby Steam. Half-Life 2 tedy nabral podobný kurz, jako střílečka Sin Episodes z dílen Ritual Entertainment, která bude také distribuována prostřednictvím Steamu a průběžně bude dodávat hráčům nové díly dějové skládačky.

Žebříček nejprodávenějších her ve Velké Británii

Celkový žebříček

AP MV Název hry PT
1   Up  2   Need For Speed: Most Wanted 11 
2   Up  4   The Sims 2 64 
3   Up  5   Pro Evolution Soccer 5 16 
4   Up  6   FIFA 06 19 
5   Down  3   King Kong: Official Game of The Movie 12 
6   Down  1   Dead Or Alive 4
7   New Entry     Rugby Challenge 2006
8   Non Mover  8   Grand Theft Auto: Liberty City Stories 14 
9   Down  7   Call of Duty 2 14 
10   Non Mover  10   Star Wars: Battlefront 2 15 
11   Up  12   Narnia: The Lion, The Witch and Wardrobe 11 
12   Down  11   WWE Smackdown! Vs Raw 2006 13 
13   Up  38   Torino 2006
14   Down  9   Project Gotham Racing 3
15   Non Mover  15   The Simpsons: Hit and Run 117 
16   Non Mover  16   Shadow The Hedgehog 12 
17   Up  19   Lego Star Wars 36 
18   Down  17   Gun 13 
19   Down  13   Football Manager 2006 16 
20   Non Mover  20   Tiger Woods PGA Tour 06 18 

PC žebříček

1   Non Mover  1   Football Manager 2006 16 
2   Non Mover  2   Age of Empires 3 14 
3   Non Mover  3   The Sims 2 72 
4   Up  7   Battlefield 2 33 
5   Up  11   F.E.A.R. 16 
6   Down  5   The Sims 2: Nightlife 21 
7   Up  9   World of Warcraft 52 
8   Down  4   Call of Duty 2 14 
9   Down  6   Civilization Iv 14 
10   Down  8   The Movies 13 

PS2 žebříček

1   Non Mover  1   Need For Speed: Most Wanted 11 
2   New Entry     Rugby Challenge 2006
3   Down  2   King Kong: Official Game of The Movie 12 
4   Up  7   FIFA 06 19 
5   Up  15   Torino 2006
6   Down  5   Pro Evolution Soccer 5 16 
7   Down  3   Narnia: The Lion, The Witch and Wardrobe 11 
8   Down  4   Buzz! The Music Quiz 16 
9   Down  6   WWE Smackdown! Vs Raw 2006 13 
10   Down  8   Star Wars: Battlefront 2 15 

Xbox žebříček

1   Non Mover  1   Need For Speed: Most Wanted 11 
2   Non Mover  2   Pro Evolution Soccer 5 16 
3   New Entry     Rugby Challenge 2006
4   Up  6   FIFA 06 19 
5   Non Mover  5   True Crime: New York City 11 
6   Up  12   Torino 2006
7   Non Mover  7   Gun 13 
8   Down  4   Prince of Persia: The Two Thrones
9   Down  3   King Kong: Official Game of The Movie 12 
10   Down  8   Half-Life 2 12 

Gamecube žebříček

1   Up  2   Pokemon Xd: Gale of Darkness 12 
2   Down  1   Mario Smash Football 12 
3   Up  16   Prince of Persia: The Two Thrones
4   Down  3   King Kong: Official Game of The Movie 12 
5   Down  4   Need For Speed: Most Wanted 11 
6   Down  5   Battalion Wars
7   Up  9   From Russia With Love 11 
8   Down  6   FIFA 06 15 
9   Down  8   Fire Emblem: Path of Radiance 14 
10   Down  7   Gun 11 

PSP žebříček

1   Non Mover  1   Grand Theft Auto: Liberty City Stories 14 
2   Non Mover  2   Pro Evolution Soccer 5 11 
3   Up  4   Need For Speed: Most Wanted 11 
4   Down  3   The Sims 2
5   Up  6   FIFA 06 17 
6   Up  8   Star Wars: Battlefront 2 14 
7   Down  5   WWE Smackdown! Vs Raw 2006
8   Up  9   Championship Manager
9   Up  15   Virtua Tennis: World Tour 23 
10   Up  14   Midnight Club 3: Dub Edition 23 

Nintendo DS žebříček

1   Non Mover  1   Nintendogs: Lab and Friends 18 
2   Non Mover  2   Mario Kart Ds 11 
3   Non Mover  3   Sonic Rush 12 
4   Non Mover  4   Nintendogs: Dachshund and Friends 18 
5   Non Mover  5   The Sims 2 11 
6   Up  7   Super Mario 64 Ds 48 
7   Down  6   Nintendogs: Chihuahua and Friends 17 
8   Non Mover  8   Narnia: The Lion, The Witch and Wardrobe
9   Up  16   Madagascar 32 
10   Up  11   Star Wars Ep 3: Revenge of The Sith 40 

Xbox 360 žebříček

1   Non Mover  1   Dead Or Alive 4
2   Non Mover  2   Project Gotham Racing 3 10 
3   Non Mover  3   Call of Duty 2 10 
4   Up  5   Perfect Dark Zero 10 
5   Up  7   FIFA 06 10 
6   Up  8   Need For Speed: Most Wanted 10 
7   Down  6   Condemned: Criminal Origins 10 
8   Up  11   Quake 4 10 
9   Non Mover  9   Ridge Racer 6
10   Non Mover  10   Kameo: Elements of Power 10 


Vysvětlivky: AP - aktuální pořadí platné pro daný týden, MP - minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT - počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Nejprodávanější PC hry v USA

AP Název hry
1.

World of Warcraft

2.

The Sims 2

3.

Age of Empires 3

4.

Civilization 4

5.

Zoo Tycoon 2

6.

Call of Duty 2

7. Battlefield 2
8.

The Sims 2: Nightlife

9.

Battlefield 2: Special Forces

10.

Guild Wars

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A