Byznys hrátky: Xbox 360 nově od 5 tisíc Kč

Guitar Hero vs Rock Band: 6 prodaných her ku jedné * Molyneux: PS3 stále čeká na hry, které by ji vymezily * Filmová práva na Mass Effect prodána
Byznys hrátky: Xbox 360 nově od 5 tisíc Kč
Seznam kapitol
  1. Herní zpravodajství
  2. Krátké zprávy a žebříčky

Xbox 360 nově už od 5 tisíc Kč

Nejdříve se dočkali USA, v zápětí také v Evropě a s ní i u nás doma. Microsoft minulý týden potvrdil snížení ceny konzole Xbox 360 na evropských trzích, na což v zápětí zareagovala také česká pobočka, jejíž tisková zpráva potvrzuje s platností k 19. 9. příjemný pokles ceny všech modelů konzole. Za základní set, který je dodáván s 60 GB pevným diskem a bezdrátovým ovladačem, zaplatí zákazníci nově 6 490 Kč. Luxusní varianta Elite se 120 GB disk a HDMI kabelem je k dostání za 7 990 Kč. Nejlevnější verze Arcade s paměťovou kartou o kapacitě 256 MB stojí 4 990 Kč.

Dále citujeme z tiskové zprávy: "Jsme pyšní na to, že se konzole Xbox 360 stává nejlevnějším herním next-gen systémem na trhu a jako první prolomila hranici pěti tisíc korun," komentuje snížení ceny Chris Lewis, firemní viceprezident divize Microsoft Interactive Entertainment Business v Evropě a dodává: "Historie ukazuje, že nejvyšší prodeje dosahují herní systémy po poklesu ceny pod určitou hladinu. Toho jsme připraveni naplno využít v momentě, kdy se po celém světě prodalo víc než 20 milionů našich konzolí a kdy máme k dispozici strategickou výhodu v nejširším portfoliu her. Jenom do konce roku se objeví dalších 90 nových titulů a jsem si proto jist, že posílíme naše pozice nejen v Evropě, ale i v ostatních částech světa."

Očekávání Microsoftu podporují také prodejci, podle nichž je načasování tohoto kroku excelentní; a vzhledem k avizované neochotě Sony měnit prodejní cenu PS3 v letošním roce je podle nich pravděpodobné, že zájem hráčů bude směřován právě k Xboxu 360. První čísla tomu napovídají. Už minulý týden jsme vás informovali o předběžných odhadech, podle nichž vzrostla poptávka po konzoli až o 100 %, nejnověji dorazily prodejní výsledky z Japonska, kde se Xbox 360 díky snížení ceny, uvedení většího harddisku a zahájení prodeje RPG Infinite Undiscovery dotáhlo až na záda konkurenčnímu Wii.

Zdroj: TZ, vlastní, Edge, GI.biz

Guitar Hero vs Rock Band: 6 prodaných her ku jedné

Měl to být souboj na ostří nože, jenže to by nesměly jednoho z účastníků sužovat problémy. Na mysli máme dvojici vysoce hodnocených hudebních her posledního roku Guitar Hero a Rock Band. Jak tento týden oznámil Robert Kotick, CEO Activisionu, jeho série Guitar Hero se v průměru prodá 6 kopií na jednu prodanou kopii konkurenčního Rock Bandu od EA. Takové porovnání je přesto zavádějící nejen vzhledem k ceně obou her (Rock Band je díky trojici nástrojů např. v českých internetových obchodech téměř třikrát dražší oproti běžnému bundlu GH3 s kytarou), ale i politice EA, jež se rozhodla hru uvádět na jednotlivé trhy postupně a v mnoha případech s příliš velkým zpožděním. Kotick přesto věří, že Activision má v oblasti hudebních her náskok, který se nepodaří konkurenci dotáhnout: "Když máte přístup k 30 % veškeré vzniklé hudby díky studiu Universal, jde o unikátní výhodu nad konkurencí."

Zdroj: GI.biz

Molyneux: PS3 stále čeká na hry, které by ji vymezily

Oblíbený cíl každého žurnalisty, pokud jde o rozhovor či prezentaci hry, Peter Molyneux, poskytl v nejčerstvějším rozhovoru pro GamesIndustry.biz svůj názor na situaci mezi herními konzolemi. Molyneux se domnívá, že PS3 stále čeká na několik her, které by konzoli vymezily v očích běžných spotřebitelů. Podle šéfa vývojářského studia Lionhead se Wii již takovými hrami pyšní, stejně jako Xbox 360, u nějž je přesvědčen, že další takovou hrou bude právě dokončované Fable 2. "Vždy jde o jednu nebo dvě hry, které platformu vymezí – je to stejné v případě Wii i PS2. Jsem přesvědčen, že PS3 stále na takové tituly čeká. Nintendo odvedlo skvělou práci s uvedením her jako Wii Sports a Wii Play – a možná právě Fable 2 bude podobným titulem pro Xbox. Nesmíte se mě ale jako otce hry ptát na objektivní názor," dodává.

Fable 2 pro Xbox 360 se na trhu objeví týden před LittleBigPlanet pro PS3, u něhož Molyneux věří, že by mohlo pozice platformy definující hry dosáhnout. LittleBigPlanet je produktem bývalých zaměstnanců Lionhead a jak Molyneux dodává, "je ohromně hrdý na posun a výsledek jejich práce". Může být právě LittleBigPlanet titulem, který k PS3 přiláká také další hráče mimo věrné fanoušky produktů od japonské Sony? Teprve čas napoví.

Zdroj: GI.biz

Filmová práva na Mass Effect prodána

Loňské RPG Mass Effect posbíralo vysoká hodnocení nejen ve verzi pro Xbox 360, ale také pro osobní počítače. Příběhově zaměřená hra se zároveň dostala do hledáčku hollywoodských filmařů, kteří se pokoušejí u EA získat práva na její zfilmování. Podle jeho nejmenovaných, avšak prý spolehlivých zdrojů zakoupila práva k zfilmování jmenované hry produkční společnost, již založil zapřísáhlý "komiksák" Avi Arad. Tento čiperný stařík má přitom prsty rovněž ve filmové předělávce Lost Planet, což naznačuje, že s přenášením her na stříbrné plátno má velké plány. Electronic Arts, kteří vlastní práva na Mass Effect a vše s tím spojené, se k celé kauze odmítli vyjádřit.

Zdroj: Variety

100 tisíc dolarů na studium WoW

Zdá se, že hry již zasahují skutečně do všech odvětví. A člověk by ani nevěřil, jakým způsobem se dá jejich prostřednictvím vydělávat na živobytí. Bonnie Nardi, profesorka informatiky na kalifornské univerzitě, například získala výzkumný grant ve výši 100 tisíc dolarů (něco málo přes milion šest set tisíc korun), aby se mohla vrhnout do "studia" World of Warcraftu.

Nardi, sama vášnivá hráčka World of Warcraft, pak v jednom z rozhovorů prozradila, že získaný grant využije ke snaze objasnit, proč Američané tvoří mnohem více addonů do Wow, než Číňané, a to i přesto, že jmenovanou hru hrají dvakrát méně. Bonnie Nardi se přitom pokusí vycházet z balíčku "uživatelských zlepšení", jenž případnému hráči nabízí vše od map až po správu financí a informace o boji.

Ne že bychom nebyli rádi, že se na hry nahlíží rovněž z vědeckého hlediska, ale 100 tisíc dolarů? To už je solidní rozpočet, a dost možná přehnaný. Jedna z možných odpovědí je přitom do očí bijící – Američané jsou zkrátka lenivější než Číňané.

Zdroj: Science Dude
Související články
  1. Byznys hrátky: Cena her je vysoká, vydavatelé spokojení
  2. Byznys hrátky: Tvůrce Fallout frustruje přístup k ratingu
  3. Herní průmysl poroste víc
  4. Byznys hrátky: Gold farming je výnosný byznys
  5. Byznys hrátky: Pirátství je výhodou PC hráčů

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce