Byznys hrátky: Za lepší konzole

Microsoft hodlá vylepšit Xbox 360 * Kdo vyhraje válku médií příští generace? * Xbox 360 bude konečně i u nás * Ubisoft nevěří v Japonsko * Nintendo spolupracuje se Square Enix * Půjde cena PS2 dolů? * A další včetně střípků herního byznysu
Byznys hrátky: Za lepší konzole

Microsoft hodlá vylepšit Xbox 360

Společnost Microsoft se rozhodla, že od příštího roku bude do svých konzolí Xbox 360 dávat procesory vyráběné jinou technologií, než tomu bylo doposud. Navíc dodá na trh nabíječky pro bezdrátové ovladače.

Podle slov výrobce procesorů pro next-gen konzoli Xbox 360, singapurské firmy Chartered Conductors, se totiž budou nové čipy vyrábět pětašedesáti nanometrovou technologií, zatímco současné CPU jsou vyráběny technologií devadesáti nanometrovou. To by mělo zvýšit výkon, snížit spotřebu a navíc bude procesor lépe chladit. Jednou z dalších výhod pak bude snížení ceny procesoru, protože bude zapotřebí méně materiálu.

Na nové procesory si počkáme do prvního čtvrtletí příštího roku, již nyní však Microsoft dodává do obchodů nabíječky na bezdrátové ovladače konzole. Za necelých třicet dolarů tak můžete nabíjet baterie pro ovladač bez nutnosti používat k tomuto účelu vlastní konzoli. Uvidíme, jaká další vylepšení na nás Microsoft ještě chystá.

Zdroj: Gameguru

Kdo vyhraje válku médií příští generace?

Analýza společnosti ABI Research odhaduje, že v krátkodobém výhledu bude úspěšnější formát HD DVD, který však Blu-Ray může dohnat v dlouhodobém hledisku.

Analýza si zakládá hlavně na dřívějším startu a nižší ceně HD DVD, což by měly být hlavní výhody. Oproti tomu devizou formátu Blu-Ray od Sony má být jeho použití pro konzoli PS3, po níž bude značná poptávka, ale až ke konci roku, kdy přijde na trh. Obě strany konfliktu next-gen formátů paměťových médií tak mají před sebou složitou situaci, stejně jako filmový průmysl. Firmy se totiž musejí rozhodnout, na kterou stranu se přiklonit, nebo pokud budou podporovat oba formáty, budou jejich média dražší.

Vyšší cenu pak odnesou buď studia, nebo zákazníci. Každopádně studia mají stále možnost se přesunout případně k vítězné straně, jak už se stalo před léty v případě Betamaxu a kazet VHS. Zákazníci, zvláště pokud budou mít PS3, si mohou případně pořídit druhý přehrávač médií, ale na celé pomyslné válce vydělají nejvíce obchodníci. Těm totiž stačí vždy mít skladem jen to, co se právě prodává, jak uvádí ona studie.

Zdroj: Gamasutra

Xbox 360 bude konečně i u nás

Společnost Microsoft včera odhalila své plány ohledně uvedení Xboxu 360 ve východní Evropě, na Středním východě a v jižní Africe. Podle nových informací by se tyto destinace měly nové konzole dočkat do konce roku 2008.

Nemusíte se ale bát, že by Xbox 360 dorazil do České republiky až za dva roky. Microsoft totiž označil Česko za jednu z klíčových zemí (stejně jako Maďarsko, Polsko a Rusko), do nichž by se první z next-gen konzolí měla dostat ještě před launchem PS3 - takže někdy koncem letošního roku. Další dobré zprávy hovoří o lokalizaci – každá ze zemí by se měla dočkat služby Xbox Live ve svém jazyce.

Zdroj: GamesIndustry

Ubisoft nevěří v Japonsko

Že se západním herním titulům na japonském trhu nedaří je všeobecně známá věc a president společnosti Ubisoft - Yves Guillemot tvrdí, že vidí problém v samotném prezentování her Japoncům. "Protože tituly pocházející z Evropy a Spojených Států jsou označovány jako `cizí hry`, neberou se jako `normální` hry," říká Guillemot.

"Pro exportní hry tam existují speciální sekce [obchodů], což nám vůbec nepomáhá," přidává president Ubisoftu a pokračuje: "Už jen fakt, že se o nich říká exportní hry by mohl být změněn a tím by se pro nás hodně zvětšila šance uspět na japonském trhu. Dá se toho udělat spoustu, co by mohlo pomoci všem západním vydavatelům ve větších prodejích v Japonsku." Ubisoft nemá v zemi vycházejícího slunce moc hitů, a to přestože v Evropě a severní Americe boduje s celou řadou úspěšných sérii, jako například Prince of Perisa, Splinter Cell, Ghost Recon či Rainbow Six. "Už se moc nesoustředíme na japonský trh," prohlásil Guillemot.

Zdroj: Kikizo

Nintendo spolupracuje se Square Enix

Japonský magazín Famitsu zjistil, že společnosti Nintendo a Square Enix hodlají spolupracovat na aplikacích pro mobilní telefony. Nintendo se tak hodlá pustit do boje na mobilním trhu v Japonsku.

Programem, o který se v první řadě jedná, je poštovní klient se spoustou Pokémonů. To by měl být jeden z prvních počinů Nintenda na trhu s aplikacemi pro mobilní telefony, následující nedávné licencování vyzváněcích melodií a animovaných obrázků ze svých slavných herních hitů. To ukazuje na obrácení pozice Nintenda k mobilnímu trhu, protože dříve se společnost tomuto trhu spíše stranila. Pokud se jedná o spolupráci Nintenda se Square Enix, vypadá to, že po nějaké době vzniká mezi oběma společnostmi opět silnější vazba. Na odpověď na otázku, zda Square přinese nějaké zajímavé tituly pro Revolution, si však musíme počkat až na E3.

Zdroj: Gamasutra

Půjde cena PS2 dolů?

Podle mnohých analytiků Sony na konci dubna oznámí zlevnění jejich současné konzole PS2. Nová cena má být 129 dolarů (asi 3100 korun). Důvodem se má stát větší zaměření na propagování PS3 na letošním E3.

Colin Sebastian, analytik ze společnosti Lazard Capital Markets, prohlásil: "Podle našeho názoru, snižování cen hardwaru má význam nejen pro udržování poptávky na konci životního cyklu konzole, ale též pro nabídnutí současného přístroje zákazníkům orientujícím se na nízkou cenu." Sony snižovala cenu nedávno, jejich handheld PSP klesl ze 249 na 199 dolarů.

Zdroj: 1UP

Diskusní dílna o hrách pro ženy

Po úspěších her zaměřených na ženské publikum, jakými jsou například The Sims, se University of California rozhodla uspořádat diskusní dílnu nazvanou Pod Barbie a Mortal Kombat: nové pohledy na pohlaví, hry a počítače.

Diskusní skupina bude vedena tamní profesorkou Yasmin Kafai, mezi účastníky pak budou Nichol Brandford (ředitel strategického růstu u Vivendi Universal), Henry Jenkins z Massechusettského Institutu pro Technologie a mnozí další herní experti z celého světa. I když se bude odehrávat těsně před letošní E3, konkrétně 8.-9. května, očekává se velká účast. Pokud vás zajímá více, můžete se podívat buď na stránky konference, nebo při průběhu ji sledovat na videu.

Zdroj: Gamasutra

Madden NFL s nejplatnějším hráčem

Společnost Electronic Arts oznámila, že nejplatnější hráč NFL a šampión NFC running back Shaun Alexander se objeví na přebalu Madden NFL 07.

Právě Shaun Alexander je totiž znám svými výkony při nesení míče. A právě na tuto část hry se prý Electronic Arts letos zaměřili, aby vypadala co možná nejpodobněji reálnému zápasu v americkém fotbalu. Shaun Alexander samozřejmě tvrdí, že se cítí poctěn možností být na obalu tak slavné série, které byl vždy velkým příznivcem. Uvidíme, zda jeho tvář nějak ovlivní prodeje nejprodávanější série amerického fotbalu, jíž se za minulý rok podalo přes šest milionů kusů.

Zdroj: Onlinegames

Střípky ze světa herního byznysu:

  • Lara ovládla Británii. Britské žebříčky prodejnosti her zcela ovládlo pokračování akční hry Tomb Raider s podtitulem Legends. Lara Croft učarovala nejvíce majitelům konzolí PS2, Xbox a Xbox 360, kde se umístila na prvním místě, zatímco v sekci PC ji byl schopen porazit Championship Manager 2006 také distribuovaný Eidosem.
  • Originální akce pro oslavu uvedení Xboxu 360 na trh se dočkali v Austrálii. Na tamnější pláží Coogee se Microsoft Games pokoušel uspořádat největší bitvu s balónky naplněnými vodou. Záměr se nakonec povedl, což potvrdil i reprezentant Guinessovy knihy rekordů, který na místě rekord uznal.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A