Byznys hrátky: Zakažte hry!

Nový Zéland zakázal hrát Postal 2 * NVIDIA a CD PROJEKT spolupracují na Zaklínači * Poslední vydechnutí Acclaimu * Zajímavosti o Halo 2 a Xboxu * Česká hra Bloodline je hotová * Metal Gear Solid 3: Snake Eater v Evropě * World of Warcraft nejúspěšnější MMO hrou * Vyjdou hry The Chronicles of Riddick, Bonez Adventures: Tomb of Fulaos a Dealer
Byznys hrátky: Zakažte hry!

Nový Zéland zakázal hrát Postal 2

Postal 2 je sice již postarší akcí, ale úředníkům na Novém Zélandě nyní pěkně zvedl tlak. Novozélandské úřady mají strach o dobro lidí. Myslí si, že velký příval brutality v Postal 2 by poškodil psychiku hráčů. Zákaz hry přináší velké finanční pokuty a dokonce hrozbu vězení! Postal 2 sice nebyl na NZ prodáván, ale pokud jej tam někdo vlastní, musí jej poslat na úřad Department of Internal Affairs Censorship Compliance Unit, kde hru zničí.

Každý, kdo bude vlastnit P2, bude muset zaplatit pokutu 2000 dolarů. Jestliže bude titul distribuovat, vystaví se riziku, že dostane až rok vězení nebo peněžitý trest 20 000 dolarů. A pokutu 50 000 dolarů dostanou větší distributoři a maloobchodníci. A jestliže plánujete na NZ dovolenou, rozhodně si s sebou P2 neberte, mohli byste si totiž dovolenou prodloužit až na půl roku, popřípadě ji prodražit až o 10 000 dolarů. Jak jste asi pochopili, hru nesmí dovézt ani turisti…

Zdroj: Worthplaying

NVIDIA a CD PROJEKT spolupracují na Zaklínači

CD PROJEKT, producent nové počítačové RPG hry Zaklínač založené na značně upravené verzi Bioware Aurora Engine™, dnes ohlásil navázání spolupráce s NVIDIA Corporation (Nasdaq: NVDA), světovým lídrem v produkci grafických a multimediálních procesorů. NVIDIA a CD PROJEKT společně připravují hru pro hraní na grafických procesorech (GPU) firmy NVIDIA, které se stávají preferovanou platformou pro hraní Zaklínače. Celou zprávu naleznete ZDE.

Zdroj: PR

Poslední vydechnutí Acclaimu

Jedna ze známých a významných herních společností, Acclaim, končí v bankrotu. 7. prosince se bude pořádat veřejná dražba jejího majetku. I když bylo jasné, že se konec blíží, stále byly kanceláře společnosti vybaveny ve velkém stylu - starožitnosti, kožená sedadla, nejnovější kuchyňské vybavení, prostě zdánlivě dobře prosperující společnost. A pokud byste chtěli mít něco z herní historie a nejste žádní troškaři, tak si můžete dokonce vydražit i kompletní kancelářskou budovu. Škoda jen, že z ní asi aspoň nějakou dobu žádné dobré hry nevyjdou.

Zdroj: Gamasutra

Zajímavosti o Halo 2 a Xboxu

Xboxové hře Halo 2 se velice daří. Halo 2 vyšel před necelým měsícem, 9. listopadu 2004, od té doby se jej na celém světě prodalo na 5 000 000 kusů. Celkově si hru ze série Halo (Halo: Combat Evolved, Halo 2, PC verze Halo) koupilo již 11 000 000 lidí.

Úspěch Halo 2 přinesl i lepší prodejnost konzole Xbox, té se ve Spojených státech prodalo tento týden o 50% více, než loni za stejný týden (= týden, ve kterém je Den díkůvzdání).

Halo 2 lze hrát v multiplayeru přes Xbox Live. A že tuto možnost lidé využívají, potvrzuje celkových 28 000 000 nahraných hodin; denně se nahraje cca 1 000 000 hodin. Když se někdo pustí do multiplayerových klání, v průměru u nich vydrží hodinu a půl. Zajímavostí také je, že Xbox Live využívá něco málo přes jeden milión lidí, z nichž už 900 000 zkusilo H2.

Zdroj: Worthplaying

Česká hra Bloodline je hotová

Na oficiálních stránkách české akční hry Bloodline se objevila skvělá zpráva, že práce jsou u zdárného konce.

"Chci využít této příležitosti a poděkovat všem kolegům. Udělali jsme všechno, co bylo v našich silách a možnostech, aby se Bloodline jednoho dne dostal ke všem příznivcům hororových počítačových her a toto předsevzetí se 10. 12. 2004 stane skutečností. Bloodline prošel posledními dveřmi vývoje a definitivně opouští brány naší firmy. Jeho kroky jsou stejně dlouhé a hlasité, jak douhý a silný byl jeho porodní křik. Přejme mu hodně štěstí. Bude ho potřebovat."

Zima Software nám slibují plně interaktivní děsivý horor s originálním příběhem, prolínající se občas s čistou akcí a řešením logických hádanek. V nelineárním příběhu s třemi různými zakončeními nastane až 300 šokujících a neočekávaných momentů spolu s mnoha in-engine střihovými scénami, které budou skvěle doplňovat filmovou linii hry. Pokud vám ale jde hlavně o akci, i zde autoři nezaháleli - bude tu více jak 40 typů nepřátel, jako jsou zombíci, ghoulové, mutanti. Na těchto potvůrkách se budete moci vyřádit mnoha zbraněmi počínaje srpem nebo krumpáčem přes tradiční zbraně, mezi kterými nechybí ani brokovnice či nějaký ten lehčí kulomet, až po velké zbraně jako například podomácku dělaný plamenomet. Pokud k tomu připočteme strhující a atmosférickou hororovou hudbu, precizní "motion capture" animace postav, boj s nepřáteli "tváří v tvář" nebo realistické prostředí v hororovém hábitu, bude zajímavé sledovat, jak dopadne český výtvor mezi ostatními tituly stejného žánru.

Zdroj: Homepage

Metal Gear Solid 3: Snake Eater v Evropě

Na televizní rozhraní PAL se do Evropy pomaličku dostává mírně odlišná verze hry Metal Gear Solid 3: Snake Easter. Oproti americké a japonské verzi bude obsahovat některé doposud neviděné prvky.

"V PALové verzi hry Metal Gear Solid 3: Snake Eater vás tak čeká například nový „DUEL MODE“, v němž si hráči budou moci projít souboje s bossy a plně si vychutnat různorodost nepřátel, jimž musí Snake ve hře čelit. V „DEMO THEATRE“ si zase budete moci po pořádku pustit zdejší úchvatné animované sekvence a užít si mnoho dramatických zvratů herního příběhu. Hideo Kojima chystá pro PALovou verzi hry Metal Gear Solid 3: Snake Eater i další exkluzivní prvky, podrobnosti o nich budou uveřejněny ještě před uvedením hry na trh."

Metal Gear Solid 3: Snake Easter vyjde v Evropě na PlayStation 2 v březnu 2005, u nás pak pod hlavičkou CD Projektu.

Zdroj: TZ

Střípky ze světa herního byznysu:

  • Blizzard Entertainment oficiálně potvrdil, že MMORPG World of Warcraft se stalo bezkonkurenčně nejprodávanější MMO hrou historie. V Severní Americe se za jediný den prodalo neuvěřitelných 240 000 kusů, což je rekord. Další rekord zaznamenal WoW v nárůstu hráčů. Již první den si založilo účet na 200 000 lidí, z čehož se jich posléze i 100 000 sešlo na 40-ti serverech, čímž je zaplnili. Momentálně je serverů už přes 80 a jejich počet bude i nadále stoupat. Kupující nelenili ani přes Den díkůvzdání, tudíž se WoW prodalo už na 350 000 kusů a obchodníci očekávají, že zbývající zásoby hry budou brzy vykoupeny.
  • Hra The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay vyjde do konce roku. Tato akce z Xboxu má za sebou řadu ocenění. Můžeme očekávat FPS, z názvu je jasné, že půjde o hru ze světa filmu Chronicles od Riddick, který byl pokračováním u nás neznámého snímku Pitch Black (Černočerná tma).
  • Future Games, tvůrci hry Posel Smrti, se chystají na nový titul, Bonez Adventures: Tomb of Fulaos. Tato 3D RPG hra by měla být prvním dílem série o archeologovi v nesnázích. Marc Bonez objevil v Egyptě mnohé, při posledním průzkumu však štěstí došlo a on zůstal zasypaný v hrobce faraóna. Nezbývá než se pokusit skrz hrobku dostat znova ven za světlem.
  • Myslíte si, že vás po možnostech v GTA nedokáže už nic překvapit? Jste na omylu. DEALER - Chronic, Pills & Coke je nová plánovaná hra Nagual Games, ve které budete postaveni do role drogového dealera, který bude budovat svoji zásobovací síť. Za vydělané peníze můžete rozšiřovat svoji síť, kupovat si laboratoře, stavět marihuanové plantáže, shánět luxusní auta a zbytečné šperky. To vše z pohledu třetí osoby a často se zbraní v ruce. Přestřelky budou na denním pořádku, často se nebudete topit jen v tunách drog, ale i cizí krvi.

Žebříček nejprodávanějších her ve Velké Británii (týden 21. -27. listopadu 2004)

...

Celkový žebříček
V žebříčku se dějí věci... Halo 2 prodalo svých 5 miliónů kopií za první týden, ale nyní spadlo až na 5. místo. GTA je sice před ním, ale NFSU jej sesadilo z pomyslného trůnu; a Half-Life 2 se nám také podezřele ztrácí z dohledu. A pak je tu samozřejmě otázka dne: Kde je Doom?

AP MP Název hry PT
1. ë 2. Need For Speed: Underground 2 2
2. í 1. Grand Theft Auto: San Andreas 5
3. ë 6. FIFA 2005 8
4. ë 8. Pro Evolution Soccer 4 7
5. í 4. Halo 2 3
6. í 5. WWE Smackdown! Vs Raw 3
7. ë 18. The Incredibles 3
8. í 7. The Getaway: Black Monday 3
9. í 3. Half-Life 2 2
10. í 9. The Urbz: Sims In The City 3
11. N - Goldeneye: Rogue Agent 1
12. N - Killzone 1
13. ë 13. Tony Hawk`s Underground 2 8
14. í 11. The Simpsons: Hit and Run 57
15. - 15. Sonic Heroes 42
16. í 14. The Sims 2 11
17. í 10. Football Manager 2005 4
18. í 13. Shark Tale 8
19. í 12. Lord of The Rings - The Third Age 4
20. ë 40. Singstar Party 2

PC - žebříček
Pořadí v PC žebříčku je všelijaké, jen ne jakkoli nepředvídatelné, neočekávané nebo překvapivé. Ach jo, kdo k tomu pak má vymýšlet popisky?

AP MP Název hry PT
1. N - Half-Life 2 2
2. ë 3. The Sims 2 11
3. í 2. Football Manager 2005 4
4. - 4. Medal of Honor: Pacific Assault 2
5. - 5. Rome: Total War 9
6. ë 7. Need For Speed: Underground 2 2
7. í 6. Rollercoaster Tycoon 3 4
8. - 8. Vampire Masquerade - Bloodlines 2
9. N - Zoo Tycoon 2 1
10. ë 28. Joint Operations: Escalation Exp Pk 2

PlayStation 2 - žebříček
I přes to, že Killzone se tešila obrovské pozornosti hráčů, v silné konkurenci to v jejím prvním týdnu nestačilo na lepší než 6. místo. Uvidíme, jak si povede dál.

AP MP Název hry PT
1. - 1. Grand Theft Auto: San Andreas 5
2. - 2. Need For Speed: Underground 2 2
3. - 3. WWE Smackdown! Vs Raw 3
4. - 4. FIFA 2005 8
5. - 5. The Getaway: Black Monday 3
6. N - Killzone 1
7. í 6. Pro Evolution Soccer 4 7
8. í 7. The Urbz: Sims In The City 3
9. ë 11. Tony Hawk`s Underground 2 8
10. ë 16. The Incredibles 4

Xbox - žebříček
Xbox se tento týden může pochlubit největším množstvím novinek ze všech platforem; ale ani tituly jako Ghost Recon 2 neodkázali sesadit Halo 2.

AP MP Název hry PT
1. - 1. Halo 2 3
2. - 2. Need For Speed: Underground 2 2
3. N - Pro Evolution Soccer 4 1
4. í 3. FIFA 2005 8
5. N - Goldeneye: Rogue Agent 1
6. ë 9. Fable 8
7. N - Tom Clancy`s Ghost Recon 2 1
8. ë 14. Tony Hawk`s Underground 2 8
9. í 4. Outrun 2 9
10. í 7. Mortal Kombat: Deception 2

GameCube - žebříček
Pokud opominu celkový žebříček, je s podivem, že ani napodruhé se NFSU nepodařilo vyšplhat se na přrvní msíto prodejnosti na žádné jednotlivé platformě. To ale nic nemění na tom, že 3x druhé místo podtrženo sečteno nám dává dohromady celkové místo první, takže jakýpak copak!

AP MP Název hry PT
1. N - Metroid Prime 2: Echoes 1
2. - 2. Need For Speed: Underground 2 2
3. í 1. Paper Mario 2: The Thousand-Year Door 3
4. - 4. Donkey Konga 7
5. í 3. Tales of Symphonia 2
6. í 5. FIFA 2005 8
7. N - Goldeneye: Rogue Agent 1
8. ë 10. The Incredibles 4
9. ë 13. Tony Hawk`s Underground 2 8
10. í 6. The Urbz: Sims In The City 3

Vysvětlivky: AP - aktuální pořadí platné pro daný týden, MP - minulé pořadí platné pro předchozí týden, PT - počet týdnů v žebříčku

Zdroj: ELSPA

Nejprodávanější PC hry v USA

Nemám slov. Prostě nemám slov. Gamespot byl až donedávna zdrojem seriózních žebříčků - ale buĎ mi něco uniká, nebo je někde chyba... Co je sakra TOHLE za pořadí?!?

AP Název hry
1. Half-Life 2
2. RollerCoaster Tycoon 3
3. Zoo Tycoon 2
4. The Sims 2
5. Medal of Honour: Paccific Assult
6. Medal of Honour: Paccific Assult
7. Medal of Honour: Paccific Assult
8. EverQuest 2
9. EverQuest 2
10. Need for Speed Underground 2

Zdroj: Gamespot

Tabulky neodrážejí reálnou prodejnost her; vycházejí ze statistik počtu kopií jednotlivých her dodaných do obchodů.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a Star Wars zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

15.  1.  2021 | |2 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce