Byznys hrátky: Zažalujte je všechny

Ubisoft je žalován kvůli Starforce * Konzole Xbox 360 prorazila v Austrálii * Tvůrce příručky k WoW žaluje Blizzard * Xbox 360 využije mistrovství světa ve fotbale * Nintendo nezdraží hry kvůli Revolution * A mnohé další, včetně střípků herního byznysu
Byznys hrátky: Zažalujte je všechny

Ubisoft je žalován kvůli Starforce

Společnost Ubisoft se dostala do soudní pře poté, co se rozhodl Christopher Spence podat hromadnou žalobu kvůli používání ochrany Starforce.

Christopher Spence podal hromadnou žalobu žádající odškodné ve výši pěti milionů dolarů proti společnosti Ubisoft, protože její hry obsahují ochranu Starforce. Ta totiž v rámci svého systému DRM, o němž jsme vás již informovali, může působit jako trojský kůň, bez ohledu na bezpečnostní opatření, která podnikáte. Navíc ještě odebrání ochrany Starforce ze systému nemusí vždy odstranit právě zmiňovaný DRM, což může způsobovat další problémy. Pokud vás žaloba zaujala, můžete se k ní teoreticky přidat.

Zdroj: Techamok

Konzole Xbox 360 prorazila v Austrálii

Konzole Xbox 360 od Microsoftu dorazila i do Austrálie a láme tamní rekordy v prodejnosti. Australané mají navíc výhodu, že tituly plánované na původní launch už stačily do té doby vyjít.

Až donedávna držel rekord v prodejnosti v Austrálii handheld PSP od Sony, kterého se za první čtyři dny prodalo sedmadvacet tisíc kusů. To je však již minulostí, protože konkurenční společnosti Microsoft se podařilo prodat třicet tisíc kusů next-gen konzole Xbox 360 za stejnou dobu. Obchodníci si pochvalují, že mají konzolí tak akorát, kolik jich potřebují. Navíc spokojeni mohou být i hráči, kteří ač nemají launch souběžně s celosvětovým, mohou zase na druhou stranu hned po vydání konzole hrát tituly slibované pro celosvětový launch. A že trojice The Elder Scrolls: Oblivion, Ghost Recon: Advanced Warfighter a Dead or Alive 4 něco znamená.

Zdroj: Gamespot

Tvůrce příručky k WoW žaluje Blizzard

Společnost Blizzard, tvůrce MMORPG World of Warcraft, je žalována autorem příručky pro tuto hru, protože mu nedovolila prodávat ji na dražbě eBay.

Brian Kopp vytvořil příručku pro hráče s názvem The Ultimate World of Warcraft Leveling & Gold Guide. Společnost Blizzard však požádala aukční síň eBay o stažení jeho knihy z nabídky a na základě programu pro dodržování autorských práv byl pak zrušen jeho účet na eBay. To si však nenechal Kopp líbit a v zastoupení společnosti Public Citizen Blizzard zažaloval. Údajně je totiž v jeho knize jasně uvedeno, že se nejedná o oficiální příručku a kniha neobsahuje žádné informace, kterých by se dotýkalo autorské právo Blizzardu. Uvidíme, jak se bude kauza vyvíjet.

Zdroj: Gamasutra

Xbox 360 využije mistrovství světa ve fotbale

Společnost Microsoft dnes uvedla na trh limitovanou edici svých next-gen Konzolí Xbox 360 v balení s tématikou mistrovství světa ve fotbale, jež se odehraje letos v Německu.

Microsoft se snaží získat více příznivců svojí konzoli Xbox 360, zejména pak v Japonsku. To je totiž zatím jedinou zemí, kde konzole nezmizely hned ze skladu, ale naopak zůstávají v obchodech. Protože však Japonci doslova šílí s nadcházející mistrovstvím světa ve fotbale, rozhodli se toho v Microsoftu využít. Vydají limitovanou edici desíti tisíc kusů konzole se vším vybavením a po dohodě se společnostmi Adidas a Electronic Arts přidají nejen vyměnitelný kryt v barvách japonského národního celku, ale i čelenku a hru FIFA World Cup Germany. Cena produktu nebyla Microsoftem stanovena, záleží tedy jen na obchodnících, jak ji nasadí.

Zdroj: Gamespot

Nintendo nezdraží hry kvůli Revolution

Prezident společnosti Nintendo, Satoru Iwata, se vyjádřil pro CNN, že dle jeho předpoladů nepřesáhne cena titulů pro Nintendo Revolution cenu stávajících her.

Otázka byla nastolena ve chvíli, kdy staré hry stály v Americe kolem padesáti dolarů, zatímco většina titulů pro Xbox 360 se ustálila na ceně o dvacet procent vyšší. Výjimkou jsou pouze produkty přímo ze stáje Microsoftu, tedy trojice her Project Gotham Racing 3, Perfect Dark Zero a Kameo: Elements of Power, které stojí obvyklých padesát dolarů. Podle Iwaty by všechny tituly vydávané Nintendem měly být v kategorii do padesáti dolarů, jakou cenu nasadí ostatní výrobci záleží jen na nich.

Další zajímavostí, kterou Iwata odhalil ještě před E3, je paměťová kapacita konzole. Bude se jednat o 512 MB flash paměti, což není zrovna vysoké číslo. Pokud si vezmeme, že některé starší hry, spustitelné na Revolution, zabírají klidně i 70 MB, brzy kapacitu vyčerpáme. Iwata však ujišťuje, že bude možno používat ještě paměťové SD karty a Revolution bude vybaven USB portem, který přímo vybízí k použití externích disků.

Zdroj: Gamespot

Nový rekord v nepřetržitém hraní

Od pátečního dopoledne se 5 hráčů v liberecké herně Jaguar bar pokoušelo překonat český rekord (100 hodin) v délce kontinuálního hraní. Předběžně bylo stanoveno, že budou hrát až 105 hodin, přičemž na každou hodinu připadala pětiminutová pauza. Nakonec sice na 105 hodin nedosáhli, ale i tak se jim podařilo rekord pokořit. Nový český rekord v kontinuálním hraní tak činí úctyhodných 101 hodin! A této hranice dosáhli hned tři hráči z pěti účastníků. Zbylí dva si bohužel špatně rozvrhli spánkové pauzy a vypadli "už" po 41 hodinách. Všem zúčastněným patří blahopřání!

Držitelé nového rekordu 101 hodin:

  • Stanislav Muller - 21 let
  • David Suchý - 18 let
  • Jakub Dušánek - 22 let

Závěrem si připomeňme, co čeká na pokořitele rekordu. Od herny Jaguar bar obdrží blíže nespecifikovanou finanční částku, dárky od CD Projektu, roční předplatné časopisu GameStar, od SuperGAMER.cz sluchátka Plantronics GameCom 1, podložky qiip fabric XL a qiip extreme skatezz. Samozřejmostí také je, že pokořitelé rekordu budou zapsáni v České knize rekordů, neboť akci sledovala Agentura Dobrý den s.r.o.

Produkce Nintenda DS Lite roste

DS Lite, což je upravená verze handheldu NDS, se těší v Japonsku takové oblibě, že v Nintendu se rozhodli navýšit počet vyrobených kusů. V březnu by se tak mělo dostat na trh 550 000 kusů přístroje, což je o 100 000 více než byl plánovaný odhad. V dubnu pak továrny vychrlí 700 000 kusů DS Lite.

V zemi vycházejícího slunce je o tento handheld obrovský zájem, o čemž vás mohly přesvědčit fotky (zde a zde) zástupů japonců čekajících před obchody. Minulý týden prezident Nintenda, Satoru Iwata, přiznal problémy s dostatečným zásobováním obchodů přístroji, za což se omluvil. A slíbil, že během dubna se situace zlepší. Nás ovšem nejvíc zajímá odpověď na otázku, kdy se DS Lite dočkáme v Evropě. Přesné datum zatím stále není známo. Některé zdroje hlásily 16. srpen, jako ten pravý den, ovšem nedávno se začaly objevovat informace, že by to mělo být o dost dříve.

Zdroj: Eurogamer

Xbox Live Gold bylo víkend zdarma

Již dříve jsme vás informovali o možnosti, že minulý víkend bude služba Xbox Live Gold zdarma pro všechny vlastníky Xboxu 360 připojené k síti Internet. Nakonec se tomu tak doopravdy stalo.

Služba Xbox Live Gold je placenou částí služby Xbox Live!, která poskytuje vlastníkům konzole Xbox 360 možnost zápolit po síti a stahovat si zajímavý materiál pro svoji konzoli. Již před nějakou dobou se na stránkách konzole objevilo oznámení o tomto víkendu, které však bylo následně odstraněno s tím, že zatím není známé datum. Nyní se ukázalo, že se opravdu jedná o tento víkend, který Microsoft naplnil zajímavými akcemi.

Mimo jiné se jedná o sérii her Game with Fame se slavnými osobnostmi, tentokrát se jedná o hráče Kamal from The Roots z NBA 06. Pokud s ním chcete změřit své síly, můžete tak učinit tento pátek. Další akcí je Lucky 7 Play and Win, kdy stačí přes víkend hrát alespoň sedm hodin a budete zařazeni do slosování o věcné ceny. To však není všechno. Snad nejúspěšnější střílečku pro Xbox 360 - Ghost Recon: Advanced Warfighter - si můžete zahrát proti vývojářům z Ubisoftu, kteří ji vytvořili. A pokud vám ani to nestačí, můžete porazit tým vývojářů a hráčů kolem Xboxu 360 a získat body na nákup zajímavých cen. Více se dozvíte na stránkách akce.

Zdroj: homepage

Konami čeká v Evropě restrukturalizace

Společnost Konami of Europe se dočkala změny jména na Konami Digital Entertainment GmbH a nyní ji čeká rozsáhlá restrukturalizace.

Pod novým jménem by údajně měla společnost pokračovat v distribuci titulů pro PC i konzole, stejně tak jako výrobě herních automatů a her pro mobilní telefony. Navíc ještě hodlá přidat alespoň jedno zatím nespecifikované herní odvětví. Nový holding by měl nahradit starou společnost na přelomu března a dubna tohoto roku. Hlavním účelem následné restrukturalizace by mělo být srovnání vysoké kvality her, kdy Konami na trh dodává jak hvězdné tituly typu Pro Evolution Soccer a Metal Gear, tak i tituly slabší.

Zdroj: Gamasutra

Jak využít tvůrce Tetrisu

Alexej Pajitnov, který vymyslel legendární logický rychlík Tetris, se přidal k WildSnake Software, aby se podílel na tvorbě logické hry Alexey`s Dwice.

Alexey`s Dwice má být další puzzle hra z dílen tohoto mistra, která bude jednoduchá, ale přitom zábavná. Vašim úkolem bude zachránit horskou vesnici od laviny, s tím, že budete na herní ploše buď skládat herní kameny dohromady, nebo je naopak od ostatních oddělovat. Pokud se vám jedna z těchto možností podaří, jsou odstraněny z herní plochy, kterou musíte celou vyčistit. Uvidíme, jak se hra ukáže chytlavá v praxi, Pajitnov už Tetrisem ukázal, že na rychlé a chytlavé hry má hlavu.

Zdroj: Gamasutra

Bob Ross bude učit malovat na Revolution

Nevím, kolik z vás zná jméno Bob Ross, ale věřte, že se jedná o velmi známého malíře. Na světe se proslavil díky svému televiznímu pořadu The Joy od Art (běžel na více než 3000 televizních stanicích), ve kterém učil diváky, jak snadno a rychle lze vytvořit nádherný obraz. Bob Ross zemřel roku 1995 ve věku 52 let, ale jeho umění má žít dál.

Nezavislí vývojáří ze společnosti AGFRAG Entertainment Group se totiž rozhodli, že vytvoří hry podle díla Boba Rosse. Hry mají být speciálně určeny pro Nintendo Revolution a handheld DS, ale prý se máme dočkat i PC verze. Více informací prozradí tvůrci na letošním E3.

Zdroj: IGN

Vyplatí se třetí díl KOTOR?

První a druhý díl RPG her Star Wars: Knights of the Old Republic byl pozitivně přijat jak kritikou, tak hráči, což by naznačovalo, že třetí díl už musí být dávno ve vývoji. Leč není tomu tak. Tvůrci druhého dílu, Obisidian Entertainment, v nedávném rozhovoru uvedli, že by rádi pracovali na KOTOR 3, ale LucasArts zatím nemají se značkou žádné plány.

"Mluvili jsme s LucasArts o tvorbě Knights of the Old Republic 3 od srpna 2004 a doufali, že se na něj vhrneme po dokončení dvojky," prohlásil ředitel Obsidianu, Feargus Urquhart a dodává: "LucasArts přemýšlí, co s tím udělají a my by jsme na KOTORu 3 rádi pracovali, pokud to LucasArts budou chtít." Mluvčí LucasArts na toto pouze prohlásil, že v současnosti nemají ke Star Wars: Knights of the Old Republic 3 co říci. Uvidíme, zda se něco objeví na blížícím se E3.

Zdroj: 1UP

Střípky ze světa herního byznysu

  • ESRB na vzestupu. Studie společnosti ESRB, která se stará o věkové hodnocení her v Americe, zaznamenala zvýšenou informovanost rodičů o hodnocení, kdy tři čtvrtiny kupujících se podle hodnocení orientuje při nákupu.
  • Nvidia spolupracuje s Dell. Výrobce Grafických karet Nvidia se dohodla na spolupráci s se společností Dell, která bude do svých přenosných počítačů osazovat grafické karty s technologií Quatro FX.
  • Age of Empires 3 banují. Mnozí hráči zjistili, že jim najednou přestal fungovat účet pro síťovou hru strategie Age of Empires 3. Stalo se tak proto, že byl zrušen z důvodu podvádění a nebo neslušné a rasistické mluvy ve hře.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A