Caesar – plná hra zdarma!

Pamatujete na Gaia Julia Cesara? Jestli ne, tak vězte, že to byl ten týpek, který nechal ve starověkém Římě vyvraždit polovinu senátu, zrušil republiku, stal se diktátorem a Asterixe s Obelixem spolu s jejich dalšími galskými kamarády poslal do věčných lovišť. A co s tímhle chlápkem máte společného? V legendární strategii, kterou vám dnes nabízíme zdarma ke stažení, si můžete vyzkoušet jak se asi cítil ve své kůži…
Caesar je plnohodnotná budovatelská strategie, která se objevila někdy v první polovině 90. let a pro svou ucelenost a hratelnost si zakrátko získala velkou oblibu v tehdejší hráčské obci. Díky tomu se dočkala také dvou pokračování. Co je tedy ve hře vaším úkolem? Musíte se vžít do role správce jedné z římských provincií a o tu se pak náležitě starat. Věru se nejedná o žádný lehký úkol. Zákeřní barbaři číhají za každým hraničním patníkem, ekonomika se ne a ne odrazit ode dna, horko sežehlo většinu úrody a ke všem špatným zprávám se přidala vzpoura v několika vesnicích na jihu vámi spravované provincie. No není to k vzteku? Každý jiný správce by si už dávno sbalil manželky, děti, otroky, kufry, pár amfor zlaťáků a zmizel by za kopečkama, ale ne tak vy. Problémům se postavíte čelem, k čemuž vám dopomůže početný sbor rádců.

CaesarCaesar

Nejprve bude nutné zlikvidovat tu vzpouru na jihu. Několik jednotek vojáků tam v rychlosti sjedná pořádek. V klidnějších částech provincie jste mezitím začal zúrodňovat půdu a přesídlil tam některé osadníky… Takové, ale i jiné úkoly a problémy čekají na vaše řešení v této geniální hře.

Hra je navržena pro DOS, ale je možné ji spustit i ve Windows 9x.

Download (800 kb) zde.

Diskuze (5) Další článek: Parasite Eve 2 – skvělá porce od SquareSoft

Témata článku: , , , , , , , ,