Caesar – plná hra zdarma!

Pamatujete na Gaia Julia Cesara? Jestli ne, tak vězte, že to byl ten týpek, který nechal ve starověkém Římě vyvraždit polovinu senátu, zrušil republiku, stal se diktátorem a Asterixe s Obelixem spolu s jejich dalšími galskými kamarády poslal do věčných lovišť. A co s tímhle chlápkem máte společného? V legendární strategii, kterou vám dnes nabízíme zdarma ke stažení, si můžete vyzkoušet jak se asi cítil ve své kůži…
Caesar – plná hra zdarma!
Caesar je plnohodnotná budovatelská strategie, která se objevila někdy v první polovině 90. let a pro svou ucelenost a hratelnost si zakrátko získala velkou oblibu v tehdejší hráčské obci. Díky tomu se dočkala také dvou pokračování. Co je tedy ve hře vaším úkolem? Musíte se vžít do role správce jedné z římských provincií a o tu se pak náležitě starat. Věru se nejedná o žádný lehký úkol. Zákeřní barbaři číhají za každým hraničním patníkem, ekonomika se ne a ne odrazit ode dna, horko sežehlo většinu úrody a ke všem špatným zprávám se přidala vzpoura v několika vesnicích na jihu vámi spravované provincie. No není to k vzteku? Každý jiný správce by si už dávno sbalil manželky, děti, otroky, kufry, pár amfor zlaťáků a zmizel by za kopečkama, ale ne tak vy. Problémům se postavíte čelem, k čemuž vám dopomůže početný sbor rádců.

CaesarCaesar

Nejprve bude nutné zlikvidovat tu vzpouru na jihu. Několik jednotek vojáků tam v rychlosti sjedná pořádek. V klidnějších částech provincie jste mezitím začal zúrodňovat půdu a přesídlil tam některé osadníky… Takové, ale i jiné úkoly a problémy čekají na vaše řešení v této geniální hře.

Hra je navržena pro DOS, ale je možné ji spustit i ve Windows 9x.

Download (800 kb) zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A