Call of Duty 2 - nyní už oficiálně!

Včera v noci bylo učiněno oficiální prohlášení firmy Activision, týkající se vývoje Call of Duty 2, a tak vám nyní přinášíme ony "zatajené" detaily.

Byť jsou vývojáři z Activisionu na slovo skoupí co se podrobnějších informací týče, vypadá Call of Duty 2 náramně nejen po stránce technické, ale i z hlediska hratelnosti. Všeobecně nejvíce kritizovaným prvkem původního Call of Duty byla jeho linearita, kdy jste byli nuceni následovat cestu vytyčenou designéry. Stejně tak skriptované situace působily sice na první pohled ohromujícím dojmem, ale běda jakmile jste museli hrát danou pasáž vícekrát. Napětí se vytratilo, zůstal mnohdy jen frustrující zážitek a pocit deja-vu. To by podle slov autorů mělo být tentokrát zažehnáno.

O veškeré herní dění se ve dvojce bude starat schopná umělá inteligence, používající skripty jen k vylepšení celkového dojmu, nikoliv k jeho plnému navození. Těžko nyní vyvozovat nějaké závěry o AI, nicméně jedna věc z výše řečeného jasně vyplývá. Váš postup hrou by měl být konečně nelineární, kdy si budete volit mezi několika úkoly, přičemž je pouze na vás jak dosáhnete svého cíle a zda vůbec splníte vše, co vám bylo uloženo. Naskýtá se tak šance jak pro rozené generály, kteří vezmou nepřátelské ležení frontálním útokem, tak pro ty, co mají rádi obezřetnější postup, sem tam okořeněný výstřelem z ostřelovačské pušky.

  

V případě singleplayerové kampaně, se Call of Duty 2 bude držet známého konceptu z jedničky. Opět se na celý konflikt podíváme z úhlu tří různých válčících stran, přičemž za Američany se vypravíme do familiérní západní Evropy a s Brity se přesuneme do Normandie a do severní Afriky. Ruská kampaň se bude odehrávat pochopitelně více na východě. Cosi se proslýchá i o německé kampani, té se ale v pokračování prý nedočkáme. Avšak kdo ví, možná, že v datadisku si konečně zahrajeme i za ty "zlé".

Zdroj: Worthplaying, Gamershell, DeathFellows


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

včera | |11 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka