Call of Duty: Modern Warfare II. Nový engine, bonus k předobjednávce a Warzone 2.0

Ani letos nebude na podzim chybět nový přírůstek do série akčních stříleček Call of Duty. Co můžete očekávat od pokračování Modern Warfare?

Pokračování znovuzrozeného Modern Warfare z roku 2019 bylo pro Activision logickým krokem. Do dneška jde totiž o nejúspěšnější díl celé série. Kromě krátkého teaseru nám konečně tvůrci ukázali pořádný trailer a s ním i několik zajímavých informací, které by fanouškům neměly chybět. Netýkají se jen nového dílu, ale také budoucnosti battle royale Warzone. 

Na přímé pokračování příběhu Modern Warfare se podíváme 28. října na PC, PS4, PS5, Xboxu One a Xboxu Series S|X. V hlavní roli budou členové jednotky Task Force 141, kterou vede starý známý kapitán Price. Kromě něj uvidíte spoustu dalších známých tváří jako je Ghost nebo Soap. Od příběhové kampaně Activision slibuje rozmanité mise, které nás provedou Evropou, Asií i Amerikou. Mise nemají být jednotvárné a stejně jako v původním Modern Warfare budou akci střídat stealth pasáže a během některých se podíváme i po vodu. 

Kromě toho nebude chybět ani tradiční multiplayer a vrátí se také Special Ops mise, které si můžete zahrát v kooperaci. Při online hraní si opět budete vybírat z různých operátorů a s předělaným systémem Gunsmith tvůrci slibují větší upravitelnost zbraní. S oznámení také uvedli, že mají velké plány pro budoucí přírůstky obsahu. Po vydání do hry budou zdarma přibývat nové zbraně, mapy i herní módy.

Na Modern Warfare II pracuje studio Infinity Ward, které se podepsalo i pod původním Modern Warfare 2 z roku 2009. Pro vývoj používají vylepšenou verzi enginu, který jsme poprvé v akci viděli právě u znovuzrozeného Modern Warfare a následující díly budou využívat stejnou technologii bez ohledu na to, ve kterém studiu vznikají. Díky ní mohou vývojáři využívat pokročilé fotogrametrie, nového systému renderování nebo vylepšené umělé inteligence. Hned v den vydání bude součástí hry také anticheat RICOCHET. S podvodníky má Call of Duty problémy dlouhodobě a je na místě, aby s tím Activision něco dělal.

Modern Warfare II bude pro Call of Duty na PC znamenat návrat na Steam. Podle karty hry to vypadá tak, že spuštění Battle.netu nebude vůbec potřeba. Třeba u her Ubisoftu, které jsou na Steamu, se vám stejně následně spustí i Ubisoft Connect. V tomhle případě byste se ale měli obejít bez dalšího klienta.

image.png

Hru už si můžete předobjednat a spolu s tím dostanete předběžný přístup do multiplayerové bety. K dispozici je také Vault edice, ve které je navíc battle pass pro první sezónu a exkluzivní skiny. Pokud si ji pořídíte na konzolích, tak s ní získáte i verze pro současnou i starší generaci.

Warzone 2.0

Letos nás také čeká nová éra battle royale Warzone. O něm zatím moc informací nemáme, ale spolu s oznámením padlo, že vyjde o něco později než Modern Warfare II. Funguje jako rozšíření univerza nového dílu a aktuální Warzone bude stále pokračovat samostatně. 

918dac5f-023b-4da0-a99c-a47cc58c3420

Warzone 2.0 vyvíjí Infinity Ward společně s Raven Software na stejné technologii, která pohání Modern Warfare II. Opět půjde o mezigenerační titul, takže kromě PC a současných konzolích ho najdete také na PS4 a Xboxu One. 

Pár zajímavostí se na veřejnost dostalo z úniků. Nové Warzone má obsahovat vícero map a hratelností se přiblíží více Blackoutu z Black Ops 4. Konečně taky budeme mít možnost plavat, což v Blackoutu fungovalo, ale v aktuálním Warzone si nezaplavete.

Více oficiálních informací máme očekávat s blížícím se vydáním. Na mapách bychom každopádně měli narazit na místa známá z mutliplayerových map původního Modern Warfare 2. Je také docela možné, že nový battle royale vyjde pod jiným jménem než Warzone 2.0. To jsou ale zatím také spekulace, takže je na místě brát je s rezervou.

Zdroj: Call of Duty

Váš názor Další článek: To nejlepší ze Summer Game Festu. Remake Last of Us, Layers of Fears, ukázka z Callisto Protocol a další

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,