Call of Duty: Modern Warfare odhaleno, série se vrací k moderním kořenům

Netrvalo dlouho a série se vrací k nejpopulárnějším dílům.

Sedmá hodina večerní odbila a přesně podle slibů odhalilo Activision nejnovější díl své akční série Call of Duty, který zajisté udělá radost nejednomu fanouškovi. Letošní díl totiž nese název Call of Duty: Modern Warfare a jak vám může napovědět už název, půjde o jakýsi restart série a návrat k tomu nejlepšímu, co značka kdy nabídla. Vrací se kapitán Price, zasazení do moderního válečného konfliktu a věrohodnější pojetí akce. 

V mnoha ohledech byla podsérie Modern Warfare zdaleka nejpopulárnější, a tak není divu, že se studio Infinity Ward rozhodlo vrátit zrovna do těchto kolejí. Premiérový trailer je tak složen čistě z herních záběrů v in-game enginu a ukazuje ždíbky ze singleplayerové kampani, ve které se s jednotkou Tier One vydáte nastolit křehkou rovnováhu válkou zmítané planety. Těšit se můžete na hutnou surovou atmosféru, adrenalinové přestřelky a oblíbené postavy. 

V tuto chvíli máme přislíbenu jak plnohodnotnou singleplayerovou kampaň, tak starý dobrý multiplayer a také nově kooperační režim, ve kterém budete s týmem dalších hráčů plnit mise a výzvy v pestrých a různorodých scénářích. 

"Tohle je Modern Warfare se vším všudy, jen od základů inovovaný pro moderní herní trh," řekl Dave Stohl ze studia Infinity Ward. "Vytvořili jsme emotivní a atmosférický akční zážitek, který si bere inspiraci z moderních novinových titulků." Podle tvůrců jde o jakýsi návrat k tomu co měli fanoušci tak rádi. Tento krok by měl sjednotit komunitu a mluví se i o podpoře cross-play funkce mezi PC a konzolemi. To je ale prozatím velkou neznámou.

CoD-Modern-Warfare-02.jpg

Fanoušky zajisté potěší také fakt, že se konečně dočkali zbrusu nového grafického enginu, který se má postarat o velmi věrohodné zpracování válečného konfliktu s celou řadou nových technologií a renderovacích systémů, podporou ray-tracingu, 4K HDR a dalších vychytávek moderních herních strojů. 

Call of Duty: Modern Warfare vychází 25. října letošního roku pro PC, PS4 a Xbox One. Více informací dorazí na výstavu E3.

 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole