Call of Duty: Modern Warfare odhaleno, série se vrací k moderním kořenům

Netrvalo dlouho a série se vrací k nejpopulárnějším dílům.

Sedmá hodina večerní odbila a přesně podle slibů odhalilo Activision nejnovější díl své akční série Call of Duty, který zajisté udělá radost nejednomu fanouškovi. Letošní díl totiž nese název Call of Duty: Modern Warfare a jak vám může napovědět už název, půjde o jakýsi restart série a návrat k tomu nejlepšímu, co značka kdy nabídla. Vrací se kapitán Price, zasazení do moderního válečného konfliktu a věrohodnější pojetí akce. 

V mnoha ohledech byla podsérie Modern Warfare zdaleka nejpopulárnější, a tak není divu, že se studio Infinity Ward rozhodlo vrátit zrovna do těchto kolejí. Premiérový trailer je tak složen čistě z herních záběrů v in-game enginu a ukazuje ždíbky ze singleplayerové kampani, ve které se s jednotkou Tier One vydáte nastolit křehkou rovnováhu válkou zmítané planety. Těšit se můžete na hutnou surovou atmosféru, adrenalinové přestřelky a oblíbené postavy. 

V tuto chvíli máme přislíbenu jak plnohodnotnou singleplayerovou kampaň, tak starý dobrý multiplayer a také nově kooperační režim, ve kterém budete s týmem dalších hráčů plnit mise a výzvy v pestrých a různorodých scénářích. 

"Tohle je Modern Warfare se vším všudy, jen od základů inovovaný pro moderní herní trh," řekl Dave Stohl ze studia Infinity Ward. "Vytvořili jsme emotivní a atmosférický akční zážitek, který si bere inspiraci z moderních novinových titulků." Podle tvůrců jde o jakýsi návrat k tomu co měli fanoušci tak rádi. Tento krok by měl sjednotit komunitu a mluví se i o podpoře cross-play funkce mezi PC a konzolemi. To je ale prozatím velkou neznámou.

CoD-Modern-Warfare-02.jpg

Fanoušky zajisté potěší také fakt, že se konečně dočkali zbrusu nového grafického enginu, který se má postarat o velmi věrohodné zpracování válečného konfliktu s celou řadou nových technologií a renderovacích systémů, podporou ray-tracingu, 4K HDR a dalších vychytávek moderních herních strojů. 

Call of Duty: Modern Warfare vychází 25. října letošního roku pro PC, PS4 a Xbox One. Více informací dorazí na výstavu E3.

 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

21.  1.  2020 | | 6 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 11 N/A