Call of Duty se dle spekulací stane exkluzivitou Xboxu. Na PlayStation se podívají jen některé hry Activisionu

Microsoft s odkoupením Activision Blizzardu překonal všechny prodejní rekordy na herním trhu. Nyní se začínají objevovat první spekulace o tom, jaké to bude mít následky.

Dokázali jste si někdy představit, že by na PlayStationu nevyšlo nové Call of Duty? Možná se tato situace stane realitou. S nákupem Microsoftu je to jedna z možností a podporují ji i slova insidera Jeffa Grubba. Ten na svém Twitteru píše, že Warzone zůstane multiplatformní hrou, ale nové díly Call of Duty nenajdete jinde než na platformách Microsoftu. 

V případě Activisionu a Blizzardu nejspíš tedy Microsoft hodlá použít podobnou taktiku jako s Bethesdou, kdy se na PlayStation také některé tituly nepodívají. Grubbovi ale odporují informace přímo od Phila Spencera, ředitele Xboxu. Ten skrz Bloomberg sdělil následující: "Hráčům, kteří hrají hry Activision Blizzardu na PlayStationu, řeknu toto: Nemáme v úmyslu oddělit komunity z této platformy a to bude platit i nadále." Jeho slova se dají vyložit různě. Je jasné, že hry, které už se v minulosti na ostatní platformy dostaly, nebudou stahovat z obchodů. Spencerovo tvrzení ale nijak nevyvracuje to, že by se nové díly Call of Duty nebo jiných značek, které s nákupem získali, stát exkluzivitou pro platformy Microsoftu. 

Podobně ale budeme spekulovat ještě dlouho. Než k něčemu takovému může vůbec dojít, tak musí být obchod mezi Microsoftem a Activision Blizzardem uzavřen. Jak ale podotýká insider Tom Henderson, tak k tomu nedojde dříve než v červnu 2023. I kdyby to tak byla pravda, tak letošní díl Call of Duty ještě v ohrožení určitě není.

Diskuze (10) Další článek: Cuphead Show bude mít premiéru příští měsíc. Podívejte se na nový trailer

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,