Call of Mini Zombies 2: nemrtví, kam se podíváš (mobilní recenze)

Že vás baví střílečky? Že máte rádi komiksovou a stylovou grafiku? Že si potrpíte na fungujícím ovládání? Že se prostě nemůžete nabažit přehršle zombie titulů a filmů v posledních letech? Pak přesně pro vás je určeno pokračování akční řežby Call of Mini Zombies, které nyní podrobíme recenzi.

Call of Mini Zombies 2 je pokračováním úspěšné jedničky, která si na iTunes získala tisícovky hráčů na svou stranu. Díky čemu? Stylové komiksové grafice a hlavně jednoduchému hernímu konceptu, který spočíval v jediném – postřílet všechny zombíky kolem sebe. Součástí hry byly různé bedýnky s upgrady, nakupování zbraní, hrstka levelů, multiplayer a především kopice nemrtvých, které čekají na své olovo.

O co jde ve dvojce?

O to samé. Call of Mini Zombies 2 zaběhnuté herní principy nemění, a tak se stále můžete těšit na zástupy zombíků a neutuchající rychlou akční střílečku. Ve hře na vás čeká deset zcela odlišných zbraní, od kulometu až po bazuku, a pět herních postaviček, z nichž každá má unikátní sekundární zbraň (mezi které patří například motorová pila, baseballová pálka, pistole, ale také lékárnička a další). Proti vašemu arzenálu zbraní se pak postaví deset různých typů zombíků (každý disponuje jinými vlastnostmi, liší se ve výdrži, útocích a životech) a několik závěrečných bossů.

call-of-mini-zombies-ss2.jpg IMG_1312.png mzl.pzflhaaz.1136x1136-75.jpg

Hra obsahuje celkem deset různých prostředí, po nichž jsou rozesety krabice s power-upy, životy, nechybí tajné chodbičky, zároveň také pasti, zákoutí, nástrahy a další vymoženosti. V rámci jednotlivých levelů pak nepůjde jen o vystřílení mapy do posledního nemrtvého, někdy budete muset provést vašeho parťáka napříč úrovní nebo se dostat na určité místo. Za styl hraní (používání různých zbraní a hlavně kosení nepřátel) jste odměňováni peněžitými částkami, za které následně rozšiřujete svůj arzenál tak, aby byl co možná nejpestřejší.

 

Herní koncept zůstal nezměněn, takže si občas můžete připadat, že hrajete to samé stále dokolečka

 

Jak už bylo řečeno v úvodu, pakliže milujete zombíky, spoustu krve a zbraně, je Call of Mini Zombies 2 přesně pro vás. V čem ale pokračování trošičku zaostává je samotná herní struktura. Rozdílů od jedničky je totiž jako šafránu. Herní koncept zůstal nezměněn, takže si občas můžete připadat, že hrajete to samé od jedničky stále dokolečka. Nepříjemné deja vu je na světě.

4.jpg

Grafika, grafika, grafika

Call of Mini Zombies 2 se ale od svého předchůdce zásadně liší ve dvou směrech. Tím prvním je grafika, která nedoznala zásadních změn, nýbrž zásadních vylepšení. Všechno se hýbe daleko plynuleji, komiksová a stylová grafika byla obohacena o několik efektů navíc (například výbuchy vypadají mnohem lépe), což navozuje pocit uhlazenosti. Potěší i zvukové efekty zbraní, mrtvých a drápajících se zombíků a hudba, která bude lahodit každému tvrději orientovanému uchu.

8.jpg Call-of-Mini-2.png call-of-mini-zombies-2.png

Druhým prvkem, který dvojka dovádí do dokonalosti, je ovládání. Jednička se ovládala tradičně – prostřednictvím pevně umístěných virtuálních analogových páček. Call of Mini Zombies 2 přichází s konceptem volného levého analogového joysticku, což znamená, že kamkoliv na levé straně umístíte palec, tam se vám zobrazí virtuální joystick. Pravý analog navíc funguje nejen pro pohled, ale rovnou se spustí střelba, což je velmi praktické. Nic nového pod sluncem, ale pro akční střílečku z pohledu třetí osoby perfektně vyhovující.

 

Pokud na svém zařízení používáte internet, můžete se začít těšit na koooperativní hrátky se zombíky, které jsou jednoduše výborné

 

Call of Mini Zombies 2 je po stránce technické vypiplané, dobře se ovládá, plynule se hýbe a co je hlavní, skvěle a stylově vypadá. Problémem je hratelnost, ve které postupem času nastupuje stereotyp. Chybí tu totiž více prvků, které by dostatečně zpestřovaly hratelnost a přiměly hráče, aby pokračoval ve hře dál a dál a snažil se dosáhnout vyššího skoré. Výjimkou budiž přítomnost sekundárních zbraní, která umožňuje využívání různých herních postupů – v jedničce to chybělo, a tady to funguje skvěle.

1.jpg

Samotnou kapitolou je pak multiplayerová část Call of Mini Zombies 2, která je rozhodně jedním z největších taháků hry. Pokud totiž na svém iOS zařízení používáte internet, můžete se začít těšit na koooperativní hrátky se zombíky, které jsou jednoduše výborné.

Všichni nemrtví jsou mrtví

Call of Mini Zombies 2 je skvělou hrou především pro fanoušky akčních stříleček, kteří milují spoustu krve a zombíky. Nadstandardem jim v případě titulu od Triniti Interactive bude skvělá grafika a přesné ovládání. Pro ty ostatní se ale hra může poměrně brzo stát stereotypní záležitostí, která v lepším případě poslouží jen jako výplň dlouhé cesty, v tom horším pak skončí ve virtuálním iTunes koši.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Akce | Akční střílečka
Výrobce: Triniti Interactive Limited
Začátek prodeje: 11. července 2013
  • Stylová grafika
  • Ovládání
  • Variabilní zbraně
  • Cena
  • Multiplayer
  • Stereotypní
  • Málo herního obsahu

Reputaci napravuje multiplayer, který dokáže díky propracovanému systému odlišných postav a velkému počtu zbraní zabavit na další hodiny herního času. Sečteno a podtrženo: pro milovníky zombie komiksových akcí nelze Call of Mini Zombies 2 nic než doporučit.

Hra byla testována na zařízení iPhone 4 a můžete ji stahovat z obchodu AppStore za necelých 20 Kč..

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A