Cannon Hill – kanón, toť naše zbraň

Dnešní plná hra je předělávka jedné straší hry, která byla známa pod názvem Scorched Earth. Ve hře jste měli několik děl či tanků, chcete-li, a některé jste ovládali vy a ty další počítač. Hlavní úkol byl prostý - vždy jste měli zničit soupeře pomocí různých raket a střel. U této hry jste si vždy užili mnoho a mnoho zábavy a dnes je tomu nejinak.
Cannon Hill – kanón, toť naše zbraň
Původní hru, Scorched Earth znal každý, kdo alespoň trochu hrál první hry, které se na počítačích vyskytly. A pokud mě paměť neklame, tak se mi zdá, že článek o této hře vyšel před nějakou dobou na Doupěti v rubrice klasika a musím se přiznat, že u této hry jsem kdysi dávno strávil mnoho času, protože tato hra mě opravdu chytla – jednak svým námětem, jednak jednoduchostí, s jakou se ovládala a taky tím, že měla minimální nároky na výkon počítače, a tak jsem si ji často dopřával na stařičkém notebooku s procesorem 386.

Už proto jsem ji stahoval s takovým nostalgickým pocitem, pocitem, který se moc nedá slovy ani popsat. Tato předělávka, i když nevím, zdali je toto slovo na místě, od svého vzoru nedoznala mnoha změn, ale myslím, že to vůbec není na škodu. Novými funkcemi by hra ztratila své kouzlo a už by to nebylo ono.

Cannon HillCannon Hill

Největší změnou je, jako ostatně vždy, velké vylepšené grafického vzezření hry. Samotné změny se však jen grafiky netýkají, těch je tu poměrně více, avšak původní koncept hry zůstal zachován – na hrací ploše máte dva kanóny, z nichž jeden ovládáte vy a druhý počítač, nebo váš reálný spoluhráč. Pak už probíhají první útoky – vždy máte určitý počet nábojů od každého druhu zbraně a těmi můžete na protihráče útočit. Musíte si však nastavit různé věci, jak je úhel, pod kterým povedete výstřel apod. Na tento aspekt hry má velký vliv také vítr, který, když vane stejným směrem jako střela, tak vám střelu poponese, pokud proti, tak ji zpomalí. U mnoha z vás to může vyvolat vzpomínky na jinou hru – Worms – ať už jen tím zmíněným větrem nebo vícero zbraněmi. Stačí se jen pak místo kanónů dosadit ty malé červíky a malá podobnost je nasnadě.

Ve volbách hry si můžete nastavit mnoho věcí, působením větru začínaje, počtem kol konče. Po každém kole následuje vstup do imaginárního „obchodu“, kde si za peníze za vítězství můžete nakupovat nové střelivo, nové zbraně apod. Hra končí po zvoleném počtu kol a vítěz je ten, kdo dosáhl vícekrát vítězství.

Tuto hru hodnotím jako dobrou. Není sice nic extra, ale ti co znali původní Scorched Earth se u ní určitě pobaví, ti co ji neznali, alespoň poznají, co se před nějakou delší dobou hrálo. Hra má něco nad 1 MB a stáhnout si ji můžete přímo z Doupěte nebo nechat vypálit na VypalCD.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A