Canyon 3D-2 – levná alternativa k SB Live!

Společnost ESS Technologies, významný výrobce multimediálního hardware, představil na podzimním veletrhu Comdex Fall 2000 v Las Vegas nový 3D audioprocesor Canyon 3D-2. Tento produkt, určený pro nejširší trh s osobními počítači, bude disponovat podporou většiny současných formátů prostorového zvuku.
Canyon 3D-2 – levná alternativa k SB Live!
Bude nová zvuková karta lepší než tento Sound Blaster?Společnost ESS Technologies, významný výrobce multimediálního hardware, představil na podzimním veletrhu Comdex Fall 2000 v Las Vegas nový 3D audioprocesor Canyon 3D-2. Tento produkt, určený pro nejširší trh s osobními počítači, bude disponovat podporou většiny současných formátů prostorového zvuku.

Novinka od ESS dále obsahuje hardwarový ekvalizér, nastavení basů a výšek, environmental control a digitální surround. Pro vstup a výstup využívá rozhraní Philips Digital Interface, jehož součástí je Sensaura True 3D. Tato technologie umožňuje, podobně jako u Soundblaster Live!, simulaci umístění zvukových efektů a audia ve třech dimenzích. Procesor s hardwarově akcelerovaným rozhraním DirectSound3D se postará o přehrávání audio souborů, CD, DVD, a samozřejmě o kompletní prostorové ozvučení her.

Hlavní předností zvukových karet s audiočipem Canyon 3D-2 se zřejmě stane výhodný poměr cena/výkon. Čip bude k dispozici výrobcům hardwaru v prvním čtvrtletí roku 2001.