Capcom chce odstranit píseň z DMC5 kvůli sexuálnímu obtěžování

Sexuální obtěžování nepřímo dohnalo už i herní průmysl.

Píseň, která původně měla v DMC doplňovat spoustu stylových soubojů s démonickými nepřáteli nakonec možná ve hře vůbec nezazní. Zpěváka totiž obvinili ze sexuálního obtěžování sedmnáctileté fanynky a Capcom se rozhodl, že s takovým obviněním nechce být spojovaný.

Eddie Hermida, zpěvák skupiny Suicide Silence podle obvinění emocionálně manipuloval nezletilou dívku k tomu, aby mu zasílala nahé fotografie. Hermida na to reagoval na Facebooku, kde se ohradil proti obvinění s tím, že dívka se vydávala za osmnáctiletou. Zároveň ale neváhal a omluvil se. "Vychovala mě svobodná matka, která mě učila, že se mám s respektem chovat ke všem ženám. Stydím se, že jsem takto selhal," stálo v omluvě, kterou zveřejnil na facebookové stránce kapely.

V trailerech už píseň nebude, co ve hře?

Capcom teď zvažuje své možnosti. "Tu píseň nahráli právě pro Devil May Cry 5 ještě před tím, než tenhle incident vyplul na povrch. Nevěděli jsme o něm. Teď už jsme ale plně informovaní a rozhodli jsme se, že k promování Danteho tuto píseň používat nebudeme. Zároveň vážně zvažujeme, jaké jsou naše možnosti pro plnou hru. Ty budou záviset na několika faktorech, včetně našich zdrojů," prohlásila společnost.

Píseň Subhuman původně měla posloužit jako bojový podkres pro Danteho, se kterým se tento styl pojí od počátků série. Video, ve kterém právě tuhle hudbu najdeme přitom Capcom odhalil teprve před pár dny na Tokyo Game Show. Devil May Cry vyjde           8. března 2019 na PS4, PC a Xbox One.

Diskuze (2) Další článek: Sekiro v novém videu ukazuje obřího hada, stealth i souboj s bossem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,