Capcom chystá next-gen update pro několik dílů série Resident Evil. Vyjít by mohl už brzy

Village se vylepšené verze na konzolích PS5 a Xbox Series S|X už dočkal. Vypadá to, že vyššího výkonu využijí i starší díly série Resident Evil.

S poslední generací konzolí není nic neobvyklého, že starší hry dostávají vylepšené verze, které využívají dodatečného výkonu. Takové updaty čekají i trojici dílů ze série Resident Evil. Remake druhého a třetího dílu si společně s Resident Evil VII budete moci na PS5 a Xboxu Series S|X zahrát ve vyšším rozlišení, s více FPS a dalšími vylepšeními. Vydání by navíc nemuselo být moc daleko. Přesné datum sice neznáme, ale Resident Evil 3 už dostal rating od PEGI na PlayStation 5. 

Za next-gen verze nebudete muset platit nic navíc, pokud už původní hru vlastníte. Vylepšení dorazí nejen na konzole, ale novinek budou moci využít i hráči na PC. Ze starších verzí si pak lze bez problému převést postup do těch nových. Capcom ale už oznámil, že se hráči u next-gen verzí budou muset obejít bez fyzických kopií hry.

Kromě již zmíněného vylepšení rozlišení a počtu snímků za vteřinu next-gen verze přidají také ray-tracing a 3D audio. Na PlayStationu 5 pak nebude chybět ani podpora haptiky a adaptivních spouští na ovladači Dualsense.

Upgrade bude možné provést jednoduše jako u všech ostatních her, které next-gen verzi v minulosti dostali. Platí to jak pro digitální verze, tak pro krabicovky. Na PlayStationu 5 stačí zamířit na kartu hry a aktivovat si novou verzi. Xbox pak vše řeší přes systém Smart Delivery.

Zdroj: PSU, Twitter

Diskuze (1) Další článek: Divize Playstation se rozšíří o celou řadu dalších studií, říká Jim Ryan

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Aktuality

13:40 | Kde se ve městě Redfall vzali upíři? Do zápletky připravované novinky studia Arkane nahlíží nový trailer. Hra pak vychází 2. května na PC a Xbox Series S|X. 
13:03 | Stavebnice LEGO Bricktales se rozrostla o nový obsah v rámci DLC zdarma. Skrz novou příběhovou linku pomůžete velikonočnímu zajíčkovi zachránit Velikonoce. 
12:32 | Kouzelné RPG Ni no Kuni II: Revenant Kingdom vyšlo na Xbox One a Series S|X v Prince's edici, která kromě základního příběhu obsahuje i všechna rozšíření. Můžete ho vyzkoušet skrz předplatné Game Pass. 
21. března | Pixelartová akce The Mageseeker ze světa League of Legends se ukazuje v prvních záběrech z hraní. Do boje se Sylasem se vydáme už 18. dubna na PC, PS4, PS5, XO, XSX a Switchi. 

Březnový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 15 zdrojů s výkonem 750 W

Pravidla pro létání s drony

Test levných soundbarů k televizi

Jak na návrh vlastního interiéru