Capcom je obviněn z plagiátorství

Nejen Gameloft, dokonce i Capcom. Možná jste slyšeli o 2D plošinovce jménem MaXplosion, kterou vlastníkům iOS zařízení přinesl Capcom Mobile. Jde o hru s vybuchujícím mužíkem v hlavní roli, což sice zní to dobře, znělo by to ale lépe, kdyby něco podobného už nějakou dobu neexistovalo.

MaXplosion se totiž až nápadně podobá hře Splosion Man z dílen studia Twisted Pixel, plošinovce, jež původně vyšla na Xbox Live Arcade. Capcom byl samozřejmě nařčen z plagiátorství a z kradení nápadu.

"I když Twisted Pixel s naším konzolovým týmem hovořil ohledně publikování hry na konzolích, je Capcom Mobile jiná divize s vlastními kancelářemi, kvůli čemuž neměla o schůzkách konzolového týmu a Twisted Pixelu ponětí," vyjádřil se k aféře zástupce Capcomu.

"MaXplosion byl vyvinut nezávisle v Capcom Mobile. I tak je nám líto vzniklé situace a doufáme, že důvěru fanoušků a herní komunity získáme zpět."

Zdroj: Joystiq

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A