Carmageddon TDR 2000

Hra, kterou předchází pověst krvavé řezničiny. Hra, která jede na základě vlastních dopravních předpisů, z nichž ten hlavní je: Chodci nemají nikdy přednost. Hra, ve které je vaše auto jako děsivý anděl vybaveno po bocích ocelovými křídly smrti. Tento rok nás čeká už třetí dostaveníčko s Carmageddonem a mělo by být zase o kousek lepší.
Carmageddon TDR 2000
Pokud se týče Carmageddonu TDR 2000, asi by udělalo jeho tvůrcům radost zmínit hned na začátku, že nejde o běžný sequel, založený jen na nových technických možnostech a vylepšeném enginu. Carmageddon TDR 2000 by měl obstát jako samostatná hra, která přiláká kromě svých starých vyznavačů i pár těch nových, jimž samotné ježdění nestačí a vyžadují k němu aspoň nějaký náznak příběhu.

Proto vězte, že hra se odehrává v našem světě ne příliš vzdálené budoucnosti. Kriminalita vzrostla na neúnosnou míru a centra některých měst se změnila v semeniště zločinu a násilí. Vysoce postavené moudré hlavy si proto na svých kalkulačkách spočítaly, že ekonomicky je přijde nejvýhodněji, když zastaví nic neřešící přísun nových a nových policistů do tohoto mlýnku na maso, města izolují a ponechají svému osudu. To se samozřejmě neobejde bez protestů, které vyústí až v atomovou válku. V jednom z postapokalyptických měst se potom ocitnete i vy a pokud se budete chtít dostat ven, budete se muset zúčastnit závodů. Jediným pravidlem bude, že žádná pravidla nejsou a jedinou možností, jak přežít, bude poslat někoho do horoucích pekel dřív, než vás tam pošle on.

Tato zápletka, ač ne příliš originální, by měla dát závodům jakýsi řád a strukturu a objasnit, proč se vůbec konají. Jistě se teď najdou mezi vámi tací, kteří z této posloupnosti nejsou dvakrát nadšení. Ale nic se neděje. Kterýkoli závod, který úspěšně dojedete ve hře se zápletkou (Campaign Mode), si budete moci kdykoli sólo zopakovat (Free Play) a navíc i změnit jeho parametry, což zahrnuje počet kol, časový limit, počet soupeřů, stupeň jejich agresivity, počet policistů a také chudáků nic netušících chodců.

Velký důraz by měl být položen na rozmanitost jednotlivých prostředí závodů a tak se například dočkáme levelu, který se mimo jiné odehrává i v kryté aréně tvaru koule. Pokud v ní pořádně dupnete na plyn, vyjede postupně po obvodu této stěny smrti až nahoru…co se stane pak, to už autoři nezmiňují.

Co se týče hardwarové náročnosti, nemělo by jít o nic extrémního. Tvůrci chtějí především, aby se jejich krvavé „Carma-poselství“ dostalo na co největší množství monitorů, a tak byste měli TDR 2000 uhrát i na tom, na čem jste uhráli „dvojku“. Zajímá-li vás pak, kdy že to budete moci ukojit své zvrhlé choutky a vybít si své frustrace ze silničního provozu, věřte, že v SCi stanovili datum vydání už na druhé čtvrtletí letošního roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A