Carmageddon TDR 2000

Hra, kterou předchází pověst krvavé řezničiny. Hra, která jede na základě vlastních dopravních předpisů, z nichž ten hlavní je: Chodci nemají nikdy přednost. Hra, ve které je vaše auto jako děsivý anděl vybaveno po bocích ocelovými křídly smrti. Tento rok nás čeká už třetí dostaveníčko s Carmageddonem a mělo by být zase o kousek lepší.
Carmageddon TDR 2000
Pokud se týče Carmageddonu TDR 2000, asi by udělalo jeho tvůrcům radost zmínit hned na začátku, že nejde o běžný sequel, založený jen na nových technických možnostech a vylepšeném enginu. Carmageddon TDR 2000 by měl obstát jako samostatná hra, která přiláká kromě svých starých vyznavačů i pár těch nových, jimž samotné ježdění nestačí a vyžadují k němu aspoň nějaký náznak příběhu.

Proto vězte, že hra se odehrává v našem světě ne příliš vzdálené budoucnosti. Kriminalita vzrostla na neúnosnou míru a centra některých měst se změnila v semeniště zločinu a násilí. Vysoce postavené moudré hlavy si proto na svých kalkulačkách spočítaly, že ekonomicky je přijde nejvýhodněji, když zastaví nic neřešící přísun nových a nových policistů do tohoto mlýnku na maso, města izolují a ponechají svému osudu. To se samozřejmě neobejde bez protestů, které vyústí až v atomovou válku. V jednom z postapokalyptických měst se potom ocitnete i vy a pokud se budete chtít dostat ven, budete se muset zúčastnit závodů. Jediným pravidlem bude, že žádná pravidla nejsou a jedinou možností, jak přežít, bude poslat někoho do horoucích pekel dřív, než vás tam pošle on.

Tato zápletka, ač ne příliš originální, by měla dát závodům jakýsi řád a strukturu a objasnit, proč se vůbec konají. Jistě se teď najdou mezi vámi tací, kteří z této posloupnosti nejsou dvakrát nadšení. Ale nic se neděje. Kterýkoli závod, který úspěšně dojedete ve hře se zápletkou (Campaign Mode), si budete moci kdykoli sólo zopakovat (Free Play) a navíc i změnit jeho parametry, což zahrnuje počet kol, časový limit, počet soupeřů, stupeň jejich agresivity, počet policistů a také chudáků nic netušících chodců.

Velký důraz by měl být položen na rozmanitost jednotlivých prostředí závodů a tak se například dočkáme levelu, který se mimo jiné odehrává i v kryté aréně tvaru koule. Pokud v ní pořádně dupnete na plyn, vyjede postupně po obvodu této stěny smrti až nahoru…co se stane pak, to už autoři nezmiňují.

Co se týče hardwarové náročnosti, nemělo by jít o nic extrémního. Tvůrci chtějí především, aby se jejich krvavé „Carma-poselství“ dostalo na co největší množství monitorů, a tak byste měli TDR 2000 uhrát i na tom, na čem jste uhráli „dvojku“. Zajímá-li vás pak, kdy že to budete moci ukojit své zvrhlé choutky a vybít si své frustrace ze silničního provozu, věřte, že v SCi stanovili datum vydání už na druhé čtvrtletí letošního roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A