Carmageddon TDR 2000

Hra, kterou předchází pověst krvavé řezničiny. Hra, která jede na základě vlastních dopravních předpisů, z nichž ten hlavní je: Chodci nemají nikdy přednost. Hra, ve které je vaše auto jako děsivý anděl vybaveno po bocích ocelovými křídly smrti. Tento rok nás čeká už třetí dostaveníčko s Carmageddonem a mělo by být zase o kousek lepší.
Carmageddon TDR 2000
Pokud se týče Carmageddonu TDR 2000, asi by udělalo jeho tvůrcům radost zmínit hned na začátku, že nejde o běžný sequel, založený jen na nových technických možnostech a vylepšeném enginu. Carmageddon TDR 2000 by měl obstát jako samostatná hra, která přiláká kromě svých starých vyznavačů i pár těch nových, jimž samotné ježdění nestačí a vyžadují k němu aspoň nějaký náznak příběhu.

Proto vězte, že hra se odehrává v našem světě ne příliš vzdálené budoucnosti. Kriminalita vzrostla na neúnosnou míru a centra některých měst se změnila v semeniště zločinu a násilí. Vysoce postavené moudré hlavy si proto na svých kalkulačkách spočítaly, že ekonomicky je přijde nejvýhodněji, když zastaví nic neřešící přísun nových a nových policistů do tohoto mlýnku na maso, města izolují a ponechají svému osudu. To se samozřejmě neobejde bez protestů, které vyústí až v atomovou válku. V jednom z postapokalyptických měst se potom ocitnete i vy a pokud se budete chtít dostat ven, budete se muset zúčastnit závodů. Jediným pravidlem bude, že žádná pravidla nejsou a jedinou možností, jak přežít, bude poslat někoho do horoucích pekel dřív, než vás tam pošle on.

Tato zápletka, ač ne příliš originální, by měla dát závodům jakýsi řád a strukturu a objasnit, proč se vůbec konají. Jistě se teď najdou mezi vámi tací, kteří z této posloupnosti nejsou dvakrát nadšení. Ale nic se neděje. Kterýkoli závod, který úspěšně dojedete ve hře se zápletkou (Campaign Mode), si budete moci kdykoli sólo zopakovat (Free Play) a navíc i změnit jeho parametry, což zahrnuje počet kol, časový limit, počet soupeřů, stupeň jejich agresivity, počet policistů a také chudáků nic netušících chodců.

Velký důraz by měl být položen na rozmanitost jednotlivých prostředí závodů a tak se například dočkáme levelu, který se mimo jiné odehrává i v kryté aréně tvaru koule. Pokud v ní pořádně dupnete na plyn, vyjede postupně po obvodu této stěny smrti až nahoru…co se stane pak, to už autoři nezmiňují.

Co se týče hardwarové náročnosti, nemělo by jít o nic extrémního. Tvůrci chtějí především, aby se jejich krvavé „Carma-poselství“ dostalo na co největší množství monitorů, a tak byste měli TDR 2000 uhrát i na tom, na čem jste uhráli „dvojku“. Zajímá-li vás pak, kdy že to budete moci ukojit své zvrhlé choutky a vybít si své frustrace ze silničního provozu, věřte, že v SCi stanovili datum vydání už na druhé čtvrtletí letošního roku.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole