Carmageddon TDR 2000

Hra, kterou předchází pověst krvavé řezničiny. Hra, která jede na základě vlastních dopravních předpisů, z nichž ten hlavní je: Chodci nemají nikdy přednost. Hra, ve které je vaše auto jako děsivý anděl vybaveno po bocích ocelovými křídly smrti. Tento rok nás čeká už třetí dostaveníčko s Carmageddonem a mělo by být zase o kousek lepší.
Carmageddon TDR 2000
Pokud se týče Carmageddonu TDR 2000, asi by udělalo jeho tvůrcům radost zmínit hned na začátku, že nejde o běžný sequel, založený jen na nových technických možnostech a vylepšeném enginu. Carmageddon TDR 2000 by měl obstát jako samostatná hra, která přiláká kromě svých starých vyznavačů i pár těch nových, jimž samotné ježdění nestačí a vyžadují k němu aspoň nějaký náznak příběhu.

Proto vězte, že hra se odehrává v našem světě ne příliš vzdálené budoucnosti. Kriminalita vzrostla na neúnosnou míru a centra některých měst se změnila v semeniště zločinu a násilí. Vysoce postavené moudré hlavy si proto na svých kalkulačkách spočítaly, že ekonomicky je přijde nejvýhodněji, když zastaví nic neřešící přísun nových a nových policistů do tohoto mlýnku na maso, města izolují a ponechají svému osudu. To se samozřejmě neobejde bez protestů, které vyústí až v atomovou válku. V jednom z postapokalyptických měst se potom ocitnete i vy a pokud se budete chtít dostat ven, budete se muset zúčastnit závodů. Jediným pravidlem bude, že žádná pravidla nejsou a jedinou možností, jak přežít, bude poslat někoho do horoucích pekel dřív, než vás tam pošle on.

Tato zápletka, ač ne příliš originální, by měla dát závodům jakýsi řád a strukturu a objasnit, proč se vůbec konají. Jistě se teď najdou mezi vámi tací, kteří z této posloupnosti nejsou dvakrát nadšení. Ale nic se neděje. Kterýkoli závod, který úspěšně dojedete ve hře se zápletkou (Campaign Mode), si budete moci kdykoli sólo zopakovat (Free Play) a navíc i změnit jeho parametry, což zahrnuje počet kol, časový limit, počet soupeřů, stupeň jejich agresivity, počet policistů a také chudáků nic netušících chodců.

Velký důraz by měl být položen na rozmanitost jednotlivých prostředí závodů a tak se například dočkáme levelu, který se mimo jiné odehrává i v kryté aréně tvaru koule. Pokud v ní pořádně dupnete na plyn, vyjede postupně po obvodu této stěny smrti až nahoru…co se stane pak, to už autoři nezmiňují.

Co se týče hardwarové náročnosti, nemělo by jít o nic extrémního. Tvůrci chtějí především, aby se jejich krvavé „Carma-poselství“ dostalo na co největší množství monitorů, a tak byste měli TDR 2000 uhrát i na tom, na čem jste uhráli „dvojku“. Zajímá-li vás pak, kdy že to budete moci ukojit své zvrhlé choutky a vybít si své frustrace ze silničního provozu, věřte, že v SCi stanovili datum vydání už na druhé čtvrtletí letošního roku.

Nejnovější komentáře