Čarodějnický generál

Nemálo hráčů jistě zná ságologii končící slovem General. Panzer, Pacific, Star - z těch nejznámějších. Ale slyšeli jste už někdy o "Witch Finder General"? Říkáte že ne? Ani se vám nedivím! Je to totiž kódový název pro novou hru firmy Valkyrie Studios, která je zatím pouze v přípravné fázi. Nezmaři, ti Valkýráci...
Čarodějnický generál
Nemálo hráčů jistě zná ságologii končící slovem General. Panzer, Pacific, Star - z těch nejznámějších. Ale slyšeli jste už někdy o "Witch Finder General"? Říkáte že ne? Ani se vám nedivím! Je to totiž kódový název pro novou hru firmy Valkyrie Studios, která je zatím pouze v přípravné fázi. Nezmaři, ti Valkýráci...

Protože je ale Doupě sajta herní, musíme se zde o ní zmínit, byť by ji měli její tvůrci zatím třeba jen ve vlastních hlavách. V tomto případě tomu tak naštěstí není a jisté informace (ač poskrovné) bylo možné zjistit i bez nutnosti použití lobotomie a jiných nekalých praktik. Ale pryč už od takovýchto nechutností, vrhněme se do víru ještě mnohem větších nechutností!

WFG bude totiž 3D akční strategie viděná z pohledu třetí či první osoby (o tom zatím není rozhodnuto), odehrávající se v klasicky stylovém goticko-hororovém prostředí, kdy se hráč vžije buď: do role lovce monster nebo zabijáka upírů, nebo skočí rovnýma nohama pod kůži monster samotných a stane se nosferatem (tedy upírem), vlkodlakem, zombíkem, či kteroukoliv jinou potvorou. Jak už to tak bývá, každá bude naprosto originální (v rámci mezí) a každá bude mít vlastní charakteristiky, výhody i nevýhody. Slovy tvůrců to bude boj mezi člověkem a monstrem o nadvládu (zřejmě nad světem).

Witch Finder GeneralWitch Finder General

Bojiště by se mělo pravidelně obměňovat, s čímž souvisí i změna úkolů v jednotlivých misích. Postavy i monstra budou získávat zkušenosti, budou moci nacházet zbraně a artefakty, které pak bude možné přenášet z mise do mise. Samozřejmě bude možné do každé mise povolávat i nové vojáky (to však bude zřejmě záležet na stavu vašeho konta, nebo jednoduše nějakých zdrojů). Hra bude spíše akčněji laděná s jemnými prvky taktiky a propracovanou příběhovou linií (která se však bude přizpůsobovat hráčovým činům). Všechny tyhle vlastnosti asi nejvíce připomínají starou dobrou pářku Rage of Mages, případně její pokračování. Inu uvidíme.

Zatím se pro tuhle gamesu hledá vydavatel a vůbec je naplánována pouze velmi povrchně, není zatím ani jasné zda vyjde pouze na PC, pouze na konzoli(-e) či na obě (?) platformy. Proto zde také najdete pouze několik hrubých nákresů a nikoliv gotickou temnotou zářivé screenshoty.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce