Carrion – malý deathmatch pro dva

Dnešní hra je ryze akční záležitost a je to další z mnoha her, která je založena na způsobu, kdy máme určitou vymezenou oblast v níž se pohybujeme, k tomu dostaneme kupu zbraní, sem tam nějaká lékárnička a taky vaše maličkost. S touto hrou si jistě vyhrajete dlouhou dobu, protože je opravdu zábavná a nesčetněkrát se při ní zasmějete.
Carrion – malý deathmatch pro dva
Carrion je název pro 2D akci pro dva reálné hráče. Ti pospolu u jedné klávesnice usednou proti sobě a bude započat nelítostný souboj na život a na smrt a bude záležet čistě jen a jen na vás, kdo z něj vzejde jako vítěz. Budete to právě vy?

Jakmile začnete hrát, ocitne se před vámi hrací plocha v celé své kráse – je tvořena jakýmisi travnatými plošinkami rozmístěnými cíleně a smysluplně po obrazovce, občas na nich rostou květinky nebo houby, sem tam můžete vidět kolem poletujícího motýla nebo dokonce výbušný barel se smrtícím obsahem. Vy si můžete zvolit jednoho ze dvou hrdinů, kteří jsou zde stylizováni jako kuličky s nožičkama a ručičkama a při začátku hry je můžete vidět každého na jiném konci hrací plochy.

CarrionCarrion

Průběh boje je celkem jasný – utíkat, ničit přitom soupeře a nebýt jím naopak zasažen. Pohybovat se můžete po hrací ploše, kterou jsem vám trochu přiblížil výše. Je velká škoda, že ve hře je jen tato jedna, protože po nějaké době vám to začne připadat značně stereotypní. Na ničení soupeře máte několik zbraní, přičemž těmi základními, které mají neomezený počet nábojů, jsou brokovnice (červená kulička) a kulomet (zelená kulička). Dále můžete v průběhu hry najít v bednách padajících z nebe různé další zbraně jako je například automatický kulomet nebo nášlapná mina. Takovýchto věcí je samozřejmě více a je mezi nimi i jedna, o které se moc nesluší na veřejnosti mluvit. Podívejte se na okolní screenshoty a možná někde najdete, jakým způsobem eliminovala zelená kuličku tu červenou :o). Ostatně podobných věcí je ve hře více a z toho důvodu by neměla být určena malým dětem. Čas od času také z nebe spadne lékárnička, která vám vylepší život. Ten, jako všechny ostatní věci, máte symbolizován v levém nebo pravém horním rohu a jestliže klesne na číslo 0, je s vámi amen.

CarrionCarrion

Grafika hry je poměrně detailní a propracovaná, ale jak jsem zmínil výše, jedno místo na boj je velice málo, to mě asi mrzelo nejvíce. Hudební stránka je také ucházející, pominu-li úvodní song, jenž spíše navodí atmosféru divokého západu než cokoli jiného, není ji ani co vyčíst.

Všichni, co máte rádi trochu ulítlé akce a chcete si užít, stáhněte si tuto hru, protože se u ní budete bavit určitě dlouhou dobu a jen tak na ni nezapomenete.

Download (511 kB) zde; VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |