Cartman's Authoritah – banda prudilů ze South Parku

Kyle Broflovski, Stan Marsh, Kennny McCormick, Eric Cartman – to je čtveřice mladých výrostků, které zná snad každý. Všichni bydlí v městečku South Park a tam páchají své taškařice. Dnes se dostalo velké pocty jednomu z nich, posledně jmenovanému Ericu Cartmanovi, který to dotáhl až sem, na stránky Doupěte se svou hrou, ve které si užijete spoustu legrace a zábavy.
Cartman's Authoritah – banda prudilů ze South Parku
Hra jménem Cartman’s Authoritah je klasická plošinová hopsačka. Hlavní úlohu v ní má, jak z názvu již vyplývá, zmiňovaný Eric Cartman. Ten se bude potulovat ulicemi městečka South Park a bude se snažit získat autoritu a respekt mezi jeho obyvateli. Při své cestě se setká s mnoha svými přáteli, ale ti tady budou na opačné straně než on – bude je muset ničit. Potkáte tu Kennyho McCormicka, Mr. Hata, Mr. Hankeyho, ale i mnoho a mnoho jiných.

Cartman’s AuthoritahCartman’s Authoritah

Na boj s nepřáteli tu máme celkem pět zbraní – klacek, kulomet, plamenomet, raketomet, v-chip. Já jsem se zatím dostal do šesté úrovně a měl jsem všechny zbraně. Z toho předpokládám, že hra má něco kolem deseti až patnácti levelů. Tak například pátý level byl jen o tom, že jste měli zničit ženu jménem Shelly. Protože seriál moc nesleduji, nevím, jakou roli v něm má tato žena, ale domnívám se, že s Ericem nemá dvakrát nejlepší přátelské vztahy.

Na začátku každé hry máte 3 životy a s těmi si musíte dobře hospodařit. V pravém horním rohu obrazovky máte symbolizován stav vaší energie, která se při kontaktu s nepřítelem snižuje. Životy lze ve hře získat poměrně jednoduchým způsobem – sbíráním krabic s čímsi, co Ericovi moc chutná, a jakmile jejich snědený počet krabic bude roven číslu sto, život je váš. Stejně tak je to s energií – tu získáte tím, že najdete a následně požijete obdobnou krabici, na níž je ovšem svalnatá ruka a číslo 4000. Hra také obsahuje bonusové levely, v nichž jsou jen tyto krabice a žádní nepřátelé.

Cartman’s AuthoritahCartman’s Authoritah

Po grafické stránce vás hra nijak neohromí. To je možná způsobeno samotným seriálem - South Park má svůj vlastní a osobitý styl provedení, který se do hry určitě velkou měrou podepsal. Levely jsou sice rozmanité, avšak pozadí, na kterých se odehrávají je stejné. Je možná fakt, že to ani při hře nepostřehnete, ale po delší době hraní se vám to začne zdát trochu stereotypní.

Cartman's Authoritah je zatraceně dobrá hra, která vás jistě na nějakou dobu chytne a nepustí, i přesto, že ve hře není stanoven nějaký cíl či něco, za čím se ženete. Jde to hlavně o legraci, vtípky a humor a právě kvůli těmto věcem stojí za to si hru projít pěkně až do konce.

Download (1,34 MB) zde, VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A