Časopisy nově: Score 117 – 3 plné hry na CD/DVD

Recenze časopisů na Doupěti převzali v zájmu aktuálnosti tři různí redaktoři. Na pultech se objevilo nové číslo Score a přineslo spoustu zajímavostí. Vlastní časopis plný recenzí a preview, nezbytná CD/DVD příloha, obsahující nejen řadu demoverzí, ale nově třeba i herní ligu o hodnotné ceny - to všechno by určitě nemělo ujít vaší pozornosti.
Časopisy nově: Score 117 – 3 plné hry na CD/DVD

Vážení čtenáři Doupěte, je mojí milou povinností vás poprvé přivítat z našich stránek v rámci popisu obsahu časopisu Score. Tyto články na Doupěti by díky změně (obnášející rozložení českých herních periodik mezi jednotlivé členy redakce) měly být do budoucna především aktuálnější a také v trochu jiné podobě, než na jakou jste byli doposud zvyklí. Naším cílem je pečlivost, přitažlivost a především nezaujatost těchto článků. Nyní už mě prosím následujte k mému pracovnímu stolku, kde se vyjímá poslední číslo Score: 117.

Úředně označených 129 stran plus závěrečný Shut Down (tedy seznam toho, co nás příště čeká a nemine) v sobě tentokrát ukrývá 5 preview včetně zoomu , 17 recenzí a samozřejmě i Techbox, redakční rubriky… zkrátka řadu věcí. A jelikož není zapotřebí nikam spěchat, podíváme se na ně postupně a pokud možno od začátku. V tomto případě lépe řečeno od úvodníku.

Kromě tradičního slova šéfredaktora Mikoláše Tučka se zrak pánů nepochybně zastaví především u fotografie čtenářky roku, která se ve stylu oblékání nechala značně inspirovat strategií KnightShift. Pokud budeme mít opravdu hodně štěstí, možná se toho nějaká módní firma i ujme, co můžu posoudit, tak by bylo o co stát. Zbývající poznámky k DVD a obsahu CD přeskočím, stejně jako vlastní přehled článků, protože o tom si budeme povídat o něco později a zvlášť. Teď je ten správný čas nalistovat si…

Novinky

Jako velkého příznivce fantasy RTS mě potěšily zejména informace o LotR: The Battle for Middle-Earth. Kromě toho se dozvíte leccos zajímavého i ohledně Broken Sword: The Sleeping Dragon, Disciples II: Rise of the Elves, Driveru 3...  kompletní výčet by byl dlouhý.

SW novinek je celkem 17, takže tu nebudu rozepisovat všechny a raději ještě doplním tři vlaštovky na poli HW, které jsou věnované grafickým kartám od XGI, Pentiu 4 Extreme Edition a MouseCasteru (schválně, co si představujete pod pojmem „hrající myš“?). Pro fandy online titulů je připravena zmínka o Shadowbane: The Rise of Chaos a Planetside: Core Combat. Spousta je toho tradičně k nalezení i v bočních sloupcích, tak například v Kladech a záporech se můžete dozvědět o značné popularitě Grand Theft Auta v USA, nebo díky Špion vypovídá zjistit něco o chystaném útoku Lary Croft na displaye mobilních telefonů (už vidím, jak stoupne statistika dopravních nehod vlivem používání zmíněných přístrojů během řízení).

Největší zpoždění má mj. vydání dlouho očekávaného Silent Stormu a Událost měsíce samozřejmě tento měsíc nemohlo obsadit nic menšího, než odcizení zdrojových kódů HL2. Zaujala mě též první část Deníku vývojáře, aneb co možná nevíte o Operaci Flashpoint 2.

Autorův tip: Bridge It – jak nečekanou podobu může mít téma Hry s enormními HW požadavky? Uvidíte…

Preview a Téma

Růžová je naše barva a Worms 3D znovu přicházejí. Zkušební otázka  - kdopak ještě ví, kdy vlastně vzniknul slavný Team 17? Osvěžte si paměť a o stránku dál propadněte strachu ze Silent Hillu 3. Horory sice preferuji spíše na obrazovce TV nebo v knihách Stephena Kinga, ale tahle série má prostě něco do sebe. Need for Speed: Undeground za vás pak přeřadí na tu správnou rychlost a bez potíží dorazíte jistě i do Apocalypticy, což má být taktická 3D akce z budoucnosti, ve které prý potkáme i reinkarnaci samotného Satana.

Zkrátka vybere si určitě každý. Zdaleka největší rozsah je ale logicky věnován Zoomu, řeč je totiž o Hidden And Dangerous 2, což je jeden z nejočekávanějších titulů tohoto roku vůbec a tak se není ani čemu divit.

V Crunch time si počtete pro změnu o radostech a strastech herního vývojáře, dokonce i v souvislosti se sexuálním životem. Garantuji, že po poslední větě by si tuto práci dobrovolně zvolil nejspíš jen stoprocentní workoholik, který smysl života spatřuje v trvalé a mučivé izolaci mezi čtyřmi stěnami kanceláře. Některé citované historky (převážně bulvárního charakteru) jsou opravdu zábavné, takže vřele doporučuji.

Autorův tip – Hidden And Dangerous II. Už se to blíží…

Recenze

A jsme konečně u toho, co vás zajímá asi nejvíc. Na rozehřátí můžete zjistit, jak redakce Score hodnotí vánoční dárky a co všechno se zase změnilo v hitparádách, pak už naostro startujeme s exkluzivní recenzí XIII. Aha, možná bych to měl trochu upřesnit. Takže s matematikou tento titul naštěstí nemá nic společného, ale za to s komiksem už ano. Víc už neprozradím - snad jen tolik, že pokud se nejlépe odreagujete při obouruční palbě z UZI, určitě si článek přečtěte a rozhodněte sami, zda koupit či ne.

S pořadovým číslem dva přicházejí Freedom Fighters, kteří recenzenta Ondřeje Drebotu (podobně jako mne) svým pojetím mile překvapili a 4 stránky si určitě zaslouží. Otočíme- li list, zjistíme, že svištění kulek a detonaci gránatů alespoň na chvíli střídá sport a NHL 2004 s podtitulem „nejhokejovější ze všech hokejů“, takže natáhnout brusle a vzhůru na led (i když v mém případě by to bylo spíš vzhůru na smrt). O Halo: Combat Evolved už toho bylo napsáno mnoho, ale ve Score máte k dispozici třeba i takový přehled spojeneckých zbraní etc.

Recenze Homeworld 2 vás přenese do tajemných zákoutí vesmíru a uspokojeni budou i případní zájemci o historii národu Vaygr. K zahození není ani popis osobností z The Temple of Elemental Evil a vůbec zhodnocení tohoto RPG, silně inspirovaného DD světem. Dozvíte se také, že Chrome má nejednu chybičku i v čem tyto spočívají a následně již zaplesá srdce každého kolegy stratéga při spatření titulku Command And Conquer: Generals: Zero Hour.

Necelou polovinu recenzí máme za sebou a krasojízda může vesele pokračovat. Pokud ještě ne tak doslovně během čtení No Man´s Landu, určitě naplno začne u Nascar Thunder 2004. Stačí usednout za volant, šlápnout pořádně na plyn a vyrazit. Po reklamě na předplatné jsem takto dospěl až k další srdeční záležitosti, totiž datadisku The Titans k Age of Mythology. Podle mě by si býval zasloužil i více než tu jednu stránku rozsahu, ale nemůžu mít všechno.  Wildlife Park mi zase kromě studijních povinností připomněl, co všechno se dá dneska na PC už simulovat, byť k reálnější podobě skutečně virtuální zoologické zahrady máme ještě daleko. Ovšem takový golf, to už je skoro normální. Hlavně pak s Tigger Woods PGA Tour 2004. Předposlední recenzí je Mace Griffin: Bounty Hunter, hned nato následují dva minipříspěvky budgetových titulů (Iron Storm a Robin Hood: The Legend of Sherwood), sekci finálně uzavírá info o velmi obsáhlém balení Heroes of Might And Magic IV Gold.

Autorův tip: HoM And Magic IV Gold. Když přimhouřím obě oči, tak jsem se při čtení pobavil podobně, jako u článků ve starých Score.

Fenomén, Online, e-sports

Commandos a spol. vás provede nejen celou historií společnosti Pyro Studios, ale osvěží i vzpomínky na minulost této slavné série. Na čtyřech stranách se dozvíte mnohé o jejich počátcích, datadiscích a také o tom, kdo všechno se postupem času na myšlence ještě stačil přiživit. Vzhledem k blížícímu se vydání třetího dílu se tak tato rekapitulace stává poměrně aktuální.

Ragnarok Online, Legendary Andventure Online a třeba i bilance Jak si stojí MMO hry, to všechno a mnohem více je k nalezení v následujícím patřičném oddílu. Uspokojeni budou případní zájemci o Labyrinth, tedy jeden z premiérových MMORPG pro mobily. Lahůdka. Co se progamingu týče, kromě informačních sloupků nejvíce prostoru získala reportáž z Czech Game Expo 2003 včetně výsledků a příspěvek o nové verzi Counter-Strike 1.6.

Techbox a srovnávací test

Vyjma Rychlovek a Stručných zpráv Score pro HW nadšence přichystalo recenzi procesoru AMD Duron 1,6 GHz, miniaturního MP3 přehrávače Haimei MD-912 nebo sluchátek Speedlink Triton. Pokud si chcete připadat jako filmový špión, věnujte chvíli i představení hodinek Gembird W-watch, která přenášejí data stejně snadno, jako měří čas. Osobně mě hodně potěšila zmínka o návštěvě známého hackera Kevina Mitnicka v ČR, u které jsem měl původně sám být, ale bohužel se nakonec díky nedostatku času nezdařilo.

A jestli zvažujete nějaké to upgrade svého PC, usnadnit případné rozhodování možná pomůže test pamětí DDR400, kterého se účastnilo 5 modulů. Nebo využijte prezentované nabídky počítačů na hraní, pořiďte si rovnou sestavu novou a zkrášlete jí dle tipů z článku o CaseModdingu. Co ještě dodat?

Autorův tip: Kevin Mitnick a jeho kniha Umění klamu, kterou u nás v Praze nedávno představil.

Návod a to ostatní

Tentokrát se dozvíte, jak co nejlépe jít na recenzované XIII a obohatíte sbírku cheatů např. o tituly jako Swarm či Jedi Knight: Jedi Academy. Zábava by všechny zatím nezlomené měla definitivně přesvědčit o nutnosti zajít na film Kill Bill, případně sehnat si komiksový Návrat temného rytíře. Pomalu se blížíme ke konci, zbývají mé velmi oblíbené Dopisy  a přes návod na přiloženou Plnou hru Arx Fatalis jsme se konečně prolistovali na poslední stránku před obálkou, tudíž k již zmiňovanému Shut Downu.

Aha, nechápete proč jsem přeskočil obsah DVD/CD? Tak tady ho máte. Na první straně DVD se nachází právě před chvílí uvedená Arx Fatalis, včetně češtiny nejen pro ní, ale i do Desperados. Zasmát se můžete u Volejte šéfredaktorovi 2 a dál už si to vezměme raději jen ve stručnosti:

Obsah Score DVD

Demoverze: XIII, Bridge It, Lock On: Modern Air Combat, Wings of Honour, Tiger Woods PGA Tour 2004, KnightShift, Deer Hunter 2004, Chaos Legion: Savage by Nature, LotR: Return of the King, Judge Dredd vs. Judge Death, Dino Crisis 2, Mace Griffin Bounty Hunter, Worms 3D.

Herní videa: Lineage II, Lords of Realms III, Max Payne 2: The Fall of May Payne (6 klipů), Medal of Honor: Pacific Assault, Nitro Family, Pax Romana, Rome: Total War, Sims 2, Spellforce, Splinter Cell: Pandora Tomorrow, Ultima X: Odysey, Unreal Tournament 2004, Battlefield Vietnam, CS:  Condition Zero, Far Cry, Full Spectrum Warrior. Doplněno o N-Gage promo videa.

Servis: systém – Direct X 9.0b, VIA 4 in 1 V.4.49, grafika – NVIDIA Detonator XP pro Windows 2000 a XP ver. 45.32, NVIDIA Detonator XP pro Windows 95, 98 a ME ver. 45.23, ATI Radeon Catalyst pro 2K/XP v 3.8, ATI Radeon Catalyst pro 98/ME v 3.8, ATI Control Panel 3-8 pro ME/2K/XP, Matrox PowerDesk v 6 pro 2K/XP ver. 5.91.008, Matrox PowerDesk pro 98/ME ver. 6.82.016, zvuk – Soundblaster Live! Driver Pack 5.1 pro 2K/XP, SB Audigy 2 DriverPack 3 pro 98/ME/2K/XP, Gamesurround Fortissimo II (98/ME/2K/XP) ver 1.5, Gamesurround Fortissimo III (98/ME/2K/XP) ver. 5.02, video – DivX 5.1, Windows Media Video 9 VCM Codec, All in 1 Codecs Pack ver. 5.0.5.8, periferie – IntellitypePro v 2.2, GRAVIS XPERIENCE 4.5 Beta, Logitech MouseWare v 9.75, MS SideWinder Game Controller Software, Logitech WingMan.

Extra: patche – Lionheart patch 1.1, Tomb Raider: Angel of Darkness patch v.52, Halo Patch 1.0-1.02, herna – Blázinec Adventure, Wimbledon Tenis Ace, Domácí Násílí – Game Over, Light Driver, Racer, Kulič, Bombič, návody.

Programy: systém – Power Archiver v.8.1, PC Inspector File Recovery 3.x, Kaspersky Anti-Virus v. 4.5, FilZip 2.1, Acrobat Reader 5.05 CE, CD BurnerXP Pro 2.0, Total Commander 5.51, multimédia – CD Rider v 2.0, WinDVD 4.0, Real One Player Basic, Easy Video Joiner 5.21, MicroDVD Player 1.2, grafika – Hypersnap DX ver. 5.20.01, 3D Mark 03, Powerstrip 3.40, online – Bullet Proof FTP, Download Accelerator Plus 5, Getright 5.02, Trillian 0.74

Nechybí ani GameTest a spousta tapet i šetřičů. Po otočení si můžete nainstalovat další dva plné tituly - Beneath a Steel Sky a zejména Hidden And Dangerous Deluxe (sice již dříve uvolněný zdarma ke stažení z Internetu, ale ne každý má samozřejmě odpovídající připojení).

Demoverze: LotR: War of the Ring, Empires: Dawn of Modern World, Beyond Good   Evil, The Hobbit, R.C. Cars, Robin Hood: Defender of Crown, Savage, Lords of EverQuest, CC: Generals, Gorky Zero

Videa:herní - CC Generals: Zero Hour, Korea: Forgotten Conflict, Prince of Persia: Sands of Time, Making of… XIII

Extra: patche – AoM patch 1.07, Star Trek: Elite Force 2 v.1.10, Battlefield 1942 1.45, Soldier of Fortune II 1.03, UT 2003 v.2225, Operation Flashpoint 1.46, mody – Pirates, G.I. Joe, BiTurbo pro Battlefield 1942, Steam CS v.1.6 + Half – Life 1.1.2 patch, UETF Chronicles a Remote Strike pro UT 2003, Gold Strike (CC Generals), GT3 mod (Soldier of Fortune 2), Syndicate Black Ops 1.3. (Half-Life), CZ mody – Breakdown 2: Afterwads (Half-Life), Endor (Ulltima Online)

Novinkou je Herní liga (prozatím v Tetrisu), díky které můžete vyhrát originální Iron Storm. Kostičky skládáte v klidu offline a poté se připojíte a odešlete výsledek na server Score, kde je umístěn i aktuální žebříček nejlepších. Hodně dobrý nápad, nemyslíte? A to by bylo pro dnešek definitivně všechno, těším se u dalšího čísla. Pokud ještě náhodou nemáte dost, můžete si úplně na závěr projít ještě kompletní obsah.

Autorův tip: po dlouhé době již několik dní ve volných chvílích zběsile hraju Tetris.

Obsah Score 117

Preview – Worms  3D, Silent Hill 3, Need for Speed: Undeground 3D, Apocalyptica (mimochodem přímo v obsahu jsem jí hledal marně, tiskařský šotek nejspíš zaúřadoval), Hidden  Dangerous 2

Recenze – XIII, Freedom Fighters, NHL 2004, Halo, Homeworld 2, Greyhawk: The Temple of Elemental Evil, Chrome, CC: Generals: Zero Hour, No Man´s Land, Nascar Thunder 2004, Age of Mythology: Titans, WildLife Park, Tiger Woods PGA Tour 2004, Mace Griffin Bounty Hunter, Ion Storm, Robin Hood: The Legend of Sherwood, Heroes of Might  Magic IV Gold.

Návody – XIII

Téma – Vývojářské strasti

Techbox – Hardwarové novinky, Softwarové novinky, Testy, Počítač na hraní, Ještě lepší hraní

Zábava – Hudba, Komiks, Film

Redakční rubriky – Úvodník, Novinky, Upoutávka Rally Troph, Soutěž XIII, Soutěž Kreed, Fenomén Commandos, Online hraní, Dopisy, Obsah CD, Manuál: Arx Fatalis, Next

Hodnocení Doupěte

Obálka: 6/10
Obsah časopisu a čtivost: 6,5/10
Obsah přílohy: 7/10
Engine CD/DVD: 6/10

Mírně nadprůměrné číslo a to tentokrát zejména díky třem plným hrám + aktuálním článkům i novinkám na CD/DVD obsahu.

Celkové hodnocení: 6,5/10

Diskuze (9) Další článek: Nejprodávanější PC hry v USA

Témata článku: , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Prodělaný covid? Jako když mozek zestárne o dvacet roků

Prodělaný covid? Jako když mozek zestárne o dvacet roků

** Zdoláním nákazy covid nekonč, následky mohou přetrvávat ještě řadu měsíců ** Práci mozku může choroba poznamená podobně, jako kdyby člověk zestárnul o dvacet let ** V IQ testech se to projeví poklesem o deset bodů

Jaroslav Petr
SARS-CoV-2COVID-19Mozek
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

** Umíme vyrobit elektřinu ze Slunce ** Potřebujeme ale obrovskou baterii, kam ji uložíme na noc ** Jednou z cest jsou betonové gravitační baterie

Jakub Čížek
EnergetikaObnovitelné zdroje