Castlevania míří na next-gen konzole

Tak to vypadá, že se dočkáme pokračování další herní legendy na nových konzolích. Konami oznámilo plány na další díl ze série Castlevania, tentokrát pro konzole PS 3, Xbox 360 a Revolution. Zatímco všechny handheldové díly jsou umístěny do světa po Drákulově pádu, konzolové hry se vždy věnovaly období před ním. Nejinak tomu bude u next-gen konzolí, jen se tentokrát posuneme do pozdějších fází.

V posledním vydaní japonského časopisu Nintendo Dream je věnovaná speciální část oslavě 20. výročí Maria a ní se vyjadřovaly někteří vývojáři největších klasik na platformě NES o minulosti, současnosti a budoucnosti jejich sérií. Mezi jednoho z přispěvovatelů patří i dlouholetý producent série Castlevania jménem Iga, který právě v tomto časopise oznámil jejich plány s Castlevanií. Mimo jiné se zmínil, že by rád na příští rok, kdy bude mít série 20. výročí, připravil něco speciálního na oslavu, co se nebude týkat jen her. Víc podrobností o dalších dílech Castlevanie neuvedl, jen fanoušky ujistil o pokračování upírské série.

Doupě komentuje: Castlevania si po všech těch letech stále drží vysokou kvalitu a zábavnost každého dílu, proto si série uchovala početnou základnu fanoušku hltajících každý nový díl. Je tedy se na co těšit a jako malý předkrm před hlavním chodem na konzolích může sloužit právě dokončovaná Castlevania pro Nintendo DS.

Zdroj: IGN

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A